Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: erdinc222 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.417
Cevap
472
Favori
1.645.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Samsung un hangi modeli? lg lerde sadece optik bağlantı var samsunglarda optik ve hdmı var.LG modeller daha iyi gibi ancak hdmı olmaması bi dezavantaj olusturur mu?
  • boras06 kullanıcısına yanıt
    bendeki h450 modeli. önceki tv samsung olduğu için bunu almıştım. ama sen neden philips düşünmüyorsun ki? htl2163b veya htl3140b alabilirsin. fiyatlar da hesaplı. hem sorunsuz kablosuz da bağlayabilirsin. optik daha iyi aktarır diye önce optik bağlamıştım ancak sırasıyla soundconnect ile kablosuz ve hdmi ile daha güzel aktardığını fark ettim sesi. o yüzden optiği kaldırdım. optiğe çok takılma bence. hdmi'sız bir ürün de alma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recruit1 -- 19 Mart 2015; 15:22:13 >
  • recruit1 R kullanıcısına yanıt
    2163 modeli 120w ve subwofer u kablolu olduğu için düşünmedim. 3140 ise 699 tl şu an o da bütçeyi aşıyor.Samsung h450 düşünmüştüm bende.399 tl uygun geldi bana.H450 için olumlu yorumda mevcut olumsuz da.
  • 599tl olsa almaz mısın? bak:http://www.hizlial.com/philips-htl3140b-200-w-21-kanal-bluetooth-nfc-kablosuz-soundbar-ev-sinema-sistemi/10494058

h450 iyidir hoştur lakin ki şu an alacak olsam philips alırdım. o da tamamen bahsettiğim easylink ile açılma probleminden ötürü. yoksa kapanırken tv ile beraber kapanıyor. bir de tv kumandasıyla sessize alınca tekrar sesi açamıyorum. illa tv ile beraber kapanacak sonra ikisini tekrar açacaksın.
  • Arkadaşlar bugün kargodan lg nb3530a cihazım geldi. Açıkcası biraz bu konuya uzağım. Hayatımdada ilk defa optik kablo kullandım. Tv ile üniteyi optik ile bağladım. Subwooferlada üniteyi eşledim.tv kumandasıyla soundbar sesini eşleştirdim. Ekstra yapmam gereken birşey var mı? Birde subwooferdan aman aman ses gelmiyor biraz boom boom ve uğultu dışında. Şu anda bjk maçını izliyorum. Açıkcası iyiki almışım dedirtecek birseye rastlamadım daha. Öneriniz var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    subwoofer'dan öyle aman aman ses gelmez zaten. onun işi boom boom. bir de maçtan ziyade müzik ve film deneyin. stada giden adamı kesmesi güç zaten. bu arada tv kumandasıyla soundbarı kontrol edebildiğinize göre optik kabloyla bağlamamışsınız sanki? ya tv'de lg ya da universal kumanda kullanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recruit1 -- 19 Mart 2015; 23:17:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recruit1

subwoofer'dan öyle aman aman ses gelmez zaten. onun işi boom boom. bir de maçtan ziyade müzik ve film deneyin. stada giden adamı kesmesi güç zaten. bu arada tv kumandasıyla soundbarı kontrol edebildiğinize göre optik kabloyla bağlamamışsınız sanki? ya tv'de lg ya da universal kumanda kullanıyorsunuz?

Hocam dediğiniz gibi demin bluetooth ile ipad üzerinden bi şarkı çaldım. Ses kalitesini ve subwooferı daha iyi hissettim. Normal tv de tam bi performans sunmuyor sanırım. Optikle bağladım hocam zaten 2 optik dışında giriş yok.tv de lg 47la660s, kumandada magic kumanda, tuş takımı olmayanlardan. Direk sesi onunla açabiliyorum. 3d surroundu sadece filmlerde mi anlarım,Sizin önereceğiniz birsey var mı bu cihazla ilgili hocam?

bazı lg modellerinde bluetooth üzerinden sound sync var. onunla mı bağlandı acaba diye düşündüm. maalesef cihazla ilgili detaylı bir öneride bulunamayacağım. sadece soundbar ses ayarlarını deneyerek keyfinize göre belirleyin diyebilirim. normal tv'de tam performans sunmuyor demek de yanlış olur. sese bir doluluk kattığı muhakkak. ancak ne ölçüde katıyor orası kişiden kişiye değişebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: recruit1

bazı lg modellerinde bluetooth üzerinden sound sync var. onunla mı bağlandı acaba diye düşündüm. maalesef cihazla ilgili detaylı bir öneride bulunamayacağım. sadece soundbar ses ayarlarını deneyerek keyfinize göre belirleyin diyebilirim. normal tv'de tam performans sunmuyor demek de yanlış olur. sese bir doluluk kattığı muhakkak. ancak ne ölçüde katıyor orası kişiden kişiye değişebilir.

