Şimdi Ara

Nofan'dan pasif işlemci soğutucu: CR-80EH

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nofan'dan pasif işlemci soğutucu: CR-80EH

Bilgisayar gürültüsüne karşı aşırı duyarlı kişiler için pasif soğutma sistemlerinin güzel bir alternatif oluşturduğunu söylemek mümkün. Güney Koreli Nofan tarafından hazırlanan yeni işlemci soğutucu bahsettiğimiz alternatiflerden bir tanesi.

Nofan'ın CR-80EH model numaralı işlemci soğutucusu, AMD tarafında soket AM ve soket FM formundaki işlemcilere destek verirken; Intel tarafındaki destek LGA 1150, LGA 1155 ve LGA 1156 formundaki işlemcilerle sınırlı tutulmuş. 155 mm çapında, 113 mm yüksekliğinde ve yaklaşık 300 gram ağırlığında tasarlanan CR-80EH'nin 6 mm çapında bir ısı borusunu bünyesinde barındırdığını belirtelim. Gerek yapraklarında gerekse tabanında materyal olarak bakırın tercih edildiği işlemci soğutucu, 80 watt değerine kadar ısıl tasarım gücüne (TDP) sahip işlemcileri soğutabiliyor.

CR-80EH'nin, önümüzdeki haftalardan itibaren 60$'lık fiyat etiketiyle satışa sunulması planlanıyor.

• Aynı miktara Thermalright Macro varken buna gerek yok.

http://www.amazon.com/Thermalright-Macho-Support-Socket-Driver/dp/B009MS326U
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Aynı miktara Thermalright Macro varken buna gerek yok. http://www.amazon.com/Thermalright-Macho-Support-Socket-Driver/dp/B009MS326U

Pasif soğutma diyor. Yani sessiz. TDP değeri maksimum 80 Watt olan işlemciler için uygun. Yani HTPC kasalar için ideal.

• quote:

Aynı miktara Thermalright Macro varken buna gerek yok.

Sen çok akıllısın be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sajuuk kullanıcısına yanıt
    xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 8 Şubat 2023; 20:49:2 >
  • Nokia diye okudum :(

• Normal kullanıcı zaten işlemci fanından önce PSU fanından rahatsız olur, en azından bende öyle.
  • Fiyatı aşırı fazla bence pasif bir Soğutucu için.

• buna anca 20 $ veririm :)
    umarız her şeyin taklidini yapan çinliler bu konuyada duyarsız kalmaz :D

• Güç kaynağını bir susturabilsek...

• quote:

Orijinalden alıntı: Behlül

Normal kullanıcı zaten işlemci fanından önce PSU fanından rahatsız olur, en azından bende öyle.

corsair ax 860i var, fanı anca 4-5 saatte bir %20 seviyesinde duyulmayacak şekilde 5-10 saniye çalışıyor..
    1200 watt'lığı olsa, oyunlarda bile hiç ses çıkarmaz

• Ek bilgi olsun diye yazayım:hurda bakırın kilosu 120 lira civarında

düzeltme:fişi yanlış okumuşum pardon :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vonaleee -- 17 Ocak 2014; 23:09:13 >
  • quote:

Aynı miktara Thermalright Macro varken buna gerek yok.

Ne aldıysan aynından bana da
  • quote:

Orijinalden alıntı: vonaleee

Ek bilgi olsun diye yazayım:hurda bakırın kilosu 120 lira civarında

Hahahaha...
    Sağlam sallamasyon olmuş

LİNK
  • Abajur gibi
  • rabitelli kullanıcısına yanıt
    Sallama değil 1-2 hafta önce kendim satmıştım fişi bulabilirsem gösteririm ;)

edit:Fişi yanlış okumuşum :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vonaleee -- 17 Ocak 2014; 23:45:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vonaleee

Sallama değil 1-2 hafta önce kendim satmıştım fişi bulabilirsem gösteririm ;)

x10 yaslamışın hurdacıya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hüsnü008

quote:

Orijinalden alıntı: Behlül

Normal kullanıcı zaten işlemci fanından önce PSU fanından rahatsız olur, en azından bende öyle.

corsair ax 860i var, fanı anca 4-5 saatte bir %20 seviyesinde duyulmayacak şekilde 5-10 saniye çalışıyor..
    1200 watt'lığı olsa, oyunlarda bile hiç ses çıkarmaz

Ustad 600 kusur liraya bi zahmet sessiz olsun yani. Turkiyede fanless denilen fansiz psu lardan yok mudur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk görünce elektrik süpürgesinin toz torbası sandım :)

• isimden zaten fansız bir anlayış sürdüğü söylenebilir :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.