Şimdi Ara

Galaxy Note 12.2 sertifikasyonlarda ortaya çıkmaya başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Galaxy Note 12.2 sertifikasyonlarda ortaya çıkmaya başladı

Samsung'un Galaxy Note tablet ailesine eklemesi beklenen 12.2 inçlik yeni modeli ile ilgili farklı platformlardan bilgiler gelmeye devam ediyor. 

SM-P905 model numarasıyla AnTuTu benchmark testlerinde ortaya çıkan Galaxy Note 12.2, sonrasında da hem WiFi hem de LTE versiyonuyla Bluetooth sertifikasında görüntülendi.

AnTuTu testlerinde 36000 puan gibi yüksek bir skor alan LTE versiyonunun Snapdragon 800 yongasetine sahip olduğu tahmin ediliyor zira Exynos yongasetleri şu an için LTE desteği sunmuyor. Model Android 4.3 işletim sistemi taşırken, Android 4.4KitKat sürümüne terfi edeceği belirtiliyor.

Bunun yanında modelin SM-905V şeklinde bir versiyonu daha Bluetooth sertifikası almış durumda. Bu versiyonun ABD'li Verizon operatörü için üretildiği sanılıyor. Ayrıca model SM-P905 adıyla ABD haberleşme komisyonundan da geçti. 

Galaxy Note 12.2 tablet modeli hakkında pek fazla bilgi yok. Şimdilik 12.2 inçlik Full HD ekran, Snapdragon 800 yongaseti, S-Pen desteği şeklinde tahmin edilen özellikleri mevcut. 

• 12" ekran için fullhd yetersiz bence. Umarım retina ekranla gelir.

• NOTE Büyük Ekran Felsefesi olduğunu düşünürsek ilk NOTE Tabletin diğer tabletlerden daha büyük bir ekranı olması gerekirdi.

• Snapdragon 800 ve Exynos Olarak 2 versiyon Çıkmaması dileğimle

• quote:

Orijinalden alıntı: Crowlee

12 ekran için fullhd yetersiz bence. Umarım retina ekranla gelir.

Hohaha

• quote:

12" ekran için fullhd yetersiz bence. Umarım retina ekranla gelir.

27" uygunmudur paşam.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fourtagraph -- 2 Kasım 2013; 4:53:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Retina ekran dediğiniz şey sadece Apple'a ait. Her gördüğünüz şey için retina yorumu yapmanız anlamsız. Daha yüksek çözünürlüklü deseniz anlarım da, retina demeniz çok garip.
  • quote:

50'' yeterlimi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu da bize dandik işlemci ile gelecek

• Bende geçen şey düşünüyordum bu telefonları 6.44" kadar büyüttüler tabletleri unuttular diye düşünmeye başlamışken üzerine bu haber.. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Crowlee C kullanıcısına yanıt
    100 yeter mi acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden sinir olurdum ama yaşlandıkça anlıyorum ki yiğidi öldürsen de hakkını vereceksin. Adamlar bir laf attılar ortaya retina ekran diye, bir dünya kişi takıldık peşine gidiyoruz. Kimse retina ekran nedir bilmiyor ama önemli de değil zaten. Apple istediğini yaptı nasıl olsa, başka kimse benim ekran retina diyebilir mi şimdi? Diyemez. İsterse adam 7 inç tablete 8k ekran koysun yine retina değil. Bravo valla.
  • Biraz daha genişletseler notebook olacak.Bana göre 7'' yeterli yada en fazla 9.7'' bundan sonrası pek gerekli değil.android tam manası ile gerek uygulamalar gerekse performans bakımından tabletlere uyarlanmadıkça , androidli tablet alınmaz.
  • Pikselleri rahat sayarsiniz... Bu ebata yakin Sony Duo 13 ten biliyorum.

Bu cozunurlukte keskin duzgun yazilar elde edilmez ayrica Android te windowtaki gii font iyilestirmesi Cleartype filan yok . Yani Cleartype li windows lu Sony Duo 13 ne kadar kotuyse bu tablete ayni kotu ekrana sahip olacak .

Hic olmazsa Nexus 10 veya Note 10.1 2014 Edition gibi en azindan 2560x1600 olsa idi .

Sahsen 4K ekran beklerdim ki bu ekranlar uretildi tabletler icin. Samsung illa kendi ekranini kullanacak anlasilan.

• 10.1 2014'ü gören oldu mu? 12.2 ' ye sertifika almış la bi 10.1 'i yaygınlaştır. Bu nasıl bi firma anlamadım
  • Açıkçası büyük tablet ben de bekliyorum. Ama o donanıma da o çözünürlüğü beklemiyorum. 10 inç ve üzerinde 1280x720 çok düşük.

