Şimdi Ara

Apple Türkiye Garanti Kapsamı. *ANA KONU*

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
2.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba biliyorum bu konu da çok fazla söylentiler var. Soran arkadaş çok oluyor yurt dışından aldıgımız cıhazlar artık turkıye de garantı kapsamııına gırıcek mı dıye? az önce apple destekle yaklaşık olarak 30 dakika telefonla görüştük beni irlanda kodlu (353) bır numaradan aradılar, çok sıcak cok samimi bir konuşm üslupları vardı normal bir arkddaşımlla konuşmanın sıcaklıgını aldım ( apple farkı) herkesin aklında ki ve benimde aklımda olan soruyu sordum: iphone 5s'imi Fransa'dan aldım turkıye de grantısı olacak mı dıye sordugum da avrupadan alınan her cıhazın garantıye gırecegını söyledi aynı şekilde türkiye den alınan bir cihazın her hangi bir avrupa ülkesinde garantili olacagını söyledi.yalnız söyle bir konunun altını çiçzdi şu an için türkiye de teknik servisi açılmamış sanıyorum ki teknik servis te apple store ıle aynı anda acılacak ne yaptıysam ne dedıysem kesın bır bılgısını alamadım :)
    bazı altını çizmek istedigim noktalar var arkadaşlar

1- AMERİKA dan alınan cihazların türkiye de garantisi yokmuş.
    2- AVRUPA dan alınan cihazlar garanti kapsamında
    3- Garanti süresi 1 (bir) Yıl

ÖNEMLİ VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİR DİGER KONU İSE ŞU ARKADAŞLAR

EGER Kİ ALDIGINIZ CİHAZ NE OLURSA OLSUN MESALA İPHONE 5S ALACAKSINIZ SİZ BU İPHONE 5S'İ APPLE STORE 'DAN ALIRSANIZ 1 YIL GARANTİSİ OLUYORMUŞ AMA DİYELİM Kİ HERHANGİ BİR OPERATÖRDEN ALIRSANIZ 2 YIL GARANTİSİ OLUYORMUŞ

BENCE BU ÇOK ÖNEMLİ VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİR KONU

EDİT: APPLE DESTEGİN SÖYLEDİGİ GİBİ APPLE STOREDAN ALINAN CİHAZLAR 1 YIL DEGİL TÜRKİYE YASALARINA GÖRE 2 YIL GARANTİLİDİR APPLE SİTESİNDE YAZIYOR
    http://www.apple.com/legal/warranty/products/iphone-turkish.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gallerkrali -- 5 Kasım 2013; 10:35:25 >

• Yav hehe diyemedinmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HeyyMayk kullanıcısına yanıt
    bi ara diyecek gibi oldum ama o kadar kibar ve güzel konuşuyordu ki kıyamadım hahahaha
  • Yasalar geregi Turkiye de garanti suresi 2 yildir. Nerden alirsan al bu boyledir.

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    bende öyle biliyordum hatta bunu söyledim. bununla ilgili yani bu yasayla ilgili bilgisi olmadığını apple'ın tüm dünya da 1 yıl garanti verdigini söyledi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gallerkrali -- 1 Kasım 2013; 9:59:13 >
  • step-team kullanıcısına yanıt
    bunu görmemiştim ben bak şimdi bu çok iyi oldu. diger türlü destegin söyledigi çok saçmaydı
  • gallerkrali kullanıcısına yanıt
    onların söylediği uluslararası garanti bizim dediğim türkiyedeki garanti yani ikisi farklı konu
  • Benim Amerika cihazi ve AppleCare garantisi var. Suan 90 gün yerine 1 sene telefon desteğim aktif, 2 sene donanim destegini de magaza acilana kadar bekleyip göreceğiz. :)
  • Olay net apple store iki yıl garanti veriyor. Fakat garantinin ikinci yılında Türkiye dışında bir ülkeden servis alınacak ise Türkiye'den alındığını gösteren satış belgesinin ibrazı gerekiyor.

Apple Türkiye Garanti Kapsamı. *ANA KONU*

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BİZE TÜRKİYE GARANTİSİ YETER
  • Bende biraz önce görüştüm Apple ile telefon ile , 20 dakikda düşürdüm 15 dakikda konustum. Yakın bir zamana kadar ABD ve Kanada'dan alınan cihazlar sadece orada garanti kapsamindaymis ama artık tüm Avrupa ülkelerinde garanti kapsamına alınmış. Benim telefonum Kanada'dan gelme ve 126 gün garantisi olduğunu söyledi telefonda ki bayan , 120 gün icinde de kesinlikle Türkiye Apple perekande mağazası açılacak dedi , eğer açılmazsa garantinizin bitmesine 10 gün kala arayın ücretsiz olarak 45 gün daha ekleyelim dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur06

