Şimdi Ara

Pioneer 2013 - 2014 YENİ SEZON SİNEMA AMFİLERİ VSX-323 , VSX-423 , VSX-528 , VSX-923 ....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
9
Favori
12.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selam Pioneer 2013 -2014 Modelleri belki takip edeniniz varsa geçtiğimiz ay Avrupa sitesinde yayınlanmıştı Ürünlerin Ülkemize gelmesi 2014 yılını bulur derken Neredeyse Tüm modeller Türkiyede geçtiğimiz Hafta Satışa Sunulmaya başladı . Bu güzel haberden sonra şuan gelen modeller ve onlarla ilgili kısa bilgiler vermeye çalışacağım . Umarım herkese faydalı olur.

Pioneer VSX - 323
    Pioneer VSX - 423
    Pioneer VSX - 528
    Pioneer VSX - 923
    Pioneer VSX -1123
    Pioneer SC - 1223

1- Pioneer VSX-323

Pioneer VSX-323 Modeli sinema sistemi Giriş Seviyesi modelidir Üründe başlıca özellikler 5.1 , DTS HD Ve DOLBY TRUE HD Ses Formatlarını Destekleyen , 3D Destekli , HDMI 1.4 , 4K ULTRA HD Desteği , 5 X 100 Watt Ses Çıkış Gücü , HDMI üzerinde ARC özelliği , 4 HDMI giriş 1 Çıkış ve VSX-322 ye oranlar donanım olarak son eklenen özellik ise Ön Panelde bulunan USB girişi Bu sayede bellek üzerinde bulunan müzik dosyalarınızı avr üzerinden oynatma şansınız olacak . Başlangıç seviyesinde şuan piyasanın En uygun fiyata satılan ürün ünvanıda yine pioneerda bu konuda Pioneer Distribitörünü de desteklerinden ötürü tebrik etmek lazım son 4-5 yıldır tüm ürünlerinde neredeyse avrupa fiyatlarına ürün satıyorlar buna bağlı olarak piyasada F/P Açısından en iyi ürün gamına sahip olduklarını söyleyebiliriz . VSX-323 Modeli Şuan Giriş seviyesi ve 1 segment üstü Kule hoparlörle Rahatlıkla kullanılabilmektedir. Örnek Vermek Gerekirse Geçtiğimiz Sezon Ürünü VSX-322 Modeli ile Magnat Monitor Supreme 800 Ve Hatta Monitor Supreme 1000 Serisi Dahi Sürenler olmuştu vsx-323 modeli yine yeni sezonun bence en çok satacak avr si olacaktır .

Pioneer VSX-423

Pioneer Yıllardır Bu segmenti üretti üretti ama pek ülkemize gelmeyen bir segmentti ama detaycılar için güzel bir avr başlıca özellikler 5.1 , DTS HD Ve DOLBY TRUE HD Ses Formatlarını Destekleyen , 3D Destekli , HDMI 1.4 , 4K ULTRA HD Desteği , 5 X 130 Watt Ses Çıkış Gücü , HDMI üzerinde ARC özelliği , On Screen Display özelliği Yani Amfi Setup yada yapılan işlemleri Tv Ekranından görebilme , MCACC Setup Yapabilme , 4 HDMI giriş 1 Çıkış , USB girişi VSX-423 Modeli VSX-323 modeline oranla daha profesyonel bir avr olmuş üzerinde 323 e ek olarak güç 30 watt kanal başı artırılmış , On screen ve Otomatik kalibrasyon eklenmiş Bunlara önem veriyorsanız Pioneer burdada sizi yalnız bırakmamış Bence Yine giriş segmenti diyelim ama sağlam bir avr olmuş vsx-423 323 ile 423 arasında seçim yapmakta zorlanacağınıza eminim .

