Şimdi Ara

Dell Latitude 6430u, 'kedi çişi' gibi kokuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dell Latitude 6430u, 'kedi çişi' gibi kokuyor

Bugüne kadar dizüstü bilgisayarlarda fan problemi, ısınma sorunu, trackpad'de takılma, ekranında ölü piksel olması gibi birçok sorunla çok defa karşılaşıldı, yazıldı, çizildi. Ancak Dell'in yeni dizüstü bilgisayarında öyle bir sorun var ki, bugüne kadar ne karşılaşmışsınızdır ne de duymuş.

Dell'in destek forumunda açılan bir konuyla tartışılmaya başlanan sorun gerçekten ilginç. Bir değil, birden fazla kullanıcının mesajlarına göre yeni aldıkları Dell 6430u model dizüstü bilgisayarları alışılmışın dışında, farklı şekilde kokuyor, dahası koku bir türlü geçmek bilmiyor. Buraya kadar birçok kişinin aklına "plastik kokusu" gelmiş olabilir ancak kullanıcıların kokuyu tanımlamak için yaptıkları benzetme bir hayli ilginç: kedi idrarı.

Bazı kullanıcılar, başta evde besledikleri kedilerin bu kokuya neden olmuş olabileceğini düşünseler de birkaç günlük incelemeden sonra sorunun bundan kaynaklanmadığını farkedip, kedilerini suçlamaktan vazgeçmişler (komik olduğunun farkındayız :)). Kullanıcılar, kokunun kendiliğinden gitmemesi üzerine ise bilgisayarın en çok kokan bölümlerine yoğun şekilde hava tutup, kedi kokusunu gideren temizlik malzemeleri ile temizlemelerine rağmen kokuyu giderememişler.

Konuda yükselen şikayetleri inceleyen Dell ise sorunla ilgili yaptığı açıklamayla muzdarip olan kullanıcıları rahatlattı. Sorunun farkında olduklarını belirten Dell yetkilileri, kokunun herhangi bir sağlık riski oluşturmadığını belirterek kullanıcıları, kedilerden kaynaklanmadığını belirterek de kedileri rahatlattı. Kokunun üretimdeki bir prosesten kaynaklandığını ifade eden yetkililer, yeni modellerde böyle bir sorunun olmadığını söylerken; kokunun olduğu bilgisayarlar kullanıcıların geri göndermeleri halinde gerekenlerin yapılarak mağduriyetin giderileceğini ifade etti.

Dell Latitude 6430u, 'kedi çişi' gibi kokuyor

Haberimizi özetleyen en güzel GIF: "Dell'in yeni laptop'u, daha önce burada olan bir kedi gibi kokuyor"

Kaynak:http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/t/19512174.aspx?pi239031352=5

• Güzel reklam. Beğendim
  • Zaytung haberii sanki... Böyle haber yapmanızdaki amacı anlayamadım. Bütün firmaların forumlarındaki aptal sorular haber yapılabilir demekki bundan sonra.

Disket sürücüsüne iki taneyi zorla sokup üç tane disketi asla sokamadığı için müşteri hizmetlerini arayan kadınının, monitörün yönünü printera doğru çevirmesine rağmen "gösterdim ama çalışmıyor" diyen kadını vs vs de haber yapın, daha komik
  • Böyle bir haberde okuduk ya, gayrı herşey bana haber.
  • sidikhaber.com
  • uretim bandinda kedinin biri hepsine isemistir,e hakli kedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardaalisahin -- 31 Ekim 2013; 8:31:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xagdas

Zaytung haberii sanki... Böyle haber yapmanızdaki amacı anlayamadım. Bütün firmaların forumlarındaki aptal sorular haber yapılabilir demekki bundan sonra.

Disket sürücüsüne iki taneyi zorla sokup üç tane disketi asla sokamadığı için müşteri hizmetlerini arayan kadınının, monitörün yönünü printera doğru çevirmesine rağmen "gösterdim ama çalışmıyor" diyen kadını vs vs de haber yapın, daha komik

Kokuyorsa haber yapmamalarındaki amaç ne? Bilmiyorum sen laptopunun kokmasini istermiydin
  • Yuh arkadaş buna bile bi kulp buldunuz ya helal olsun yok boyle haber mi olur ozaman sunuda haber yapin bilmem ne. CNN mi burasi arkadaş hatta gayet haber niteliği tasiyan bir durum çünkü kullanicilarin aptalliklarindan ziyade direkt olarak dell'in hatasi. Bizim millete yaranilmaz.
  • Kahvaltı yaparken de hiç iyi gitmedi bu haber.
  • keşke çay içerken okumasaydım haberi

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem300 -- 31 Ekim 2013; 17:53:04 >
  • Bazı devre kartları(pcb) bu şekilde kokabiliyor
  • kahvaltı sırasında okuyanlardan biri de benim. bu tip haber ilk defa gördüm..
  • kahvaltı sırasında okuyanlardan biri de benim. bu tip haber ilk defa gördüm..
  • Tıpta bir metabolik hastalıkta tanımlanmış tipik "erkek kedi idrarı kokusu" vardır. Dell'in kokusunu da böyle tanımlamaları şaşırtıcı değil:-)

• Kedidir kedi.

• skandal. dell, sen yapma bari.

• Çin mallarının bazılarında pis bir koku var...Genelde plastiklerde...Avrupa menşeili olan ürünlerde olmuyor...Kullandıkları malzemeyle alakalı bence...Keza eskiden pahalı ağ kabloları vardı hiç kokmazdı...Şimdi metre usulü satılanlarda pis bi koku var...kablolunun dış koruması resmen leş gibi...

• Dell yetkilileri, kokunun herhangi bir sağlık riski oluşturmadığını belirterek kullanıcıları, kedilerden kaynaklanmadığını belirterek de kedileri rahatlattı

• Dell Latitude 6430u, 'kedi çişi' gibi kokuyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.