Şimdi Ara

PEUGEOT 208 1,2 VTİ ETG (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.668
Cevap
22
Favori
156.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracın kullanma kılavuzunda Otomatikleştirilmis vites için vites değişim gostergesin e uyunuz diyor ama ben hiç vites değişim uyarısı görmedim...bu vites değişim gostergesini gören arkadaşlar varmı yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CEMS44

Aracın kullanma kılavuzunda Otomatikleştirilmis vites için vites değişim gostergesin e uyunuz diyor ama ben hiç vites değişim uyarısı görmedim...bu vites değişim gostergesini gören arkadaşlar varmı yardımcı olursanız sevinirim.

Bu uyarı sadece manuellerde var.vites değişim devrine geldiği zaman üst vites numarası yazıp yukarı ok işareti var.otomatiklerde sadece bulunduğun vites yazıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: icemy

quote:

Aracın kullanma kılavuzunda Otomatikleştirilmis vites için vites değişim gostergesin e uyunuz diyor ama ben hiç vites değişim uyarısı görmedim...bu vites değişim gostergesini gören arkadaşlar varmı yardımcı olursanız sevinirim.

Bu uyarı sadece manuellerde var.vites değişim devrine geldiği zaman üst vites numarası yazıp yukarı ok işareti var.otomatiklerde sadece bulunduğun vites yazıyor

Teşekkürler...Bende öyle biliyorum ama kitapta okuyunca acaba varmı diye düşündüm...

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler...Bende öyle biliyorum ama kitapta okuyunca acaba varmı diye düşündüm...

Bir ihtimal Avrupa'daki araçlarda manuel moda alınca uyarı veriyordur

• Selam,

IOS kullananların bildigi gibi, Apple yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile sunulan CarPlay, basitce IOS ekranını arabaların ekranlarına taşıyabilecek. Apple sayfasına göre uyumlu arçlar listesinde PSA da var. Sayfada gelecek modeller diyor ama Fransız forumlarına şöyle bir göz gezdirdiğimde 208'e de gelebileceği konusunda görüşler var. Bu konuda birşeyler duyan var mı?

http://www.apple.com/ios/carplay/
    http://www.feline208.net/forum/viewtopic.php?f=24&t=5259

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olcaay -- 11 Mart 2014; 14:18:48 >

• olcaay O kullanıcısına yanıt
    Ben sayenizde ilk defa gördüm hocam ve çok hoşuma gitti bizim araçlara navigasyon taktırmaya çalışacağımıza bi iphone almak daha iyi valla :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • haacar kullanıcısına yanıt
    birde ben baktımda en düşük Iphone 5 olması gerekiyor galiba
  • arkadaşlar bugun aşağıdaki linki gördüm ve yakın olduğu içinde gidip bakmak istedim ürünler amerikada fabrikadan bizzat geliyor baya kaliteli ve bu fiyatta uygun geldiği için yaptırdım..ayrıca firmanın sitesinde kampanyalarda film yüzünden ceza alırsanız firma bizzat kendisi ödüyormuş bilginize...

http://www.sehirfirsati.com/deals/istanbul/gmc-film/35124966?utm_source=localhub&utm_campaign=localhub&utm_medium=istanbul
  • Yariotomatik sanzumanlarin tamami sikintilidir gecisleri hissettirir siralana 1. Dualogic 2. Mcp 3.easytronik 4. Peugeot ozellikle dizellerde

• quote:

Orijinalden alıntı: umut_dogan

Yariotomatik sanzumanlarin tamami sikintilidir gecisleri hissettirir siralana 1. Dualogic 2. Mcp 3.easytronik 4. Peugeot ozellikle dizellerde

vites geçişleri çalışma prensibinden dolayı hissediliyor tamam da niçin tamamı sıkıntılıdır dediniz...çok mu arıza çıkarır...çıkarırsa nereden nasıl çıkarır...arızaları çok mu maliyetlidir...yakıt tüketimini mi artırır...yani sıkıntıları nelerdir paylaşırsanız sevinirim ayrıca sıkıntılı ise niçin bir çok marka bu şanzımanları kullanıyor ve sürekli geliştiriyor...benim ikinci otomatikleştirilmiş şanzıman aracım ilki 50bin km kullanıldı bir problem yaşanmadı bu aracım ise daha çok yeni binkm bile olmadı ama şimdilik bir problem yok..
  • quote:

quote:

