- x
# ZyXEL (PLA4231 & PLA4201) 500MBPS KABLOSUZ POWERLINE KİT İNCELEME
49 Cevap2360 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5857 Mesaj
31 Ekim 2013; 18:28:54 

Arkadaşlar Merhaba,

Birçok kullanıcının ortak sorunlarından birisi wireless çekim sıkıntısı; Kullanım alanının büyüklüğü, tamamı ispatlanamasa da bazı elektronik eşyalar wireless çekim sorunu oluşturabiliyor. Access point, antenler, powerline gibi ürünler ile bu sorunları çözmeye çalışıyoruz. Henüz piyasalarda yeni yeni kendini gösteren ve çoğu alternatif ürünlere göre daha etkin çalışan powerline ürünlerine herhalde çoğumuz uzağız. Powerline ürünleri, ev ve iş yerlerindeki elektrik hattı üzerinden veri iletimine yarayan cihazlara deniyor. Tabi bunun tek şartı cihazlar aynı faz üzerinde olması gerekiyor.

Eve DLNA özellikli bir televizyon alınca araştırdım ve kablo çekmeden böyle bir ürünün işimi göreceğini düşündüm. Hem de kullandığım modemim evin çok ters tarafında olduğu için bazı yerlerde wi-fi çekim sıkıntısı yaşıyordum. Araştırırken wireless çıkışlı powerline ürünler de yavaş yavaş piyasalara girmeye başladığını gördüm.

ZyXEL PLA4231 ve PLA4201 hem ayrı hem de kit olarak satılıyor. Ben kit olarak 180TL ücretinde satın aldım. Özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

İlk bakışta kutusu
0

Kutu içeriği
0

PLA4201 500 Mbps Mini Güç Hattı Ethernet Adaptörü
0

PLA4231 500 Mbps Powerline Kablosuz Ağ Genişletici
0

Kablosuz ağ genişleticiyi evin 3 farklı yerinde prize bağlayıp denedim. Hızları ve pingleri test ettim. Fikir vermesi için evin bir planını buldum: Kırmızı ok, modem ve PLA4201 güç hattı ethernet adaptörünün olduğu yer. PLA4231 kablosuz genişleticinin olduğu yerleri mavi ok ile belirttim.
-1

Cihazların birbirine bağlanma süreleri yaklaşık bir dakika içinde gerçekleşti. Test bilgisayarlarından en iyi sonucu görebilmek için iki bilgisayarı da ethernet ile bağladım. Hemen modemden kablosuz ağı WPS ile köprüleyip interneti tüm eve yaydım. Bu işlem çok kısa süremi aldı.

İlk testi aynı oda içerisinde farklı prizlerde yaptım. İki bilgisayar arasındaki ping ortalama 2ms çıktı. ZyXEL arayüzünde iki cihazın hızını görebiliyorsunuz; Transmit Rate: 346 mbps, Receive Rate 367 mbps değerlerinde görünüyordu. "Lan Speed Test" programı ile 20 mb'lık bir dosyaya okuma ve yazma yaptırdım. Sonuç aşağıdaki gibi çıktı.
0

İkinci testi salondan yaptım. Ping ortalama olarak 3ms görünüyordu. Arayüzdeki hızlar; Transmit Rate: 131 mbps, Receive Rate: 186 mbps değerlerinde. 20mb'lık test aşağıdaki gibi çıktı.
0

Son testi mutfakta yaptım. Ping ortalama 5ms görünüyordu. Arayüzdeki hızlar; Transmit Rate: 108 mbps, Receive Rate: 208 mbps değerlerinde. 20mb'lık test aşağıda
0

Teoride yazdığı gibi 500mbps hıza arayüzde göründüğü üzere ulaşamıyoruz. Zaten diğer powerline ürünlerinde yazdıkları hızlara ulaşabildiklerini düşünmüyorum. Ortalama ev kullanıcısı için bu gösterdiği hızlar yeterli olacaktır. DLNA testini detaylı olarak yapamadım fakat bir iki film ile deneme fırsatım da kesinlikle televizyonun wi-fi ile modem arasındaki ağdan daha etkin kullanabildim. Cihazı şu anda salonda kullanıyorum ve kablosuz dağıtımını oradan yapıyorum. Son olarak kablosuz ağ testinde evin her yerinde çekimin güçlü olduğunu gördüm. Bunun üzerine modemin kablosuz ağını pasif yapıp köprüyü kapattım. Gereksiz yere sinyal karmaşası yaratmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Ben aradığım ürünü bulduğumu düşünüyorum. Hem ethernet ile televizyonumu bağlıyorum hem de kablosuz ağı ile evin her yerinde dizüstümü, telefonumu rahat rahat kullanabiliyorum. Böyle bir şey düşünen arkadaşlara tavsiye edebilirim. Evinizin istediğiniz köşesine internetinizi getirip, buradan kablolu-kablosuz yayını yapabilirsiniz.

