Şimdi Ara

SUPERONLİNE TTNET CAYMA BEDELİ KARŞILAMA KAMPANYASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
61.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SUPERONLİNE TTNET CAYMA BEDELİ KARŞILAMA KAMPANYASI

İŞYERİMDE 8LİMİTSİZ PAKETİ VAR İŞYERİ İÇİN AYLIK 89 TL ÖDÜYORUZ 24 AYLIK SÖZLEŞMEMİZ VAR TTNET'LE TURKCELL SUPERONLİNE DEN ARADILAR TTNET İLE OLAN SÖZLEŞMENİZİ CAYMA BEDELİNİ BİZ KARŞILIYORUZ DEDİLER 7 GÜN İÇİNDE İNTERNET + TELEFON 59 TL ADİL KULLANIM LİMİTİ YOK DEDİLER MODEM HEDİYE DEDİLER KURULUM ÜCRETSİZ DEDİLER BİZDE KABUL ETTİK SÖZLEŞME İMZALAMAK İÇİN PAZARTESİ GELECEKLER DEDİLER KAPINIZA AMA SİMDİ BENİM 13 AY DAHA SÖZLEŞMEM VAR TTNET İLE SİMDİ BENİM YERİME ONLARMI İPTAL İÇİN BAŞVURU YAPACAK YOKSA BİZMİ İPTAL ETTİRİP PARASINI ONLARDANMI ALCAZ

• öncelikle 8mbit olarak başlatılcakmıs paketim sonra 25 mbit yükseltilcekmiş 1 ay içinde bide kadının dediği tüm cayma bedeli superonline a.ş tarafından karşılanacak ve hiç bir paketinizde akk uygulanmıycak ve superonline alt yapısı yeni olduğu için o semtte 11 kişi kullanıyormu sadece 12. kişi biz olcakmısız
  • TTNet iptalinizi siz yapacaksınız ama Superonline'a en fazla kaç TL cayma bedeli ödeyeceklerini sormayı unutmayın. İptali siz yapacak ve cayma bedelini TTNet'e ödeyeceksiniz. Sonra Superonline sizin faturalarınızdan indirim vererek geri ödeyecek. Yani peşin ödeme yapıp taksitle geri almak gibi bir durum da söz konusu olacak muhtemelen. Ayrıca bildiğim kadarıyla cayma bedelini ödüyorlar ama TTNet'in taahhüt nedeniyle aylık ücretlerde yaptığı indirimleri de sizden alması durumundaki parayı ödemiyorlar. Onu da sormayı unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pablo Vader -- 3 Kasım 2013; 14:33:42 >
  • Cayma bedeli zaten taahhüt karşılığı verilen indirimlerin geri alınması oluyor. Yalnız dikkat edilecek nokta şu, sadece internetle ilgili olan indirimleri karşılıyorlar. tivibu vs. varsa onları karşılamazlar. adsl mi yoksa fibere mi başvuracaksınız? Benim bildiğim superonline sadece fibere abone olanların ttnet cayma bedelini karşılıyor. Bu tutarı siz ttnet'e ödeyip faturayı superonline'a göndereceksiniz. Onlar kendi faturalarına indirim olarak yansıtacaklar.
  • peki hasabı nasıl yapıyoruz bidaki ay 119 tl olcakıs ttnet ücretimiz aylık aynı yararlandığım indirimleri mi sadece ödüyecem yoksa 24 ayın ücreti + ceza sı mı alıncak
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    öncelikle 8mbit olarak başlatılcakmıs paketim sonra 25 mbit yükseltilcekmiş 1 ay içinde bide kadının dediği tüm cayma bedeli superonline a.ş tarafından karşılanacak ve hiç bir paketinizde akk uygulanmıycak ve superonline alt yapısı yeni olduğu için o semtte 11 kişi kullanıyormu sadece 12. kişi biz olcakmısız
  • http://www.superonline.net/kampanya-detay?k=67&d=avantajli-yalin-adsl&t=1

Size önderdikleri kampanya bu. 123 liraya kadar ttnet cayma bedelini karşılıyorlar. Fakat 50 gb AKK var. Sabit telefon hattınız da superonline şebekesine taşınacak. Müşteri temsilcisi size yanlış bilgi vermiş.
    ama benim cayma bedeli 123 tl geçer yani en az 950 tl cayma bedeli öderim ben
  • Cayma bedeli deyince hemen korkmayın Cayma bedelinin hesaplanması şu şekildedir:

Taahhüt imzaladıktan sonra kaç ay kullandıysanız o süre içinde yararlandığınız indirimleri geri alırlar. Diyelim ki 119 liralık pakete 89 tl ödüyorsunuz ve 6 ay kullandınız. (119-89)x6=180 tl cayma bedeli çıkar.

