Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.361
Cevap
472
Favori
1.642.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende bir tane soundbar alıp, bugün LG NB3530A modelini evde test etme imkanım oldu. Kullanım arayüzü oldukça basit, bas ve tizler yeterli, 35 ten yukarı sesi açma imkanım olmadı, tek eksiği desteklediği ses formatları yetersiz, müzik için sadece mp3 ve wma desteği var, wav ve flac sesleride destekleseydi daha geçerli not alabilirdi. Ayrıca bilgisayardan flac ve 50-60 mb boyutunda dts destekli şarkılar dinledim, standart 320kbs mp3 parçalardan çok farkı anlayamadım. Kablo derdim olmasın, çevresel seslerde eksik olsun diyen arkadaşlar için biçilmiş kaftan bir üründür tavsiye ederim.
  • ben philips 5140 soundbar aldım. 320w, nfc, bt, optik, hdmi arc desteği var. genel olarak başarılı ve şık bir sistem fakat bana biraz baslar düşük geldi. onun dışında bir sorun yok. sesi çok açamıyorum genelde geç saatlerde dinlediğim için ama açında baya kuvvetli ses veriyor. tv ye optik kabloyla bağladım. onun dışında bt ile telefondan da müzik dinliyorum..
  • 3d filmi hem cd üzerinden hemde harddisktan oynatabilcek kağasitede bir sound bar tavsiyeniz varmı arkadaşlar?

http://www.teknosa.com/urunler/110100667/lg-bb5520a-3d-bluray-soundbar-ev-sinema-sistemi#url

lg nin bu modeli sanırım tanımıma uyuyor.bunu öneren yada daha iyisi ve uygununu öneren varmıdır?

televizyonumun markası
    LG 47LM660S
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamtheater_81

3d filmi hem cd üzerinden hemde harddisktan oynatabilcek kağasitede bir sound bar tavsiyeniz varmı arkadaşlar?

http://www.teknosa.com/urunler/110100667/lg-bb5520a-3d-bluray-soundbar-ev-sinema-sistemi#url

lg nin bu modeli sanırım tanımıma uyuyor.bunu öneren yada daha iyisi ve uygununu öneren varmıdır?

televizyonumun markası
    LG 47LM660S

Tv niz hem mkv hem dts destekliyor.

Herhangi bir Soundbar alabilirsiniz?

Soundbar ses ile alakalı. 3d görüntü teknolojisi ile karıştırmayınız.

Filmi tv oynatcak, ses sounbardan çıkacak, filmin 3d ya da 2d olması mühim değil.

350-500 fiyat bandında lg 3530, samsung hw h450 en alınası cihazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 26 Aralık 2014; 13:50:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

3d filmi hem cd üzerinden hemde harddisktan oynatabilcek kağasitede bir sound bar tavsiyeniz varmı arkadaşlar?

televizyonumun markası
    LG 47LM660S

Filmi tv oynatcak, ses sounbardan çıkacak, filmin 3d ya da 2d olması mühim değil.

kardeş teşekkür ederim cevabın için,
    LG NB5540 da karar kıldım şimdi fiyat araştırması yapıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

televizyonumun markası
    LG 47LM660S

kardeş teşekkür ederim cevabın için,
    LG NB5540 da karar kıldım şimdi fiyat araştırması yapıyorum.

şuan düşebileceği en düşük seviyelerde.. tercih olarak teknoloji mağazalarından almanız.. internetten düşünmeyin. 1100-1150-1200 civarı bulup almanızı öneririm. ben çok çok memnunum en üst seviye model.ve bu modelde gerçek fiziksel 3d işlemci var.

• Herkese merhaba, bir bilen vardır diye buraya yazmak istedim.

PHILIPS HTL 2153b model bir soundbarım var. TV seyrederken optik kablo ile sesi bu aletten alıyorum.

Sorunum basitçe şu: Soundbar bağlı değil ve ses doğrudan TV'den alınırken görüntü-ses uyumu normal ve gecikme yok. Fakat soundbar bağlı ve ses soundbardan alınırken ses 1 saniyenin altında bir süre geç geliyor.

Bu konuda birkaç şey okudum ama okuduklarımın aksine görüntü değil ses geç geliyor olduğundan bir çözüm üretemedim.
    Soundbarda "-200 ms" ye kadar ses gecikmesi sağlayabiliyorum fakat bu görüntü ile ses arasındaki gecikmeyi artırıyor. Yani benim tersi yönde bir ayarlama yapmam gerekiyor gibi. TV'de de ses gecikmesini aynı yönde ayarlayabildiğimden bir türlü ses ile görüntüyü birbirine denkleştiremedim. Aklına herhangi bir çözüm gelen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guybrush Threepwood

Herkese merhaba, bir bilen vardır diye buraya yazmak istedim.