82 Mesaj
31 Ekim 2013; 20:43:06 

Inceleme icin tesekkurler FatalERROR! Bu cihazin kendi kablosuz agiyla gelmesi harika. Cok kullanisli. Her ne kadar senin icin gerekli olmadiysa da ben bu ozelliginin bircok kisinin isine yarayabilecegini dusunuyorum. Yaptigin hiz testi sanirim kablosuz ag uzerinden, mumkunse bir de normal ethernet uzerinden hiz testi yapabilir misin?

Beklenti olmazsa, hayal kırıklığı da olmaz...

5857 Mesaj
31 Ekim 2013; 20:52:41 

Bu testlerin hepsini ethernet üzerinden iki bilgisayar arasında yaptım. Yani amacım en iyi hızı görebilmekti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatalERROR! -- 31 Ekim 2013; 21:56:50 >

Bu mesajda bahsedilenler: asyncore

2527 Mesaj
2 Kasım 2013; 14:05:57 

Güzel inceleme.. Büyük evi olanlar ya da komşusu ile birlikte tek interneti kullanmak isteyenler için uygun bi çözüm olabilir. Bu iki parçanın özellikleri nelerdir? Neden kit halinde satılıyor, birinin diğerinden farkları neler? Kit olarak satın alırsak ne gibi bi avantajı var bize?

5857 Mesaj
2 Kasım 2013; 14:16:32 

Teşekkür ederim. Cihazları iki farklı evde kullanamazsınız. Yani aynı faz üzerinde olması gerekiyor. Kit halinde satılmasının avantajı fiyatı daha uygun olması. Onun haricinde ayrı ayrı cihazları satın almak mümkün.

2527 Mesaj
2 Kasım 2013; 22:45:27 

quote:

Orijinalden alıntı: FatalERROR!

Teşekkür ederim. Cihazları iki farklı evde kullanamazsınız. Yani aynı faz üzerinde olması gerekiyor. Kit halinde satılmasının avantajı fiyatı daha uygun olması. Onun haricinde ayrı ayrı cihazları satın almak mümkün.

Sorularımdan en önemlisini kaçırmışsınız.. Farkları neler bu cihazların?

27 Mesaj
3 Kasım 2013; 9:40:38 

Merhaba, incelemeniz gerçekten güzel olmuş. Ben de komuşumla ortak internet kullanıyoruz wifi üzerinden. Modem komşumda o 1. katta ben ise 4. katta oturuyorum. Şu anda interneti salondan yani modeme en yakın olan oda dan cam kenarından kullanıyorum.

Tv salona en uzak odada ve dolayısı ile internet bağlayamıyorum. Cam kenarına kablosuz yayını alıp güçlendirecek (KABLOSUZ-N ACCESS POINT/ROUTER/UNIVERSAL REPEATE) gibi bir cihaz almayı düşünüyordum.
Sorum ise ; Acaba bu cihazı cam kenarına fişe taksam kablosuz yayını alıp yan odadaki televizyona ethernet üzerinden yada wifi üzerinden internet verebilirmiyim?

5857 Mesaj
3 Kasım 2013; 17:35:05 

quote:

Orijinalden alıntı: FrontLiner

Sorularımdan en önemlisini kaçırmışsınız.. Farkları neler bu cihazların?

Cihazların farkı, küçük olan cihaz güç hattı. Yani büyük cihaza veriyi gönderiyor o da interneti kablolu ve kablosuz olarak yayıyor. İsterseniz küçük olan cihazdan iki tane alıp kablosuz özelliği olmadan da ağda kullanabilirsiniz. Büyük cihazın tek farkı kablosuz ağ genişletici olması.

