Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNESİ TAKILIYOR YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
61.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arçelik 6030 Bulaşık makinesi takılma yapıyordu.
    Elle manuel atlatıp çalışmaya devam ediyordu.
    Şimdi artık hiç çalışmıyor.
    Makineyi çalıştırdığımızda sadece motor çalışma sesi geliyor
    Ama ne çalışıyor bile miyorum
    YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ

• quote:

Orijinalden alıntı: sarlo-

Arçelik 6030 Bulaşık makinesi takılma yapıyordu.
    Elle manuel atlatıp çalışmaya devam ediyordu.
    Şimdi artık hiç çalışmıyor.
    Makineyi çalıştırdığımızda sadece motor çalışma sesi geliyor
    Ama ne çalışıyor bile miyorum
    YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ

Makinenizin modeli 6030M olması gerekiyor manuel program cihazı vardır o makinede ve muhtemelen o arızalanmıştır ayrıca dediğiniz motor sesi pompa motorunun sesidir pompa sürekli çalışıyorsa alt sac plakaya su gelmiştir o plakada su emniyet sistemi olduğundan bir damla bile su gelse pompa motoru devreye girer ve bıraksanız günlerce çalışır program cihazının değişmesi gerekiyor ayrıca pompa değişimide gerekebilir avrupa yakasındaysanız 0(212)452 45 20 numaralı telefondan yetkili arçelik servisini arayıp randevu alın. Makine atölyeye alındığında muhtemelen ben bakabilirim haftasonları hobi olarak arçelik servisinde atölyede ustalık yapıyorum

• Teşekkür ederim yardımınız için ben bursa'dayım
    acaba kaç para tutar.
  • quote:

Teşekkür ederim yardımınız için ben bursa'dayım
    acaba kaç para tutar.

Eğer alttan su emniyet sistemi devreye girip sürekli pompa çalıştırıyorsa servis gelir düzeltir 20tl alır gider ancak program cihazı değişirse muhtemelen 80-130tl arası bir fiyat çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

acaba kaç para tutar.

Eğer alttan su emniyet sistemi devreye girip sürekli pompa çalıştırıyorsa servis gelir düzeltir 20tl alır gider ancak program cihazı değişirse muhtemelen 80-130tl arası bir fiyat çıkar.

teşekkürler
    alttaki su emniyet sistemi dediğiniz tabandaki köpüklü yuvarlak bir şeymi?
  • quote:

quote:

quote:

acaba kaç para tutar.

teşekkürler

Evet makinenin alt sacında bulunur oraya su gittiği zaman orada bulunan şalter atıp direk pompayı devreye alır ve makineyi fişe takıp düğmesine bastığınız an pompa çalışmaya başlar emniyet sistemi devrede olduğundan makine hiçbir işleme izin vermez.

• quote:

quote:

quote:

quote:

acaba kaç para tutar.

teşekkürler

Evet makinenin alt sacında bulunur oraya su gittiği zaman orada bulunan şalter atıp direk pompayı devreye alır ve makineyi fişe takıp düğmesine bastığınız an pompa çalışmaya başlar emniyet sistemi devrede olduğundan makine hiçbir işleme izin vermez.

benimde sanki o devamlı devrede makinenin içine su döküyorum
    makinenin düğmesini açtığımda döktüğüm suyu boşaltıyor
    ve ilerleme yapmıyor
    zannedersem su boşaltma devreden çıkmıyor devamlı su boşaltmada kalıyor motor calışma sesi geliyor devamlı
    bunu nasıl düzelte biliriz

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

acaba kaç para tutar.

teşekkürler

benimde sanki o devamlı devrede makinenin içine su döküyorum
    makinenin düğmesini açtığımda döktüğüm suyu boşaltıyor
    ve ilerleme yapmıyor
    zannedersem su boşaltma devreden çıkmıyor devamlı su boşaltmada kalıyor motor calışma sesi geliyor devamlı
    bunu nasıl düzelte biliriz

Makinenin alt sacını söküp orda bulunan suyu boşaltın ve 5dk kadar fön makinesi tutun o köpüklü mekanizmaya ondan sonra muhtemelen düzelecektir eğer düzeldikten sonra tekrar yaparsa kazanda veya borularda bir sorun var demektir eğer sorun kazandaysa tamiri 350-450tl arasında tutacağından yaptırılmaya değmez siz dediğimi bir deneyin tekrar yaparsa servis çağırın o bir baksın.

