Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
33.393
Cevap
470
Favori
1.644.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
69. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende soundbar alma niyetindeyim
    Birkaç model var aklımda sizden de yardım almak istedim
    Samsung HW-F450
    Samsung HW-J430
    Samsung HW-J450
    LG LAS454B

Bu modeller arasındakiye hangisi daha iyi özelliklere sahiptir ? Hangisini tavsiye edersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jodhpurs

Auto vol. dediğimiz olay seslerin şiddetini ayarlıyor, sizin bağlandığınız cihaz 50. kademede kapattınız ise o şekilde açılıyordur veyahut bluetooth ile bağlanan telefon 50 ile başlamakta telefon son seste olunca tahminimce öle bir problem vardır, siz hiç subwoofer bağlantısında kopma yaşadınız mı ?

sanırım geç cevap oldu biraz :)
    hayır bir kopma yaşamadım.
    bu arada seslerin aniden kendi kendine yükselmesi genelde telefon bluetooth ile bağlıyken oluyor. çok anlam veremesem de kullanmadığım sürece bluetooth'u bağlı tutmuyorum.
  • Arkadaşlar cihazı 1 haftadır kullanıyorum , gayet güzel fakat Dts ve sorround ses desteği yok , her ne kadar kutusunda , internette de var densede arkaya hediye verilen 2 höparlörleri sol ve sağ arka diye tanıtıp sorround modda bağlasamda olmadı.
    4.1 falan hikaye....
    Müzik bar olarak güzel ama film için las 454 ile hemen hemen aynı...
    Sahip olanlar YouTube dan Dts veya Dolby digital sorround test yazın çıkan videoları bu cihazdan çıkan ses ile dinleyin
    Sol ve sağ arkadan gelmesi gereken ses aynı anda önlerden de geliyor ve sadece subwoofer dan ses gelmesi gereken yerde hiç bir ses gelmiyor... Durumu mağazaya açıkladım yarın iade alacaklar...
    Arasıra arka höparlörlerin bağlantısıda Habure kopuyordu zaten
    Bu arada bu gün itibariyle mağaza teslim kampanyasıyla las 454 b yi 270 TL'ye aldım ve kurdum tabiki müzikte çok fark ama subwooferaynı güçte soundbar birisi 27 Watt (454) diğeri 42 Watt (855) film modunda hemen hemen aynı hatta ailecek 454 ün Dts de daha başarılı olduğuna emin gibiyiz????

• Bu arada arkadaşlar las 454b için hangi iOS ( apple) programını kullanabiliriz?
    LG music flow Bluetooth işe yaramadı da

• LG LAS355B
    LG NB3530A

Arkadaşlar bu iki modelin müzik dinleme amaçlı bas mid ve tizleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

LG NB3530A dinledim. Tizler ve midler çok net geldi. Bass'lar da netti ama biraz sertti ve alt frekansları vuramıyordu.

LG NB3530A nasıl acaba?
  • sizce LG LAS950M mi daha kaliteli ses veriyor özellik değil kaliteli ses ve daha fazla sinema modu yoksa samsung HW-J7501 mi?
    bilen varsa cevap yazabilirmi??
  • LG NB5540 ile SAMSUNG HW-H551 ARASINDA kaldım yardımcı olabilirmisiniz rica etsem hangisinin ne gibi artıları ve eksileri var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebeedirne

LG NB5540 ile SAMSUNG HW-H551 ARASINDA kaldım yardımcı olabilirmisiniz rica etsem hangisinin ne gibi artıları ve eksileri var.

biri komple gri öbürünün woofer siyah ağırlıklı. dekorasyona göre karar verin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: airwolf26

Arkadaşlar cihazı 1 haftadır kullanıyorum , gayet güzel fakat Dts ve sorround ses desteği yok , her ne kadar kutusunda , internette de var densede arkaya hediye verilen 2 höparlörleri sol ve sağ arka diye tanıtıp sorround modda bağlasamda olmadı.
    4.1 falan hikaye....
    Müzik bar olarak güzel ama film için las 454 ile hemen hemen aynı...
    Sahip olanlar YouTube dan Dts veya Dolby digital sorround test yazın çıkan videoları bu cihazdan çıkan ses ile dinleyin
    Sol ve sağ arkadan gelmesi gereken ses aynı anda önlerden de geliyor ve sadece subwoofer dan ses gelmesi gereken yerde hiç bir ses gelmiyor... Durumu mağazaya açıkladım yarın iade alacaklar...
    Arasıra arka höparlörlerin bağlantısıda Habure kopuyordu zaten
    Bu arada bu gün itibariyle mağaza teslim kampanyasıyla las 454 b yi 270 TL'ye aldım ve kurdum tabiki müzikte çok fark ama subwooferaynı güçte soundbar birisi 27 Watt (454) diğeri 42 Watt (855) film modunda hemen hemen aynı hatta ailecek 454 ün Dts de daha başarılı olduğuna emin gibiyiz????

