Şimdi Ara

Nokia Lumia 525 detaylanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia Lumia 525 detaylanıyor

Nokia'nın alt seviye akıllı telefon segmentini hedeflediği ve Lumia 520'nin yerini alacağı tahmin edilen Lumia 525 modelinin özellikleri detaylanıyor.

Çin haberleşme komisyonu onayından geçen Lumia 525 modelinin teknik özellikleri de netleşmeye başladı. 4 inçlik IPS ekranda 800x480 piksel çözünürlük sunan Lumia 525, 1GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon 400 yongasetinden gücünü alıyor.

Modelde RAM miktarı 1GB'a yükseltilirken 8GB depolama kapasitesi hafıza kartlarıyla 72GB'a kadar çıkabiliyor. 7GB SkyDrive alanı, WiFi, Bluetooth 4.0, 9.9mm kalınlık, 5MP çözünürlükte arka kamera, 720p video kaydı, 3G desteği, 1430mAh batarya şeklinde diğer özellikler mevcut. Modele ait basın görselleri de Evleaks tarafından internete sızdırıldı.

Modelle birlikte kısa süre önce görselleri sızan ve bir medya oynatıcıya benzeyen BH-121 Bluetooth kulaklık da hediye edilecek. Modelin kısa süre içerisinde tanıtılması bekleniyor. 

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Full-Nokia-Lumia-525-specs-leak-out-1GB-of-RAM-and-Guru-Bluetooth-headset-in-the-box_id49060

• Nokia her kitleye cihaz çıkarıyor. Windows Phone stabilitesi ile birleşince daha iyi şeyler ortaya çıkacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran 720p olsa iyi olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Ekran 720p olsa iyi olurdu.

4 inçlik IPS ekranda 800x480 piksel çözünürlük

o zaman 5inçe de 4k koyalım? Millet yüksek çözünürlükten kaçıyorken bu yorum garip olmuş

• Wp8 pişmanlıktır...

• Arayuzun degisip gelistirilmesi sart wp8 lerde.tonla model cikartcagina az model cikartsin,isletim sistemi stabil tabi ,en basit arayuzu kullan tabi stabil olur,hicbir ozellestirme yok ,marketi desen nasa ne zaman uzaya uydu gonderir anca o hizla gelisiyor o kadar yavas,yakinda isletim sistemi ile tutan nokia ,cok model cikarip satamamaktan batarsa sasmam

• Hadi 1080p video kaydını geçtimde kameraya neden flas koymamışlar

• 50 tane uygulama simgesi yerine, en çok kullanılan hizmetleri basit anlaşılır, hızlı bir şekilde sunmak başarıdır. Evet gelişmeye ihtiyacı var. Genel itibariyle sabrın ne olduğunu bilmeyen bir nesil olduğumuz için, Adam işletim sistemini sunduğu sene mağazasında 500 bin uygulama hazır olsun diye bekliyoruz.. İos'un Android in ilk zamanlarını ne çabuk unuttunuz..

• Burdan cikacak sonuç. Nokia seneye android cihazlarla es değer donanım gücüne sahip cihazlar çıkaracak. Giriş seviyesi cihazlara 1 gb ram geliyorsa iOS gibi platformun en alt seviyesi ile en üst seviyesi bir tutulmaya çalışıyor demektir

Bu da nokia'nın android gibi çok cekirdekli güçlü iPhone gibi akıcı cihazlar planladığını gösteriyor.