PHILIPS HTL 2153b model bir soundbarım var. TV seyrederken optik kablo ile sesi bu aletten alıyorum.

Sorunum basitçe şu: Soundbar bağlı değil ve ses doğrudan TV'den alınırken görüntü-ses uyumu normal ve gecikme yok. Fakat soundbar bağlı ve ses soundbardan alınırken ses 1 saniyenin altında bir süre geç geliyor.

Bu konuda birkaç şey okudum ama okuduklarımın aksine görüntü değil ses geç geliyor olduğundan bir çözüm üretemedim.
    Soundbarda "-200 ms" ye kadar ses gecikmesi sağlayabiliyorum fakat bu görüntü ile ses arasındaki gecikmeyi artırıyor. Yani benim tersi yönde bir ayarlama yapmam gerekiyor gibi. TV'de de ses gecikmesini aynı yönde ayarlayabildiğimden bir türlü ses ile görüntüyü birbirine denkleştiremedim. Aklına herhangi bir çözüm gelen var mı?

Bağlantıyı optik yerine, arc destekli hdmi kablo ise yapmayı deneyin. Muhtemelen otomatik senkronize olacaktır.

• biuu kullanıcısına yanıt
    Aslında ilk başta öyle denedim, ve sorun yoktu. İlk kullanımımdan sonraki gün TV'yi açtım, Soundbar'ı açtım, soundbar bozuldu

Ürünü değiştirdim ve yenisiyle denedim, bu sefer de HDMI bağladığım ilk 3-4 saniye sesi soundbardan alırken daha sonra TV'ye döndü. Birkaç kez daha denedim yine benzer şeyler oldu, en sonunda fabrika ayarına, güncellemesine kadar aklıma gelen yöntemleri denedim fakat bir türlü ses alamadım soundbardan.

Hele fabrika ayarı yaptıktan sonra yanlış hatırlamıyorsam bir daha hiçbir şekilde ses alamadım ve HDMI bağlantısı sorunlu gibi HDMI ARC yazısı yanıp sönüyordu alette. Oysa TV soundbarı tanıyor (TV arayüzünde ilgili HDMI bağlantısı otomatik olarak aletin adıyla değişiyordu) ve tanıdığı için sesi ona aktarıyor, ama alet sorun var gibi algıladığından ses gelmiyordu. Ben de son çözüm için Philips servisini aradım, bana HDMI kablosuyla her yayından ses alamayabileceğimi, optik kablo denememi söylediler. Bu sebeple optik kullanıyorum. Optik kabloyu ilk taktığım günden beri de HDMI bağlantısını tekrar denemedim.

Belki ben bir şeyleri kaçırıyorumdur HDMI bağlantısıyla ilgili. TV'de 4 HDMI girişi var ve tümü ARC. Anlayamadım gitti

• Guybrush Threepwood kullanıcısına yanıt
    Benim lg lm760s var ve sadece en alttaki, 1 numara arc.

İlginç bir sorununuz var.

Ben optikle bağlamak zorundayım hdmi desteği yok soundbarın. Tv kanalları için tvden senkron ayarı yaptım ama hdd bağladığımda olmuyor. Maalesef tv sesini kısıyorum.

Kablo 1.4 hdmi destekli değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 30 Aralık 2014; 17:37:56 >
  • Abi ben nb3531a yı, pioneer bcs 624 e nasıl bağlarım? Bi şekilde 7.2 yapabilir miyim? Avr ler pahalı olduğundan, bcs 624 alma planları yapıyorum da soundbar la birlikte nasıl kullanırım diyorum.

• biuu kullanıcısına yanıt
    Evet, ilk kurulumu yapan görevli 1.4 olmalı demişti, gidip aldım. Hatta iki tane aldım biri ucuz (15 TL civarı) biri orta halli (35-40 TL civarı).