5857 Mesaj
3 Kasım 2013; 18:49:12 

quote:

Orijinalden alıntı: mna

Merhaba, incelemeniz gerçekten güzel olmuş. Ben de komuşumla ortak internet kullanıyoruz wifi üzerinden. Modem komşumda o 1. katta ben ise 4. katta oturuyorum. Şu anda interneti salondan yani modeme en yakın olan oda dan cam kenarından kullanıyorum.

Tv salona en uzak odada ve dolayısı ile internet bağlayamıyorum. Cam kenarına kablosuz yayını alıp güçlendirecek (KABLOSUZ-N ACCESS POINT/ROUTER/UNIVERSAL REPEATE) gibi bir cihaz almayı düşünüyordum.
Sorum ise ; Acaba bu cihazı cam kenarına fişe taksam kablosuz yayını alıp yan odadaki televizyona ethernet üzerinden yada wifi üzerinden internet verebilirmiyim?

Maalesef dediğiniz gibi olmuyor. Sizin istediğiniz gibi kablosuz sinyali köprüleyemedim. Bu cihazın görevi ağ genişletici olduğu için yapılamıyor diye düşünüyorum.

1361 Mesaj
12 Kasım 2013; 11:13:23 

Guzel inceleme olmus

Hocam benim bir sikintim var. Sizin de bir onerinizi alim dedim. Koridorlarda hiç kablonun olmaması gerektiği için airties'in wifi adaptörünü aldım. Hemen yan odadan 50mbit'ten 18'e iniyor. Diğer odalarda ise wifi çekmiyor. Yani modem gerçekten çok kötü. Şimdi 100mbit'i en fazla verimlilikle yan odadan wifi'siz bağlantı almam lazım. Fiber internetten download icin turbo buton kullaniyorum ve 100 mbite cikiyor hizim. Ayni duvardan baglanti yapacagim. Duvarin oteki tarafinda modem, beri tarafinda pc var. Bir de salonda wifi çok az çektiğinden oraya da wifi lazım. Salonda kullanılacak çözüm ucuz, odamda kullanacağım çözüm ise performanslı olması lazım. Nasıl bir çözüm önerirsiniz? 3 tane parca gerekiyor kisaca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5857 Mesaj
12 Kasım 2013; 12:55:35 

quote:

Orijinalden alıntı: konix

Guzel inceleme olmus

Hocam benim bir sikintim var. Sizin de bir onerinizi alim dedim. Koridorlarda hiç kablonun olmaması gerektiği için airties'in wifi adaptörünü aldım. Hemen yan odadan 50mbit'ten 18'e iniyor. Diğer odalarda ise wifi çekmiyor. Yani modem gerçekten çok kötü. Şimdi 100mbit'i en fazla verimlilikle yan odadan wifi'siz bağlantı almam lazım. Fiber internetten download icin turbo buton kullaniyorum ve 100 mbite cikiyor hizim. Ayni duvardan baglanti yapacagim. Duvarin oteki tarafinda modem, beri tarafinda pc var. Bir de salonda wifi çok az çektiğinden oraya da wifi lazım. Salonda kullanılacak çözüm ucuz, odamda kullanacağım çözüm ise performanslı olması lazım. Nasıl bir çözüm önerirsiniz? 3 tane parca gerekiyor kisaca

Üç tane parça kullanılacağı için çözümün ucuz olacağını sanmıyorum. Benim incelemede kullandığım powerline kit gibi birşey alabilirsiniz. Duvarın arkasına genişleticiyi takabilirsiniz. Salona da access point tarzı birşey alıp kullanırsınız fakat 100mbit hızı duvarın arkasında da göremeyebilirsiniz. Kablosuz genişletici olmayan kitlere de bakabilirsiniz. Yani duvarın arkasından bağlayacağınız için iki tane PLA4201 sizin işinizi görecektir. Başka markaların kablosuz olmayan kitleri de satılıyor. Son olarak aklıma gelen çözüm; Bir tane inceleme yaptığım kit alıp bir tane de ayrıyetten PLA4201 alabilirsiniz. Modem ve bilgisayarı iki tane PLA4201 ile bağlayıp salona kablosuz yani PLA4231 genişleticiyi bağlayıp çalıştırabilirsiniz. Tekrardan söylüyorum, 100mbit hıza ulaşamayabilirsiniz fakat kablo da çekemediğinizi düşünürsek en iyi çözüm powerline oluyor.

1 Mesaj
5 Aralık 2013; 21:26:44 

quote:

ZyXEL PLA4231 ve PLA4201 hem ayrı hem de kit olarak satılıyor. Ben kit olarak 180TL ücretinde satın aldım.

