Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
33.420
Cevap
472
Favori
1.645.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Samsug Ju55700 TV'me, Samsung HW-J551/TK modeli soundbarı düşünüyorum.
    Bu soundbarı kullanan, bilgisi olan arkadaşlar var mı? Önerir misiniz? Fiyat olarak 1000 TL.
  • Bağlantı Bluetooth, WiFi, ARC HDMI , optik kablomu olmalıdır. En iyisi hangisidir.

Philips 6145c de güncelleme için ARC ile bağlı olmalıdır yazıyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben film izlerken çoğu zaman diyaloglar kısık ses oluyor.Diğer sesler müzik,efekt falan normal.Diyaloglar için biraz açsam bu sefer efektler daha çok oluyor kısmak zorunda kalıyorum.
    Hayır kaynak problem yok çünkü orjinal dvd/bluray yani. Ses sistemi olmadığından mı bu sorun ?

Soundbar hangisini alsam ohh be diyerek rahatlarım ? Yani ses dengelemesi lazım.Netleştirmesi lazım ?

LG yeni modeller iş yapar mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

quote:

Orijinalden alıntı: TriNeO

LG LAS950M muadili daha iyi bir seçenek var mı bu seviye de en iyi soundbar bu mu arkadaşlar..

Yok hocam fiyatına göre en iyisi o. 7+1 o fiyata başka bulamazsın. Ben kullanıyorum çok araştırdım sesi dinletince direk paketleyin dedim

Peki fazla değil mi apartman ortamında ? Yani 1-2 kademe altında model ile farkını siz hissedebiliyor musunuz ?

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Yoo fazla değil alacağın diğer soundbarlada belli bir sesin üstüne çıkamayacaksınız ama şu var düşük seste iyi kalite müzık çok önemli bunun için diğer dinlediğım modeller ile aralarında çok fark vardı bu yüzden direk aldım. Birde biz 1 kattayız altımızda dükkan var üstümüzdeki dairede tüm gün evde yok ses sorunu hiç yaşamadım apartmanda

• Arkadaşlar geçen gün tv kumandası ile soundbarı kontrol edemediğimi belirtmiştim. Belki aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olabilir diye tecrübemi yazmak istedim.
    DRC butonuna 3 saniye basılı tuttuğum zaman aslında bu özelik aktif oluyormuş. "LG49UF8507" Tvnin Smart Kumandasının frekansı "LAS454B" soundbarın frekansı ile eşleşmiyor sanırım çünkü
    LG G3 telefonda bulunan quick remote kızılötesi ile çalışan uygulamada sorunsuz bir şekilde sesi açıp kısıyor yani G3 ile tv yi ve soundbarı eş zamanlı kullanabiliyorum. Hiç bir kumandaya gerek kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Ben film izlerken çoğu zaman diyaloglar kısık ses oluyor.Diğer sesler müzik,efekt falan normal.Diyaloglar için biraz açsam bu sefer efektler daha çok oluyor kısmak zorunda kalıyorum.
    Hayır kaynak problem yok çünkü orjinal dvd/bluray yani. Ses sistemi olmadığından mı bu sorun ?

Soundbar hangisini alsam ohh be diyerek rahatlarım ? Yani ses dengelemesi lazım.Netleştirmesi lazım ?

Eğer yapabiliyorsanız tv ayarlarından tizleri açıp basları biraz kısın. Sesleri daha iyi duyarsınız.
  • quote:

Ben film izlerken çoğu zaman diyaloglar kısık ses oluyor.Diğer sesler müzik,efekt falan normal.Diyaloglar için biraz açsam bu sefer efektler daha çok oluyor kısmak zorunda kalıyorum.

Biz evimizde LG HS9 kullanıyoruz. Mid'leri gerçekten çok güçlü ve diğer frekanslarla birlikte Mid'leri çok dengeli veriyor. Dinlediğim diğer soundbarlar genelde Bas-Tiz ağırlıklı oldu. Bu yüzden HS9'da vokal ve insan seslerini çok iyi alabiliyorsunuz. Ama bu biraz da zevk meselesi. Denemeden almayın derim size. Özellikle bildiğiniz bir müzik, film veya konser kaydı götürün. En azından referans olur diğer denediklerinizle.

• teşekkürler arkadaşlar..En kısa zamanda deneme yapacağım..
    Ama almam için biraz fiyatının düşmesi lazım.1.800 lira çok.

