Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
33.394
Cevap
470
Favori
1.644.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen gün teknosa da cihazı biraz inceledim. Fiyatına göre güzel ürün. usb den mp3 de sesi 70 e kadar getirdi fena gelmedi. Biraz bass zayıf gibi ama boyuna göre iyi iş
    yapıyor. evde kurulu sistemim olmasa gözü kapalı alırdım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • FatalERROR! kullanıcısına yanıt
    Dostum,

Söylediklerine aynen katılıyorum. Bass kime yetersiz geliyor anlamıyorum ama Bass ile ses sistemi doğru orantıda. Eğer bass daha fazla kuvvetli vursa idi bu sefer orta ses kaybı olurdu. Bu tarz cihazlar ölçüler üzerine üretiliyor. Daha kuvvetli bas olursa daha kuvvetli bir orta ses gerek.

Bass ile balansı sistemin iyi, Ev ortamı diyoruz, ben şahsen 50 yi geçemiyorum, aşırı kuvvetliliğinden değil, komşuyu rahatsız etmememden ve evde kalabalık olduğundan açamıyorum. Tek izlesem bir gün belki açarım. bir gün belki açıcam diye de pahalı bir ses sistemi almam.

Saygılar,
  • Haydi hayırlı olsun.

Nur topu gibi LG Sound plate miz doğdu. 4.1 kanal ses.

SOUNDBAR [ANA KONU]

http://www.lg.com/ae/audio/lg-LAP340
    http://www.teknosa.com/pages/lg-sound-plate 899tl

• biuu kullanıcısına yanıt
    benimde dikkatimi çekti bugün. ama bu lg bi tuhaf kaç watt teknik özeliikleri neler doğru dürüst tanıtmıyor ürünleri.
    20 watt mı 1000 watt mı. ne kadar enerji tüketir. minimum ses değerleri nedir? bi anlat değil mi?
  • afanesavo A kullanıcısına yanıt
    toplamda 120watt ses gücü var. 40watt bass 20 şer watt da 4 kamnal.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • afanesavo A kullanıcısına yanıt
    Kaç watt olduğu bir yana.

Bizim lg 3530 soundbar 300w olsa da, 300w elektirk harcamıyor. 40w elektrik harcıyor. 1. sayfada özellikler bölümünde ki resimde var.
  • Vay anasını güzelmiş.ama 900 lira vermem sanirim cunku o kadar para vereceksem avr alirim reciever alirim yani..

Bir de hani biz diyoruz yazıyoruz ya açamıyoruz diye.Zaten sonuna kadar açıp açmamak değil ki mesele ? Onemli olan kısık seslerde bile net ses almak .Yani onca para veren de açamıyordur ama çok kaliteli ses alıyordur.Pürüzsüz net sesler..Buna bakmak lazım.
    Nasılsa sonuna kadar açamıyorum neden para vereyim diye düşünmek pek doğru değil bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 22 Kasım 2013; 20:35:43 >
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Sesi açmadan da düşük seslerde bile müzik tv vs sesleri dengeli alabiliyorum. Odanın büyüklüğünden dolayı; arkadaşların dediği gibi bırakın ses seviyesinde 40 değil 25 bile yeterli oluyor. Özellikle müzikte düşük seste bile entrümanları ve tınıları duyabiliyorum. Örneğin Transformers 3 TR dil seçeneğinde kaba bir ses alıyorum. Efektler minimum düzeyde geliyor, keyif vermiyor. Fakat orijinal dile aldığımda efektler inanılmaz.

En önemlisi hangi sistemi alırsanız alın, kaynak iyi değilse ödediğiniz paranın pek önemi kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliens

Sesi açmadan da düşük seslerde bile müzik tv vs sesleri dengeli alabiliyorum. Odanın büyüklüğünden dolayı; arkadaşların dediği gibi bırakın ses seviyesinde 40 değil 25 bile yeterli oluyor. Özellikle müzikte düşük seste bile entrümanları ve tınıları duyabiliyorum. Örneğin Transformers 3 TR dil seçeneğinde kaba bir ses alıyorum. Efektler minimum düzeyde geliyor, keyif vermiyor. Fakat orijinal dile aldığımda efektler inanılmaz.

En önemlisi hangi sistemi alırsanız alın, kaynak iyi değilse ödediğiniz paranın pek önemi kalmıyor.

