Şimdi Ara

TCHİBO PİKAP(LENCO) İÇİN AMFİ TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.tchibo.com.tr/dijital-pikap-p400023104.html

Tchibo'da satılan Lenco'nun replikası olan bu pikapla uyumlu çalışacak bir stereo amfi ve bir çift hoparlöre ihtiyacım var. Bana hangi amfiyi ve hoparlör çiftini
    tavsiye edersiniz? Odanın 30 m2 olduğunu varsayarsak hoparlörler kule mi yoksa raf tipi mi olmalı? Bu işe ayırabileceğim para miktarı pikabın fiyatıyla doğru
    orantılı olarak amfi için en fazla 1000 TL, hoparlörler için 600 TL. Öneride bulunurken bu rakamları dikkate alırsanız sevinirim. Teşekkürler.

• Dahili phono-pre var mi bu cihazda eger yoksa alacaginiz amplide phono kati olmali 1000 tl ye kadar da aslinda uc bes secenek mevcut mesela yeni onkyo a3010, pioneer a30k, pioneer a-a6, denon pma720ae, yamaha a-s500 gibi urunler isinizi gorecektir eger dahili presi varsa da rega brio, nad c326bee, music hall a25.2 vs.. gibi ürünlere de yonelebilirsiniz sesleri tatminkar ve baslangic icin iyidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim. Pikapta dahili phono-pre yok. Yeni bir ev sinema seti aldım, Pioneer VSX-322 + Magnat Monitor Supreme 800 set olanı.
    Dolayısıyla takım olması açısından Pioneer'a biraz daha yakınım. Pioneer A30K işini görür diyorsanız fazla kafamı karıştırmadan doğrudan ona yöneleceğim.
    Zira amfi, hoparlör, kablo seçimi konusunda o kadar çok seçenek ve farklı yorum var ki insan işin içinden çıkamıyor. Neyse ki bütçem kısıtlı da maddi gücümün
    almaya yetmediği marka ve modelleri kafadan eliyorum. :)
  • Guzel pikap fiyat/performans cok iyi urunu. Bu fiyata alternatifide yok.

Uygun fiyata PMA-520AE ve DIAMOND 9.2 ikilisini onerebilirim. Bir arkadasım tchibo pikapla bu ikiliyi kullanıyor. 25 metrekare alan. Hoparlorler hacimli oldugundan gayet yeterli.
  • klasik cihazlardan hoşlanıyorsunuz dual cv1600 -cv1400 modelini tavsiye ederim MM pikap katı mükemmel kullanmaktayım.300-700 fiyat sıkalası içinde yeni birkaç cihazla karşılaştırdım pikap katı onlara göre bayaa iyiydi.
  • Teşekkürler. Klasik cihazlara ve kalitelerine saygım var, fakat sıfır amfi almak istiyorum.
    Bütçem doğrultusunda tercihim şu üç amfiden biri olacak sanırım;

1. Pioneer A30K

2. Marantz PM5004

3. Denon PMA520

Bu üçünden hangisini almalıyım sizce?
  • Ev sinema setim Pioneer diyorsunuz... Pikabı ev sinema setinde kullanmayı düşünmüyor musunuz?
    Eğer ayrı bir sistem kuracağım diyorsanız önce hoparlörleri seçmenizi, amplifikatörü buna göre seçmenizi öneririm.
  • Hayır, sinema ve müzik için ayrı ayrı iki set oluşturuyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.