Şimdi Ara

Nvidia: Android şu ana gördüğümüz 'en' çok yönlü işletim sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia: Android şu ana gördüğümüz 'en' çok yönlü işletim sistemi

Nvidia tepe yöneticisi Jen-Hsun Huang, şirketin çeyrek dönemlik son finansal sonuçlarının açıklandığı toplantıda ilginç açıklamalarda bulundu. Tegra 4 tabanlı çok fazla cihaz olmadığından bu alanda kan kaybeden ve gelirleri geçen seneye kıyasla %54 oranında azalan Nvidia cephesinde Huang, "Android şu ana kadar gördüğümüz en yıkıcı ve çok yönlü işletim sistemi..." açıklamasında bulunarak, platforma verdikleri önemi bir kez daha göstermiş oldu.

"Android işletim sisteminin gelecekte oyunlar için çok önemli bir platform olacağına inanıyoruz dolayısıyla Android üzerinde müthiş oyun deneyimine olanak tanıyan cihazlar geliştirmeliyiz. Android sadece telefonlardan ibaret değil, Slate olarak ta bilinen Tegra tabanlı hepsi bir arada bilgisayarlar da bulunuyor..." diyerek sözlerine devam etti Jen-Hsun Huang.

Nvidia'nın bir numaralı ismi bu yönde açıklamalar yaparken, sektör uzmanı analistler ise farklı düşünüyor. Needham firması analisti Rajvindra Gill, Nvidia'nın Tegra operasyonunu elden çıkarması ve asıl işi olan GPU geliştirme çalışmalarına yoğunlaşmasını tavsiye ederken,  Evercore analisti Patrick Wang ise Apple ve Samsung'un olduğu tablet pazarında Nvidia'nun uzun soluklu faaliyet gösteremeyeceğini söylüyor. 

En güncel mobil platformu olan Tegra 4, kendi markasını taşıyan oyun konsolu Shield ve 7-inç boyutundaki tablet bilgisayarı dışında başta HP olmak üzere sınırlı sayıda üretici tarafından az sayıda cihazda kullanılan Nvidia, Tegra 5 ve Tegra 6 ile durumu lehine çevireceğini söylüyor. Şirket yerleşik 4G modemine sahip, en güçlü mobil GPU ve 64-bit mimarisi ile gelen yeni nesil Tegra platformları için hazırlık çalışmalarına devam ediyor. 

• Allah kerim android terim
  • Doymadı gözümüz zalim dünya,
    doyur gözümüzü Nvidiaaa...

• Burada yıkıcı ne anlamda kullanılmış?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O nasıl bir yorum nvidia övüyo musun yeriyo musun?

• Ve en dandik...

• Telefonda android çok güzelde tabletlerde ipadin verdiği rahatlık gibisi yok. 4 parmak hareketleri o kadar çok yarıyorki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GorkemM1903 -- 9 Kasım 2013; 22:51:56 >
  • ha gayret tagra 31 de belki stabiliteyi bulursunuz.

• seri eksiledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Rolling Stones

Ve en dandik...

Dünya gözüyle bir de şu android'in adam olduğunu görsek ne ala

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oldu tegra 2 ve tegra 3 le güzelim cihazların içine ettiniz tegra 4 tutmadı beter olun

• her türlü muamelesi var androidin .. en kötü cihazda android en iyiside android ..

• Androidin ciddi birşekilde Bütün platformlara girmesi gerekiyor. Windows'u tahtından indirmesi gerek

• işlemcilerini satmak için android yalakalığı yapmaya mı başladılar ne

• Android'te ekmeği götüren Snapdragon bu daha hayal kuruyor

• Yalakalık başka birşey değil.

• nvidiayı nokia diye okudum, güzel yorumlar yapmaya geliyodum ki.. frenledim kendimi
  • Tegra, gelistiriciler uzerinde cok etkili degil sanirim. Gameloft'un bazi oyunlari adeta Tegra 3'te oynanmasin diye yapilmis.

• ilginç bir açıklama olmuş. rekabet iyidir ama gelişim varsa. ben bildim bileli qualcomm gelişiyor. s 800 ilede başarılılar. bu seferde olmaz ise nvidia bu işi bırakmalı. mesela amd hiç mobile girmedi. bir konuda iyi olmak diğer konularda iyi olmak demek değildir.

• Bunun üzerine Tegra kullanımı %20 artışa geçecek..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.