Merhaba,

İnceleme için çok teşekkürler, oldukça aydınlatıcı olmuş. Kiti nereden aldığınızı öğrenebilir miyim?

5857 Mesaj
6 Aralık 2013; 0:02:27 

Ben teşekkür ederim. Kiti Vatan Bilgisayardan %30 indirim varken almıştım.

Bu mesajda bahsedilenler: CanOOm

11711 Mesaj
29 Aralık 2013; 17:39:59 

Selamlar,

Bu cihaz düşük hızdaki interteti yükseltiyormu şimdi ?
Misal 20 mbit hızdaki bir arkadaşım akk aşımı yüzünden 3 mbite düştü bu cihaz ile hızı 50-60 mbit olmuş :)
Kısaca şirket sana hız aktarımı sağlamadıktan sonra bu cihaz nasıl hız alabilir ?
Hız testlerinde bukadar yüksek hız veriyorsa film vs gibi downloadlardada vermesi gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlacK_TowerR -- 29 Aralık 2013; 17:41:39 >

5857 Mesaj
30 Aralık 2013; 9:24:37 

Dediğiniz gibi internet hızını yükseltmesi mümkün değil. Bu cihazların amacı mevcut interneti evinizin herhangi odasına ulaştırmaktır. Yani cat kablosu uzatıyor gibi düşünebilirsiniz.

11711 Mesaj
30 Aralık 2013; 22:43:50 

quote:

Dediğiniz gibi internet hızını yükseltmesi mümkün değil. Bu cihazların amacı mevcut interneti evinizin herhangi odasına ulaştırmaktır. Yani cat kablosu uzatıyor gibi düşünebilirsiniz.

Adam bu cihaz ile 3 mbit hızdan 80 mbite ulaşıyor speettest ile ölçüyor ayrıca bir gecede 600 gb film indiriyor !!!

5857 Mesaj
30 Aralık 2013; 22:48:23 

quote:

Orijinalden alıntı: BlacK_TowerR

Adam bu cihaz ile 3 mbit hızdan 80 mbite ulaşıyor speettest ile ölçüyor ayrıca bir gecede 600 gb film indiriyor !!!

Superonline ile "turbo buton" kullanıyorsa hızı yükseltiyor olabilir. Bu cihaz internet hızına müdahale edemez.

11711 Mesaj
30 Aralık 2013; 22:50:27 

Süperonline kullanıyor ama turbo butonla işi olmadı hiç.
Hızı 3 mbitti eve geldi cihazı kurdu 80 oldu anlamadım bende.

Bu mesajda bahsedilenler: FatalERROR!

484 Mesaj
31 Aralık 2013; 0:05:27 

Black tower in bahsettiği kisi benim :)

Bende bu cihazi ps4 düme modemden uzak bir odada kablolu baglanip server lerde sikinti yasamiyayim diye aldim
Arti olarak ürünün incelemesinde Qos ve game engine özelliğini gördüm bu özellikler oyun oynarken serverlerde sikinti yasamamak icinmis öyle olunca bende hemen aldim
Eve galdim kurdum ben Superonline abonesiyim normal hizim 25 mbt ama akk dolduğu icin hızım 3 mbt düştü bu cihazi takip hizimi test ettim ve hizim 80 mbt cikti bende anlamadim bunu beklemiyordum çünkü bu amaçla almamistim nasil yukseldigine inanamadim hizinitestet te denedim speedtest te denedim sonuc 3 assagiya 5 yukari 75 mbt ile 90 mbt arasinda değişiyor
Ama cihazi söküp ana modemden test edince hızım normale 3 mbt düşüyor black tower arkadasima resimleri whtsap tan yolladim o da gördü buraya resim koymayi becerebilsem burayada koyardim :)
Ayni sekikde ps4 te de test var bu cihaz yokken ps4 1 mbt görüyordu simdi ise 40 mbt görüyor rakamlar beni yaniltabilir diye bende 10 gbt lik hd filmler indirdim zaten surekli indiren biriyim o yuzden akk doluyor ve hızım düşüyor zaten hızım 3 mbt ken de pc surekli açık film indiriyor ve 1 tane filmi 3 mbtte yaklasik 6 ila 8 saate indiriyor ama bu cihazı takinca 4 ila 6 saat arasi 4 tane yani 40 gbt film indirdim
Ben bu cihazi alali 2 gün oldu 2 günde yadadiklarimi anlattim kendimden uyuz olup Superonline ni aradim :) onlarda hiziniz ay sonuna kadar 3 mbt olduğunu soyledi artik siz imkansizmi dersiniz ve ya yalanmi dersiniz orasi size kalmış isteyene whsap tan resim yollayabilir test ederim hem cihaz takiliyken hem takmadan farkı görürsünüz artı okarak ay sonundan sonra hızım 50 mbt çıkacak tahutum bitmis 25 mbtten aynı paray 50 mbt cikaracaklar o zaman ne olur testler düşünemiyorum :)