Pioneer VSX-528

İşte Pioneer ın Bu sezonki en ilgi çekeceğini düşündüğümüz yeni segmenti VSX-528 Modeli Ürün genel özellikleri şöyle İnternet Radyo , DLNA , Airplay , 5.1 Kanal , DTS HD Ve DOLBY TRUE HD Ses Formatlarını Destekleyen , 3D Destekli , HDMI 1.4 , 4K ULTRA HD Desteği , 5 X 130 Watt Ses Çıkış Gücü , HDMI üzerinde ARC özelliği , On Screen Display özelliği Yani Amfi Setup yada yapılan işlemleri Tv Ekranından görebilme , MCACC Setup Yapabilme , 6 HDMI giriş 1 Çıkış , USB girişi Bunun yanı Sıra Bluetooth Adaptor bağlanabilme , Network Girişi , Flac Dosyalarını Oynatabilme , Windows 7/8 Uyumu , İpod , İpad, İhpone Desteği Yani Aslına bakarsanız Şu an bir avr de olması gereken ne varsa aşağı yukarı bu modelde mevcut . Evlerde yani normal bir apartman dairesinde bir odada 7.1 kurmak ne kadar zor hepiniz bilirsiniz genelde bu özellikle pioneerda hep 7.1 avr lerde mevcuttur bu nedenle hem pahalı oluyor hemde kullanamayacağımız 7. kanal çıkışları mevcuttu pioneer bu eksikliğini kısa zamanda keşfederek 5.1 bol donanıma sahip VSX-528 Modelini üretmiş bence Flash model bu olacaktır. Yani hem giriş seviyesi olsun ama yeni teknolojiyide içerisinde barındırsın diyen tüketiciye kaçırılmayacak bir ürün yine Fiyat olarak diğer markalara ürün sattırmayacak bir fiyata Digicom ürünü konumlandırmış durumda bu sayede pioneer 2013- 2014 sezonunda adından sıkça söz ettireceğe benziyor .

Pioneer VSX-923

İşte Pioneerın bu yıla kadar en çok satan dokuzyüzlü segmenti benim hatırladığım satış patlaması VSX-919 Modeli ile başlamış ardından vsx-920 daha sonra ödül alan vsx-921 şimdilerde vsx-922 modeli ve Nihayet VSX-923 Modeli ile 2013 - 2014 Sezonunu başlıyor Pioneer severler bilir Yazdığım modellerden en çok satılan en popüler olan model pioneer vsx-921 modeli idi ve hala stoklarda olan ve hız kesmeden satan bir model öyleki 922 modelinin çıkması bile satışını engellememişti Şimdi tabi 923 modeli işi biraz değiştirecek 921 den sonra 923 modelini şöyle yan yana koyduğumuzda artık 2 sene sonra pioneerın gerçektende bu işte bayağı ileri gittiğini görebilirsiniz 923 modeli ile ilgili bazı özelliklerinden bahsedersek İnternet Radyo , DLNA , Airplay , 7.2 Kanal , Zone 2 , DTS HD Ve DOLBY TRUE HD Ses Formatlarını Destekleyen , 3D Destekli , HDMI 1.4 , 4K ULTRA HD Desteği , 7 X 150 Watt Ses Çıkış Gücü , HDMI üzerinde ARC özelliği , On Screen Display özelliği Yani Amfi Setup yada yapılan işlemleri Tv Ekranından görebilme , MCACC Setup Yapabilme , 8 HDMI giriş 2 Çıkış ,HDMI Zone 2 Çıkışı , USB girişi Bunun yanı Sıra Bluetooth Adaptor bağlanabilme , Network Girişi , Flac Dosyalarını Oynatabilme , Windows 7/8 Uyumu , İpod , İpad, İhpone Desteği ve bunun yanı sıra bir çok özelliği içerisinde barındırıyor şimdi 921 ile baktığımızda nekadar farklı olduğunu görebilirsiniz Özellikle ZONE 2 HDMI out bence ürün segmentini 1 tık yukarı almış Bu özelliklerinde ayrıca maddi karşılığına baktığımızda doğal olarak 921 den Yada VSX-528 den farklı bir fiyat var fakat orta segmentte en iyi ürün olma adayıdır bir çok markanın bu segmentte halen ciddi firmware sorunları yaşadığını yine forumlardan takip ediyoruz pioneer Bu konuda en az geri dönüşe sahip marka olma özelliğinide koruyor Ayrıca Tüm kanallara stereo ses verebilmesi yönünden de 2 dev markayı yanından eliyor Ayrıca Ses Formatlarının info bilgisinin ekrnında direk görünmesi yönünden de yine çok güçlü bir markayıda elemekte Yani işin neti Segmentinin En iyisi ....

Pioneer VSX-1123

Pioneer Markasının 3-4 senedir neden ürettiğini hep sorguladığım segmenti yine aynı değişmemiş yani bir alt modeli ile neredeyse aynı ürün Ben ürünleri detaylı inceledim çok küçük 1-2 madde eklenmiş ama neden bu modeli piyasaya sürüyorlar hala anlam veremedim umarım siz bulur konunun altına eklersiniz Yani ben 932 mü 1123 modeli mi deseler hiç düşünmeden 923 modeli derim 1123 modeline beni ikna edebilecek bir şeyler bulamıyorum Ama pioneerın bir bildiği var diyip genel özelliklerini ekliyorum . İnternet Radyo , DLNA , Airplay , 7.1 Kanal , Zone 2 , DTS HD Ve DOLBY TRUE HD Ses Formatlarını Destekleyen , 3D Destekli , HDMI 1.4 , 4K ULTRA HD Desteği , 7 X 150 Watt Ses Çıkış Gücü , HDMI üzerinde ARC özelliği , On Screen Display özelliği Yani Amfi Setup yada yapılan işlemleri Tv Ekranından görebilme , MCACC Setup Yapabilme , 8 HDMI giriş 2 Çıkış ,HDMI Zone 2 Çıkışı , USB girişi Bunun yanı Sıra Bluetooth Adaptor bağlanabilme , Network Girişi , Flac Dosyalarını Oynatabilme , Windows 7/8 Uyumu , İpod , İpad, İhpone Desteği