Yariotomatik sanzumanlarin tamami sikintilidir gecisleri hissettirir siralana 1. Dualogic 2. Mcp 3.easytronik 4. Peugeot ozellikle dizellerde

vites geçişleri çalışma prensibinden dolayı hissediliyor tamam da niçin tamamı sıkıntılıdır dediniz...çok mu arıza çıkarır...çıkarırsa nereden nasıl çıkarır...arızaları çok mu maliyetlidir...yakıt tüketimini mi artırır...yani sıkıntıları nelerdir paylaşırsanız sevinirim ayrıca sıkıntılı ise niçin bir çok marka bu şanzımanları kullanıyor ve sürekli geliştiriyor...benim ikinci otomatikleştirilmiş şanzıman aracım ilki 50bin km kullanıldı bir problem yaşanmadı bu aracım ise daha çok yeni binkm bile olmadı ama şimdilik bir problem yok..

Şimdi yarı otomatikler sıkıntılı derken evet çift kavramalı yarı otomatikler sıkıntılı.özellikle dsg.yazılanlar tek kavramalı ve tek sıkıntısı vites geçişleri hissettirmesi.onun dışında başka bir sıkıntı hiç duymadım.(auto5-6r).mcp ile autoxr aynıdır zaten. Dualogic Fiat kullanıyor.Opel easytronic kullanıyorki kullananlar autoxr nin çok daha iyi olduğunu söyliyor

• quote:

quote:

quote:

Şimdi yarı otomatikler sıkıntılı derken evet çift kavramalı yarı otomatikler sıkıntılı.özellikle dsg.yazılanlar tek kavramalı ve tek sıkıntısı vites geçişleri hissettirmesi.onun dışında başka bir sıkıntı hiç duymadım.(auto5-6r).mcp ile autoxr aynıdır zaten. Dualogic Fiat kullanıyor.Opel easytronic kullanıyorki kullananlar autoxr nin çok daha iyi olduğunu söyliyor

burada yazılanlar araba alacakların ilk araştırma yaptıkları yerlerden birisi ve insanların düşünceleri bu yazılara göre şekilleniyor...yarı otomatilerin tamamı sıkıntılıdır demek bu aracı almayı düşünenlerin aklına soru işareti sokmak değilmidir...madem sıkıntılı olduğu yazılıyorsa detaylı bir şekilde açıklamalarıyla problemleri bir bir yazılmalı ki insanlara karar vermede yardımcı olsun...

• Önceki aracım peugeot 107 yarı otomatik 1.0 3 silindirli bir motordu ve ben bu araçla 98 bin km yaptım ve bu vites hiçbir şekilde problem çıkartmadı. 1.0 motor olmasından dolayı çekiş düşüktü yer yer manuele alıp müdahalede bulunuyordum ama yolda bırakma gibi bir sorun hiç yaşamadım. Yığılma diye dedikleri vites geçerkenki olan yavaşlama da normaldir çünkü sistem böyle çalışıyor. O da ahım şahım bir yavaşlama değil zaten manuelde debriyaja sizin basarkenki yavaşlamanıza benzer. Dsg nin teknloljisi farklı olduğundan bu geçişi hissetmesiniz milisaniyeler içerisinde vites geçer ama A noktasından B noktasına giderken 1 saniye erken geçmiş geç geçmiş çok mu önemli. İş dönüp dolaşıp yine cüzdana geliyor seçim sizin hangi özellikler bana lazım yada değil kararı size kalıyor. Muhakkak ki aracı test etmek soru işaretlerini daha iyi çözer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi core2dal -- 19 Mart 2014; 0:05:03 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sikintidan kastim vites gecislerindeki sarsintilardir ariza konusunda bircok otomatige gore avantajlidir; Hem kullanim hemde tamir acisinda. ben makineci ve ayni zamanda otomobil tutkunu oldugum.icin surekli arastirma yapiyorum ve 2008 den beri 10 adet arabam oldu her markadan hemde, anlatmak istedigim yari otomatik dedigimiz sanzimanlarda bildigimiz duz vites mantigi vardir tek fark vites gecislerini sizin yerinize yapan ve yorumlayan bir sistem vardir buda ozellikle yokuslarda ve ilk kalkislarda sarsinti veya kararsizlik yasanmasina neden olur ozellikle dik yerlerde manevralarda can sikici olur. Bircok firmanin tercih etmesinin neden hem maliyeti uygundur hemde yakit ekonomisine katkisidir. Umarim yardimci olmusumdur. Yani ozetle ya tam otomatik, dsg tarzi cift kavrama yada yari otomatik tercih edilmelidir tamamen tercih meselesi bu sikintilari dizeller daha cok hissettirir bazi kullanicilar bunu hic onemsemez bazi kullanicilar sorun yapar ama en cok begendigim.dualogic olmustu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut_dogan -- 19 Mart 2014; 9:38:46 >
  • Sarsılma olmadan arabayı kullanmayı beceren var mı? 3 bin km oldu. Alışamadım mı arabada mı sorun çözemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcan83

