Şimdi Ara

Panasonic, plazma TV pazarından çekiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Panasonic, plazma TV pazarından çekiliyor

Yıllardır plazma TV pazarında faaliyet gösteren ve bu alanda yenilikler yaparak plazma ürünlerin tüketici ilgisini çekmesi için gayret sarfeden Panasonic, önemli bir karara imza attı.

Plazma ürünlerine olan düşük talep ve LCD gelişiminin olumsuz etkisi nedeniyle firma plazma TV pazarından çekilme kararı aldı. Aslında Panasonic'in böyle bir karar alacağı bir süredir konuşuluyor ve gelecek yıl ortaları işaret ediliyordu.

Firma bu kararı kaynakların verimli kullanılması adına verdiğini belirtiyor. Ayrıca Lehman Brothers'ın çöküşü ile başlayan 2008 yılı krizinin de bu kararda etkili olduğu dile getiriliyor. Plazma teknolojisinin geliştirilmesi konusunda en büyük katkıyı yapan firmalardan olan Panasonic'in bu kararının pazarı nasıl etkileyeceği merak konusu. 

Kaynak:http://panasonic.co.jp/corp/news/official.data/data.dir/2013/10/en131031-8/en131031-8.pdf

• olacağı şu unutulacak gidecek, ledlere bir kaç yeni özlelik eklenip 4-5 sene daha devam edecek sonra oled + uhd devri :)

• Plazma denince akla gelen bir markaydı.
  • Türkiyede zaten varlığı yokluğu birdi

Plazma açısından böyle markayı kaybetmek kötü oldu

artık Samsung ne kadar katkı sağlar lg ile birlikte göreceğiz
  • Bu yaz Panasonic Plasma tv alıcaktım ama hayallerim suya düştü. Net ve gerçek renk isteyen biri zaten Plasma alır. Led tv lere bu kadar rabet edilmesine anlam veremiyorum.

• Panasonic Plasmalar Candır.Gerçek Renk Ve Kontrast İsteyen Ben Gibiler İçin Birebirdir.Dahası Led TV lerdeki gibi Ne Lag Nede Işık Sızması Gibi Problemlerle Karşılaşmazsınız,Tabi Bunları Panasonic İçin Söylüyorum.LG Ve Samsung'un Bu Konuda Panasonic'e Yetişebildiğini Hiç Görmedim.

• Zaten Piyasaya öyle güzel Panaller bıraktılar ki, Oled'e kadar yenisi çıkmasa da olur ;)

• iyi olmus cunku boylece OLED uzerinde daha fazla calisabilirler.Umarim lcdlerdende hizli sekilde uzaklasilip OLED lere gecilir.Yasasin OLED

• allahtan almışız çekilmeden:)
  • Plazmada Panasonic, LED televizyonda Sharp. Japondan başkası yalan.

• Yazık oldu

• Plasma TV zaten ölü bir teknoloji. OLED geleceğin görüntü teknolojisi.
  • pana sonic plazmam var 4 bin tl lik ledlere fark atıyor tv seyrederken.
    aldığıma zerre pişman olmadım.
    hatta kimi zaman hd uydu alıcımmı var diye tereddüt ediyorum ama yok. :)
    plazma gerçekten iyi bir teknoloji
    tek orta kötü özelliği elektrik sarfiyatı.

• plazma saçmalık zaten, ledler aldı başını gidiyor, plazma sadece çöp ( doğallık bakımından en iyisi, kullanıcılar yanlış anlamayın ama 5 yıl kullan sonra at, tamiri yok, renkler ölüyor tüplü tvdeki gibi ) :D mantıklı karar, ülke olarak sokulmamalı bile gümrükten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D66DD504 -- 2 Kasım 2013; 9:09:07 >
  • Once Pioneer sonra Panasonic. Bu iyi olmadi. Plazma isinde Samsung ve LG'ya kaldik. En azindan bu nesilde Pana plazmami aldigim iyi oldu.
  • 4k varken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

plazma saçmalık zaten, ledler aldı başını gidiyor, plazma sadece çöp ( doğallık bakımından en iyisi, kullanıcılar yanlış anlamayın ama 5 yıl kullan sonra at, tamiri yok, renkler ölüyor tüplü tvdeki gibi ) :D mantıklı karar, ülke olarak sokulmamalı bile gümrükten.

Hocam size katilmiyorum. Her teknoloji gibi plazmanin da artisi eksisi vardir. Ama pazardan eksilmesi bence iyi bir durum degil. Panasonic cok kaliteli TV'ler uretiyor. Ben hem Pana 3D Plazma hem de LG 3d Led TV (Full LED degil tabiki) sahibiyim. Benim tercihim kesinlikle plazma.
  • Yazık oldu
  • Televizyondan anlayanların tek tercihiydi plazma.

Anlamayanlar da zaten çöp diyerek kendini belli ediyor ve çok güldürüyorlar kendilerine
  • İnsanların olduğundan daha canlı (abartı) renkler görmek istemesi ne yazık ki bitirdi plazmayı. Çok yazık oldu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.