Şimdi Ara

Nvidia, GeForce GTX 780 GHz Edition modelini hazırladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia, GeForce GTX 780 GHz Edition modelini hazırladı

GeForce GTX 780 Ti modelini önümüzdeki günlerde pazara sunmaya hazırlanan Nvidia'dan sürpriz bir model daha gelecek gibi görünüyor. Test sonuçları ortaya çıkan GeForce GTX 780 GHz Edition isimli yeni kart, mevcut GeForce GTX 780 modelinin frekansı arttırılmış daha hızlı versiyonu olarak dikkat çekiyor. 

Genel olarak GeForce GTX 780 ile benzer özelliklere sahip olan yeni kart, GPU çalışma hızlarında ise farkını ortaya koyuyor. Referans tasarımlı GeForce GTX 780 modelinde 28m GK110-300-A1 kodlu grafik yongası standart olarak 863MHz ve Boost özelliği devreye girdiğinde ise 900MHz'de görev yaparken, yakında duyurulması beklenen GeForce GTX 780 GHz Edition modelinde ise bu hızların sırasıyla 1006MHz ve 1046MHz'e çıkartıldığını görmekteyiz. Bellek hızlarında ise bir değişiklik yok, her iki model de 6008MHz bellek frekansında görev yapıyorlar. 

384-bit bellek veri yolu desteği, 2034 adet paralel işlem birimi, 192 doku ünitesi ve 48 ROP birimi gibi teknik özelliklerle gelen GeForce GTX 780 GHz modelinin güç tüketim değerleri ise şu an için bilinmiyor fakat artan hızlara bağlı olarak mevcut modelden yüksek olması bekleniyor. Gelen bilgilere göre GeForce GTX 780 GHz modeli için Nvidia herhangi bir referans model hazırlamayacak dolayısıyla piyasaya girecek çözümler özel tasarımlı olacak. 

GeForce GTX 780'den daha hızlı olup aynı zamanda daha lansman fiyatı anlamında daha ucuza çıkış yapacak olan GeForce GTX 780 GHz, AMD tarafından gelecek ay lanse edilmesi beklenen Radeon R9 290 modelinin rakibi olacak gibi görünüyor. Haberimize konu olan test sonuçlarının Inno3D'nin özel tasarımlı çözümüyle alındığı GeForce GTX 780 GHz sonrasında Nvidia'nın daha hızlı bir GeForce GTX Titan modeli sunacağı yönündeki iddialar da bir kez daha alevlenecek. 

Nvidia, GeForce GTX 780 GHz Edition modelini hazırladı

• 7970 ghz nin kopyası olmuş.780 sahipleri bu kartın biosunu atarlarsa al sana 780 ghz.Bu kartın çıkması iyi oldu.780 in fiyatı iyice düşecektir.
  • Beklenen hamle , bu kadar OC potansiyeli olan bir kartın yeni revizyonla gelmesi her anlamda iyi olacaktır(B1) Ayrıca R9 290 nın 1 hafta ertelendiği ve saat hızları artmış bir şekilde karşımıza çıkacağı söylentileri var , bu durumda R9 290X i AMD öldürmüş olabilir mi yakında göreceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 30 Ekim 2013; 23:37:59 >
  • Haberiniz için teşekkürler.

Zaten herşeyi planlamışlar.GPU hızının bu kadar düşük gelmesinin amacı baştan beri belliydi.Rakibinden ataklar geldikçe kullanıcılara kartlarını satmak için ellerindeki bütün kozları tek tek oynuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 30 Ekim 2013; 23:38:18 >
  • Nvidia o kadar fazla high end kart çıkardı ki kafam karıştı.
  • Açıkcası bu haberi gördükten ve okuduktan sonra Benim için Titan Ultra kesinleşmiştir.