PSN:Umit_Ozmen

484 Mesaj
31 Aralık 2013; 0:07:59 

Black tower in bahsettiği kisi benim :)

Bende bu cihazi ps4 düme modemden uzak bir odada kablolu baglanip server lerde sikinti yasamiyayim diye aldim
Arti olarak ürünün incelemesinde Qos ve game engine özelliğini gördüm bu özellikler oyun oynarken serverlerde sikinti yasamamak icinmis öyle olunca bende hemen aldim
Eve galdim kurdum ben Superonline abonesiyim normal hizim 25 mbt ama akk dolduğu icin hızım 3 mbt düştü bu cihazi takip hizimi test ettim ve hizim 80 mbt cikti bende anlamadim bunu beklemiyordum çünkü bu amaçla almamistim nasil yukseldigine inanamadim hizinitestet te denedim speedtest te denedim sonuc 3 assagiya 5 yukari 75 mbt ile 90 mbt arasinda değişiyor
Ama cihazi söküp ana modemden test edince hızım normale 3 mbt düşüyor black tower arkadasima resimleri whtsap tan yolladim o da gördü buraya resim koymayi becerebilsem burayada koyardim :)
Ayni sekikde ps4 te de test var bu cihaz yokken ps4 1 mbt görüyordu simdi ise 40 mbt görüyor rakamlar beni yaniltabilir diye bende 10 gbt lik hd filmler indirdim zaten surekli indiren biriyim o yuzden akk doluyor ve hızım düşüyor zaten hızım 3 mbt ken de pc surekli açık film indiriyor ve 1 tane filmi 3 mbtte yaklasik 6 ila 8 saate indiriyor ama bu cihazı takinca 4 ila 6 saat arasi 4 tane yani 40 gbt film indirdim
Ben bu cihazi alali 2 gün oldu 2 günde yadadiklarimi anlattim kendimden uyuz olup Superonline ni aradim :) onlarda hiziniz ay sonuna kadar 3 mbt olduğunu soyledi artik siz imkansizmi dersiniz ve ya yalanmi dersiniz orasi size kalmış isteyene whsap tan resim yollayabilir test ederim hem cihaz takiliyken hem takmadan farkı görürsünüz artı okarak ay sonundan sonra hızım 50 mbt çıkacak tahutum bitmis 25 mbtten aynı paray 50 mbt cikaracaklar o zaman ne olur testler düşünemiyorum :)

484 Mesaj
31 Aralık 2013; 0:09:14 

Bu yaziyi niye ikikere yollamisya

484 Mesaj
31 Aralık 2013; 0:21:50 

Acaba diyorum bi cihaz interneti eliktirk uzerinden veriyor omu bu sekikde sonuclar cikmasini sagliyor benim bikdigim hizini düşürür parazitlenmeden dolayi ama bilemiyorum çünkü ttnet teyken böyle birşey gelmisti basima elektirik hatlariyla telefon hatkari ayni yerden gidiyordu ve baglantim çok kötüydü bunu öne sürmüştü o zaman yetkililer
Ama sonuçta hizimin arttigini film indirirken anlayabiliyorum yillardir film indiririm o yüzden hemen fark ettim tabi suda var hizim testlerde 80 mbt cikyor ama film indirirken hicte 80 mis gibi değil tabi sanki 20.30 mbt gibi 80 olsa o filmlerin anasini aglatir :) ama kesinlikle 3 mbt gibide değil bakalım ilerliyen gunlerde ne olucak hizim bir normale dönsün bakalim

