Şimdi Ara

Samsung yeni nesil akıllı telefonlarında 16MP çözünürlükte ISOCELL sensörler kullanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung yeni nesil akıllı telefonlarında 16MP çözünürlükte ISOCELL sensörler kullanacak

Geçen yılın amiral gemi akıllı telefonlarında yer alan 8MP çözünürlükte arka kameralar bu yıl yerini 13MP çözünürlüğe devretmişti. Gelecek yıl ise çözünürlüklerin 16MP-20MP seviyesine çıkacağı firmaların bazı hamlelerinden anlaşılıyor.

Samsung'un gelecek yıl ki amiral gemi modellerinde kullanmak üzere 180 milyon ünite 16MP çözünürlükte sensör sipariş ettiği iddialarının ardından firmanın bir sunumu da internete sızdırıldı.

Samsung'un önceki gün yapılan analiz uzmanları etkinliğindeki sunumda gelecek yıl sensör teknolojileri konusunda bazı bilgiler aktardığı belirtiliyor. Buna göre firma kendi geliştirdiği ISOCELL teknolojisini gelecek yıl ki amiral gemi modellerinde kullanmayı planlıyor.

Samsung'un bir süre önce lanse ettiği ISOCELL teknolojisi her pikseli birbirinden izole eden bir yapıya sahip ve böylece ışıktan daha çok foton elde edilerek sensöre aktarılıyor. Bu da düşük ışıkta çekim kalitesinin daha iyi olması anlamına geliyor. Samsung ISOCELL teknolojisini arka aydınlatma teknolojisinin - BSI yerine kullanacak. ISOCELL teknolojisi şu an sadece 8MP çözünürlükteki sensörlerde mevcuttu. Samsung 16MP çözünürlükteki sensörlere de bu teknolojiyi entegre edecek. 

16MP çözünürlükte kameraları Galaxy S5 ve Galaxy Note 4 modellerinde görecek olma ihtimalimiz büyük. Ancak bu sensörlerde optik imaj dengeleme - OIS olup olmayacağı henüz bilinmiyor.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Samsung-confirms-a-16-MP-ISOCELL-camera-sensor-is-on-tap-for-future-flagships_id49134

• ISOCELL

I SO CELL = Ben öyle hücreyim.

Ben öyle bir hücreyim ki, ışığı içime hapsederim. Bu sayede manyak kaliteli ve ışık patlamaları olmayan fotoğraflar çekebiliyorum.

Bu yüzden adımı öyle koydular.

• Galaxy S4 ISOCELL çıkarsa şaşırmam.

(biliyorum bu muhabbetinde b*ku çıktı :)

• 16 mp değil kullanıcının istediği adam gibi 3 gün şarjı giden telefon yapın!

• kaynak:link şeklinde vereceğinize iki nokta üst üste işaretinden sonra boşluk bıraksanız direk sorunsuz şekilde linke tıklasak daha iyi olmaz mı sizce sayın çevirmen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

kaynak:link şeklinde vereceğinize iki nokta üst üste işaretinden sonra boşluk bıraksanız direk sorunsuz şekilde linke tıklasak daha iyi olmaz mı sizce sayın çevirmen...

Kaynak kısmı özel bir kodlama ile geliyor biz müdahale edemiyoruz şekline

• 180 milyon sipariş mi bunun amacı nedir acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

180 milyon sipariş mi bunun amacı nedir acaba

Demek ki samsung önümüzdeki sene 100 milyonun üzerinde s5 satmayı düşünüyor buna mukabil bir o kadarda note4

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eee tabi dümdüz 16MP demek yerine süslerler biraz
  • quote:

Orijinalden alıntı: TempleJoker

quote:

180 milyon sipariş mi bunun amacı nedir acaba

Demek ki samsung önümüzdeki sene 100 milyonun üzerinde s5 satmayı düşünüyor buna mukabil bir o kadarda note4

pek mantıklı gibi gelmedi bana. s5+note 4 180milyon satamaz.artık sony de büyüyor.lg çabalıyor

orta seviye cihazlarada koymaz bir sonraki seneyede eskimiş olur anlam veremedim açıkçası
  • ekrem71 E kullanıcısına yanıt
    İlk defa bir yoruma cevap verdiğinizi gördüm... Teşekkürler bilgilendirme için...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TempleJoker
    quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5 180 milyon sipariş mi bunun amacı nedir acaba
    pek mantıklı gibi gelmedi bana. s5+note 4 180milyon satamaz.artık sony de büyüyor.lg çabalıyor orta seviye cihazlarada koymaz bir sonraki seneyede eskimiş olur anlam veremedim açıkçası

Samsung'un ürün politikası ilginç biraz diğer firmalara göre. Beliki sürpriz yapıp mini ve mega cihazlara koyabilir. Tabletleri de unutmamak gerek tabi

• 180 milyon sensör varsa yeni bir sürü cihaz çıkacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

ISOCELLI SO CELL = Ben öyle hücreyim. Ben öyle bir hücreyim ki, ışığı içime hapsederim. Bu sayede manyak kaliteli ve ışık patlamaları olmayan fotoğraflar çekebiliyorum.Bu yüzden adımı öyle koydular.

Niye bu kadar eksi almış bu yorum ya, aslında gayet güzel, konuyla da bağdaşan bir şey.

180milyon söylentisi çok çok büyük bir abartı cidden, samsung neye takacak bunları acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

ISOCELLI SO CELL = Ben öyle hücreyim. Ben öyle bir hücreyim ki, ışığı içime hapsederim. Bu sayede manyak kaliteli ve ışık patlamaları olmayan fotoğraflar çekebiliyorum.Bu yüzden adımı öyle koydular.

Niye bu kadar eksi almış bu yorum ya, aslında gayet güzel, konuyla da bağdaşan bir şey.

180milyon söylentisi çok çok büyük bir abartı cidden, samsung neye takacak bunları acaba.

Demek ki Angelina Jolie yi de:

Angel in a Jolly = Neşe içindeki Melek

şeklinde yazsam -50 basarlardı desene.

Neyse ki alınmıyorum. Sürü psikolojisi. Beni sevmeyen bir tanesi - basınca diğerleri de
    kendilerini aynı fikirde sanıp onlar da eksi basıyorlar...

• Isocell nedir yav? Turkcell gibi Bosverin OIS candir

• Lumia 1020 n808 de ki kamera ile eminonu iskeleden galata kulesi zoomsuz cok iyi detayli sekilde resim cekiyor
    Bugune kadar ki S2S3S4 vb cihazlar 5-25m yi net cekiyor uzaklar hic net degil.
    Kisaca samsung 16 degil 116 yapsa ilgi cekmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 8 Kasım 2013; 7:30:35 >
  • Düşük ışıkta kumlanma problemini 10 yıldır çözemediyseniz 2 adet xenon flash koyun olsun bitsin.

• bimcell
  • Dusuk isik sorunu var
    Batarya sorunu var
    8mp s4 mini cekimi bile berbatken 16mp nasil olacak

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.