Tv nin ses ayarları kısmında LG SES EŞİTLEME(OPTİK) diye bi kısımı seçtim. Lg ses eşitleme(kablosuz) diye seçeneğide var ama onu tıkladığımda ses gelmiyor. Olmadı yarın bi mesai saatlerinde lg yi arayıp sorarım. 2013 model tv lerde wireless baglantı diyor aslında bendekide 2013 model ama yapamadım. Cihazıda n11'den kuponla 398tl ye aldım. Sanırım fiyatı fena değil.

660s modelinde bluetooth olmaması lazım. dolayısıyla kablosuz bağlanmayacaktır soundbarınız. belirttiğiniz gibi optik tek seçeneğiniz.
  • neoMJ N kullanıcısına yanıt
    Sipariş verdiğim yeni HDMI kablo geldi. Sorun değişmedi. Ayrıntılı olarak verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Ben Koyu yazdığınız şekilde bağlantı yapıyorum. Yani HTL5140'ın HDMI OUT portundan televizyonun HDMI ARC portuna bağlıyorum. Ses cihazının kumandasından HDMI in moduna basmazsam ses alamıyorum. Çünkü TELEDUNYA girişi HDMI in girişinde. Normal kurulumda TELEDUNYA kutusunu da TV'nin HDMI ARC yanındaki diğer HDMI in portuna bağlamak gerekiyor. Olması gereken de bu. Fakat o zaman da ses alamadığım için HTL5140'ın HDMI in girişine takıp harici cihazdan alır gibi TV'ye aktarıyorum. Çaresizce böyle ilkel bir kurulum yapmış oldum. Tüm yazılanları okuyunca son cümlenize takıldım. 46 PFL 5507/k modelinde HDMI-CEC ayarı nedir bilmiyorum. Her şeyi denediğime göre sorun ondadır diye umut ediyorum. Hafta sonu TV'nin ayarlarını tekrar kurcalayacağım. Yapamazsam servis çağırıp denemeyi düşünüyorum. HDMI-CEC ayarı konusunda bana söyleyecekleriniz var mı bilmiyorum ama yardımlarınız için tekrar teşekkür ediyorum...

• neoMJ N kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Google'da araştırınca HDMI-CEC = Philips'in EasyLink standardı olduğunu öğrendim. Ben bunları da doğru yaptığımı sanıyorum. Ayarlardan TV ayarlarında EasyLink açık, bağlantı otomatik vs yaptım ama sonuç değişmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nadalyan

Sipariş verdiğim yeni HDMI kablo geldi. Sorun değişmedi. Ayrıntılı olarak verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Ben Koyu yazdığınız şekilde bağlantı yapıyorum. Yani HTL5140'ın HDMI OUT portundan televizyonun HDMI ARC portuna bağlıyorum. Ses cihazının kumandasından HDMI in moduna basmazsam ses alamıyorum. Çünkü TELEDUNYA girişi HDMI in girişinde. Normal kurulumda TELEDUNYA kutusunu da TV'nin HDMI ARC yanındaki diğer HDMI in portuna bağlamak gerekiyor. Olması gereken de bu. Fakat o zaman da ses alamadığım için HTL5140'ın HDMI in girişine takıp harici cihazdan alır gibi TV'ye aktarıyorum. Çaresizce böyle ilkel bir kurulum yapmış oldum. Tüm yazılanları okuyunca son cümlenize takıldım. 46 PFL 5507/k modelinde HDMI-CEC ayarı nedir bilmiyorum. Her şeyi denediğime göre sorun ondadır diye umut ediyorum. Hafta sonu TV'nin ayarlarını tekrar kurcalayacağım. Yapamazsam servis çağırıp denemeyi düşünüyorum. HDMI-CEC ayarı konusunda bana söyleyecekleriniz var mı bilmiyorum ama yardımlarınız için tekrar teşekkür ediyorum...

teledünya'yı üç şekilde kullanabilirsiniz.

1- teledünya'yı tv'nin arkasındaki hdmi (1) arc dışındaki bir hdmi portuna (hdmi 2 veya hdmi 3) takarsınız. teledünya'yı açar ve tv'den source olarak teledünyayı bağladığınız hdmi'ı seçersiniz. şu an teledünya görüntüsü ve sesi tv'den gelmektedir. daha sonra aynen anlattığınız gibi tv'de hdmi (1) arc soundbar'da hdmi out arc (to tv) olacak şekilde birbirine bağlarsınız. soundbarı da açar ve kumandasından hdmi arc'a basarsınız. soundbar ekranında hdmi arc yazısını görürsünüz. ayar menüsü otomatik olarak açılmazsa önce ayarlar - tv ayarları - easylink altından açık olarak işaretlersiniz. daha sonra ayarlar - tv ayarları - easylink - tv hoparlörleri altından easylink otomatik başlatmayı seçersiniz. yine ayarlar - tv ayarları - easylink altında hdmi 1 - arc diye bir kısım olacak. son olarak burayı da açık yapacaksınız. bunları yapmanıza rağmen ses alamıyorsanız; kumandadan adjust tuşuna basarak gelecek menüden hoparlörler - amplifikatör seçimlerini yapın. bunları yaptığınızda tv kumandasıyla hem tv'yi hem de soundbar'ı kontrol edebilmelisiniz. tv açıldığında soundbar'da açılacak; kapandığında kapanacak; ses seviyesi tv kumandasından ayarlanabilecek vs vs...

