Şimdi Ara

Bisikletimi Çalmaya Çalıştılar!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her zaman apartmanın otoparkına kilitlediğim ve her gün kontrol ettiğim bisikletimin bugün hırsızların saldırısına uğradığını farkettim.

Arkadaki kırmızı kilidi kesmek için baya uğraşmışlar. İki ayrı yerden girilmiş. Plastik kesilmiş ama içindeki demir halatta pek bir zarar yok. Gariptir 3 tanesini 14 liraya aldığım kilidin bu kadar dayanıklı çıkacağını tahmin etmezdim.
    Arka tekeri sökmeye çalışmışlar. Ne alakaysa seleyle de oynamışlar.
    Bisikletin üzerindeki farlar çalınmış.

Ve ne yazık ki ne otoparkta ne de apartmanın içinde kamera olmadığından bisikleti artık nereye koyacağımı kara kara düşünüyorum.
    Elimde sağlam iki kilit daha var ama onlara ne kadar güvenebilirim? Elemanlar bir dahaki sefere daha kalın makasla gelirse gitti canım Sedona Borla.

Bu konuda varsa tavsiyelerinizi almak isterim. Alarmlı bisiklet kilitleri falan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekmek arası sakız -- 9 Kasım 2013; 18:06:03 >

• Gecmis olsun sele cok yuksek geldi ayrica koruma icin eve cikaricaksiniz boyle dursa bile sele yi calarlar gidonu jantlari calarlar koruyamazsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

Gecmis olsun sele cok yuksek geldi ayrica koruma icin eve cikaricaksiniz boyle dursa bile sele yi calarlar gidonu jantlari calarlar koruyamazsiniz

seleyi kendileri kaldırmış ama bırakmışlar yada sökemediler onu da.
    Eve çıkarmak aklıma geldi de her gün bisiklet süren biriyim. Daire 3 katta. Zor olacak gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekmek arası sakız

quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

Gecmis olsun sele cok yuksek geldi ayrica koruma icin eve cikaricaksiniz boyle dursa bile sele yi calarlar gidonu jantlari calarlar koruyamazsiniz

seleyi kendileri kaldırmış ama bırakmışlar yada sökemediler onu da.
    Eve çıkarmak aklıma geldi de her gün bisiklet süren biriyim. Daire 3 katta. Zor olacak gibi.

Benimde izin vermezler apartmanda duruyor oyle :D

• ekmek arası sakız kullanıcısına yanıt
    Kapalı garajımız var kameralı koymuyorum,
    Apartmanda bisiklet parkı var kapalı alanda (kamerasız) koymuyorum,

geçen gün ilk defa 1 hafta kadar 2.yerde bıraktım,
    vites, fren ayarıyla vs. uğraşmışlar kurcalamışlar en nefret ettiğim şeydir başkasının malına izinsiz dokunulması

not: odamda duruyor. pek çok seçenek mevcut odaya vs. koymak için tavandan asma, duvara monte vs. vs. onları tercih edin,
    2003 yılında bisikletim çalınmıştı berbat bir duygudur bugün babam dese ben çalmıştım o bisikleti net; vururum .
  • Hocam o bagaji sokseniz? Bilmiyorum ama gercekten bana cok cirkin gorundu bir mtb bisiklette bagajin olmasi cok garip bir goruntu olusturuyor

Not: bu bisikileti ege turunda kullandiginiz icin bagaji taktiginizi biliyorum artik bagaji kullanmiyorsaniz cikarin derim gercekte kotu gorunuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Red Sterling

Hocam o bagaji sokseniz? Bilmiyorum ama gercekten bana cok cirkin gorundu bir mtb bisiklette bagajin olmasi cok garip bir goruntu olusturuyor

