Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
33.402
Cevap
470
Favori
1.644.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
40. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir soundbardan ne beklediğimize bağlı bu. Hem mkv oynarsın hem tok ses versin hem de 3D ses işleme yeteneği iyi olsun derseniz bence 5+1 sistemlerine yönelmelisiniz. Ben yanlızca sesi temiz tok ve tasarımı güzel diye lg nb 5540 aldım. 1 yıldır kullanıyorum ve hiç pişman olmadım. Aldığımda sayılı hi-fi soundbardan dı. Flac albümle dinlerseniz cihaz gerçek yüzünü gösteriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknokolik35 T kullanıcısına yanıt
    Oynatıcı var. bnm istegim 3-4 hdm girişi olsun 4k görüntüyü aktarsın iyi ses çıksın yeterli.
    Evimde avr li hifi sistem var bunu ek olarak düşünüyorum.
  • Konu içerisinde ilginizi çekebilecek modeller önerilmişti. Aramadan çıkar herhalde.

• Arkadaşlar bu soundbarlar ile merak ettiğim bazı şeyler var.Oturma odamızda bir lg televizyon var.Bu televizyon usb üzerinden dts dışında her şeyi oynatabiliyor.Eğer ben dts destekli bir soundbar alıp optik ses girişinde bağlarsam dts sesi alabilir miyim ? Yoksa televizyon kendisi mi işleyip soundbara gönderiyor ? Bir de ben bilgisayarı tv ye bağlayıp oyun oynayan birisiyim. Pc yi tv ye bağladım diyelim soundbarı da optik çıkıştan tv ye bağladım.Windowsun soundbar ile ilgili bir tanıma tanımama durumu olur mu ? Yoksa windowsla soundbarın bir alakası olmaz mı. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaSsErDoDo -- 30 Ocak 2016; 21:45:30 >
  • CaSsErDoDo C kullanıcısına yanıt
    Oynatamassiniz hocam direk dts oynatan bir media player vs almaniz gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CaSsErDoDo C kullanıcısına yanıt
    Tabikide ses alabilirsin. Benim tv dts desteklemedigi halde ben ses alabiliyorsam siz haydi haydi alirsiniz.pc konusundada ses alabilirsiniz. Sonucta tv optikden herturlu sound bara gonderir.

• Selamlar
    Ben de LG 2.1 Channel Sound Bar - 120W aldım, TV.ye bağladım çok da güzel oldu
    Ancak
    İşitme kaybım olduğu için bluetooth kulaklıkla (SONY BLUETOOTH KULAKLIK DR-BTN200 Kablosuz Kulaklık) eşleştirebilir miyim diye sordum alırken
    Evet demişlerdi
    Ama gel gör ki maalesef bağlantı kuramadım
    Yardımlarınızı rica edecektim, nasıl bağlantı kurabiliriz ?
    Şimdiden teşekkürler
  • Merhabalar,

Vestel televizyon ve dsmart cihazımız var.
    Dsmart kumandası iki cihazıda kontrol ediyor.

Televizyonun sesi düşük olduğu için daha iyi bir tv keyfi için soundbar alalım dedik.
    Teknosa da 400 tl civarında ürünler var.
    Çok yer kaplamasın aldığımıza pişman olmayalım dedik. Kararsız kaldık.

Optik ile dsmarta bağlantı yapıp kullanabiliriz herhalde değil mi ?
    400 TL civarındaki ürünlerin bir katkısı yoksa almamak daha doğru olur sanırm.
    Önerilerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arastir

Merhabalar,

Vestel televizyon ve dsmart cihazımız var.
    Dsmart kumandası iki cihazıda kontrol ediyor.

Televizyonun sesi düşük olduğu için daha iyi bir tv keyfi için soundbar alalım dedik.
    Teknosa da 400 tl civarında ürünler var.
    Çok yer kaplamasın aldığımıza pişman olmayalım dedik. Kararsız kaldık.