484 Mesaj
31 Aralık 2013; 2:27:54 

Az önce bir film indirdim 15 gb 45 dakika sürdü bu hiza kimse 3 mbt diyemez
Bence bu cihaz kesinlikle hızını yükseltiyor
Suan Superonline nin bana sagladigi hiz 3 mbt zyxel pla 4231 takviyesiyle kablosuz 15 ila 25 kalolu ise 60 ile 80 mbt arasi bu üründen kimde varsa 4231 den direk kablolu baglanip bir denesin derim

11711 Mesaj
31 Aralık 2013; 19:40:28 

Ben işin içinden çıkamıyorum çıkan çıksın :)

311 Mesaj
1 Ocak 2014; 23:35:10 

onerir misiniz, hic bir yerde cekmeyen uydunet modemime alacagim wireless extender hic bir ise yaramadim, o da zyxel, sorun olurmu diye merakliyim, kullananlar bilgisayardan hic nasil, 6mt. bi yol gitcek internet, 20mbit internetim giden yerde 15 alsam yeter

Intel i7 3635QM CPU @2.40GHz | NVIDIA GeForce GT 640M | 8 GB 1333 DDR3 RAM | 250 GB SAMSUNG 840EVO SSD = Samsung Chronos 7
Ubuntu 14.04 / Windows 8.1 SingleLanguage
HTC One M7 | Google Play Edition OTA | 4.4.4 | Stock
Schecter Omen Extreme-6 | Line 6 Spider IV 15
Steam, Origin, Battlelog, Twitter:biozalp
American Collegiate Institute Izmir (ACI) '17
Namideger BIO

484 Mesaj
2 Ocak 2014; 2:30:31 

Valla kardeşim ürün 10 numara senin işini fazlasıyla görür bence memnun kalırsın

Buraya yazdığın sorulari tam anlayamadım :) biraz karışık yazmışsın açtığın konuda gördüm merak ettigin birsey varsa tane tane yazarsan sana yardimci olurum

Anladigim kadarıyla wireless sorunu yaşıyorsun eyer öyleyse bu ürün senin işini görür

484 Mesaj
2 Ocak 2014; 2:50:31 

Kardeşim ürün tam senlik istediğin yere tak hiç kayipsiz wireless alırsın 20 mbt ise 20 alirsin fazlasi olur eksiği olmaz

Tabi ben kablolu kullanıyorum yorumlarimada okuduysan anlamissindir senin için yarin kablosuz test ler yaparım gerçi konuyu açan arkadaş kablosuz testler yapmış memnun gibi bilgin olsun

484 Mesaj
2 Ocak 2014; 11:04:35 

Kardeşim kanlosoz 6.7 mbt kayip oluyor
Tabi bu test sen kendi modeminin yaninda kablosuz baglaninca kaç cikiyorsa bu Zyxel in yaninda baglaninca ana modemden 6 mbt düşük çıkıyor

Yani sen servis saglayicin sana 20 mbt veriyorsa bunu alabilmen için kablolu baglanman gerek zaten
Wireless ile baglantida modemin yaninda bile olsan bir kayıp yaşarsın bu yaşadığın kaybin 5.6 mbt daha kaybını düşün bu cihazla ona göre kararini ver
Benim kablosuz testlerimde böyle çıktı bikgin olsun

311 Mesaj
6 Ocak 2014; 14:27:52 

Peki netmaster urunu hakkinda ne dusunuyorsunuz, kullanan var mi

Intel i7 3635QM CPU @2.40GHz | NVIDIA GeForce GT 640M | 8 GB 1333 DDR3 RAM | 250 GB SAMSUNG 840EVO SSD = Samsung Chronos 7
Namideger BIO

5857 Mesaj
6 Ocak 2014; 16:15:15 

quote:

Orijinalden alıntı: biozalp

Peki netmaster urunu hakkinda ne dusunuyorsunuz, kullanan var mi

İncelemelerine bakmıştım o da güzel bir ürün. Hemen hemen yakın ürünlerdir. Bütçenize göre tercih edebilirsiniz.

311 Mesaj
6 Ocak 2014; 17:23:29 

aralarinda zaten 10 lira fiyat farki var, sorun olmaz o da, ben zyxel'in anten db'sini bulamadim, bilginiz var mi??

Namideger BIO

1426 Mesaj
6 Ocak 2014; 21:04:47 

Memnunmusunuz. Tavsiye edermisiniz.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5857 Mesaj
6 Ocak 2014; 23:54:07 

@biozalp
Zyxel kiti ne kadara buldunuz gerçekten fiyat farkı çok az. Ayrıca anteni 2 dbi diye biliyorum.