Not: bu bisikileti ege turunda kullandiginiz icin bagaji taktiginizi biliyorum artik bagaji kullanmiyorsaniz cikarin derim gercekte kotu gorunuyor

haklısın. kötü duruyor. Bisiklete tam bir bakım yaptıktan sonra bagajı çıkaracaktım. Tarihi biraz öne alayım o zaman.
  • Tüfekle nöbet tutmak Bir arkadaş eve koymuştu tatile giderken, hırsız çatıdan bacadan nasıl girmişse 711 i alıp götürmüş. Başka da pek bir şeye dokunmamış. Sanırım güvercin hırsızı gibi bisiklet hırsızları da meydana geliyor

edit; O kilitlerin anahtarını kaybedince elimizle açtığımız oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhotoBy_Anonim -- 9 Kasım 2013; 23:11:04 >
  • Bisikletimin sıfır değeri 350 lira olmasına rağmen onu koyduğum yerde göremezsem düşer bayılırım herhalde.5 liralık aynadan birini bile kırsalar nasıl içime batar yahu şimdi düşündüm onda bile baya sarsılırım :S
    Taktığın kilit biraz ince geldi, ufak bir keskiyle bile rahatça kesilebilir.Daha kalınlarından almanızı tavsiye ederim.
  • Sqnsın varmıs hırsız acemıymıs ve makası da körmüş . O kilit cok zayıf .
    Gozunu korkutmak ıstemem ama hırs yaptıysa geri gelecektir. Odana koy. Apartman bosluguna bıle koymanı tavsıye etmem.

• ekmek arası sakız kullanıcısına yanıt
    ben 4. katta oturuyorum asansörde yok. çıkartıyorum. odamın kenarında duruyor. rahat uyuyorum.
  • Ben de bodruma koyuyorum bro geçen dışarıda bıraktım gittim markete 4 tane velet gelmiş sallayarak çıkarmaya çalışıyorlar höt yaptım hepsi uçtu gitti

Ayrıca o kilidi değiştir bagajı da sök bea

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seneler sonra seleyi kaldırmış bak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer gerçekten çalınmasın istiyorsan aşağıdaki markaların u kilit modellerine bak. Bu markaları türkiyede bulamazsın. Ebay'dan alman lazım. Bu markaların elektrikli testere,keser tarzı makineler hariç kırılması imkansıza yakın
    Kryptonite, OnGuard (U kilitler en iyileridir) Birde Abus var onu tr'de decathlonda bulabilirsin o da iyidir fakat onguard ve kryptonite daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: modifci

Seneler sonra seleyi kaldırmış bak

olm seleyi ben değil hırsızlar kaldırmış

öneriniz için sağolun hocam. hemen incelemeye başlıyorum bu modelleri. @tkzkn
  • Tam çalarken görsem ağzını burnunu kırardım.
  • Geçmiş olsun.
    Abus marka Bisiklet kilidi almak isteyenler için şuan sanalpazarda bir Satıcı çok uygun Fiyata veriyor.Tanıtım amaçlı oldugu için 3-1 hatta 4-1 fiyatına alabiliyorsunuz.Ben birçok kilidi 4-1 fiyatına Açıkartırma usülü alabildim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: loko

Geçmiş olsun.
    Abus marka Bisiklet kilidi almak isteyenler için şuan sanalpazarda bir Satıcı çok uygun Fiyata veriyor.Tanıtım amaçlı oldugu için 3-1 hatta 4-1 fiyatına alabiliyorsunuz.Ben birçok kilidi 4-1 fiyatına Açıkartırma usülü alabildim.

Hocam link verebilir misin?

Not: Bisiklet kullanmadığımız küçük balkonda duruyor.. şimdi bauhause'dan 3 liraya iki tane rafı duvara monte ettiğimiz demir zımbırtıdan aldım, duvara asacağım balkonda o demirin ucunu elektrik bandı ile sararak çizmesin diye..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihto

quote:

Orijinalden alıntı: loko

Geçmiş olsun.

Hocam link verebilir misin?

Not: Bisiklet kullanmadığımız küçük balkonda duruyor.. şimdi bauhause'dan 3 liraya iki tane rafı duvara monte ettiğimiz demir zımbırtıdan aldım, duvara asacağım balkonda o demirin ucunu elektrik bandı ile sararak çizmesin diye..

http://www.sanalpazar.com/urunalin__fsllr=toptanasmakilit][1opr=O__ofsttm__otDESC__s0

• Valla ben evim 20. katta olsa yine çıkarırım. Bisikleti riske atmaya gerek yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.