Önce ucuz olanla bayağı uğraştım olmadı bir türlü. Daha sonra yabancı bir forumda ucuz HDMI kablolarının 1.4 olsa bile bazı soundbarları desteklemeyebileceğini okudum, pek ihtimal vermedim. Ama yine de denedim tabii ki, daha pahalı olan kabloyu takınca çalıştı, yani o yorumu yazan haklıymış Fakat bu sefer de yukarıda yazdığım saçma olay oldu, bir gün sorunsuz kullanıp kapattım, ertesi gün ilk açışımda alet bozuldu

Sonrası değişim (sıfır kutu) ve yukarıda yazdığım olay işte, anlatabildiysem tabii, yazarak anlatmak zor oldu biraz. Müsait bi ara HDMI ı tekrar deneyeceğim bakalım belki olacağı tutar. Optikle bir sıkıntım yok aslında, sadece bu saliselik ses-görüntü uyuşmazlığı takınca sinir bozuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guybrush Threepwood

Evet, ilk kurulumu yapan görevli 1.4 olmalı demişti, gidip aldım. Hatta iki tane aldım biri ucuz (15 TL civarı) biri orta halli (35-40 TL civarı).

Önce ucuz olanla bayağı uğraştım olmadı bir türlü. Daha sonra yabancı bir forumda ucuz HDMI kablolarının 1.4 olsa bile bazı soundbarları desteklemeyebileceğini okudum, pek ihtimal vermedim. Ama yine de denedim tabii ki, daha pahalı olan kabloyu takınca çalıştı, yani o yorumu yazan haklıymış Fakat bu sefer de yukarıda yazdığım saçma olay oldu, bir gün sorunsuz kullanıp kapattım, ertesi gün ilk açışımda alet bozuldu

Sonrası değişim (sıfır kutu) ve yukarıda yazdığım olay işte, anlatabildiysem tabii, yazarak anlatmak zor oldu biraz. Müsait bi ara HDMI ı tekrar deneyeceğim bakalım belki olacağı tutar. Optikle bir sıkıntım yok aslında, sadece bu saliselik ses-görüntü uyuşmazlığı takınca sinir bozuyor.

Benim sıkıntım eko, siz görüntü ses uygunsuzluğu yaşıyorsanız büyük sıkıntı. Umarım çözülür.

• Tv nin altındaki yer dar olduğu için lg 3540 modelini düşünüyorum. 70 küsür cm görünüyor. Bu modeli tavsiye edermisiniz. Yada başka küçük modeller varmıdır.
    Ayrıca 2. sorum. bende 2 tv var. bunların ikisi de aynı and açık olduğunda, ikisine de bağlı olan soundbardan ikisininde sesi aynı anda mı çıkar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: boylum

Tv nin altındaki yer dar olduğu için lg 3540 modelini düşünüyorum. 70 küsür cm görünüyor. Bu modeli tavsiye edermisiniz. Yada başka küçük modeller varmıdır.
    Ayrıca 2. sorum. bende 2 tv var. bunların ikisi de aynı and açık olduğunda, ikisine de bağlı olan soundbardan ikisininde sesi aynı anda mı çıkar?

İkisi aynı anda çalışmaz.

Çünkü sounbardan function tuşu ile optik 1, optik 2, Bluetooth gibi seçim yapıyorsunuz.

Optik birden bir tv ye, bluetooth ile diğer tv ye bağlanabilirsiniz ama ikisinide aynı anda çalıştıramazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: boylum

Tv nin altındaki yer dar olduğu için lg 3540 modelini düşünüyorum. 70 küsür cm görünüyor. Bu modeli tavsiye edermisiniz. Yada başka küçük modeller varmıdır.

soundabar alacaksan lgden şaşma. 3540 modeli çok şık ve kaliteli bir ürün. evde oturma odasında kullanılıyor gayet yeterli ses gücü.
  • http://www.trustedreviews.com/best_surround-sound-systems bu siteye bir göz atın soundbarlar incelenmiş ve puan verilmiş
  • 3540 modeli teknosada 579 liraya düşmüş arkadaşlar.
    şu 3530 da biraz düşse de alsam :(

3530 kullanan arkadaşlar, ürünün boyutlarını hiçbir yerde bulamadım uzunluk ve yükseklik belirtebilir misiniz?
  • merhaba

bende 3531 i kullanıyorum. malum optikten bağlı. hem teledünya hem de ps4 bağladım. PS oyunlarda ve orj DVD lerde de kumandadaki INFO ya bastığımda hep PCM 2.00 gibi bir değer çıkıyor soundbarın bilgi ekranında.

DVD ve PS4 de DD, 5.1 gibi bir rakam çıkması gerekmiyor, kullanım kılavuzunda INFO nun ses kanalı bilgisi olduğu yazıyor. Teledünya yada TV nin ses kanalı ile Orj DVD ve PS4 ün aynı olması mümkün mü ?
  • 3540 modelinin sesini test eden oldu mu? 3530 mu daha iyi yoksa 3540 mı sizce?
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.