Şimdi Ara

PEUGEOT 208 1,2 VTİ ETG (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.668
Cevap
22
Favori
156.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağolun, bizimkiler teslim aldı ama ben daha görmedim arabayı haftaya artık...

Beyaz renk active +esp+park sensörü 38250'ye alındı.

Bayiler hiç indirim yapmıyor, zaten pek active gelmemiş access+esp var genellikle o da pek cazip değil donanımı itibariyle.

Diğer b segmenti otomatiklerin tüketim verilerini, donanımlarını ve fiyatlarını düşününce zaten hiç indirimsiz fiyatı bile çok avantajlı bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 16 Kasım 2013; 17:13:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Sağolun, bizimkiler teslim aldı ama ben daha görmedim arabayı haftaya artık...

Beyaz renk active +esp+park sensörü 38250'ye alındı.

Bayiler hiç indirim yapmıyor, zaten pek active gelmemiş access+esp var genellikle o da pek cazip değil donanımı itibariyle.

Diğer b segmenti otomatiklerin tüketim verilerini, donanımlarını ve fiyatlarını düşününce zaten hiç indirimsiz fiyatı bile çok avantajlı bence.

Bencede oldukça avantajlı fiyat. Peki yokuş kalkış yani hill holder var mı? Malum tam otomatik değil sanırım araç?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Aracı bugün teslim aldık, ilerleyen dönemde izlenimlerimi yazıcam.

hayırlı olsun hocam.güzel tercih yaptınız.versiyonu nedir.opsiyon varmı
    şimdi gördüm esp varmış.çok güzel tercih.fiyatıda gayet makul.bu araç çok satacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 16 Kasım 2013; 17:22:12 >
  • Esimin kardeşine arac bakıyorduk 40 bin civarına. Cuk oturmuş bu arac fiyatiyla. Etg sanzimanla oldukça düşük tuketim gösterir diye dusunuyorum.

• umutsirvan kullanıcısına yanıt
    bu 1,2 vti etg pug u bayağı rahatlatacak,208 in satışları hakettiği seviyeye ulaşacak.allure u bir zorlayın derim pazarlıkla.ne kadara bırakacaklar merak ediyorum.bide ambianslı cam tavanla süper olur.bizim 1,4 e-hdi lerin pabucunu dama atar bu motor-şanzuman seçeneği.ocakla birlikte kesinlikle fiyata zam yapar pug
  • quote:

Orijinalden alıntı: icemy

bu 1,2 vti etg pug u bayağı rahatlatacak,208 in satışları hakettiği seviyeye ulaşacak.allure u bir zorlayın derim pazarlıkla.ne kadara bırakacaklar merak ediyorum.bide ambianslı cam tavanla süper olur.bizim 1,4 e-hdi lerin pabucunu dama atar bu motor-şanzuman seçeneği.ocakla birlikte kesinlikle fiyata zam yapar pug

Cok mantıklı bir arac su fiyatiyla. Ocak'ta aynen zam yer tabi.

• quote:

Yakinda zam yer

• Yakit tketimi dogruysa bu arac b sinifnda polo ve clioyu cok zorlar.

• 19can84 1 kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin :)
    izlenimlerinizi bizimle paylaşın lütfen, neler olacak heyecanla bekliyoruz :)

• 19can84 hocam hayırlı olsun Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin, benim takıntım vitesi nasıl, kaçırma yapıyor mu, yazarsanız sevinirim, alma aşamasındayım şu anda..
  • Esp keşke yokuş kalkış desteği ile beraber satılsa ve eklenebilse. Genelde esp + hillholder şeklinde eklenir arabalara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hangiaraba?

Esp keşke yokuş kalkış desteği ile beraber satılsa ve eklenebilse. Genelde esp + hillholder şeklinde eklenir arabalara.

öyle zaten

yakıt dedikleri gibi mi acabs
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkcald

quote:

Esp keşke yokuş kalkış desteği ile beraber satılsa ve eklenebilse. Genelde esp + hillholder şeklinde eklenir arabalara.

