Şimdi Ara

ZTE de modüler telefon projesine başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ZTE de modüler telefon projesine başlıyor

Phonebloks adlı değiştirilebilir bileşenlere sahip akıllı telefon projesinin popüler olması, dev üreticileri de harekete geçirdi. Önce Motorola projeye katkıda bulunacağını açıkladı. Şimdi ise Çin'den bir girişim haberi geldi.

ZTE yaptığı duyuruda Eco-Mobius adlı bir projeye başladığını açıkladı. Projedeki modüler akıllı telefon kızaklı bileşen sistemine sahip olacak ve kolaylıkla sökülüp takılabilecek.

Bu bakımdan modül sayısının da az olması planlanıyor. Bu modüller işlemci, ekran, batarya ve kamera şeklinde sıralanıyor. RAM, depolama, bağlantı yongası gibi diğer parçalar bunun dışında kalıyor. Projenin ilerleyen safhalarında ne tür değişiklikler olacağı bilinmiyor.

Modüler mobil cihazlar halen pek çok otorite tarafından gerçekleşmesi zor konseptler olarak görülüyor. Ancak bu çalışmaların nasıl sonuçlanacağını zaman gösterecek.

Kaynak:http://www.phonesreview.co.uk/2013/11/05/zte-eco-mobius-vs-motorola-ara-project-phone/

• Donanım-Yazılım uyumuna bakmayan, en son işlemci bendeeeee en son Gpu bendeeeee diyen tipler için birebir, epey de satar bu proje...

Yazılımdan anlayıp elindeki donanımı optimum kullanan üstadlar sözüm size değil

• Bence çok kullanışsız olur. Çünkü ben bir telefon alırken sadece donanımlarına bakmıyorum ki tasarımına da bakıyorum. Aynı telefonu donanımını değiştire değiştire 4-5 yıl niye kullanayım ki, zaten değiştireceğim donanımı ucuz olmayacaktır. Onun yerine yeni telefon almak bana daha cazibeli gelir. Bunun da bir anlamı yok bence. Zaten bu akıllı telefonları niye bilgisayar yerine getirmeye çalışırlar anlamam, hiç bir zaman bilgisayarın yerini tutmayacak bence.
  • Phoneblockstan önce Sony Xtrud vardı...Sony neden yok sayılıyor hiç anlamıyorum innovasyon = Sony http://www.xperiablog.net/2013/07/02/sony-xtrud-concept-highlights-a-modular-future-wed-like-to-see/

• Yağ gibi kayan bir menüsü,stabiliteden ödün vermeyen işletim sistemi olursa tadından yenmez ilk müşterisi ben olurum.

• bu proje elbet bir gün gelişecek. şuan imkansız olarak bakılması yanlış

• Bunu yapsa yapsa sony yapar.

• Takdir ettiğim bir proje. Gerçekleşmesi hayal değil.

• eğer böyle bi durum meydana gelirse mükemmel olur. ancak apple bu işi yapmaz bunun için riske atmaz kendini.

• Bunu ilk yapan parayı götürecek. Adamın parası az ise gidip 1GB RAM'li olan cihazı alacak. Sonra parası olduğunda gidip RAM arttırımına falan gidebilecek.
    Umarım yaygınlaşır...

• Haberi okumadan yorum yapmışsın, ram değiştirilebilir olmayacak yazıyor.
  • Kasa da modüler mi acaba?

• Ilk izlenim: Yasi 30 a kadar olan gencler arasinda populer olabilir, bayanlarin ise bu tip seylerle ugrasacagini sanmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: frisby77

Bence çok kullanışsız olur. Çünkü ben bir telefon alırken sadece donanımlarına bakmıyorum ki tasarımına da bakıyorum. Aynı telefonu donanımını değiştire değiştire 4-5 yıl niye kullanayım ki, zaten değiştireceğim donanımı ucuz olmayacaktır. Onun yerine yeni telefon almak bana daha cazibeli gelir. Bunun da bir anlamı yok bence. Zaten bu akıllı telefonları niye bilgisayar yerine getirmeye çalışırlar anlamam, hiç bir zaman bilgisayarın yerini tutmayacak bence.

Tek amaç donanım yükseltmek değil. Tamir işlerini basitçe ve ucuza halledebilmek.
  • güzel proje
  • en önemlisi Ram ve bunu projenin dışında bırakmışlar. çok büyük bir eksiklik.

• şu durumda imkansız
  • ram attırabilseydi daha iyi olurdu bu durumda bi telefonu 3-4 yıl güncel kullanabilirdik

• Dünyanın en büyük mobil cihaz üreticileri bu işin içindeyse bu iş olur. Motorola, zte, sony, vsvs. bu firmalar gereksiz projelere yatırım yapmazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ciginix

Haberi okumadan yorum yapmışsın, ram değiştirilebilir olmayacak yazıyor.

Haklısın, okumadan yaptım. Çünkü istenilen ve böyle bir projeden beklenti o diye.

Bir de haberin başında "Phonebloks adlı değiştirilebilir bileşenlere sahip akıllı telefon projesinin popüler olması, dev üreticileri de harekete geçirdi"
    yazdığı için dolayısıyla okumaya gerek kalmadan fikrimi yazdım.

Resme de baktım ve resimde CPU, RAM ve Flash HDD resimlerinin çıkarılabilir olarak göründüğünden dolayı değişebilir olacağını düşündüm.

Haksız da değilim. Resme bak anlarsın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.