Pioneer SC-1223

Teknoloji severlere müjde niteliğinde bir avr segmenti diyebiliriz Neden mi ? Evet şimdi Sinema amfisinde müzik denince Her zaman soru işareti olmuştur SC-1223 modeli sinema amfisinde müzik olayına çok farklı bakan bir segment Pioneerın son dönem ödül alan stereo amfisi A70 modelinde kullanılan D Segmenti SC-1223 Modelinde de kullanılmış Bu sayede sinema amfisinden stereo olarakda mükemmel bir performans elde edebilirsiniz Bunun yanı sıra diğer 1123 ve 923 modelinde olmayan FRONT PRE OUT özelliği ile de daha güçlü bir stereo amfi yi sc-1223 modeli ile Birleştirerek kullanabilme imkanınız mevcut SC-1223 Modelinde kanal başı güç 160 watt olarak verilmiş ama unutmayınız D segment olması nedeni ile ciddi bir tork farkı hissettirecektir özellikle kısık seste kule hoparlörlerde bulunan bass sürücülerini daha etkin kullanmanıza imkan sağlar SC-1223 Modelinin diğer özellikleri şöyle ; İnternet Radyo , DLNA , Airplay , 7.1 Kanal , Zone 2 , DTS HD Ve DOLBY TRUE HD Ses Formatlarını Destekleyen , 3D Destekli , HDMI 1.4 , 4K ULTRA HD Desteği , 7 X 160 Watt Ses Çıkış Gücü , HDMI üzerinde ARC özelliği , On Screen Display özelliği Yani Amfi Setup yada yapılan işlemleri Tv Ekranından görebilme , MCACC Setup Yapabilme , 8 HDMI giriş 2 Çıkış ,HDMI Zone 2 Çıkışı , USB girişi Bunun yanı Sıra Bluetooth Adaptor bağlanabilme , Network Girişi , Flac Dosyalarını Oynatabilme , Windows 7/8 Uyumu , İpod , İpad, İhpone Desteği bunun yanı sıra bir çok özelliği içerisinde barındıran SC-1223 Modeli Yeni sezonun en sağlam seçimi olacak gibi görünüyor Ürünün fiyatı ise gerçekten çok iyi hem rakiplerinde olmayan bir segment olmadı hemde fiyatının uygun olması SC-1223 Modelini zirveye çıkaracaktır.

Pioneer Türkiye Distribitörü DİGİCOM Tarafından elimize ulaşan bilgiler ışığında gelecek olan modeller şu an için bunlarla sınırlı Pioneer AVRUPA sitesinde burda yazmadığımız bir kaç model daha mevcut ama sanıyorum çok gerekli görülmediği ve aşırı yoğun bir model hengamesi olmaması açısından doğru verilmiş karar olduğunu düşünüyorum . İlerleyen dönemde LX serisindeki modeller hakkında da bilgi vermeye çalışacağım . Konu ile ilgili eklemek istediklerinizi yazabilirsiniz ... Eksik yada hatalı olduğunu düşündükleriniz ile ilgili bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkür ederim .