• flaş ve ön kamera olsa 1 dk düşünmeden alınır.

nihayet geçenlerde lumia 520, 625 ve 720 modelini deneyebildim. cihazların hepsi inanılmaz akıcı. ekran cevabı ios kadar iyi değil fakat ona çok yakın ve 520 modeli bile uygulama giriş/çıkışı ya da menü geçişleri olarak şimdiye kadar gördüğüm tüm sistemlerden daha hızlı. ios un şu durumda tek artısı ekran tepkisi. yani diyelim ki sayfayı aşağı yukarı kaydıracağız parmağımızı koyduğumuz yer androidte 1-2 cm geriden takip ediyor. iosta ise çok yakından. wp8 de de ios kadar olmasa da androidi çok rahat gömecek kadar hızlı tepki veriyor. klavyede zerre gecikme yok.

yalnız 520 ve 625/720 modelleri arasında gördüğüm bir fark vardı. donanımları aynı olmasına rağmen uygulamaların tamamının listelendiği sayfayı hızlıca aşağı çektiğimde akıcılıkta bir sorun yok. fakat lumia 520 nin sanıyorum ki ekran kalitesi ve yenileme süresinden dolayı 2 telefonu kıyasladığımızda 625 ve 720 modeli daha hızlı kayıyormuş gibi duruyor. bakın gecikme yok 3 modelde de bu tamamen ekrandan kaynaklanan bir durum.

bütün arkadaşlarıma lumia tavsiye ediyorum. 520 gibi bir telefon dahi sıfır takılma ile bu kadar akıcı çalışırken daha yüksek donanımda ne olur düşünemiyorum. 1080p ekrana karşıyım. 720p ekranlı 5inc ve üzeri 2 gb ramli ve s800 işlemci ve bunun ayarında bir donanımla yeni bir model tanıttığı an alacağım.

kamera konusunda da nokia harika işler yapıyor. yüksek fps olayını ne zamandır istiyordum ve ios hepsinden hızlı davrandı. nokianın kameraları bu kadar iyiyken umarım yeni bir model de yüksek fps değerlerine ulaşırlar.

ayrıca ekrana çift tıkladığımızda ekran kilidinin açılması olayını tüm akıllı telefonlarda görsek ne güzel olur.

• Ne ka para o ka telefon. 500-600 liraya satılacak telefona bu donanım fazla bile.

• 3g görüntülü konuşma destekli,ön kamera,5 mp flaşlı kamera entegre olsa giriş seviyesinde daha iyi iş yapardı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki şey olsa çok iyi olurdu 1 720 p ekran 2 carl zeiss camera ve faşlı olcak tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur Ekran 720p olsa iyi olurdu.
    4 inçlik IPS ekranda 800x480 piksel çözünürlük o zaman 5inçe de 4k koyalım? Millet yüksek çözünürlükten kaçıyorken bu yorum garip olmuş

kim kaçıyor yüksek çözünürlükten ya hahahah

• 1 GHz Çift Çekirdekli Snapdragon™ 400 İşlemci
    1 GB Ram
    8 GB Dahili hafıza. Microsd kart desteği bulunmakta ve 64GB kadar hafıza takılabiliyor.
    4” IPS LCD ekran 800 x 480 çözünürlüğe sahip olacak. Ekran süper hassas özellik ile gelecek.
    5 MP çözünürlüğe sahip kamere 720p ve 30fps çekim yapabiliyor
    Telefon 119.9 x 64 x 9.9mm boyutlarında ve 124gr ağırlağında olacak.
    Telefon 1430 mAH batarya ile geliyor.

Ana kamerada flaş ve ön kamera ile gelirse Lumia 525 gerçekten alt segmente hitap edecek en iyi cihaz olmaya aday.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jurgen Klopp -- 6 Kasım 2013; 1:25:43 >
  • Fiyatını düşük bekliyorum. Giriş-Orta seviyesi için ideal bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brky

çöp

Çöpse alma kardeşim sana zorla dayatmıyorlar ya. Her Nokia telefon başlığına aynı şeyi yazıp durmayın artık yorumlarınızı kendinize saklayın

• quote:

Orijinalden alıntı: hukuksever

İki şey olsa çok iyi olurdu 1 720 p ekran 2 carl zeiss camera ve faşlı olcak tabi

Fiyatı 750 yaptın sen de :)
    Bunu 550 ye satıyorlar..
  • flaş koysalar yeter ama öyle olursa 620'nin önüne geçer
  • Ben aslinda 720 nin devamini bekliyorum. 725 olur galiba 720 nin tek eksigi RAM di 1GB olsaydi guzel olurdu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.