Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.406
Cevap
470
Favori
1.644.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: !!-Origin-!!

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar

LG 47 LM 760S Altına NB3530A Soundbar Düşünüyorum nasıl olur.

Optikten bağlayacağım doğal olarak kumanda kafama takıldı hangi kumandayı kullanacağız.

Tv yi açtığımızda otomatik açılacak mı? sistem otomatik kapanacak mı?

Aynı tv ve soundbarı kullanıyorum. Otomatik açılıp otomatik kapanacak. Bu konuda sıkıntı yok.

Ama tv kumandası soundbarı yönetemiyor. Soundbarda hdmi çıkışı olmadığı için.

Fakat soundbar kumandasının altı kanal ileri geri, ses aç kıs, tv yi kapat gibi işlevleri yönetebiliyor.

Portakal ile işaretlediğim bölüm
    SOUNDBAR [ANA KONU]

Peki tv nin sesini actinmi SOUNDBAR sesi aciliyor mu? Yani sadece tv kumandasini kullansak olurmu . Urunu onerirmisin

Onun olması için 2 ihtimal olmalı, ya tv de Bluetooth olacak ya da sounbarda hdmi çıkışı olacak. İkiside mevcut olmadığı için tv nin kumandası soundbarın sesini açmıyor.

Allah allah anlamadim gitti. O zaman kumandadan ses acildiginda neyden aciliyor ses SOUNDBAR acikken tvden ses cikiyormuki.

Tvden ayar yapıp hoparlörü harici seçmediğiniz sürece tv kumandası tvnin sesini, soundbar kumandası soundbarın sesini açıyor. Ayarlardan harici hoparlör seçerseniz tv kumandası tvnin sesini açıyor gibi gösterip ne tv nin nede soundbarın sesini açmıyor.

Bahsi geçen 3530 soundbarı 2013 la serisi ve güncel modellerle, Bluetooth ile eşleyip tek kumandadan işinizi halledebiliyorsunuz.

47 LM 760S bendeki tv de

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar

LG 47 LM 760S Altına NB3530A Soundbar Düşünüyorum nasıl olur.

Optikten bağlayacağım doğal olarak kumanda kafama takıldı hangi kumandayı kullanacağız.

Tv yi açtığımızda otomatik açılacak mı? sistem otomatik kapanacak mı?

Aynı tv ve soundbarı kullanıyorum. Otomatik açılıp otomatik kapanacak. Bu konuda sıkıntı yok.

Ama tv kumandası soundbarı yönetemiyor. Soundbarda hdmi çıkışı olmadığı için.

Fakat soundbar kumandasının altı kanal ileri geri, ses aç kıs, tv yi kapat gibi işlevleri yönetebiliyor.

Portakal ile işaretlediğim bölüm
    SOUNDBAR [ANA KONU]

Peki tv nin sesini actinmi SOUNDBAR sesi aciliyor mu? Yani sadece tv kumandasini kullansak olurmu . Urunu onerirmisin

Onun olması için 2 ihtimal olmalı, ya tv de Bluetooth olacak ya da sounbarda hdmi çıkışı olacak. İkiside mevcut olmadığı için tv nin kumandası soundbarın sesini açmıyor.

Allah allah anlamadim gitti. O zaman kumandadan ses acildiginda neyden aciliyor ses SOUNDBAR acikken tvden ses cikiyormuki.

Tvden ayar yapıp hoparlörü harici seçmediğiniz sürece tv kumandası tvnin sesini, soundbar kumandası soundbarın sesini açıyor. Ayarlardan harici hoparlör seçerseniz tv kumandası tvnin sesini açıyor gibi gösterip ne tv nin nede soundbarın sesini açmıyor.

Bahsi geçen 3530 soundbarı 2013 la serisi ve güncel modellerle, Bluetooth ile eşleyip tek kumandadan işinizi halledebiliyorsunuz.

47 LM 760S bendeki tv de

Tamam, aynı tvyi kullandığımı yazmıştım, bu soundbar ile istediğin şey mümkün değil. Kumanda konusu Sizin için olmazsa olmaz ise, hdmi çıkışı olan bir soundbar bak, sonra arc özellikli bir hdmi kablo ile bağlantıyı tamamla. İşte bu sefer tv kumandası ses sistemine müdahale eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• biuu kullanıcısına yanıt
    onere bilecegin bir sistem varmi dusuk fiyat p
    erformansi olan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

erformansi olan

Samsun hw-h450 hem fiyat hep performans açısından 3530un eşdeğeri, ama tv kumandası soundbarı yönetiyormu bu sorunun cevabını bende bilmiyorum. Ama mantıken hdmi ile yönetmesi gerekiyor.

• quote:

quote:

erformansi olan

Samsun hw-h450 hem fiyat hep performans açısından 3530un eşdeğeri, ama tv kumandası soundbarı yönetiyormu bu sorunun cevabını bende bilmiyorum. Ama mantıken hdmi ile yönetmesi gerekiyor.

Bilen varsa Cevap verebilirmi acaba SAMSUNG HW-H450 kumandadan kontrol edilebilirmi.