Açıkçası, gerek işlemci ve GPU yu zorlamaması , gerekse de iyi görüntü sunması ama bunu yaparken de sistemi yormaması açısından en ideal çözünürüğün 1920x1200 olduğunu düşünüyorum. 2500 gibi çözünürlükler hem cihazı yavaşlatıyor hem de biraz fazla yani.

12.2 inç olsun, Snapdragon 800 ve 3 GB RAM olsun. 1920x1200 de yağ gibi akar bence...

Tabi genel olarak konuşuyorum. Samsung diye demiyorum. Samsung'un cihazlarında ne varsa hep bir takılmadır gidiyor...

Ama son zamanlardaki incelemeler ve kendi gözlemlerime göre gördüm ki, LG ve Sony gibi markaların cihazları gayet akıcı. Optimus G Pro kullanıyorum. Cihaz çok hızlı çalışıyor. Ayrıca Z1 incelemesinde de Sony yazılımı çok iyi yapmış.
    Samsung gibi hayvan gibi donanımda saçmalamıyor. Zaten sanırım bu yazılımı iyi yapması yüzünden Google telefonları LG ye ürettiriyor olsa gerek...

• quote:

Orijinalden alıntı: mutercim

Eskiden sinir olurdum ama yaşlandıkça anlıyorum ki yiğidi öldürsen de hakkını vereceksin. Adamlar bir laf attılar ortaya retina ekran diye, bir dünya kişi takıldık peşine gidiyoruz. Kimse retina ekran nedir bilmiyor ama önemli de değil zaten. Apple istediğini yaptı nasıl olsa, başka kimse benim ekran retina diyebilir mi şimdi? Diyemez. İsterse adam 7 inç tablete 8k ekran koysun yine retina değil. Bravo valla.

Cahilliğin uçurumundasın kendini at kurtul retina ne kimse bilmiyor mu? Bence sen bilmiyorsun retina display dediğin olay yine Steve Jobs'un en iyisini ben bilirim edaları ile ortaya sunduğu inç başına düşün piksel sayısının 300px olmasına verdiği ad "Retina Display" yani bu bir Apple markasıdır :'(] yani 7" tabletin 2k veya 8k olması ile alakası yok.

Daha detaylı bilgi için Wikipedia' dan araştırma yapabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: _G_K_N_
    retina display
    quote:

Orijinalden alıntı: mutercim

Eskiden sinir olurdum ama yaşlandıkça anlıyorum ki yiğidi öldürsen de hakkını vereceksin. Adamlar bir laf attılar ortaya retina ekran diye, bir dünya kişi takıldık peşine gidiyoruz. Kimse retina ekran nedir bilmiyor ama önemli de değil zaten. Apple istediğini yaptı nasıl olsa, başka kimse benim ekran retina diyebilir mi şimdi? Diyemez. İsterse adam 7 inç tablete 8k ekran koysun yine retina değil. Bravo valla.

Cahilliğin uçurumundasın kendini at kurtul retina ne kimse bilmiyor mu? Bence sen bilmiyorsun retina display dediğin olay yine Steve Jobs'un en iyisini ben bilirim edaları ile ortaya sunduğu inç başına düşün piksel sayısının 300px olmasına verdiği ad "Retina Display" yani bu bir Apple markasıdır :'(] yani 7" tabletin 2k veya 8k olması ile alakası yok.

Daha detaylı bilgi için Wikipedia' dan araştırma yapabilirsin

Dostum sen de okuduğunu anlayamamanın uçurumundasın, ben sana ne desem boş. Bir kere "retina display 300 ppi'dır" diye bir kural yok. Retina display apple ne derse o. iPad 4'ün ppi değeri 264 mesela, 13 inç macbook pro'nun 227, yeni ipad mini'nin 324. Buna karşılık Kindle 8.9 hdx'in 339, 5 inç civarında full hd android telefonların 440. Ee, n'oldu şimdi? Hangi ekran daha iyi? Peki android cihazlar "bizim ekran retina display'dir" diye reklam yapabilir mi? Ben sana bu retina display işi apple'ın süper bir reklam hamlesidir diyorum sen bani cahillikle itham ediyorsun.

12 inç fullhd ekran gayet yeterli olur bu arada telaşa mahal yok, pc monitörlerine 24 inçte full hd yetiyor da... Ayrıca bu saatten sonra, Note serisinde bir tablet için o ekran fullhd değil 2560x1440 hatta 2560x1600 olur. Kaldı ki yurt dışı kaynakların çoğu da öyle diyor.

• Şu mesajından bile cahillik fışkırıyor bir şey demiyorum... Kolay gelsin.
  • atomcu kullanıcısına yanıt
    Paşa derken?

Benim ihtiyacımı (gazete, dergi, kitap okumak) 11-12" boyutunda bir tablet daha iyi görecektir. İhtiyaç var ki adamlar da bunu üretecek. Keşke size sorsalarmış!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.