Şimdi Ara

Fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri, '31 Ekim 2013'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri, '31 Ekim 2013'

Fotoğraf makineleri, objektifler, yeni yazılım güncellemeleri, dedikodular ve yeni donanımlar ile beraber fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri.      

Nikon

Nikon DF, 5 Kasım tarihinde resmi olarak duyurulabilir

Nikon’un FF (Tam Kare) sensöre ve retro görünüme sahip yeni fotoğraf makinesi DF (Digital Fusion), firmaya yakın NikonRumors’un haberine göre 5 Kasım tarihinde resmi olarak duyurulacak. Makinenin beklenen temel teknik özellikler ise 16 mega piksel çözünürlüğünde bir FF sensör (Yüksek ihtimal D4 içerisinde kullanılan), saniyede 5.5 kare seri çekim hızı, 100 – 12800 ISO aralığı, Expeed 3 görüntü işlemcisi, 3.2-inç LCD ekran, 765 gram ağırlık, D610 ile benzer otomatik netleme sistemi ve SD kart yuvası olarak sıralanabilir. Ayrıca makine tam anlamıyla fotoğrafa odaklanacağı için video çekme özelliği bulunmayacak

Not: Görsel temsildir.

Canon / Sigma

Canon 5D Mark 3, Sigma ise SD1 ve SD1 Merrill fotoğraf makineleri için yeni yazılım güncellemesi yayınladı

Fotoğraf dünyasının iki önemli isminin yayınladığı güncellemeler, Canon tarafında 5D Mark 3, Sigma tarafında ise SD1 ve SD1 Merrill fotoğraf makinelerini kapsıyor. SD1 ve SD1 Merrill modellerine Sigma 18-35mm F/1.8 DC HSM lens ile kullanıldıklarında renk sapmalarını düzeltme desteğini getiren güncelleme, 5D Mark 3’e ise flaş, otomatik netleme sistemi, LCD ekran ve canlı ön izleme ile ilgili birçok hatanın çözümünü getiriyor.

Yayınlanan güncellemelere buradan, buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

• Şu DF nin şekline ve rengine hasta oldım ha

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pentax'tan beklediğim eski model gövdeye FF sensör hareketi Nikon'dan geldi.
  • Haberde de yazdığım gibi görsel temsili ancak yüksek ihtimalle makine aşağıdaki şekilde görünecek;

(NR)
  • Temsili görsel bundan çok daha güzel :)) Şaka bir yana keşke FM serisinden gövdeye yapsalar, yüzyılın makinası olur kendi adıma :)
  • video vs gibi fotoğrafla direkt alakası olmayan özellikler olmayacak deniyor. içerisinde de muhtemelen D4 sensörüyle gelecek. fiyatı uygun olursa güzel bi seçenek. içinde D610 benzeri AF sistemi işi biraz bozuyor ama belki manuel kullanım ağırlıklı olacağından AF olayını arka plana atmışlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Haberde de yazdığım gibi görsel temsili ancak yüksek ihtimalle makine aşağıdaki şekilde görünecek;

(NR)

Laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan

:((((((((((((

Çok güzel oğlum ya :)

Bunu almam lazım :( Ama önce biraz da beklemek lazım :) Nikon bu ne yapacağı belli olmaz :D :D Yağ kaçırır su eksiltir biraz bekleyelim :)

Ama elim ayağım titriyor resmen :) Yıllardır hep derim şu filmli makine gövdelerinin içine atın bir sensör de kullanak diye :D :D

Nikon yaptı helal olsun :)
  • 3000 Dolar olacakmış. Video da yok. Nikon, çok yaşlandım gömün artık beni filan mı demek istiyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Haberde de yazdığım gibi görsel temsili ancak yüksek ihtimalle makine aşağıdaki şekilde görünecek;

(NR)

Laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan

:((((((((((((

Çok güzel oğlum ya :)

Bunu almam lazım :( Ama önce biraz da beklemek lazım :) Nikon bu ne yapacağı belli olmaz :D :D Yağ kaçırır su eksiltir biraz bekleyelim :)

Ama elim ayağım titriyor resmen :) Yıllardır hep derim şu filmli makine gövdelerinin içine atın bir sensör de kullanak diye :D :D

Nikon yaptı helal olsun :)

Evet hocam herkesin mutlaka beklemesi lazım. İlk incelemelerden sonra bile temkinli yaklaşmak lazım artık Nikon'a
  • jimi1984 J kullanıcısına yanıt
    Görür görmez ben de aynı tepkiyi verdim, sonra bilgisayarın yanında duran Fuji setime baktım, deriiiiinnnnn düşüncelere daldım :) İster F3 olsun ister FM serisinden, Nikon turnayı gözünden vurmuş gibi ancak 3000 usd çok fazla, bence D610 dan fazla D800 den az olacaktır, hatta Sony A7 fiyatından çıkabilir rekabetçi olmak için.
  • Su govdeyi kullanirsa super olur ayni gun x-e1, d600 ikilisine elveda derim.

• Gövde F3 gibi olacak deniyor.
  • Bunu bir başlangıç olarak düşünmek lazım, dedikodusu yapıldığı şekilde DF serisi olarak çıkarsa zamanla değişik gövdeler görebiliriz diye düşünüyorum.
  • 3000 dolar cok fazla
  • beklenen gibi olmadı sanki ???

http://forum.donanimhaber.com/m_83376055/tm.htm

siz ne dersiniz.
  • 200 liraya f3 alırım imaj kalitesi daha iyi zaten
  • bence igrenc usteki iyide arkadslarin paylastgi fotolar resmen kompakt olmus

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • II.Mehmed kullanıcısına yanıt
    O resim temsili, son hali eminim ki buna benzemeyecektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.