Şimdi Ara

Android Jelly Bean yüzde 50 kullanım oranını geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Android Jelly Bean yüzde 50 kullanım oranını geçti

Android işletim sisteminin son sürümü 4.4 KitKat resmi olarak Nexus 5 ile birlikte piyasaya sürüldü ve kısa süre içerisinde diğer Nexus cihazlarına da gelecek. Jelly Bean ise yükselişini sürdürüyor.

Son yayınlanan tabloya göre Android Jelly Bean sürümleri yüzde 53 kullanım oranına ulaştı. Android 4.1 sürümleri yüzde 37.3 ile ekosistemin de en çok kullanılan sürümü durumunda. Android 4.2 sürümleri yüzde 12.5 kullanıma oranına ulaşmışken, Temmuz ayında tanıtılan Android 4.3 sürümü de yüzde 2.3 kullanım oranına sahip.

Bununla birlikte önceki sürümler de halen yoğun kullanım oranına sahip. Android 4.0 sürümleri toplamda yüzde 20 kullanım oranında iken, GingerBread sürümleri ise halen revaçta ve yüzde 26.3 kullanım oranı ile ekosistemde ikinci sırada.

KitKat sürümü henüz piyasaya çıktığı için bir iki ay daha Jelly Bean sürümlerinin yükselişini sürdürmesi bekleniyor. Ancak yeni yıl itibariyle KitKat özellikle 512MB RAM desteği sayesinde daha hızlı yayılabilir. 

• Froyo kullananlar siz ayrılın şöyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hep umuyorum Android`de birgün ios stabilitesine ve hızına ulaşacak diye.Google`da bunu yapabilcek kapasite var ve eğer yaparsada bütün Androidli amiral gemileri hız anlamında uçar.Çünkü hepsi donanımı sonuna kadar kullanıyorlar.

• En iğrenç sürüp 4.0 sürümüydü hala %20 civarında Allah onlara sabır versin

• Bu analiz de aslinda maddi durumun teknolojiye ayak uydurmada asil etken oldugunu bir kez daha gostwriyor.Anlatmak istedigim apple urunlerinin genel olarak kalitesini elestirenlerin buyuk kismi kendi cihazini sevdigi icin elestiriyor cunku o urun kendisine ait ve apple alacak parasi yok. Lutfen bu yorumu birilerini asagilamak icin yazdigimi dusunmeyiniz boyle bir amacim yoktur.

• Samsung s3 ve note2ye 4.3u verse bakın nasıl tavan yapıyor

• Çok fazla olumsuzluk var, TABLO inanılmaz yanlış .

ACE 2 yeni JB 4.1 aldı,

S3 / S3mini / Note 2 HALEN jb 4.1.2 de

Xperia Z / Htc one JB 4.2.2

2.3.7 den ICS 4.0 a geçen cihazlarında çoğunda büyük sorunlar var ( S2 JB 4.1.2 hariç )

2.3 sürüm cihazların %25 inin ICS 4.0 a çok rahat geçmesi gerekli ancak TIK yok !

Htc sensetion / ace 2 / S2 hatta atrix ( 2 adet 3D cihaz ) hiç hak etmediği konumdalar

Jb 4.2 / jb 4.3yi resmi olarak 4 aydır alan cihaz sayısı zaten 2 adet !!! ( note 3 sanırım JB 4.3 ile çıktı )

Kit kat 4.4 için + 1 ADET cihaz 60 saat tir güncelleme bekliyor ( hız açısından İOS 7 ye bakılabilir ) Nexus 5 zaten bu yazılım üzerine kurulu geldi.....

Tablo çok erken , gerçeğin çok ötesinde ve son kullanıcı açısından yanıltıcı , HABER açısından yorum yapmam ama bu dediklerim üzerinden aynı tablo güncellense inanılmaz farklı bir oran çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.cheek

Bu analiz de aslinda maddi durumun teknolojiye ayak uydurmada asil etken oldugunu bir kez daha gostwriyor.Anlatmak istedigim apple urunlerinin genel olarak kalitesini elestirenlerin buyuk kismi kendi cihazini sevdigi icin elestiriyor cunku o urun kendisine ait ve apple alacak parasi yok. Lutfen bu yorumu birilerini asagilamak icin yazdigimi dusunmeyiniz boyle bir amacim yoktur.

1800 e htc one alıp, 300-400 daha koyup iphone alamadım, hep ondanmıs meger. Resmen bir aydınlanma yasadım sayende tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: redplay

quote:

Bu analiz de aslinda maddi durumun teknolojiye ayak uydurmada asil etken oldugunu bir kez daha gostwriyor.Anlatmak istedigim apple urunlerinin genel olarak kalitesini elestirenlerin buyuk kismi kendi cihazini sevdigi icin elestiriyor cunku o urun kendisine ait ve apple alacak parasi yok. Lutfen bu yorumu birilerini asagilamak icin yazdigimi dusunmeyiniz boyle bir amacim yoktur.