Selam,
    Muhtemelen tv'deki ses çıkışı ayarlarını yanlış yaptınız. (LG tv için örneğin dijital çıkış ayarını yanlış yapmış olabilirsiniz)
    Ben HS7 ve 2 adet H3'ü kullanıyorum bu şekilde. söylediğiniz testlerde de sadece ilgili speakerlar ses veriyor.
    Almak isteyenler çekinmeden alabilir :)

• SOUNDBAR [ANA KONU]

Valla siz sanşlısınız sanırsam bende hs8 de olmadı resimde de tv ayarları görünmekte varsa başka bir secenek deneyim
    Arc ta da optiktede sonuç aynı zaten dts veya sorround u tv yapmaz hs8 yapar optik veya arc fark etmez ses datasını hifi ye
    Yollar oda işler zaten tv çıkış dışında bluetooth ile bağlantıda da durum aynı ( you tube u telefondan izlerken sesi bluetooth ile
    Alınması )

Neticede ses sağ veya soldan geliyor ama sağ ön sol arka yada sadece subwoofer çalması gerekirken tık yok
    Bu mesaja eklenen görseller:

SOUNDBAR [ANA KONU]

• Selam,
    Benim tv sizinkine göre eski. Bende sadece tv veya dış speaker seçeneği var.
    Arc bende kapalı (hdmi kullanmıyorum, optik bağlı) digital sound diye bir sekme var o da autoda (diğer seçenek pcm ama orada da 5.1 ses alınmıyor).

Sesi çözme işini tv mi yapıyor yoksa speaker mı bilmiyorum (usb ile film, chromecast ile youtube izliyorum) ama speaker da yapıyor olsa tv ona sesi uygun formatta yollamalı ki doğru çözümleme yapsın ki öyle ise yukarıda bahsettiğim pcm konusu o sanırım.

Bence ses çıkış noktalarını değiştirerek falan biraz farklı kombinasyonlar deneyin. Özellikle en baştaki seçeneğe getirin, kendisi seçsin çıkışını. İkinci gözüme kestirdiğim de sondan birinci seçenek...

Bu arada modem speakerlara ne kadar yakın olırsa o kadar iyi ve kesintisiz sonuç alırsınız.
  • Las950 soundbar + 2 adet h3 Np8340 aldım fiyat 1499 lira. İyimi etmişim cihazlar kutuda çünkü geri verebilirim ama yok süper lan valla iyi almışın falan mı dersiniz hiç bilmem soundbar olayını birde bu cihaz 3d film izlerken bluray de destekleme olayı falan varmı
    Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: talaycihan

Las950 soundbar + 2 adet h3 Np8340 aldım fiyat 1499 lira. İyimi etmişim cihazlar kutuda çünkü geri verebilirim ama yok süper lan valla iyi almışın falan mı dersiniz hiç bilmem soundbar olayını birde bu cihaz 3d film izlerken bluray de destekleme olayı falan varmı
    Saygılar

Hocam hayırlı olsun güzel fiyata almışsınız ben 1 sene önce bu cihazı 2000 tl ye almıştım ve yanında h3 lerde yoktu piyasadaki en iyi cihazlardan birisini almışsınız. Film izlerken hiçbir sorun yaşamazsınız merak etmeyin.
  • supersonicbluepearl S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, bir deneyeyim...

• talaycihan T kullanıcısına yanıt
    Hocam nereden aldınız bu fiyata bende bakınıyorum bu modele.
    Birde kurdunuz mu nasıl özellikle sinemada görüşleriniz nedir.
  • @samzey tepe natilius teknosa da kampanya vardı devam ediyormu bilmiyorum tv vardı js7200 güzeldi optik kablo ile bağladım ama evde modem olmadığı için h3 leri baglayamadim surround oluyormuş!! Yeni eve yeni tv ile geçicem (65ju7000) orda daha net anlarım..

Teşekkürler :) @guguk

• quote:

Orijinalden alıntı: talaycihan

@samzey tepe natilius teknosa da kampanya vardı devam ediyormu bilmiyorum tv vardı js7200 güzeldi optik kablo ile bağladım ama evde modem olmadığı için h3 leri baglayamadim surround oluyormuş!! Yeni eve yeni tv ile geçicem (65ju7000) orda daha net anlarım..

Teşekkürler :) @guguk

Bu arada bende 65ju7500 ile kullanıyorum hemen hemen aynı
  • 599 liraya vatanda philips 5140 buldum aldım fakat değiştirsemmi diyorum.Bilemedim bu paraya daha iyisini alabilirmiyim acaba...
  • Arkadaşlar merhaba.
    2011 model lg tv var.lcd.

37 lv4500.

Soundbar desteklermi.

Veya 5+1 bağlanırmı.

Konuda yeniyimde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GnCfNrLi -- 16 Nisan 2016; 21:14:25 >
  • GnCfNrLi kullanıcısına yanıt
    Soundbar desteklerde sanırım optik yada Bluetooth ile bağlantı kuramazsın, tv de kulaklık çıkışı varsa soundbara takar öyle ses alabilirsin

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.