@muratoto
Yaklaşık üç aydır kullanıyorum hiç bir sorun yaratmadı ve evin içinde internet olmayan bir odam kalmadı. Access point, repeater gibi ürünlerin yerine tercih edilebilinir.

Bu mesajda bahsedilenler: @muratoto, biozalp Bu mesaja 1 cevap geldi.

311 Mesaj
7 Ocak 2014; 0:24:55 

vatan com. %30 indirimle 180 liraya geliyordu gecen baktigimda simdi 198 lira olmus dolar uctugu icin, netmaster da 169.90 bilmiyorum bi dolar duser mi diye beklerim, semetre tatilinde birinden birini alirim, ozellikleri birebir ayni cunku, bi de wireless extender'da cok sorun yasadim, her 30 dk'da bir sinyal kesiliyordu benim indirmeler, online oyunlar heba, ondan biraz sogudum zyxel'den, netmaster'in da yorumlari gayet iyi, buyuk ihtimal onla giderim herhalde

Namideger BIO

484 Mesaj
20 Ocak 2014; 11:49:01 

guzel ınceleme bende bunu aldım

TP-LINK TL-WPA4220KIT Kablosuz 300Mbps N Powerline Extender

Para Karşılığında Bize Reklam Verin! İstediğiniz İmzayı Kullanın!

5857 Mesaj
22 Ocak 2014; 10:14:59 

İyi günlerde kullanın Nasıl peki memnun musunuz?

Bu mesajda bahsedilenler: boxor

484 Mesaj
22 Ocak 2014; 10:29:51 

dün aldım n11 üzerinden aldım 125tl civarında hediye çekim vardı. bu modeller biraz pahalıymış 250tl civarındaydı ama 125tl'lik çekle yarı fiyata kargo dahil aldım :)

dün kurulumunu yaptım. 11.77 download 0.67 upload oklaa ile hız testi yaptım. normal modem ile yaptığımda da aynı hızı alıyordum. herhangi bir hız kaybı yaşamadım :)

gayet başarılı bir cihaz. yazın seyyar kablo ile uzatıp bahçede felanda kullanırım

sizdeki modelden alacaktım, nette araştırdım bir üst modeli hediye çekiyle aynı fiyata alınca kaçırmayalım dedim.. aslında airties markasını aradım ama onlarda wireless modelleri henüz piyasaya çıkmadığından dolayı, tp-link tercihim oldu

Bu mesajda bahsedilenler: @FatalERROR!

Para Karşılığında Bize Reklam Verin! İstediğiniz İmzayı Kullanın!

631 Mesaj
26 Ocak 2014; 1:31:14 

merhabalar, yaklaşık 2 aydır bende ZYXEL PLA-4231 kitini kullanmaktayım, son zamanlarda her gün belirli aralıklarla bağlantı kopuyor, ana modemde internet varken pc de bağlantı simgesinde ünlem veriyor, 10 saniye ile 1 dakika arasında kendiliğinden düzeliyor, kitin iki parçasıda farklı odalardaki 6lı prizlere bağlı, bundan dolayı olabilirmi, herhangi bir yazılımda kurulu değil, olmasıda gerekmiyor sanırım,

sanki ilk zamanlarda bu tür bir problem yoktu veya uzun süreli kullanmadığım için farkına varamadım, sorunun kesin kaynağını nasıl bulabilirim.

Sorunuz şimdi de Japonlar nasıl millettir ? Onu tasvire zafer-yâb olamam hayrettir.
Şu kadar söyleyeyim; din-i mübinin orada, Ruh-u feyyazı yayılmış yalnız şekli: Buda.
Siz gidin saffet-i İslamı Japonlarda görün. O küçük boylu, büyük milletin efradı bugün.
Müslümanlıktaki erkan-ı sıyanette ferid. Müslüman denmek için eksiği ancak tevhid.
Müslümanlık sanırım parlayacaktır orada. Sâde, Osmanlıların gayreti lazım arada.