Aynen katılıyorum sana,

Bu sistem düşük seslerde de yeteri kadar kalite veriyor demek istedim ben, büyük sistemler daha iyidir tabi ama kafi olan ve yeteri kadar olan ses sistemi tercih etmek daha doğru olur. Fazla verip büyük sistem alıpta düşük seste kaliteli alıcam die düşünüyorsak zaten LG soundbar veriyor karşılığını. Daha yukarı sistemlere çıkmaya gerek yok.

• arkadaşlar lg nb 4530a nasıl bir cihazdır alınırmı media markette 840 tl fiyatı var bununla 3330a arasında ne fark var
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

arkadaşlar lg nb 4530a nasıl bir cihazdır alınırmı media markette 840 tl fiyatı var bununla 3330a arasında ne fark var

4530 47" ledin altına oluyo galiba mesela biz 3530u 42"ledin altına koyuyoruz ne tvden taşması var ne küçük kalması
    47" ledin altına 3530u koyulunca biraz kısa kalır birde 300e 310watt diye biliyom öyle gördüm biyerlerde arıyorum ebatları ama bulamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahwet79

quote:

arkadaşlar lg nb 4530a nasıl bir cihazdır alınırmı media markette 840 tl fiyatı var bununla 3330a arasında ne fark var

4530 47" ledin altına oluyo galiba mesela biz 3530u 42"ledin altına koyuyoruz ne tvden taşması var ne küçük kalması
    47" ledin altına 3530u koyulunca biraz kısa kalır birde 300e 310watt diye biliyom öyle gördüm biyerlerde arıyorum ebatları ama bulamıyorum

En büyük farkı HDMİ giriş ve çıkışı var.
  • Teknosa gibi yerlerde 300 metrekarelik bi alanda ve gürültülü bi ortamda bası sesi yetersiz bulmanız gayet normal
    Bende bimekste denedim kararsız kaldım şöyle bi etrafıma baktım burası nere neyi deniyoz diye burdaki yorumlardan çalışıp gitmiştim sonra düşündüm ahmet tvde subwoofer yok 10+10watt kolon var sesi nezaman 40 yaptın
    Soundbarda var 80+80watt artı 140watt subwoofer oğlum neyi deniyon koyucağın yer max 30-35metrekare salon artı apartmanda oturuyosun
    Aldığımdan beri 4.7gb lık süperman 4.7gblık world war z 1.7gblık wolverın filmlerini seyrettim
    Ses gerçekten güzel
    Bu arada filmlerdeki ses sıralamam
    1.world war z
    2.wolverın
    3.çelik adam wolverın en az gb ile 2.sıramda enteresan demek kaynak 30-40gblık bluray olsa eyvah eyvah

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: ahwet79

quote:

En büyük farkı HDMİ giriş ve çıkışı var.

Hdmı gördüm ama otomatik açma kapama olayı için gene optik kablo diyo yani inç olsrak bi espirisi yoksa hdmı için +400vermeye gerek yok sanırsam

• ___________LG NB3530A_________________LG NB4530A____________

SOUNDBAR [ANA KONU]SOUNDBAR [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 23 Kasım 2013; 16:31:05 >

• Konu akıyo gidiyo valla :)

NB3530A yeterli arkadaşlar ,fazla para vermeyin :)
  • 800 verilecegine sound plate alinir bence..

ama hdmi yok mu yani simdi ? vay vvayy buyuk eksi bence.

• arkadaşlar ikinci el yamaha yas 101 saundbaar var daha hiç açılmamış kutusunda duruyor bu cihazı gören veya kullanan varmı
  • 1080 dts the hobbit izlilyordum. ama dts olmasina ragmen diyaloglar kisik idi.neden.anlam veremedim

soundbar da bu kisik seslere cozum oluyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

1080 dts the hobbit izlilyordum. ama dts olmasina ragmen diyaloglar kisik idi.neden.anlam veremedim

soundbar da bu kisik seslere cozum oluyor mu

Bazı filmlerin konuşmaları gerçekten kısık oluyor.

LG tvlerde net ses diye mod var orası hemen imdada yetişiyor. Ya da zaman zaman tv sesine yükleniyorum.

Bir diğer yöntem kumanda üzerindeki sound effect tuşuna basarak ses modunu"clrvoice" yaparsanız konuşma seslerinin kalitesini arttırmış olursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.