Şimdi Ara

Android 4.4 KitKat ile numara çevirme ekranına reklam gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
1.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Android 4.4 KitKat ile numara çevirme ekranına reklam gelebilir

Android işletim sisteminin en yeni sürümü 4.4 KitKat ilk olarak Nexus 5 üzerinde piyasaya çıkmışken, önümüzdeki haftalarda da Nexus programındaki diğer cihazlara dağıtımı başlayacak.

KitKat sürümü ile ekosisteme pek çok yeni özellik kazandırılırken, reklama yönelik bazı önemli gelişmeler olabileceği belirtiliyor.

KitKat sürümündeki numara çevirme ekranı kart tabanlı arayüz, uygulama içi işletme arama, akıllı rehber, akıllı arama gibi yeniliklerle güncellenmiş durumda. Ancak yenilikler bununla sınırlı değil.

Numara çevirme arayüzünün kaynak kodlarında ortaya çıkan bazı satırlar, Google'ın bu alana da reklam entegre etmeye hazırlandığını gösteriyor. 

Reklamların nasıl bir formatta olacağına dair bir bilgi yok. Ancak reklam gösterimini kapatma gibi bir seçeneğin kodlar arasında yer aldığı da belirtiliyor. Bazı kaynaklar bu yöntemin son kullanıcıya ulaşmayacağını ve deneysel olarak kalacağını dile getiriyor. 

Kaynak:http://www.androidauthority.com/kitkat-dialer-ads-313458/

• Ulan Google ne aç gözlü şirketmişsin. Microsoft u tebrik ediyorum. Sadece skype uygulamasında reklam gösteriyor, bunun gelirini de geliştiriciler ile paylaşıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yuh diyorum (gerçek ise)

• Uygulamaların reklamları yetmedi bi de bu çıktı şimdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android gerekten iğrenç her taraftan reklam fırlıyor.. Allah cezanı versin android, İOS'lara gelesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ten_don -- 2 Kasım 2013; 23:53:07 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Buyrun cenaze namazına

• Kafan güzelmiş Google kardeş güle güle kullan.

• Kamera şakası olduğunu düşünüyorum. Kameralar nerde ?
  • İyice sogudum androidden.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem71

Bazı kaynaklar bu yöntemin son kullanıcıya ulaşmayacağını ve deneysel olarak kalacağını dile getiriyor.

Adamlar son kullanıcıya ulaşmayacağını düşünüyorlar ve deneysel olabilir diyorlar. Biraz agresif davranmadan önce , sadece başlık ve giriş cümlelerini okumak yerine yazının tamamını okusanız Olmaz mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antizero -- 3 Kasım 2013; 0:11:20 >
  • antizero kullanıcısına yanıt
    Yazının tamamını okudum. Şimdi belki haberde geçtiği gibi olabilir ama mesela bir sonra ki android sürümünde son kullanıcınında bundan etkilenmeyeceğini kim garanti edebilir. Böyle birşeye kalkışılması bile başlı başına bir hezeyandır bana göre.

• Zaten Nexus alıp da root yapmayacak adam almasın daha iyi.

Root ettikten sonra da reklam görmeyi düşünüyorsanız Android almayın daha iyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haha numara cevirecegim ekrana reklam koydugu gun ilişigimi keserim bunlarla.

• Hem telefona yığınla para vericem hem reklam görmek zorunda mı kalıcam? Kafan güzelmiş google güle güle kullan

• mesona M kullanıcısına yanıt
    Almassın android olur biter. Adam sana özel telefon çıkarmıyor , sende onlara bağımlı değilsin. Kimse kimseye zorla birşeyde satmıyor. Bu kadar basit.
  • Şu Tizen bi gelse hele

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google a hll knk spr dvm

• Son kullaniciya ulassa ve kapatma secenegi olmasa bile ballolur rahat olun. Bir programa bakar bu is. Android kullanmak icin bir neden daha :)

• adamlar mail içeriğindeki kelimelere göre hedeflenmiş reklamlarla milletin maillerini okuyordu zaten.. googleın gizlilik konusunda takındığı tavır belli. erikçi şimit dememiş miydi "kimsenin görmesini istemediğiniz bi işi yapıyosanız belki de o işi yapmamalısınız" diye, adamın umru değil yani istemiyosan kullanma diyor. rehber vs. de googlela senkronize, her şeyi kendi ellerinizle verdiniz şimdi olmayan gizliliğe google el uzatıyor diye yine mi bamya demek saçma. androidi de babasının hayrına çıkarmadı bu adamlar. dibine kadar kendine kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEUS__ -- 3 Kasım 2013; 8:57:07 >
  • Hayır android kullananlar neden şaşırmış anlam veremedim.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.