öyle zaten

bayide esp opsiyonunda yokuş kalkış desteğinin olduğunu söyledi
  • Bu 1.2 vti motorlar dayanıklı mıdır nasıl bir teknolojidir, kaç bini görür fikri olan var mı ?
  • Ben de bu aracı merak ediyorum. B sınıfı otomatik vitesli küçük motorlu benzinli ve donanımlı bir araç arıyordum. Önce fiestaya baktım, ama 1.6 motor cazip gelmedi. Clio ile hala ilgileniyorum ama fiyatı biraz yüksek. 208'e gelince, bana Allure uyar, lakin daha ortalıklarda görünmüyor. Ben de çoğu gibi merakımı dindirmek için bayilere gittim, clionun şanzımanından memnun kaldım. Ama gel gelelim şu 208 in ETG5'ini bir türlü deneyemedik. Eğer 508 lerdeki yarı otomatik gibiyse çok tatmin edici değil; çünkü yarı otomatik vitesli 508 i denedim, beğenmedim. 208 otomatik Allure nin gelip gelmeyeceği; gelecekse ne zaman geleceği de belli değil. Çok bekleyemeyeceğim için Clio'ya yönelmiş durumdayım. Bir kaç gün içinde anlamlı bir gelişme olursa haber veriniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halil_Bey

Ben de bu aracı merak ediyorum. B sınıfı otomatik vitesli küçük motorlu benzinli ve donanımlı bir araç arıyordum. Önce fiestaya baktım, ama 1.6 motor cazip gelmedi. Clio ile hala ilgileniyorum ama fiyatı biraz yüksek. 208'e gelince, bana Allure uyar, lakin daha ortalıklarda görünmüyor. Ben de çoğu gibi merakımı dindirmek için bayilere gittim, clionun şanzımanından memnun kaldım. Ama gel gelelim şu 208 in ETG5'ini bir türlü deneyemedik. Eğer 508 lerdeki yarı otomatik gibiyse çok tatmin edici değil; çünkü yarı otomatik vitesli 508 i denedim, beğenmedim. 208 otomatik Allure nin gelip gelmeyeceği; gelecekse ne zaman geleceği de belli değil. Çok bekleyemeyeceğim için Clio'ya yönelmiş durumdayım. Bir kaç gün içinde anlamlı bir gelişme olursa haber veriniz.

Tek kavrama yarı otomatik tek kavrama şanzıman, teknolojisi gereği, çift kavramalardan daha hissedilir vites geçişlerine sahip olacaktır. Ancak ben 208'in e-hdi dizel yarı otomatik versiyonunu test etmiştim. İkinci vitese geçişlerde illaki hissedilen o geçiş beni rahatsız etmemişti. Demem şu ki, yarı otomatik şanzımanlar sorun çıkarmama konusunda iyi ve çıkarsa bile maliyeti ucuz. Tam otomatiklere göre ise oldukça düşük yakıt tüketimine neden oluyor.

Ben cesaret edip de çift kavrama şanzımanlı araba alamam ya da alacak olsam bile çok düşünürüm. Ha çift kavrama şanzımanlı araç alanlar kötü mü yapıyor, elbette hayır, ama işe aması ve tüketici yaklaşımı var. Tüketici yaklaşımını da algılar belirliyor. Benim algım çift kavramaların henüz gelişmesi gereken sistemler olduğu yönünde.

Bir ikinci konu ise arabanın iç genişliği ve ferahlığı. Ben clio ve hatta clio sport tourer'ın iç genişliğini yeterli bulmadım, çünkü 1.90 boyum ile arka koltukta tavan çok basık ve alçak geldi. 208 bu konuda nispeten daha iyi. Baş tavan mesafesi yeterli olsa açıkcası Clio Sport Tourer daha işlevsel ve güzel bir araç.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkcald

quote:

öyle zaten

bayide esp opsiyonunda yokuş kalkış desteğinin olduğunu söyledi

E o zaman gayet iyi. Ancak, Active donanımda, dokunmatik ekran olmaması ve çelik jant olmaması eksiklik gibi.

Demem o ki ekstra opsiyon eklemeleri ile aracın fiyatı şişiyor.

Ancak motor ve şanzıman kombinasyonu gerçekten ideal. Çünkü yakıt ekonomisi yazdığı gibi ise çok iyi.

Yapılan dergi testlerinde 1.2 tce ve edc şanzımanlı clio'larda yakıt tüketimi hep yüksek çıkıyor. Bu yüzden bu versiyon 208 çok iddialı...

• web sitesinde esp ve hill holder opsiyon olarak sunuluyor yazıyor.
  • fransa sitesinde e-vti olarak görünen şehir içi 4.5 yakan motor gelmemiş sanırım bize.
  • Teknik Özellikler güvenlik donanımında Esp ayrı, yokuş kalkış desteği ayrı opsiyonel yazıyor, opsiyonel fiyat listesinde sadece esp fiyatı yazıyor, eksik bilgimidir, ikisindede esp+ yokuş kalkış desteği yazması gerekmezmi.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.