Pioneer 2013 - 2014 YENİ SEZON SİNEMA AMFİLERİ VSX-323 , VSX-423 , VSX-528 , VSX-923 .... Pioneer 2013 - 2014 YENİ SEZON SİNEMA AMFİLERİ VSX-323 , VSX-423 , VSX-528 , VSX-923 .... Pioneer 2013 - 2014 YENİ SEZON SİNEMA AMFİLERİ VSX-323 , VSX-423 , VSX-528 , VSX-923 .... Pioneer 2013 - 2014 YENİ SEZON SİNEMA AMFİLERİ VSX-323 , VSX-423 , VSX-528 , VSX-923 .... Pioneer 2013 - 2014 YENİ SEZON SİNEMA AMFİLERİ VSX-323 , VSX-423 , VSX-528 , VSX-923 .... Pioneer 2013 - 2014 YENİ SEZON SİNEMA AMFİLERİ VSX-323 , VSX-423 , VSX-528 , VSX-923 .... Pioneer 2013 - 2014 YENİ SEZON SİNEMA AMFİLERİ VSX-323 , VSX-423 , VSX-528 , VSX-923 .... Pioneer 2013 - 2014 YENİ SEZON SİNEMA AMFİLERİ VSX-323 , VSX-423 , VSX-528 , VSX-923 .... Pioneer 2013 - 2014 YENİ SEZON SİNEMA AMFİLERİ VSX-323 , VSX-423 , VSX-528 , VSX-923 .... Pioneer 2013 - 2014 YENİ SEZON SİNEMA AMFİLERİ VSX-323 , VSX-423 , VSX-528 , VSX-923 .... Pioneer 2013 - 2014 YENİ SEZON SİNEMA AMFİLERİ VSX-323 , VSX-423 , VSX-528 , VSX-923 .... Pioneer 2013 - 2014 YENİ SEZON SİNEMA AMFİLERİ VSX-323 , VSX-423 , VSX-528 , VSX-923 .... Pioneer 2013 - 2014 YENİ SEZON SİNEMA AMFİLERİ VSX-323 , VSX-423 , VSX-528 , VSX-923 .... Pioneer 2013 - 2014 YENİ SEZON SİNEMA AMFİLERİ VSX-323 , VSX-423 , VSX-528 , VSX-923 ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0sedan -- 22 Kasım 2013; 15:25:01 >

• Yeni ürünler hayırlı olsun.Bende bugün öğrendim hatta yazdım diğer bir başlığa.923 almaya niyetim var ama fiyat bana çok yüksek geldi.
    Ben 1500 tl civarında bekliyordum.Avrupa satış fiyatı 375 eruo.Bizde 800 eruo civarında bir rakam söyleniyor.Yaklaşık 2.250 gibi bir fiyat çıkıyor ortaya.Digicom şu fiyatlarada bi ayar çekse iyi olacak.
    Biraz mideme sancı girdi:)
    Gerçi Orhan kardeşimiz yapar bi kampanya alırız:)Orhan'da olmassa zaten el radyosuyla takılıcaz:)
  • sarpcore kullanıcısına yanıt
    Cemil abi Tr de bandrol vergisi %16 + %37 Sanırım ötv var Digicom ne yapsın Ama Her zaman Özel fiyat için yardımım dokunur biliyorsun Alman işi olmaz ama elimizden geldiği kadar ... Bu arada Benim Favorim Pioneer SC-1223 Kesinlikle şu an sesini duymak istediğim ilk avr o stereo performansını çok merak ediyorum .
  • 0sedan 0 kullanıcısına yanıt
    merhaba orhan bey konuyu açıp bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim sizden pioneer avr+ heco veya magnat takım yapıp güzel bir kampanya yaparsınız artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba orhan bey konuyu açıp bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim sizden pioneer avr+ heco veya magnat takım yapıp güzel bir kampanya yaparsınız artık

O kampanyadan ben de istiyorum.
  • Bilgilendirme için teşekkürler Orhan Bey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0sedan

Cemil abi Tr de bandrol vergisi %16 + %37 Sanırım ötv var Digicom ne yapsın Ama Her zaman Özel fiyat için yardımım dokunur biliyorsun Alman işi olmaz ama elimizden geldiği kadar ... Bu arada Benim Favorim Pioneer SC-1223 Kesinlikle şu an sesini duymak istediğim ilk avr o stereo performansını çok merak ediyorum .

sen bi dinlede olmazsa 1223 alırız.olumlu olumsuz bi donus yaparsın.olmazssa sub ile beraber kargolarsın.sana birde hoplarla ilgili bir sorunum var onu söyliyicem ama meşgulsun diye rahatsız etmek istemiyorum.musait bi zamanda konusuruz inşallah.
  • 0sedan 0 kullanıcısına yanıt
    paylaşım için teşekkürler Orhan, LX serileri içinde bilgilendirme bekliyoruz
  • 375 euro .. 800Euro. Ağır fark.
    bandrol + kdv + ötv + navlun + vesaire + vesaire ne olursa olsun %110-120 fark ettirmemeli.
    Ancak üst segment ürünler olduğu ve satış adedinin düşük olduğu göz önüne alınırsa, ihhalatçı/bayi karlarının da kurtarması babında yukarıda tutulması fiyatın şişmesine etki eder.