Hayırlı olsun nvidia'dan bir kart daha hem boş durmuyor hem de aynı segmentte amd gibi F/P bir ürün sunuyor daha ne olsun Bu da nvidia kazıkçı diyen arkadaslarımıza gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Beklenen hamle , bu kadar OC potansiyeli olan bir kartın yeni revizyonla gelmesi her anlamda iyi olacaktır(B1) Ayrıca R9 290 nın 1 hafta ertelendiği ve saat hızları artmış bir şekilde karşımıza çıkacağı söylentileri var , bu durumda R9 290X i AMD öldürmüş olabilir mi yakında göreceğiz

Saat hızlarıyla oynayamazlar çünkü belli sayıda kart zaten çeşitli büyük satıcılarda depolarda hazır bekliyor. Söylentiler yeni bir performans sürücüsü şeklinde.

• Zaten 780 in baştan olması gereken buydu bence.

Kartın OC potansyeli çok güzel. Ben bile çok aşırı kasmadan 1163mhz de oynuyorum oyunları ki bu şu an piyasaya çıkacak GHZ editiondan da hızlı.

GHZ edition ın espirisi biraz daha az güç tüketip biraz daha serin çalışması olacak. Çip aynı çip değil. Hafif bir revizyonu var. Ama çokda farklı değil eskisindne.

Ekstra 100 dolara ve Türkiyede tahmini 300 TL gibi bir farka değmez bence, çünkü piyasadaki her 780 zaten çok rahat GHZ edition olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

quote:

Beklenen hamle , bu kadar OC potansiyeli olan bir kartın yeni revizyonla gelmesi her anlamda iyi olacaktır(B1) Ayrıca R9 290 nın 1 hafta ertelendiği ve saat hızları artmış bir şekilde karşımıza çıkacağı söylentileri var , bu durumda R9 290X i AMD öldürmüş olabilir mi yakında göreceğiz

Saat hızlarıyla oynayamazlar çünkü belli sayıda kart zaten çeşitli büyük satıcılarda depolarda hazır bekliyor. Söylentiler yeni bir performans sürücüsü şeklinde.

B1 revizyondan bahsediliyor ama o zaman bir araştırayım , M@U hocam sen ne diyorsun bu konuda

• Çıksında normal gtx 780 ler ucuzlasın 1800 e 780 satıyor vicdansızlar.
  • Hala GTX 790'ı merakla bekliyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

7970 ghz nin kopyası olmuş.780 sahipleri bu kartın biosunu atarlarsa al sana 780 ghz.Bu kartın çıkması iyi oldu.780 in fiyatı iyice düşecektir.

GTX780 GE biosunu standart GTX780'ler yemeyebilir. Ufak da olsa GPU'da farklılık var.

Haberde tam GPU'dan bahsediliyor diye sevinmiştim ancak devamında yeni kartın (yeni de değil ama) B1 revizyon GPU ile geldiği söylenmemiş.

Zamanında 8800GTX'ler Ultra'ya dönüşemiyordu, bu revizyon farkı sebebiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@U -- 31 Ekim 2013; 0:40:11 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

quote:

B1 revizyondan bahsediliyor ama o zaman bir araştırayım , M@U hocam sen ne diyorsun bu konuda

@Father Torque'ün bahsettiği 290. Saat hızlarıyla oynayamazlar dediği o. Kısmen doğru. Yeni bir bios'tan kimse bahsetmiyor. Ancak yeni PowerTune sayesinden sürücülerden de kartın saat hızlarıyla oynamak mümkün. Kartın güvenli noktası geniş tutularak daha yüksek hızlarda çalışması mümkün olabilir.

Bunun haricinde sürücü sorunu olduğunu söyleyenler de var. Nasıl bir sorun olduğu söylenmemiş. Zaten pek de inandırıcı durmuyor. Videocardz.com'a göre de testler zaten yapılmış ancak yeni sürücü ile tekrarlanması isteniyor. Bu yüzden performans sürücüsü olması muhtemel.