Bende biraz önce görüştüm Apple ile telefon ile , 20 dakikda düşürdüm 15 dakikda konustum. Yakın bir zamana kadar ABD ve Kanada'dan alınan cihazlar sadece orada garanti kapsamindaymis ama artık tüm Avrupa ülkelerinde garanti kapsamına alınmış. Benim telefonum Kanada'dan gelme ve 126 gün garantisi olduğunu söyledi telefonda ki bayan , 120 gün icinde de kesinlikle Türkiye Apple perekande mağazası açılacak dedi , eğer açılmazsa garantinizin bitmesine 10 gün kala arayın ücretsiz olarak 45 gün daha ekleyelim dedi.

tam anlamadım.. amerıkadan alınan cıhazların 120 gun mu garantısı varmış...
  • Bende avrupadan aldığım cihazın üst tuş sorunu ile ilgili 20 dakika görüştüm kendileriyle...

Henüz Apple Store açılmadığı için garanti konusunda yardımcı olamıyorlar. Turkcell'e götürün , yapmak zorundalar dediler. Hatta mailime garanti belgemi göndericekler ve bizim mailimizi gösterin dediler. Yine sonuç alamazsanız bekleyin Apple store'un gelmesini memnuniyetle halledicez dediler.

Zaten konuşma kaydınız var , garanti süresinden önce bizi arayıp bu sorunu yaşadığınızı belirttiniz diyelim Apple türkiye'ye girmedi. O zaman avrupaya yunanistan'a bile cihazınızı gönderip gerekli işlemin yapılmasını sağlayabilirsiniz dediler.

Diyelim Apple Türkiye'ye garanti süreniz bitene kadar gelmedi , bizi arıyorsunuz garantinizi 45 gün daha uzatıyoruz çünkü kaydınız var dediler.

Ben çok memnun kaldım destek hattından. Umarım problemimi çözerler ve umarım artık zorlu center'da ki mağaza açılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ender

quote:

Orijinalden alıntı: ozgur06

Bende biraz önce görüştüm Apple ile telefon ile , 20 dakikda düşürdüm 15 dakikda konustum. Yakın bir zamana kadar ABD ve Kanada'dan alınan cihazlar sadece orada garanti kapsamindaymis ama artık tüm Avrupa ülkelerinde garanti kapsamına alınmış. Benim telefonum Kanada'dan gelme ve 126 gün garantisi olduğunu söyledi telefonda ki bayan , 120 gün icinde de kesinlikle Türkiye Apple perekande mağazası açılacak dedi , eğer açılmazsa garantinizin bitmesine 10 gün kala arayın ücretsiz olarak 45 gün daha ekleyelim dedi.

tam anlamadım.. amerıkadan alınan cıhazların 120 gun mu garantısı varmış...

Hayır benim cihazım için dediler , 126 gün garantiniz var dediler.

• Aynen banada bunları söylediler. Turkcell yapmak zorunda dediler ama ben dedim burası türkiye yapmazlar :) hala ısrar etti yapacaklar dedi.
    Hocam benim fatura kayıp , yurtdışında faturasız işlem yapıyorlar biliyorm ama Türkiyede belki durumlar farklı olabilir , bendemi garanti belgesi istesem acaba? Size yollanan garanti belgesi nasıl birşey genel bir mail mi yoksa sizin imei numaranızı içeriyormu?
  • Turkcell, Avea, Vodafone gibi operatörlerden aldığımız cihazlar Apple Store garantisinde olacak mı peki mesela herhangi bir sorunda operatörden almış olsak bile Apple Store'a gönderebilecek miyiz cihazımızı ?
  • Adamlar ne kadar iyi niyetli ya bize bunlar ters O kadar para veriyorsan hizmette alicaksin tabii ama bu zamana kadar Turkiye'de boyle birsey yoktu.
  • az önce bende apple ile görüştüm cihazın abd den alınmış olduğunu ve türkiyede garantisinin olup olmadığını sordum bana kesinlikle tüm dünyada 1 yıl garantisi olduğunu türkiyedeki mağaza açılınca direkt olarak oraya yollayabileceğimi yada götürebileceğimi eğer bir sorun varsa tamir veya değişimlerinin yapılacağını aktardılar ve son olarakta mağaza açılana kadar operatörlerden teknik destek alabileceğimi eğer bir sorun çıkarırlarsada bana bir mail yollayarak o mail'i gsm operatörlerine göstermemi istediler.
    not: bundan birkaç ay önce alınan kararla abd cihazlarıda avrupada destek alabilcek hale gelmiş bundan önce sadece abd de destek alabiliyormuş.
  • iyide şimdi online storedan cihaz alanlar bozuk olursa fiziki servis olarak nereye götürecekler cihazı onu anlamadık yada kargo ile mi adrese gönderilecek adres neresi mecidiyköydeki astoryadaki merkezlerimi
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.