1800 e htc one alıp, 300-400 daha koyup iphone alamadım, hep ondanmıs meger. Resmen bir aydınlanma yasadım sayende tesekkurler.

Android kullandığından dolayı cevabında çok duygusalsın.Senin telefonun android 4.3 e sahipken %50 nin 4.0 ve aşağı güncellemeler ile kullanıldığını yazıyor haberde. Adamın senin gibi parası olsa geçer bir üst teknolojiye.Yazımdaki apple konusu ise sadece bir örnekti ...

• quote:

quote:

quote:

Android kullandığından dolayı cevabında çok duygusalsın.Senin telefonun android 4.3 e sahipken %50 nin 4.0 ve aşağı güncellemeler ile kullanıldığını yazıyor haberde. Adamın senin gibi parası olsa geçer bir üst teknolojiye.Yazımdaki apple konusu ise sadece bir örnekti ...

Yazının ana teması apple nasıl sadece örnek oluyor anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pachenkov

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mr.cheek Bu analiz de aslinda maddi durumun teknolojiye ayak uydurmada asil etken oldugunu bir kez daha gostwriyor.Anlatmak istedigim apple urunlerinin genel olarak kalitesini elestirenlerin buyuk kismi kendi cihazini sevdigi icin elestiriyor cunku o urun kendisine ait ve apple alacak parasi yok. Lutfen bu yorumu birilerini asagilamak icin yazdigimi dusunmeyiniz boyle bir amacim yoktur.
    Yazının ana teması apple nasıl sadece örnek oluyor anlamadım.

Hacı mantıklı yazılmış bir cevaba böyle cevap niteliğinde bile olmayan bir şeyi nasıl yazıyorsun şaşırıyorum doğrusu.
    Gittin örnek dediğim şeyi mi anlamadın bir tek öyle mi ? Diğer yazdığım yazılardan böyle saçma bir anlamama cümlesi ile sıyrıldın yani bravo ...

• 4.1 4.2 4.3 ün adını Jelly Bean bırakırlarsa olacağı bu, tamamen marketing hilesi. Oldu olacak 4.0 ICS yide dahil etsinler, rakam büyüsün.
  • Allah seni bildiğin gibi yapsın HTC hergün telefon çıkaracağına adam gibi bir tane yapıp güncelleme verseydin ne olacaktı. blackberry gibi olsun sonun...
  • Android 4.3'ün sadece Nexuslar ve Galaxy Note 3'te olduğunu düşünürsek bu cihazların satış oranlarının da ne denli iyi görmüş oluruz

S3 dün yeni güncelleme almaya, 4.3'e geçmeye başladı o yüzden bu tabloda yoktur

• quote:

gidip 2200e. Xperia z1 alsam gram vay niye iphone almadım diye üzülmem

• quote:

Orijinalden alıntı: muratai

4.1 4.2 4.3 ün adını Jelly Bean bırakırlarsa olacağı bu, tamamen marketing hilesi. Oldu olacak 4.0 ICS yide dahil etsinler, rakam büyüsün.

Sanki diger markalarda ornegin apple ios 4-5-6 diye gidiyor ara versiyonlar cikmiyor hic.

• Not: Androidde yapabileceklerin hayal gücünle sınırlı.

• bu honeycomb bu ne ya 0.1 :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozisik

quote:

Orijinalden alıntı: muratai

4.1 4.2 4.3 ün adını Jelly Bean bırakırlarsa olacağı bu, tamamen marketing hilesi. Oldu olacak 4.0 ICS yide dahil etsinler, rakam büyüsün.

Sanki diger markalarda ornegin apple ios 4-5-6 diye gidiyor ara versiyonlar cikmiyor hic.

Sen 4.1 ile 4.2 yi ara versiyon mu sanıyorsun?
    O zaman 4.1.1, 4.1.2 ve 4.2.1, 4.2.2 ne?

Bir şeyide bilin yahu, bilmiyorsanız boş boş ahkam kesmeyin!

Google fragmentasyon denilen olayı azaltmak için bilerek uyguladığı yöntemdir bu.
  • quote:

Ben hem ios hem de android kullanıcısı olarak bu mesajınızı kınadım. Güncellemelerle ne yenilikler aldık ios ta önce buna açıklık getirelim, her güncellemeyle sistem daha da bozuldu, hele ki ios7... Ama android her güncellemeyle iyiye gidiyor. Önce bunu idrak edip sonra yorum yapın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.