5857 Mesaj
27 Ocak 2014; 9:35:12 

quote:

Orijinalden alıntı: idinc

merhabalar, yaklaşık 2 aydır bende ZYXEL PLA-4231 kitini kullanmaktayım, son zamanlarda her gün belirli aralıklarla bağlantı kopuyor, ana modemde internet varken pc de bağlantı simgesinde ünlem veriyor, 10 saniye ile 1 dakika arasında kendiliğinden düzeliyor, kitin iki parçasıda farklı odalardaki 6lı prizlere bağlı, bundan dolayı olabilirmi, herhangi bir yazılımda kurulu değil, olmasıda gerekmiyor sanırım,

sanki ilk zamanlarda bu tür bir problem yoktu veya uzun süreli kullanmadığım için farkına varamadım, sorunun kesin kaynağını nasıl bulabilirim.

Herhangi bir yazılım yüklemenize gerek yok. Bu tarz powerline ürünlerde priz çoklayacı kullanmadan direk prize takılması öneriliyor. Siz yine de bilgisayara bir kablolu bağlantı yapıp deneyin eğer kopmalar olmuyorsa wireless kanalını değiştirin. Otomatik yerine elle rakam verin.

16 Mesaj
30 Ocak 2014; 14:26:32 

öncelikle değerlendirmeleri yapan arkadaşlara teşekkürler bizlerle tecrübelerini paylaştıkları için.

peki bu bahsi geçen ürünlerin extender'ları üzerinde kaçar adet eternet çıkışı var?

5857 Mesaj
30 Ocak 2014; 14:51:44 

4. fotoğrafta da göründüğü gibi 2 adet ethernet çıkışı var.

16 Mesaj
31 Ocak 2014; 12:22:32 

teşekkürler.

daha önce resimler açılmadığı için görememişim.

ben de verdim siparişi bakalım.

16 Mesaj
3 Şubat 2014; 13:29:46 

benim de almaya niyetim vardı ve bu inceleme ve açıklamalardan sonra aldım. kesinlikle çok güzel bir ürün. eğer wi-fi değilde sadece eternet üzerinden internet almak istiyorsan (mesela sadece tivibu için) iki adet PLA-4201'de işini görecektir hem de daha uygun fiyata olacaktır FatalERROR!'unda dediği gibi

Bu mesajda bahsedilenler: @FatalERROR!, biozalp

921 Mesaj
22 Nisan 2014; 14:51:15 

Slm.arkadaşlar,zyxel 500 mbps kiti ben 1 senedir kullanıyorum,çok memnunum,herkese tavsiye ederim,hızı çok ileri seviyede...yalnız dikkat etmeniz gereken hususlar var.
1- üçlü priz kullanmayın,cihazı mutlaka direk prize bağlayın.
2- wireless router ile neti genişletiyorsanız modemi telsiz telefonlardan uzak tutun,sinyal karışabiliyor.
3- buzdolabı ,çamaşır makinesi ve aşırı güç çeken cihazların prizleri yakınına konuşlanmayın,parazit olur.
4- bunun dışında sıfır sorun.mükemmel hız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Vikings
Hail Earl Ragnar!

5857 Mesaj
23 Nisan 2014; 7:53:36 

Ben de kullanalı 5 ayı geçti. Verdiğim paraya acımadığım ender ürünlerden.

1133 Mesaj
9 Mayıs 2014; 15:15:40 

hocam ben de siparişi geçiyorum. İnceleme için teşekkür ederim

5857 Mesaj
10 Mayıs 2014; 15:54:50 

Rica ederim. Yardım lazım olursa yazabilirsiniz

Bu mesajda bahsedilenler: solidfrost

2 Mesaj
12 Eylül 2014; 17:43:32 

Üstad telefonunu yazar misin bana birşey soracağım

5857 Mesaj
14 Eylül 2014; 23:57:35 

Buradan sorabilirsiniz.

Bu mesajda bahsedilenler: serci77

32 Mesaj
16 Eylül 2014; 10:52:19 

arkadaşlar bende TPLİNK powerline iki tane adaptör var...Bu ikiside kablolu evin bir ucundan modeme bağlıyorum diğer ucundan da yine piriz ile kablolu şekilde interneti alabiliyorum...Şimdi sorum şu; bana bir tane bu interneti kabollu veren değil de wife ye dönüştüren bir tane kit arıyorum...ama bunlar da tek satılmıyor. Satılan var mı??? var ise herhangi bir marka ile bendeki TPLİNK ler uyumlu olur mu...SAYGILAR....

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Network ve Güvenlik » Network » # ZyXEL (PLA4231 & PLA4201) 500MBPS KABLOSUZ POWERLINE KİT İNCELEME
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.500