Örneğin 100-150TL lik giriş seviyesi fotograf makinası ithalatçısı tarafından %3-5 karla arzedilirken amiral gemisi olan üst segment DSLR'a %25-30dan aşağı eklenmez.
    Nereden mi biliyorum; Eski ortağım Canon bayisi idi.
  • iyi geçen seneye göre pek kaybım olmamış ön tarafta usb girişini saymazsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

Kampanya Toplu Ürün Bulup Alırsam Mutlaka Yaparım Ama kimse kendine güvenip toplu ürün getirmiyor ,,, Eskiden bu işler daha iyiydi ama çok şükür Magnat geliverdi .... Magnat da iyi bir ivme yakaladık monitor supreme 800 ile yaptığımız setler çok tutuldu ama her güzel şey gibi çabucak bitiverdi Ama güzel haber şu ki Yeni Serisi geldi Monitor Supreme 802 Set Olarak Ama Henüz görme fırsatımız olmadı güzel bir rakam yakalayabilirsem yine eskisine yakın rakama satılması için uğraşırım . Yani Aklımda VSX-323 Ve 528 Ve Yine 921 ile bundle yapmak var . Birde Marantz NR-1504 Veya NR-1604 olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

paylaşım için teşekkürler Orhan, LX serileri içinde bilgilendirme bekliyoruz

Sağol Abi biliyorsun Fırsat buldukça yazmaya çalışıyorum .
  • Marantz NR-1504 ile Pioneer VSX-922 arasında seçim yapmak gerekirse hangisi daha iyidir hocam
    pc de kullanılacak film müzik ve oyun üçüde önemli benim için fiyatlarıda aynı sayılır..

@0sedan
  • Marantz 1504 Segment olarak 922 modeli ile karşılaştırılması haksızlık olan bir model tabiki seçim 922 modeli olur . Hatta 922 değil Artık 923 modeli olması gerek .
  • Bu arada kuzular geldi ... Ama SC-1223 Modeli bana ulaşmadan tükendi hakikaten şaşırdım daha ürünü görme fırsatımız olmadan olmadı valla sadece gümüş rengi varmış onuda açarsam artık beraber yaşlanırız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0sedan -- 17 Kasım 2013; 17:26:57 >

• quote:

Bu arada kuzular geldi ... Ama SC-1223 Modeli bana ulaşmadan tükendi hakikaten şaşırdım daha ürünü görme fırsatımız olmadan olmadı valla sadece gümüş rengi varmış onuda açarsam artık beraber y

Selamünaleyküm Orhan Bey

Diğer kuzular ( Magnat 802-1002 ) gelmedi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

quote:

Bu arada kuzular geldi ... Ama SC-1223 Modeli bana ulaşmadan tükendi hakikaten şaşırdım daha ürünü görme fırsatımız olmadan olmadı valla sadece gümüş rengi varmış onuda açarsam artık beraber y

Selamünaleyküm Orhan Bey

Magnat monitor supreme 802 Ler bu akşama yada yarın Depoya inecek sabırsızlıkla bekliyoruz ,,, Önce bir kutu açıp hemen küçük bir inceleme yaparım ki zaten tahmin ediyorum 800 set ile aynı olur resimlerini falan bir başlık açar ordan paylaşırım .

Selamlar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0sedan -- 14 Kasım 2013; 13:26:58 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

quote:

Selamünaleyküm Orhan Bey

Magnat monitor supreme 802 Ler bu akşama yada yarın Depoya inecek sabırsızlıkla bekliyoruz ,,, Önce bir kutu açıp hemen küçük bir inceleme yaparım ki zaten tahmin ediyorum 800 set ile aynı olur resimlerini falan bir başlık açar ordan paylaşırım .

Selamlar .

Alıntıları Göster

Selamlar .

Biz de sabırsızlıkla bekliyoruz

• benim kuzuda gelmiştir o zaman:)
    1223 de gelseydi iyi olurdu.bende merak ettim doğrusu.bekliyoruz en kısa zamanda magnat ve pionner incelemelerini.

• quote:

Orhan Bey kanalı ile Sc-1223 modelini gelir gelmez satın aldım.Orhan Beyin deyimi ile Türkiyede 2 amfi yi görebilen(birinci hiç çalışmadığı için değişti) tek kişi olmama rağmen ikinciyide Yetkili servis de
    dahil çalıştırabilen çıkmadığı için maalesef geri göndermek zorunda kaldım.Amfiler çalışsaydı gözlemlerimi sizlerle paylaşabilirdim.Orhan bey soruna bir çözüm üretebilirse en azından eşdeğer yeni bir
    amfi alarak sonuçdan sizlere bilgi verebilirim,bu arada bende hızla arayışlarımı sürdürüyorum.
    Herkese iyi forumlar dileklerimle,
    Saygılar

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.