Şimdi Ara

KAWAİ KW-6500 FHD mini HD uydu alıcı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
15.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3 gün önce KAWAİ KW-6500 FHD mini uydu alıcısı aldım.

Sorunum cihaz kendi kendine açılıyor. Çalıştığı zaman tv izlediğim zaman bir sıkıntı yok sürekli açık fakat kapattığım zaman bazen 2 saatte bir açılıyor ve tekrar kapatıyorum sonra 5-6 saat açılmıyor bakıyorum yine açılmış.

Açıldığını ise uzaktan kumanda alıcısı olan IR sensörü üzerindeki led lambadan anlıyorum.

Televizyonu dün gece 10 da kapattım sabaha kadar açılmadı uydu fakat sabah izledim 2-3 saat sonra öğleye kadar açılmadı ama öğleden sonra 2 veya 3 saatte bir bakıyorum ışığı yeşile dönmüş.

Garip bir durum ilk defa başıma geldi yardımlarınızı bekliyorum

Şimdiden teşekkürler

• güncell
  • bende de böyle başlamıştı.

sonra tv izlerken kapanıp açılmalar oldu arada bir

sonra bu kapanıp açılmalar sıklaştı

şimdi kapanıp açılmalara kilitlenip kalmalar da eklendi

yeni cihaz araştırıyorum. Bence sen de tedbirini al
  • quote:

Orijinalden alıntı: tecnomaster

bende de böyle başlamıştı.

sonra tv izlerken kapanıp açılmalar oldu arada bir

sonra bu kapanıp açılmalar sıklaştı

şimdi kapanıp açılmalara kilitlenip kalmalar da eklendi

yeni cihaz araştırıyorum. Bence sen de tedbirini al

ayarlarda stanby bölümünde kal varsa burayı kapatın ve cihaz açılsınmı bölümü varsa burayada evet diyorsunu eğer bir daha açılırsa camdan aşağı atıyorsunuz fakat kimsenin kafasına isabet etmeyecek bir şekilde...
  • Bende de bu cihazdan var.
    Seste veya kapanıp açılma sorunum yok.
    Benim de sorunum Televizyonu açınca zaman zaman HDMI algılamıyor. kapa-aç yapınca düzeliyor.
  • bu cihazı kullanmayın sorunlu bizde de var 30snde bir restart atıyo gitti 90 tl boşa muhttap olabileceüğimiz kimse yok yazık
  • arkadaşlar bu cihazın kalatoğunda usb den mkv oynattığı yazıyor. bu özelliği deneyen var mı. 1080p mkv leri takılmadan oynatabiliyor mu? dts sesleri çözebiliyor mu? birde cihaz tv ye görüntüyü neyle aktarıyor hdmi mi yoksa scart mı?
  • Bu modeli 2,5 yıldır kullanıyorum ama çile. İlk ay hdmi ucu parçalandı. Diğer 3 lü kabloyla tv ye bağlantı yaptım.Sürekli açılıp kapanıyor ve kilitleniyordu.İki kere servise götürdüm.İkinci de bazı parçalarını büyüğü ile değiştirdiler(kondansatör vs.), 1 yıl idare etti.Şimdi yine aynı sorunlar başladı.Tv zevki bırakmadı hiç. Kumanda uzaktan değil yakından kumanda. dibine girmem gerekiyor. Bayağı sorunlu. Goldmaster gibisi yokmuş. 12 yıldır kullanıyorum.Menüleri çok kullanışlı.Rs232 ile sürekli güncellemiştim.Daha hiç sorun yaşatmadı.
  • Bende bu modelin mağdurlarından biriyim. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hortlatıcam ama

bende bugün itibari ile aldım fakat cihaz görüntüyü verirken sesi vermiyor. nasıl bir çözüm bulabilirim.
  • kawai ne hocam
  • Kawai (KW-6880) mini uydu alıcımız var fakat açılmıyor. Ana ekran geliyor logo öylece kalıyor. Tekrar reset atıyor.
    Yazılımla kurtarabilirmiyim? Usb ile yazılım vs açılırmı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.