Şimdi Ara

BlackBerry'nin pazar payı, 3.çeyrekte %1,8'e kadar geriledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BlackBerry'nin pazar payı, 3.çeyrekte %1,8'e kadar geriledi

Endüstrinin önemli pazar araştırma şirketlerinden olan ABI Research, akıllı telefon pazarının 3.çeyrekteki durumuna ışık tutan araştırmasını yayınladı. Araştırmada en dikkat çeken sonuç BlackBerry ile ilgili.

Araştırmaya göre eylül sonu itibariyle geride bıraktığımız çeyrekte 244 milyon adet akıllı telefonun sevkiyatı gerçekeşti. Bunlardan %35'i, 85.4 milyon adet Samsung'un imzası taşırken; Samsung'u ise 33,8 milyon adet iPhone satışıyla pazardan %14'lük pay alan Apple takip etti. Apple, her ne kadar iPhone satışlarını arttırmış olsa da pazardaki büyümeyi karşılayacak kadar satışlarını arttıramadığı için pazar payının 4Ç2012'deki %22,6'dan %14'e kadar gerilmesine engel olamadı

Platform bazında ise Samsung'un öncülüğünde liderliği açık ara süren Android, pazarın %80,6'sını oluşturmayı başardı. Samsung'un haricinde Android dünyasında öne çıkan markaların Huawei, Lenovo ve Xiaomi olduğunu açıklayan ABI, Windows Phone platformunun ise yıllık bazda %165 büyüme ile hızlı bir ivme kazandığına dikkat çekerken; Nokia'nın bu satışların neredeyse tamamında, daha doğrusu %95'inde imzası bulunduğunu açıkladı.

Windows Phone platformunun pazar payını %4'e yükseltmeyi başardığı 3.çeyrekte bir dönemin akıllı telefon pazarının lideri olan Kanadalı BlackBerry ise sona bir adım daha yaklaşmış. Son zamanlarda BBM ile iOS ve Android tarafında adından sıkça bahsettirmeyi başaran BlackBerry, 3.çeyrekte pazarın ancak %1,8'lik bir kısmını elinde bulundurabilmiş.

• Elveda BB, eskiden cok ah almistin biliyosun..
  • Gelecek belli oldu gibi. wp pazarini artirip ikincilige yerlesir, ios 3 asa 5 yukari bu seviyelerde seyretmeye devam eder. bir sonraki kullanici arayuzu degisimine kadar piyasaya yeni oyuncu girmesi cok cok zor. bir sonraki kullanici arayuzude buyuk ihtimal google glass benzeri cihazlarla gelir.
  • androide bak herşeye rağmen büyümeye devam ediyor bu gidişle %90 lara cıkar

• %30 %30 %30 civarında 3 parçaya bölünmeli bu pasta...
  • çok değil 2-3 yıl önce "bilek beriye geçtiğimizden beri..." diye reklamları dönerdi kapış kapış giderdi, heyt be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crimson -- 31 Ekim 2013; 16:57:38 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: morpheus_1905

androide bak her şeye rağmen büyümeye devam ediyor bu gidişle %90 lara cıkar

+1 Gelişiyor.
  • Piyasada yeni ürünü yok ki hiç. Bir ara debelendi, kalkacak gibi göründü ama bir anda sustu. Ölümden önceki son nefes gibi heyt be
  • grafik bana pac-man'i anımsattı ayağını denk al ios :))

• bb z30'u yeni çıkarttı.
    Aslında yeni ürünü var.
    Bb hem çok pahalı hem de piyasası olmadığı için 2. eli çok değersiz.
    Düzgün bir piyasası olsaydı, fiyatı 1000-1100 civarında olsaydı, z10 alırdım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android bulunduğu yeri hiç hak etmiyor, ya operatörlerin satmak için zorladığı ucuz telefonlarda, ya da 3 gb ram 8 çekirdek işlemci gibi fantastik sistemlerde yaygınlaşıyor. Note 3 donanımında iPhone yapsalar 5 sene her ios güncellemesinde kaymak gibi akar, kaynakları bu kadar lüzumsuz harcayan bir sistem daha yoktur.

Blackberry q5, lumia 520 fiyatı civarında çıksaydı Blackberry geri dönebilirdi.
  • Çin malı android'te var lg g2 gibi telefonlarda var ama ios sadece iphone'da. Bu tip karşılaştırmalar çok saçma geliyor işssizlikten haber olsun diye yapıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bb10 süper bi işletim sistemi ama blackberi tasarımdan anlamıyor z10 cok güzel bi şekli vardı ama bataryası zayıftı z30 şekil olarak tam rezalet adamlar z10 nun ekranını büyütmüş kalan yerleri aynı 8 mb kamera falan bide batarya büyümüş ama tipi resmen kaymış cihazın resmen ben batmak istiyorum diyo kusara bakma ama sonuna kadar hakettin batmayı biraz karizmatik özellikli telefonlar çıkartki tutunmasını bil aynı donanım seviyesi 700 liraya satılan telefonu al sen 2200 liraya satmaya çalışş herkesi enayi sanmaya çalıştı ama bb10 na açırım cok güzel bi işletim şistemi ne windows gibi kutucuk ne adroid gibi kasma var

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.