Sarsılma olmadan arabayı kullanmayı beceren var mı? 3 bin km oldu. Alışamadım mı arabada mı sorun çözemedim.

Sarsıntı derken vites geçişlerinden mi bahsediyorsunuz..vites geçişlerinin herhangi bir sarsıntıya sebep olmaması lazım...sadece düz viteslerde gibi değişim hissedilir...

• mcan83 M kullanıcısına yanıt
    kalkışlar sıkıntılı heleki rampadaysan azer bülbül gibi titretiyor..dik rampalarda olaki komple aracı durdurmayın patinajlı patinajlı kayarak kalkarsınız :)
  • mcan83 M kullanıcısına yanıt
    Genelde manuel modda kullandığım için sıkıntı olmuyor.Otomatik tarafında dediğin olay var,birde gaza basarken ayağının altında yumurta varmış gibi yumuşak basarsan sarsıntı daha fazla oluyor.Manuel modu tavsiye ederim hem daha zevkli oluyor.
  • En son 95 oktan benzini Total'den aldım arabanın performansında artış motor titreşiminde azalma ve sanki gaz pedalı daha bi tok hissiyatı verdi.Anket açmak istedim hangi akaryakıt istasyonunu kullanıyorsunuz diye ama herhalde üyeliğime kapalı.1 2 defa daha almayı planlıyorum aynı değişiklikleri hissedersem Teb Total kartını çıkartacağım her benzinde %5 indirim sağlıyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jek55
    kalkışlar sıkıntılı heleki rampadaysan azer bülbül gibi titretiyor..dik rampalarda olaki komple aracı durdurmayın patinajlı patinajlı kayarak kalkarsınız :)

Birebir bu dediğinizi yaşıyorum. Arkadaşlar hala alışamadın mı aracı sürekli birden fırlatıyorsun diyor :)

quote:

Orijinalden alıntı: ilkx
    Genelde manuel modda kullandığım için sıkıntı olmuyor.Otomatik tarafında dediğin olay var,birde gaza basarken ayağının altında yumurta varmış gibi yumuşak basarsan sarsıntı daha fazla oluyor.Manuel modu tavsiye ederim hem daha zevkli oluyor.

Hızlı bastığımda da ani fırlama yaşıyorum. Araç hızlı tepki versin diye bazen fazla gaza basıyorum ancak bu seferde birden öne atıyor kendini.

quote:

Orijinalden alıntı: ilkx
    En son 95 oktan benzini Total'den aldım arabanın performansında artış motor titreşiminde azalma ve sanki gaz pedalı daha bi tok hissiyatı verdi.Anket açmak istedim hangi akaryakıt istasyonunu kullanıyorsunuz diye ama herhalde üyeliğime kapalı.1 2 defa daha almayı planlıyorum aynı değişiklikleri hissedersem Teb Total kartını çıkartacağım her benzinde %5 indirim sağlıyormuş.

Ben de Shell'den alıyordum. Aynı şeyi sanki PO'da yaşadım. Motordaki titreme azaldı gibi.

Bu arada bu sabah 25 km yolu 4.5 lt ortalama ile geldim. Hergün köprü trafiğinde 6 lt ortalama ile gidiyordum. Bu rakamları görünce bir an mutlu oldum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcan83 -- 22 Mart 2014; 9:30:09 >

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.