Yeni btk kararına göre taahhüt süresi az kalan abonelerin yüksek miktarda cayma bedeli ödemesini engellemek için ikinci bir hesap yöntemi var. Taahhütünüz bitene kadar ödemeniz gereken aylık ücreti hesaplıyorlar. Mesela sizin taahhüt bitiminize 1 ay kaldı fakat 1 ay önceden iptal ettirmek istiyorsunuz. Yukarıdaki hesaba göre cayma bedeliniz 30x23=690 tl çıkar. İkinci yöntemle hesaplarsak 1 aylık ödeme tutarınız 89 tl olur. Bu tutarlardan hangisi tüketici lehine ise o tahsil edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 3 Kasım 2013; 15:10:22 >

yani ben 180 tl cayma bedelimi ödüycem bide söyle birşey dediler türktelekomdan sizin cayma bedeliniz bireysel kullanıcı olrak hesaplanacak yani bireysel tarife kampanyası üzerinden 2 ay bedava sonraki 10 ay 48 tl sonraki 12 ay 119 tl olrak hesaplanır denildi

(119-48)10x=710 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exileteam -- 3 Kasım 2013; 15:22:26 >
  • Ben yukarıda sadece örnek verdim. Hangi tarifede olduğunuzu, hangi kampanyadan yararlandığınızı, ne zaman taahhüt verdiğinizi yazarsanız kesin bir hesap yapabiliriz.
    Superonline müşteri temsilcisinin dedikleri çok saçma. Böyle bir şey olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 3 Kasım 2013; 16:46:51 >
    yararlandığım tarife o yanlız kurumsal olarak yararlanıyorum ve bu ay dan itibaren 119 tl + vergi 125 tl fatura gelecek kullandığım tarife bu ama 8mbit tam hız alamıyorum 6mbit hız alıyorum alt yapı yok bazen 6mbitde bile bağlantı kuramıyor modem 5999/399 kb hız tanımlı ulaşıla bili hız 6412/512kb ve sürekli kopuyor kablo tesisatını değiştik cat 7 kalo ile yeni modem aldık vdsl2 destekli adsl ile bağlanıyor hattım elit hizmet ekipi kontrol yaprığında ulaşacağım max hız olduğu ara sokakta olduğum için fiber hizmet alamayacağımı söylediler + tarifem bu aydan sonra bireysel olacağı ve bireysel kullanıcılarda sayfa açma hızının arttığı ama internet bağlantı hızının düştüğü söylendi olan biten bu ama superonline sokağın başına superonline o/f yazan bir kapak koydu ordan dükkana hızmet verebiliriz dediler
  • Artık ülkemizde ne yazıkki insan böyle kampanyalardan korkar oldu. Cayma bedelini öderiz ama, indirim yaparız ama, bedava veririz ama... Her nedense o amadan sonra tüketiciye girecek, firmayı kara sokacak bişeyler geliyor. Aksini göremedim tüketicinin ucuz yararlandığı ve sonunda ağzının yanmadığı.
  • Jlozde kullanıcısına yanıt
    ben ondan deil alt yapı desteklemiyor demelerinden korkuyorum 950 tl cayma bedeli ttnet ödüycem 950 tl lik faturayı superonline faxlıycam 950 tl telefon ve internettin faturasından düşecek doğru ise 10 dk ince aradılar modem getiriyoruz dediler superonline cayma bedelinin tamamını karşılıyoruz dediler hızınız ilk ay 8192/1024 kb sonraki 3 ay 51541/4196kn sonraki aylar ise 25451/2048kb olacak dendi hat bağlantı türümüz sürekli vdsl2+ olarak bağlanacak dendi aylık 59 tl telefon + internet adil kullanım kotası olmuycak dendi 24 ay için doğru ise
  • Dün aradım 123 tl sini karşılıyoz diyorlar.
    Rekabet falan yok, bildiğin anlaşmalı tekel bunlar.
  • 12 ay boyunca 63 yerine 44tl sözleşmesi yaptım henüz ilk faturam gelmedi,caysam cezası ne kadar olur dersin?
  • Valla bende gözümü kararttım geçtim superonline a... Umarım öderler cayma bedelini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: runo84

Valla bende gözümü kararttım geçtim superonline a... Umarım öderler cayma bedelini

biraz hort olacak ama

bende superonline a geçtim

ttnet 9 ay daha vardı 570 lira gibi bir cayma bedeli çıkardılar karşıma.

Superonline ile rahat edelim derken resmen s.çtım. 570 lira taksitlendirmezlerse isterse bir sene karşılasınlar. o parayı bir kerede verecek durum yok valla

Superonline müşteri hizmetleri çok zayıf bilgisiz insan dolu ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JazHoyt

quote:

Valla bende gözümü kararttım geçtim superonline a... Umarım öderler cayma bedelini

biraz hort olacak ama

Superonline ile rahat edelim derken resmen s.çtım. 570 lira taksitlendirmezlerse isterse bir sene karşılasınlar. o parayı bir kerede verecek durum yok valla

Sitelerinde de yazıyor. Cayma bedelini siz ödüyorsunuz, Superonline bu cayma bedelinizin sadece internet ile alakalı kısmını faturalarınızdan düşüyor. Çıkartıp nakit para vermelerini beklemiyorsunuz sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

quote:

Orijinalden alıntı: JazHoyt

quote:

biraz hort olacak ama

Sitelerinde de yazıyor. Cayma bedelini siz ödüyorsunuz, Superonline bu cayma bedelinizin sadece internet ile alakalı kısmını faturalarınızdan düşüyor. Çıkartıp nakit para vermelerini beklemiyorsunuz sanırım.

Bana bunu kapıma gelip anlatan arkadaş cayma bedelini taksitlendirirler siz onu ödersiniz biz de faturadan düşeriz dedi

ama taksitlendirmediler

ttnet kapı duvar yaptı bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 16 Haziran 2014; 22:11:29 >

• JazHoyt J kullanıcısına yanıt
    Eleman size yanlış bilgi vermiş. Hiçbir firma cayma bedelini taksitlendirmez, son faturadan peşin olarak tahsil eder.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.