Şimdi Ara

Apple iPhone 5C [ANA KONU] (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.327
Cevap
27
Favori
84.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynı problem bende de var sol alt köşede, batarya orda olduğu için hafif bir boşluk var diğer iphone 5 ve 5sde de o şekilde, telefon çok ısındığında ki 7.1.2 den kurtulmak istiyorum artk, genelde ısındığında oluyor şarjdayken oyun falan oynamamaya dikkat edin, ama genel olarak normal bir problem bence değişime gerek yok aynı şey gene olucaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakanhasan H kullanıcısına yanıt
    Yani can sıkacak kadar önemli değil o zaman doğru mu anladım hocam

• Nınatales kullanıcısına yanıt
    Evet değil takmayın, daha ciddi bir problem olursa o zaman apple store'a gidersiniz

• Hakanhasan H kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam teşekkürler içimi rahatlattınız

• Arkadaşlar iyi geceler gecenin bu saatinde bir şey dikkatimi çekti. Telefonun ekranında gördüğünüz gibi su damlacıklı bir fotoğraf kullanıyorum şimdi fark ettim ki, oturur vaziyette telefon elimde yatay şekilde ve tamamen yere paralel olarak tuttuğumda ce telefonun ekranını aynı şekilde sola doğru yatırdığımda menüde bulunan simgeler de sola veya ekranın yukarısına doğru kayıyor. Telefonu düz konuma getirdiğimde ise tekrar masa üstünde bulunan ikonlar yerlerine geliyor yavaş yavaş. Ama bu tam olarak yavaş değil de takılır vaziyette tık tık sanki bir tümsek üzerinden atlarmış gibi kademe kademe geliyorlar. Bunu anlamama en iyi örnek mesela bir ikon kayıyor sol tarfa o ikonun altında olan su damlası açığa çıkıyor. Telefonu düz konuma getirdiğimde tekrar o su damlacığının üzeri kapanıyor. Sizce telefonum da bir problem mi var? Değişim istemeli miyim?

• can59 kullanıcısına yanıt
    Dediğinizi tam anlayamadım ama parallax efektinden olabilir diye geldi aklıma, emin değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: can59

Arkadaşlar iyi geceler gecenin bu saatinde bir şey dikkatimi çekti. Telefonun ekranında gördüğünüz gibi su damlacıklı bir fotoğraf kullanıyorum şimdi fark ettim ki, oturur vaziyette telefon elimde yatay şekilde ve tamamen yere paralel olarak tuttuğumda ce telefonun ekranını aynı şekilde sola doğru yatırdığımda menüde bulunan simgeler de sola veya ekranın yukarısına doğru kayıyor. Telefonu düz konuma getirdiğimde ise tekrar masa üstünde bulunan ikonlar yerlerine geliyor yavaş yavaş. Ama bu tam olarak yavaş değil de takılır vaziyette tık tık sanki bir tümsek üzerinden atlarmış gibi kademe kademe geliyorlar. Bunu anlamama en iyi örnek mesela bir ikon kayıyor sol tarfa o ikonun altında olan su damlası açığa çıkıyor. Telefonu düz konuma getirdiğimde tekrar o su damlacığının üzeri kapanıyor. Sizce telefonum da bir problem mi var? Değişim istemeli miyim?

Parallax denen bir efekt o. Herkeste var

• Teşekkür ederim. O effect hakkında bir bilgim yoktu. İyi oldu öğrendiğim.

• Arkadaşlar telefonun sağlıklı bir bataryası olması için sizce nasıl şarj etmek gerekir? Ben genelde %20 ila %30 arasında bir pil kalınca şarj ediyorum. Pili sonuna kadar kullanmanın sağlıklı olmadığını biliyorum. Bu şekilde şarj ediyorum ve %100 dolduktan sonra 15 dk ya da yarım saat kadar daha telefonu şarjda bırakıyorum ki batarya tam olarak dolsun. Daha sonra kullanmaya başladığımde batarya hemen %99-98'lere düşmüyor. Şuanda pil süresindende çok memnunum maşallah'ı var.

Sabah 8-9 gibi %100 şarj ile telefonu akşama kadar full kullanıyorum ve yine akşama %40 ila %20 arası bir batarya kalıyor.

Nete 2g ile bağlanıyorum arada wi-fi ile. Whtsapp, face, instagram, instamessage, messenger, forum siteleri, bazen video izleme, telefon görüşmesi ile şarjım bu şekilde. Batarya şarjı konusunda sizce doğru mu yapıyorum peki?

• Kasmayin bu kadar. Bittikce , caniniza estigince sarj edin. Yeterki farkli bir sarj adaptoru olmasin. Yok bitene kadar bekle yok yuzde 20 de sarj et.. Elektronik bilgisi olup olmayan herkes konusuyor. Kicinizi yirtsaniz pil omrunu yanlis sarj ederek bir anda bitiremezsiniz. Kar edeceginiz performans da %3-5 olur. Piliniz arizali degilse uzun sure stabilligini koruyacaktir

Bu telefon oyun oynayinca, 3g yada wifi ile hizli sekilde veri akisi yaptiginda sarji su gibi gidiyor, diger sartlarda gayet yeterli. Bunun disinda soylenenlerin hepsi gereksiz ve bos bilgi.

• Günaydınlar arkadaşlar bir sorunum var telefonu garantiye yollamak istiyorum ancak Ankarada nasıl yapabilirim var mı yetkili servis pek bilmiyorum da. Telefon dist garantili eğer farkederse
  • Bende bir kaç güne alıyorum inşaallah mavi 16 gb lık alıcam sanırım aslında sarı daha hoş gibi ama sarı ipodum olduğu için mavi alıcam sanırım sormak istediğim web de gezerken pili nasıl gidiyor ve ben turkcellden alıcam bu sim kilit olayı felan nedir anlamadım ben avea kullanıyorum bi sorun yaratırmı bayiye gidip sorma fırsatı bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loley00 -- 8 Eylül 2014; 21:20:05 >
  • loley00 kullanıcısına yanıt
    Tr den aldiginiz icin simkilit falan olmaz takip kullanin istediginiz simi.

Nette gezerken 3g ile sarj hizli biter

• quote:

Orijinalden alıntı: Lyzard

3 saati görebiliyomuyuz wifi ile nasıl yaklaşık bi rakam verebilirmisiniz?

• Beyler yazlıkta olduğum için burda pc yok ve telefona müZik atamıyorum. Direk telefona müzik indirebileceğim bir program var mı? Telefonumda jb yok. Yapmayı da düşünmüyorum. Yardımcı olabilir misiniz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: loley00

quote:

Hocam ben kullanıyorum 5 saati görüyor ekran sürekli açık wifi ile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler dün telefon 2 defa kilit ekranında dondu kaldı. Yani üst tuş ile en fazla kilit ekranı açıp kağatabildim ama slide gibi kaydırıp ne bildirimlere ne de ana menüye girebildim. Menü açılmadı hiç bir şekilde.

Telefonu açtım kapattım anca o şekilde düzeldi. Sizce sebebi ne olabilir??

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut Aşkın

quote:

Orijinalden alıntı: loley00

quote:

Hocam ben kullanıyorum 5 saati görüyor ekran sürekli açık wifi ile

Harikaymış ikinci el bi 5s buldum o olmassa alıcam bi iki güne bende

• Normal midir? 3g yada wi-fi 2 sinden biri açıktı hep.Ekran parlaklığıyla ortama göre oynandı.

• FYL kullanıcısına yanıt
    En az 4 saat civarı müzik dinlenmiştir bence
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.