290'a yapılacak herhangi bir müdehale 290X'i de etkilemek durumunda. Yoksa zaten çok az olması beklenen fark iyice azalır, 290X anlamsızlaşır. Gerçi AMD bunu da yapmak isteyebilir. Sonuçta full GPU her zaman üretimi en zor ve en az olan GPU'dur. 290X'e çok yakın olup 479$ gibi bir fiyata sunulacak kart da AMD'ye baya kazandırır heralde.

B1 GPU'su tamamen GTX780'le alakalı. Nvidia büyük ihtimal elindeki eski GK110-A1-300 olan GTX780'leri bitirene kadar indirimle, oyun kampanyasıyla piyasada tutacak, sonrasında kırpılmış veya saat hızları düşürülmüş B1 revizyon GK110'lu GTX770 TI'ları sürecek onun yerine. Üstünde de işte yeni GTX780'ler olacak. Onun üstünde de GTX780 TI olur. Ama onun GPU'sunu hiç konuşmayalım, iş karışır.

• Süsle ,hız arttır pazara sür ,bu mudur yani.Yakında ultra edition çıkarırlarsa şaşırmamak lazım.
  • bu gtx 780 lerin artık ucuzlaması lazım. haketmedikleri fiyatlardan satılıyorlar. kartlar iyi olabilir ama 1800 tl nedir
  • M@U kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler hocam , üstteki mesajda 290 dan bahsedilmiş ben 780 üzerine söylenmiş sanmıştım anlık yanılmışım kusura bakmayın

Bu arada 780 Ti ve 770 Ti hakkında söyledikleriniz ilginç
  • Artık yeni kart istemiyoruz indirim istiyoruz
  • 780 ancak 1 ghz olunca mı 290 ediyormuş?
    Ben gene birşeyleri karıştırdım galiba.
    Yahu 780 çıktı titani geçiyor dendi.
    290x çıktı o da titanı gecti. 780 ghz zaten titanı geçer bunun ti olanı onu da geçer. 290 gelir alayını geçer o zaman.

Bu forumda önce 7870 580'i gecti ama ne gerek var 7850 oc ile zaten 7870'i geçiyor dendi. Sonra 7950 kendi içinde büyüdü. Önce 670'e yakın dendi bu yetmedi aynı oldu en son bıraktığında oc ile 7970'den öndeydi.

280x 7970'in az gerisindeyken birden 770 ile muadil oldu. Kendi içinde büyüyen 7950 zaten 7970'i geçmişti o halde neden 770'i de geçmesin ki?
    En son 7850 zaten 7870'i de geçmişti o halde nerdeyse 7950 olan 7850 titanı da geçer yakında.

• quote:

Orijinalden alıntı: setek01

780 ancak 1 ghz olunca mı 290 ediyormuş?
    Ben gene birşeyleri karıştırdım galiba.
    Yahu 780 çıktı titani geçiyor dendi.
    290x çıktı o da titanı gecti. 780 ghz zaten titanı geçer bunun ti olanı onu da geçer. 290 gelir alayını geçer o zaman.

Bu forumda önce 7870 580'i gecti ama ne gerek var 7850 oc ile zaten 7870'i geçiyor dendi. Sonra 7950 kendi içinde büyüdü. Önce 670'e yakın dendi bu yetmedi aynı oldu en son bıraktığında oc ile 7970'den öndeydi.

280x 7970'in az gerisindeyken birden 770 ile muadil oldu. Kendi içinde büyüyen 7950 zaten 7970'i geçmişti o halde neden 770'i de geçmesin ki?
    En son 7850 zaten 7870'i de geçmişti o halde nerdeyse 7950 olan 7850 titanı da geçer yakında.

Gt 630 dışında her kart iyidir

• setek01 kullanıcısına yanıt
    evet orası biraz öyle olmuş nvidia kartını oc li piyasaya sürerek benim kartım kendiliğinden ocli custom ocsiz en iyisi demeye getirdi işi
    geçen geçene neler olmuş haberimiz yok
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.