2- soundbar'ın hdmi in portunu kullanarak da sesi aktarabilirsiniz ancak çift kumanda kullanma zorunluluğu ortadan kalkamayacağı için bu seçeneği eliyoruz.

3- teledünya'yı soundbar'ın hdmi in girişine bağlarsınız. teledünya ve soundbarı açar ve soundbar kumandasından hdmi in'e basarsınız. şu an teledünya'nın sadece sesi soundbar'dan gelmektedir. tv'de hdmi (1) arc soundbar'da hdmi out arc (to tv) olacak şekilde birbirine bağlarsınız. tv'yi açarsınız. ayar menüsü otomatik olarak açılmazsa önce ayarlar - tv ayarları - easylink altından açık olarak işaretlersiniz. daha sonra ayarlar - tv ayarları - easylink - tv hoparlörleri altından easylink otomatik başlatmayı seçersiniz. yine ayarlar - tv ayarları - easylink altında hdmi 1 - arc diye bir kısım olacak. burayı açmanıza gerek yok. ancak kimi zaman tv'nin sesini de soundbar'dan almak isterim derseniz burayı da açık yapabilirsiniz. son olarak tv'den source olarak hdmi 1'e geçeceksiniz. şimdi teledünya görüntüsünü tv'den almanız gerekmektedir. easylink otomatik başlatma açık olduğu için tv ve soundbarı tek kumandayla açıp kapatabileceksiniz. ancak her başlatmada arc bağlantısını tespit edince otomatik olarak ona geçip source seçimlerini baştan isteyebilir. bu anlamda en sorunsuzu ilk seçeneği uygulamaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recruit1 -- 20 Mart 2015; 21:34:19 >

• Beyler nb3530a ürünümü kendim kurdum. Daha sonra servisle garanti konusunda sıkıntı yaşarmıyım.yoksa herseyi kutulayıp servis mi çağırmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matador_mirkhan -- 21 Mart 2015; 12:28:07 >
  • Arkadaşlar mart ayının başında 250 tl den samsung h450 hepsiburada sitesinde satılmış o fırsatı görmemiştim. Ancak aklımda olan modellerden birisi olan h450 bugun hepsiburada da hesaba özel kargo ile 358 tl ye düşmüş. Çek bölümünden de 15 tl lik çek kullanarak kararsız olsam da , lg aklımda olsa da aldım. 343 tl ye geldi. Ayrıca kolay iade seçeneği olduğundan umdugum gibi çıkmaz ise iade edeceğim icin aldım. Görüşlerimi ve ürün görsellerini paylaşırım düşünen arkadaşlara yardımcı olmak adına.

Samsung servis çağırmak gerekli mi. Kendim kursam olr mu garanti adına sıkıntı olmazsa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boras06 -- 21 Mart 2015; 22:32:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boras06

Arkadaşlar mart ayının başında 250 tl den samsung h450 hepsiburada sitesinde satılmış o fırsatı görmemiştim. Ancak aklımda olan modellerden birisi olan h450 bugun hepsiburada da hesaba özel kargo ile 358 tl ye düşmüş. Çek bölümünden de 15 tl lik çek kullanarak kararsız olsam da , lg aklımda olsa da aldım. 343 tl ye geldi. Ayrıca kolay iade seçeneği olduğundan umdugum gibi çıkmaz ise iade edeceğim icin aldım. Görüşlerimi ve ürün görsellerini paylaşırım düşünen arkadaşlara yardımcı olmak adına.

Samsung servis çağırmak gerekli mi. Kendim kursam olr mu garanti adına sıkıntı olmazsa?

Ben lg nb3530a aldım, kurdum ama sonra bi arayım dedim kendimin kurmasında sıkıntı olmadıgını söylediler ve garanti başlangıcı olarakta fatura kesim tarihini baz alırız dediler bende eyvallah dedim. Bence bi sıkıntı olmayacaktır ama emin olayım diyorsanız kurumsal numarayı bi arayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar Samsung HW-F450 Sound Bar almak istiyorum. Televizyonum da Samsung UE-40ES6140 Smart TV. Almak istediğim bu ses sistemini kablosuz ve Tüm özellikleri ile (SoundShare,3D Sound Plus,Bluetooth) tam uyumlu olarak bu televizyonda kullanabilirmiyim acaba bilgisi olan var mı ?
  • Yardım edebilecek var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitpazar

Merhabalar Samsung HW-F450 Sound Bar almak istiyorum. Televizyonum da Samsung UE-40ES6140 Smart TV. Almak istediğim bu ses sistemini kablosuz ve Tüm özellikleri ile (SoundShare,3D Sound Plus,Bluetooth) tam uyumlu olarak bu televizyonda kullanabilirmiyim acaba bilgisi olan var mı ?

H450 aynı fiyatlı olmasına rağmen daha yeni bir model sanırım.
  • Tv'niz de bluetooth ve soundconnect yok gozukuyor. Dolayisiyla tv ile kablosuz kullanamazsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.