Şimdi Ara

GeForce GTX 780 Ti için teknik özellikler şekillenmeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• GeForce GTX 780 Ti için teknik özellikler şekillenmeye başladı

AMD'nin Radeon R9 290X ekran kartı modeline karşı Nvidia'nın en güçlü kozu olacak GeForce GTX 780 Ti için detaylı teknik özellik bilgiler gelmeye başladı. Uzakdoğu merkezli kaynaklarca paylaşılan bilgilere göre GeForce GTX 780 Ti, Kepler mimarisini temel alan 28nm GK110 grafik yongasının tüm kaynakları aktif edilmiş en güçlü versiyonundan besleniyor.

Elimizdeki GPU-Z ekran görüntüsünün ortaya koyduğu üzere GeForce GTX 780 Ti, 2880 adet CUDA çekirdeği yani paralel işlem birimi ile birlikte 240 adet doku ünitesi ve 48 adet ROP birimine sahip. Yani GeFoce GTX 780 Ti, aynı profesyonel segmentte yer alan Quadro K6000 çözümünde olduğu gibi Nvidia'nın en güçlü GPU tasarımını bünyesinde barındırıyor.

GeForce GTX 780 Ti'ın diğer özelliklerine baktığımızda ise 384-bit bellek veri yolu desteği, 3GB GDDR5 bellek, standart olarak 902MHz ve GPU Boost ile 1033MHz olan çekirdek çalışma hızı ile Nvidia'nın güncel tüm ekran kartlarından farklı olarak 6008MHz yerine 7008MHz bellek frekansı. GeForce GTX Titan'dan da hızlı olup daha ucuza satılacağı bildirilen GeForce GTX 780 Ti, bu verilere göre AMD Radeon R9 290X'ten hem daha pahalı hem de daha hızlı olacak gibi.

• Kurdu (Titan) kuzuya (780) yem ettiler.
  • şimdi bu kart daha düşük olan 2688 cuda çekirdeği ve 837-876 MHz hızda çalışan gtx titan dan daha güçlü ama daha ucuza satılacak. Gtx Titan sadece adından para kazanacak öylemi. bu Nvidia'yı anlamak gerçekten zor.
  • Full SMX olarak mı geliyor, 2880 CC olduğuna göre. Benim bildiğim 2688 CC'lu olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 31 Ekim 2013; 8:30:19 >
  • Tam istediğim kart full unlocked GK110 , Asus birde matrix versiyonu çıkarırsa düşünmeden alırım.
  • Perfonmasina gore ucuz cikacak olmasi istah kabartici
  • param olsa hiç düşünmeden alırım
  • Titan sahiplerine büyük haksızlık oldu;Titan sahiplerinin boğazında düğümlenme hissettirecek...
  • böyle bir karta 700$ çok ucuz algısı oluşturduğuna göre, nvidia pazarlama işinden iyi anlıyor demektir
  • gavur yapıyo ve satıyo abi
  • Bu kart çıkınca Titan'a bir çuval para verenlerin yüz ifadesini görmek isterdim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

Bu kart çıkınca Titan'a bir çuval para verenlerin yüz ifadesini görmek isterdim :)

Onu alan bunuda rahatlikla alir cikin su mantikdan artik nasil bmw alan adam bir sonraki kasa ciktiginda umursamiyor yada yenisini aliyor buda oyle
  • Artık yeter da bildiğin danışıklı dövüş. Amd ve nvidia anlaşmışlar sanki. Biri önde olur farklı olur demi amd intel gibi,biri performans biri fiyat/performans olur. Bunlar aynı fabrikadan çıkıyor sanki fiyatlar hep yüksek.
  • gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Yıllardır bu şekilde zaten, bizler de bunu göre göre almaya devam ediyoruz.
  • Titan'a o parayı bayılanlara cidden yazık oldu. Vay arkadaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scutaro

Full SMX olarak mı geliyor, 2880 CC olduğuna göre. Benim bildiğim 2688 CC'lu olacaktı.

Ben de şaşırdım harbi. Bu kadar beklemiyordum. Titan'ınki gibi olur diyordum ama 2880 ile geliyor..
  • Titan'ın papucunun dama atılacağını çok iyi biliyordum. Ara modellerin sonu her zaman bu olur. Asıl seriden şaşmamak lazım. Şimdi birde bu 780ti'nin çift Gpu'lu ama mumtemelen biraz kırpılmış (Gtx780Ghz edition'ın çifti olabilir) modeli gelir fakat daha öncesinde AMD'nin hamlesini beklemek isteyebilirler.

700 serisinde, Nvidia kartlara fiyatları yüzünden hiç yaklaşılmıyor. Nvidia yine performansa oynayıp fiyatları yukarıda tutmayı sürdürecek anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 31 Ekim 2013; 11:52:55 >
  • Bizi o kadar kazıklıyorlarmış ki, bu fiyat ucuz geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu haber iyi oldu en azından bekleyenler için Anlaşılan güçlü bir kart geliyor ve beklemeye değecek gibi Fiyatı yüksek belki amd'ye göre ama Nvidia kullanıcıları zaten bu fiyatı garipsemeyecektir O açıdan bir sorun arz edeceğini sanmam Bu paraları verenler neye , niçin , neden verdiklerini biliyorlar zaten.
  • Vay be, GK110'u Titan gibi bir kartta bile tam anlamıyla açmamışlar ya, ilginç
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.