Optik ile dsmarta bağlantı yapıp kullanabiliriz herhalde değil mi ?
    400 TL civarındaki ürünlerin bir katkısı yoksa almamak daha doğru olur sanırm.
    Önerilerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

kesinlikle katkisi olacaktir beklenitiniz de onemli burada optik ile baglanti yapabilirsiniz

• arastir kullanıcısına yanıt
    beklentinize göre değişir. tv'nin sesinden memnun değilseniz şüphesiz ki olumlu yönde katkısı olacaktır. alacağınız ürünün özelliklerini inceleyin. dsmart-soundbar-tv bağlayabileceğiniz gibi dsmart-tv-soundbar'da bağlayabilirsiniz. veya tv'ye ayrı soundbar'a ayrı bağlayabilirsiniz. ancak tv ve soundbarı ayrı ayrı bağlarsanız zaman zaman senkronizasyon problemi yaşanabilir. ufak gecikmeler olabilir. bunu da duruma göre gecikmeyi ayarlayarak çözersiniz.
  • mutfak tv'si için 100-150 tl civarı fazla teferruatı olmayan ses çıkışında yankı yapmayacak bir spekar tarzı sound bar(2+1 hariç çünkü takabileceğim yer yok) tavsiye ederseniz sevinirim.
  • Cevaplar için teşekkürler.
    Tek kumadan ile yönetmek pek mümkün değil sanırım ?

Standart bir ayar verip gerekirse kısmak veya açmak bir çözüm olabilir.
    Gümbür gümbür bir ses beklemiyorum örnek olarak dsmart filmlerinde veya belgesellerindeki sesi daha kaliteli dinlemek hoş olabilir.
    Hatta kısmen surround yapsa ne güzel olur :)

Dikkatimi çeken ürünler (maliyet etkin birşeyler bakıyorum, ayrıca dsmartın önüne tv ünitesi üzerine koyunca dsmart kapanmasın kumanda çalışsın istiyorum :) )
    http://www.hepsiburada.com/samsung-hw-j355-soundbar-ses-sistemi-p-EVSAMHWJ355
    http://www.hepsiburada.com/lg-nb2540a-120w-2-1-sound-bar-ev-sinema-sistemi-p-EVNB2540
    http://www.hepsiburada.com/samsung-hw-h450-290w-2-1-kanal-3d-sound-plus-bluetooth-soundbar-ev-sinema-sistemi-p-EVSAMHWH450

vestel tvye vestel soundbar alayım diye düşündüm ama özellikle bir uyum yoksa bilinen markaları tercih edeceğim.

• arastir kullanıcısına yanıt
    h450 diğer ikisine nazaran daha sağlam bir cihaz gibi duruyor.
  • Arkadaşlar merhaba,

Benim samsung soundbarımın askı aparatının soundbar in arkadina giren yeri kirildi.. Yuvarlak vidalanan parca hani duvardaki aparata gecen.

Samsung bunu hic bir sekilde temin etmiyor cildirmak uzereyim.

Bu parcadan elinde olan , satabilecek olan veya alternatif cozum yollarinizi beklemekteyim.

Aski aparati soundbar icin cok yok en son yeni alicam ama onu bile bulamiyorum

• supersonicbluepearl S kullanıcısına yanıt
    P7 de wifi yokmuş sanırım. Sadece bt

• MERHABALAR LG8507 TV MEVCUT HARMAN KARDON SES SISTEMI OLAN ACABA BU TV YE 5+1 VEYA SOUNDBAR GEREKLIMI 3D SES EFEKTI ALMAK ISTIYORUM AMACIM YUKSEK SES DEGIL
  • Arkadaşlar Soundbar teknolojisine biraz uzağım ve Lg projeksiyonum var bununla bağlantı yapma şansım var mı?
    Yada uyumlu modeller var mıdır diye sorayım?
  • BEYLER 4540A LG SAOUNBAR ALDIM 517 TL YE BUNUN AYARLARINDAN ANLAYAN VARMI YARDIMCI OLABILCEK HEM DE TVDEN HEM SAONDBARDAN SES ALAMADIM..
  • cradleofden C kullanıcısına yanıt
    projeksiyon cihazınızda hangi tip ses çıkışı var acaba?

• @recruit1

Sadece hdmi çıkışı var hocam giriş seviyesi Lg pb60g almıştım optik çıkış falan koymamışlar.
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.