• quote:

Gece modu varsa Soundbar da onu açarsan konuşma sesi yüksek efektleri az yada dengeli duyarsınız.

• Philips htl 6145 c , bazi sitelerde 800 tl civarina dusmus. 55 inc 4k philips pus7809 var. sizce iyi bir ikili olurlar mi?

• Uygun olur

• Tesekkurler

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Dolby ses yerine dtsyi sec. oyle bir secenek yoksa ses efektlerini degistir.

• LG HS9 Siparişi verdim yarın elimde olur gibi...
  • arkadaşlar merhaba iki gün önce lg las454b soundbar aldım. iki sorum olacak yardımcı olabilirseniz memun olurum.

1- soundbar optik ile tvye bağlı (sony android tv). soundbar kapalıyken tv de kapalıyken arada soundbar kendi kendine açılıyor, sonra gelen bir kaynak olmadığı için 1 dakika içinde kendi kendine tekrar kapanıyor. Açıldığında ekranında "optik ile bağlıyım" mesajını veriyor. ama tv kapalı. Sizce bunun nedeni nedir?

2- yine tv kapalı ve optik ile tvye bağlıyken, soundbarı açıyorum (tv hala kapalı) telefondan bluetooth ile veriyorum müzüğü. bu durumda da bazen 2 dakikada, bazen 1 saatte, bazen 10 dakikada soundbar kendi kendine optiğe geçiyor, benim ses gidiyor. tekrar manuel olarak kaynağı bluettotha alıyorum müzük çalıyor ama atıyorum 10 dakika sonra yine kesiliyor - soundbar optiğe geiçyor.

Ne yapabilirim sorun nedir sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atemage

arkadaşlar merhaba iki gün önce lg las454b soundbar aldım. iki sorum olacak yardımcı olabilirseniz memun olurum.

1- soundbar optik ile tvye bağlı (sony android tv). soundbar kapalıyken tv de kapalıyken arada soundbar kendi kendine açılıyor, sonra gelen bir kaynak olmadığı için 1 dakika içinde kendi kendine tekrar kapanıyor. Açıldığında ekranında "optik ile bağlıyım" mesajını veriyor. ama tv kapalı. Sizce bunun nedeni nedir?

2- yine tv kapalı ve optik ile tvye bağlıyken, soundbarı açıyorum (tv hala kapalı) telefondan bluetooth ile veriyorum müzüğü. bu durumda da bazen 2 dakikada, bazen 1 saatte, bazen 10 dakikada soundbar kendi kendine optiğe geçiyor, benim ses gidiyor. tekrar manuel olarak kaynağı bluettotha alıyorum müzük çalıyor ama atıyorum 10 dakika sonra yine kesiliyor - soundbar optiğe geiçyor.

hocam aynı cihaz bende de var ancak bu sorunları yaşamadım bende çok nadir de olsa bas arada 1 saniye kadar kesiliyor

• tvniz farklı bir marka di mi sony değil? O zaman ya benim tv aralıklarla mesaj gönderiyor ben açığım diye soundbar da kaynak değiştiriyor o yüzden kesinti oluyor. bende de basların 1 saniye kesilmesi hiç olmadı bu arada :) Bu sorunu çözmem lazım şu haliyle ızdırap oluyor.

Ses kalitesi son derece iyi bu arada merak eden arkadaşlara :)
  • quote:

tvniz farklı bir marka di mi sony değil? O zaman ya benim tv aralıklarla mesaj gönderiyor ben açığım diye soundbar da kaynak değiştiriyor o yüzden kesinti oluyor. bende de basların 1 saniye kesilmesi hiç olmadı bu arada :) Bu sorunu çözmem lazım şu haliyle ızdırap oluyor.

Ses kalitesi son derece iyi bu arada merak eden arkadaşlara :)

Benim tv lg ses kalitesi dediginiz gibi super lg teknik servisi arayip sorsaniz donanımsal bir sorun degil sonucta

• quote:

arkadaşlar merhaba iki gün önce lg las454b soundbar aldım. iki sorum olacak yardımcı olabilirseniz memun olurum.

hocam tv niz ses sisteminize sinyal yolluyor. sizin sorununuz SOUNDBAR dan değil tv den kaynaklı. tv nin yetkili servisini arayın teknik destek alın bence. yaşadığınız tüm sorunlar tv den kaynaklı.

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.