• aynı durum bende de var.modeli 6060E. GELEN SERVİS kazanı değiştirmemiz lazım 400 tl dedi.dediğiniz gibi saçı çıkartıp öyle bi işlem yapmadı.ben de başka bir servis çağırttım bu akşam için.bu akşam geliceklere bunu söyliyip alt sacı söktüriyim bari.canım makineyi değiştirmeye kıyamıyom .
  • Arçelik zaten almaya değmez iyi olmuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: waterfall_man

aynı durum bende de var.modeli 6060E. GELEN SERVİS kazanı değiştirmemiz lazım 400 tl dedi.dediğiniz gibi saçı çıkartıp öyle bi işlem yapmadı.ben de başka bir servis çağırttım bu akşam için.bu akşam geliceklere bunu söyliyip alt sacı söktüriyim bari.canım makineyi değiştirmeye kıyamıyom .

Muhtemelen sizin makinenin kazanında bir delinme olmuştur o yüzden kazanı değiştirmek gerekiyor demişlerdir onunda maliyeti bir hayli yüksek onun yerine yeni bir makine alın ancak gelen servis ilk önce alt saca bakması gerekiyordu bence.
  • yeni gelen servis bambaşka bi şey söyledi.su basıncından dolayı su almadığını söyledi makinenin.oradaki parçanın eskidiğini değişmesi gerektiğini söyledi.adam her programı denedi su geldi.gitti 2 saat sonra çalıştırdık bi tek hızlı 35de çalıştı. gerçi buna da şükür. umarım bu şekilde 2-3 ay idare eder.sonra çaresine bakarız zaten.
  • quote:

yeni gelen servis bambaşka bi şey söyledi.su basıncından dolayı su almadığını söyledi makinenin.oradaki parçanın eskidiğini değişmesi gerektiğini söyledi.adam her programı denedi su geldi.gitti 2 saat sonra çalıştırdık bi tek hızlı 35de çalıştı. gerçi buna da şükür. umarım bu şekilde 2-3 ay idare eder.sonra çaresine bakarız zaten.

Muhtemelen su basıncından kaynaklanıyorsa su sayacı eskimiştir bulaşık makinelerinde çamaşır makinelerinde olduğu gibi prosestat yoktur onun yerine su sayacı vardır su sayacı makineye gelen suyu sayarak ona göre su alımı yapar ancak basınçtan dolayı doğru işlem yapamadığından bir zaman sonra bozulur sadece onu değiştirecekse fazla bir ücret tutmaz.
  • aynen öyle bi sıkıntı varmış.sanırım ellerinde malzeme yokmuş.tekrar ederse sipariş edersiniz getirtitirz dediler.takribi kaça paradır acaba.umarım 100 tlyi geçmez.
  • quote:

aynen öyle bi sıkıntı varmış.sanırım ellerinde malzeme yokmuş.tekrar ederse sipariş edersiniz getirtitirz dediler.takribi kaça paradır acaba.umarım 100 tlyi geçmez.

Su sayacı bildiğim kadarıyla en fazla 60-70tl ancak ellerinde bulunması gerekir eğer yoksa muhtemelen program cihazını değiştirecekler onun içinde fabrikaya sipariş verecekler, program cihazıda 100tl üzeri bir fiyata yapılıyor en fazla 130tl civarı
  • bigilendirme için çok teşekkürler.
  • Dün arkadaşımın başına geldi. Makina çalışmaya çalışıp çalışıp HORRR sesi çıkarıp tekrar duruyormuş. Sürekli kendini tekrar ediyormuş, takılmış.
    Arçelik servisi çağırmış ve 80 TL'ye elektrik kartını değiştirmiş, düzelmiş.
  • Bizimkinin de o mekanizmayı harekete geçiren parçası yerinden oynamış (makina Kuşadası'na geldi kargoyla dün) Söküp baktım, yerinden oynatınca (tunike gibi bir borusu var, kazana gidiyor) normal çalışmaya başladı.
  • Siemens bulaşık makinesi takıldı sürekli çalışıyor ne yapmalıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizimde arçelik marka makinemizde aynı sorun oldu. Burdakileri okuyup denemedim ama olmadı sonra farklı bir forumda okuduğum yerinden çekip öne doğru çapraz yatırıp bekleyin tavsiyesini denedim ve çapraz tuttuğum anda altından su akmaya başladı içinden çıkan suya şok olduk sonra taktığımızda düzgün çalışmaya başladı. Birisinin daha başına gelirse burada bulunsun istedim bilgi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.