Şimdi Ara

3525 hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bana bir yazıcı lazım oldu önceki yazıcım bozulduğu için.
    Araştırdım ettim ne alsam diye;

Tonerli yani lazerli yazıcıların zararlı toz filan yaydığından sağlıksız olduğundan hemde fotokopili+tarayıcılı(o da lazım) olanları pahalı olduğundan en başta eledim gitti.

fiyat sınırım 230 Tl idi.

Sonra

Karşıma bir sürü alternatif çıktı kimisi diyorduki bitmeyenkartuş.com.tr den bitmeyen kartuşlu(hortumlu) al 10 000 filan basarsın filan onuda inceledim sitesindeki bayilerimiz kısmındaki yere tıklayıp şehrimdeki bayisi varmış ona gittim adam o eskidendi artık değiliz dedi. O yazıcılar çok sorun çıkarıyor hava filan yapıyor yaramaz dedi. baya araştırdım bu hortumlu(bitmeyenkartuş) işinden vazgeçtim riskli idi çünkü sorun çıkardığını çok duydum doğrudurda . hem sattıkları 200 lira olan tek model vardı onun ble reset yazılımına 40 Tl almaları da gıcığımı gitmişti az kalsın alıyor dum iyiki vazgeçtim.

Derken bi de dolan kartuş varmış ona da baktım o da bazı modellere çinlilerin ürettiği kartuşlar varmış dolankartuştan kasıt kolay dolan anlamında yani her kartuş bişekilde doluyor zaten sonra anladım bunlarda doldurması daha kolay yani tıpalı filan o açıdan önemli birde bu dolan kartuşlar her model için yokmuş çinliler heralde daha çok tutulan modeller için üretitmiştir diye de düşündüm. kolay dolan kartuş diyede geçiyor ismi neyse en son buna benzer bişey almanın en mantıklısı olduğu aklıma yattı.

Biraz da -orjinal ve ucuz- kartuşları araştırayım bu sayede o kartuşun bulunduğu modelde bir yazcı bulurum derken "hp deskjet 3525" modelini buldum .210 lira filan. baktım dolan kartuşu da var ebayda 10 dolar filan 4 tanesi (zaten 4 kartuşlu model). bunu aldım çünkü orjinal kartuşunu alıyım deyince 80- 90 lira değil daha makul 23TL filan(600 sayfa basıyor) . bu açıdan cazip geldi. bide farkı arkalı önlü baskı ve wifili olmasıydı...

İlk etapta kendi orjinal kartuşlarını doldurmayı düşünüyorum kolay dolan kartuş satın almaya gerek yok.Kendi kartuşu da doluyor nihayetinde ancak baktım orjinal kartuşunda çip varmış sen belli bi aşamadan sonra doldursanda çalışmıyormuş. dedim çinliler çare bulmuştur baktım evet auto reset diye çipte üretmişler işte şurda

http://www.alibaba.com/product-gs/847988383/For_hp_deskjet_4615_4625_3525.html (bu toptancı)
    tek tek çip satan (ebay de veya aliexpressde v.s.) varmı bilmiyorum(4 tane lazım çünkü) ama vardır heralde çok araştırmadım bu linkteki toptancı (anlaşınca gönderirler).

birde şu var ! bu orjinal kartuşunun çipini çıkarıp bu autoreset çipleri takmak mümkün olur mu? oda elime geçmediği için tam bişey diyemiycem ama nihayetinde çözümü varmış bilen varsa paylaşsın. en olmadı kolay dolan kartuşunu alırım onun üzerinde auto reset çipiyle birlikte geliyor. bu kolay dolan kartuşunu alırken bitmeyenkartuş.com.tr sitesini kullanmak istemem çünkü 100TL civarı istiyorlar bence fazla bu fiyat. aşağıdan bakın linkleri ortada ...

ŞU kolay dolan kartuşu (galiba auto reset çipide üstünde)
    http://www.aliexpress.com/w/wholesale-Hp-Deskjet-3525.html?SearchText=Hp%2BDeskjet%2B3525&CatId=0&shipCountry=us&isAtmOnline=n&isRtl=yes&SortType=price_asc&filterCat=211305,100003765,211302&groupsort=1

bu kartuş üzerindeki çip dışında bir engeli varmı bu 3525 yazıcının bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? çip sorununu aştık sayıyorum peki başka türlü reset istermi ilerde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa6533 -- 7 Kasım 2013; 22:36:31 >

• bu yazıcıdan kullanan var mı?
  • WiFi
    4ayrı kartuş
    orjinal kartuşu 40tl altında
    Yazıcı,tarayıcı,fotokopi
    219tl
    http://www.teknosa.com/urunler/125090759/hp-deskjet-ink-advantage-3525-e-aio-inkjet-multifu?staydesktop=true

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.