Şimdi Ara

Google'ın 8-inç Nexus tableti görüntülenmiş olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google'ın 8-inç Nexus tableti görüntülenmiş olabilir

Google'ın resmi Android sayfasında yayınladığı yeni bir görsel, Nexus çatısı altında 8-inç segmentine yönelik yeni bir tablet geleceği iddialarını alevlendirdi. Nexus 7 ile pazarda ciddi bir başarı yakalayan, Nexus 10 tarafında ise aynı başarıyı gösteremeyen Google, kimilerine göre taşınabilirlik ve ekran büyüklüğü anlamında ideal dengeyi oluşturan 8-inç pazarına fiyat/performans dengesi iyi ayarlanmış yepyeni bir model ile adım atabilir.

Haberimize konu olan görseldeki cihaza bakacak olursak, aynı tasarım çizgileriyle satışa sunulması halinde oldukça ince çerçeveli bir tablet ile karşı karşıya geleceğimiz söylenebilir. Akıllı telefon pazarındaki işbirliğini LG ile sürdüren Google, 8-inç boyutundaki tableti için de LG tarafından bugünlerde satışa sunulan 8.3-inç G Pad tableti baz alan bir çözüm düşünüyor olabilir. Snapdragon 600 işlemci, 2GB bellek ve Full HD ekrana sahip olan G Pad 8.3'ün donanımı, Android 4.4 KitKat ile birlikte ekonomi bir 8-inç tablette yüksek başarım gösterebilir.

Şu an için yeni tablet hakkında net bir bilgi bulunmuyor, hatta Google'ın bu segmente adım atacağı henüz kesinleşmiş de değil. Yapılan yorumlar ve Google'ın yeni ürünlerini piyasaya sürme sürecine bakıldığında, 8-inç Nexus tablet güçlü bir seçenek olarak masanın üzerinde duruyor. Konuyla ilgili yeni gelişmeler yaşandıkça paylaşmaya devam edeceğiz. 

• alırım ben bunu

• Tablette 16:9 dan vaz geçmeliler bence

• yakında Google Nexus çıplak şekilde görüntülendi diye haber çıkcak diye korkuyorum

• resimdeki gibiyse tasarım harika olmuş

• "Daş düşebülü, ayu çıkabülü"

• Eğer yukarıdaki tasarımla gelecekse bu olay bitmiştir. Abi süper ya. :D

• FireFox OS ( Subliminal mesaj )

• Fiyatı uygun Olursa Çok satacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: Cidelee

Tablette 16:9 dan vaz geçmeliler bence

Peki 21:9 şeklinde çok uzun tabletler mi yoksa 4:3 kareye yakın yapıdaki elde tutması zor tabletler mi tercihin olurdu bu durumda? Atar gibisinden değil de yani 16:9 yerine ne olabilirdi acaba diye düşündüğümden ve aklıma standart 2 oran geldiğinden yazayım dedim tabi 16:10 u katmıyorum yani 16:9 demek nerdeyse 16 ya 10 demek :)

• Yukaridaki cerceveler gercekse:

'uu beybi'

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

quote:

Peki 21:9 şeklinde çok uzun tabletler mi yoksa 4:3 kareye yakın yapıdaki elde tutması zor tabletler mi tercihin olurdu bu durumda? Atar gibisinden değil de yani 16:9 yerine ne olabilirdi acaba diye düşündüğümden ve aklıma standart 2 oran geldiğinden yazayım dedim tabi 16:10 u katmıyorum yani 16:9 demek nerdeyse 16 ya 10 demek :)

ipad kullaniyorum ve yanilmiyosam 4:3, ben cok memnunum kullanimindan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cidelee -- 3 Kasım 2013; 13:04:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görseldeki Nexus 7 zaten.

Ayrıca 16-9 formatı en mantıklı ve iyi formattır.

Nexus tabletler için ülkemizde adam gibi bir distirbütör olsa Nexus tabletler uygun fiyatla ülkemizde binlerce satar.

Kimse çapulcu iPadlere 1000 TL ve üzerinde vermek istemiyor, çünkü parasının boşa gittiğini biliyor.
  • Sony, Google'a sızdırmayan kapak üretsin biz de kurtulalım bu haberlerden.

• Google seneye 6" lik bir phablet çıkarırsa seç beğen al olucak

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Görseldeki Nexus 7 zaten. Ayrıca 16-9 formatı en mantıklı ve iyi formattır. Nexus tabletler için ülkemizde adam gibi bir distirbütör olsa Nexus tabletler uygun fiyatla ülkemizde binlerce satar. Kimse çapulcu iPadlere 1000 TL ve üzerinde vermek istemiyor, çünkü parasının boşa gittiğini biliyor.

Ne için en mantıklı ve iyi format? Web siteleri deseniz sıkışıyor, kitaplar öyle. Cambridge veya Oxford Press'ten bir bilimsel pdf açmaya çalışın da görün nasıl işkenceye dönüyor iş. Çizgi roman okumak isteseniz yine dar. Ha film seyredecekseniz tablette, doğru 4:3'e göre daha iyi. Ama nedense herkes kendi kullanımının doğru kullanım olduğuna inanmış. Aynı şey windows 8 tabletlerde de var. Normal bir kullanıcının ne işine yarar bu diyen diyene. Herkes "normal" kullanıcı değil ama.

Bu arada yukarıdaki fotoğrafın fotoşop olmasının kuvvetle muhtemel olduğunu düşünüyorum. Sayfanın altıyla tabletin altı paralel değil gibi geliyor bana.

• Artık 7 inç tabletler ufak geliyor,telefonlar nerdeyse o boyuta yaklaştı.10 inç istemeyenler için 8 inç çok mantıklı.

• 16:9 film ve oyun için en iyi olabilir ama internet ve dökümanlar için yatay kullanımda kullanışsız kalıyor. 4:3 bu konuda daha iyi oluyor, yani en ideal ekran kullanım şeklinize bağlı.

Nexus 4' ve ipad 4'e sahibim. İpadi ödül olarak kazandım kendim satın almadım. Eğer dizi ve film seven biriyseniz benim gibi torrenti kullannamamak dosya yöneticisinin olmaması ve 4:3 ekranda alttan ve üstten büyük bir siyah boşluk olması çok can sıkıcı. Film dizi izlemek için illa bilgisayara bağlayıp itunes ile aktarım yapmalısınız.
    Öte yandan internet gezintisi döküman görüntüleme açısından 4:3 gerçekten kullanışlı. uygulama mağazası açısından da ios bir gömlek üstte.

Uzun lafın kısası 16:9 8 inç tablet film dizi vb için yeterince kompakt ve kullanışlı olur diye düşünüyorum... Ama döküman ve internet için biraz can sıkıcı olabilir...

• senersongur kullanıcısına yanıt
    Görseldeki Nexus 7 değil maalesef. O kadar güzel bir tasarım olsaydı ben alırdım ama Nexus tabletleri kalın çerçeveleriyle ünlüdür.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

quote:

ipad kullaniyorum ve yanilmiyosam 4:3, ben cok memnunum kullanimindan

Doğru, bakındım şimdi evet tabletleri o şekilde adamların, telefonda ise 16:9 oranına sahipler 5-5s ve 5c'de. Bir an tabletlerin de aynı olması gerektiğini düşündüm yani orantılı şekilde ama değil. Hmm 16:9 iyidir ama ya, monitörler telefonlar falan 16:9 oranındayken niye 4:3 yapalım ki :/ Tabi uzun süreli iPad deneyimim yok belki artısı olur denesem ama ne bileyim göz 16:9 a alışınca :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.