47 LM 760S
  • soundbar tv nin altında veya üstünde olması ses açısından bir fark yaratırmı acaba..? en dogru konumlandırma nasıl olmalıdır...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

soundbar tv nin altında veya üstünde olması ses açısından bir fark yaratırmı acaba..? en dogru konumlandırma nasıl olmalıdır...?

Üst daha iyi olur diye düşünüyorum.

• LG 42la740s tv sahibiyim. Nb5540 sound bar surround ses özelliği nedeniyle Hoşuma gitti. Fakat genişlik olarak tv sen büyük yani daha büyük ekranlı modeller için tasarlanmış. Aynı özelliklere sahip 42 inch modeller için lg soundbar modelleri var mı? Varsa model isimleri nedir? Ya da yeni modeller gelecekmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

soundbar tv nin altında veya üstünde olması ses açısından bir fark yaratırmı acaba..? en dogru konumlandırma nasıl olmalıdır...?

Üst daha iyi olur diye düşünüyorum.

benim tv nin üstü daha musait,bende üst tarafa koyarsam sorun olurmu acaba diyordum.. o zaman daha iyi benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunag

LG 42la740s tv sahibiyim. Nb5540 sound bar surround ses özelliği nedeniyle Hoşuma gitti. Fakat genişlik olarak tv sen büyük yani daha büyük ekranlı modeller için tasarlanmış. Aynı özelliklere sahip 42 inch modeller için lg soundbar modelleri var mı? Varsa model isimleri nedir? Ya da yeni modeller gelecekmi?

valla hocam herkes nb3530 nb3531 i tavsiye ediyor...onlara bakmanı öneririm
  • tunag kullanıcısına yanıt
    5540 modelinin 3 boyu mevcut. Ayni ozelliklerde yanlizca boyutlari farkli. 4540 ve sanirim 3540 diye geciyor olacak.

• teknokolik35 T kullanıcısına yanıt
    3540 da 2.1 ses var. 3740 ise önü açık .4540da ise 4.1 ses özelliği var.

• tunag kullanıcısına yanıt
    Model nolari yanlis hatırlıyorum olabilirim. Youtube da inceleme videolarinda 3 boyuda oldugunuda goeebilirsiniz. Hatta mediamarkette 47 inc tv icin olan modeli vardi. 55 inc olan modelden yoktu. Hepsi 4.1 kanal. Ses gucleri ve görünümü ayni. Su anda hosuma giden tek sound bar.

• http://www.lg.com/tr/ev-sinema-sistemi/lg-NB3531A - önünde ızgara yok 2.1 ses
    http://www.lg.com/tr/ev-sinema-sistemi/lg-NB3540 - 2.1 ses,
    http://www.lg.com/tr/ev-sinema-sistemi/lg-NB3740 - önünde ızgara yok 4.1 ses

geriye bir şey kalmadı

acil olarak 4.1 ses özelliği olan ve 42 inch tv ye boyut olarak uygun model önerinizi bekliyorum

• merhaba arkadaşlar bugün sans eseri bu konuyu gördüm ve dikkatimi cekti verdiğiniz paylaşımlar baya faydalı oldu ve gidip bende lg nb3531a aldım 2saattir kullanıyorum ve iyiki almışım dedim sağolun bu yüzden:) ve samsung smart tv kullanıyorum ve akıllı kumandayla eşleştirdim ve tv nin akıllı kumandasıyla işimi görüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruhhastasi

merhaba arkadaşlar bugün sans eseri bu konuyu gördüm ve dikkatimi cekti verdiğiniz paylaşımlar baya faydalı oldu ve gidip bende lg nb3531a aldım 2saattir kullanıyorum ve iyiki almışım dedim sağolun bu yüzden:) ve samsung smart tv kullanıyorum ve akıllı kumandayla eşleştirdim ve tv nin akıllı kumandasıyla işimi görüyorum

Nereden,ne kadara aldınız ...?

• arkadaslar iyi günler 47PFL6687 tv icin en uygun sound bar hangisidir bütcem 1200 tl kablo vs kirliliği istemiyorum ama cogu arkadas o uymaz bu uymaz diyor o yuzden bilen biri yardım edebilirmi

• birde bisey sormak istiyorım simdi bütce sorun degilse kafamda sonos almak var tek sound bar ı 2500 tl

simdi bu sonos sound bar ile 1200 tl lik lg nb5540 arasında ses olarak fark hissedilirmi arada 1300 yani iki katı fiyat farkı var da cok merak ediyorum

• Arkadaşlar merhaba,

Samsung 55H7000 model televizyon bulunmakta..Genellikle film izliyorum ve 2-3 sistem arasında kaldım.. indirdiğim filmleri hdd ile tvden izliyorum kimisi dts kimisi kimisi aac3 vs vs elimde bir çok film bulunmakta..

yaklasık 30 metrekare bi salonum var kare diyebiliriz..

samsung marka soundbarları pek kimse önermiyor okudugum kadarıyla..

lg 3530a ve lg 3740 a arasında kaldım 1000 liraya kadar bi soundbar almak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir..

bu iki sistem arasındaki farklılık ve tercih sebebiniz nedir ?
  • arkadaşlar birde 3530 un ve diğerinin bassı aktif bass değilmiş..

lg nb 4540 modeli aktif bass galiba..

sizce hangisini tercih etmeliyim aktif bass daha iyi değilmidir ?
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.