Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Uçan Pijama Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
33.360
Cevap
472
Favori
1.642.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: askmen3755

Samsung HW-H450 nasıl bir cihaz kullanan var mı lg nb3530a ya göre

Bir tanıdığa aldık. 2014 model samsung tv varsa kurulumu çok kolay. Tv kendisi görüp kablosuz olarak bağlanıyor. Subwoofer'da kablosuz. Bu soundbarların en büyük esprisi de bu galiba.
    Düşük seste farkı pek anlaşılmıyor. Ama yüksek seste subwoofer gayet iyiydi. Bir ses sistemi ile yarışamaz ama bana yeterli göründü. Bunun 1000 liralık HW-H551 modelinide kullanmıştım bundan çok da farkı yoktu. Fiyat performans ürünü, çok büyük beklentiniz yoksa tatmin eder.
  • arkadaşlar merhaba.. LG NB3740 soundbar aldım. Smart özellikli bir soundbar. Dahili wi-fi si var fakat her seferinde wifi şifremi girmemi istiyor. Televizyonumda dongle bağayarak internete ulaşıyorum fakat onda bir kez yazdım şifremi şimdiya kadar daha hiç sormadı. (3 yıl oldu) Böyle smart özelliği çekilmez olacak gibi. Arkadaşlar var mıdır bu sorunun çaresi? Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermansau -- 8 Ağustos 2014; 20:08:00 >
  • Merhaba arkadaşlar,

LG NB3531A mı yoksa Pioneer HTP-071 5.1 mi? İki ürününde fiyatı aynı. Kullanım alanları, BD film, Xbox One ve PS4. Arada müzik...
  • lg nb3530 n11de 450tlye denk geliyor arkadaşlar.Sizce fiyat daha da iner mi?
  • arkadaşlar Subwoofer yerleşimi nasıl yapıyorsunuz. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ermansau

arkadaşlar merhaba.. LG NB3740 soundbar aldım. Smart özellikli bir soundbar. Dahili wi-fi si var fakat her seferinde wifi şifremi girmemi istiyor. Televizyonumda dongle bağayarak internete ulaşıyorum fakat onda bir kez yazdım şifremi şimdiya kadar daha hiç sormadı. (3 yıl oldu) Böyle smart özelliği çekilmez olacak gibi. Arkadaşlar var mıdır bu sorunun çaresi? Yardımlarınızı bekliyorum.

arkadaşlar yardım lütfen
  • Arkadaşlar LG NB5540 Soundbar sisteminde dahili DAC olduğu ve temiz ses verdiği söyleniyor,
    kullanan ya da ürün hakkında bilgisi olan var mı acaba?
  • LG NB3530 ve NB3531 arasındaki 100 TL lik fark nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Den57

LG NB3530 ve NB3531 arasındaki 100 TL lik fark nedir?

renk farkı
  • ermansau kullanıcısına yanıt
    hocam ben bu üründen almayı düşünüyorum da memnun musunuz acaba ? Benim için en önemli şey çevresel sesleri nasıl yansıttığı. Nasıl sizce surround kalitesi tatmin edici mi? Son olarakta by wifi sorunu çözdünüz mü acaba ? Kronik bir sorun mudur?
  • 4540a hakkında yorum istiyorum lütfen beyler
  • Belki yardım edebilecek çıkar.Film seyrederken ses sorunu yaşıyorum.Normal tv hoparlöründen alıyorum sesleri yani herhangi bir sistem yok.

Orjinal bluray filmler dahil olmak üzere çoğu filmi izlerken diyaloglar az da olsa kisik oluyor muzik efektler cok oluyor zaman zaman diyaloglarda acmam sonra hemen kismam gerekiyor .. Ses sistemlerinde de bu tür sorunlar yaşayan var mı ? Sinir oluyorum valla.Kıs aç kıs aç. Aksiyon sahnesine geçildiğinde hemen kısıyorum ama o sahnedeki diyaloglar anlaşılmıyor mesela bu sefer de ?
    Orjinal olmasa anlarım ama orjinal yani .MKV ler de bile bu sorun yok orjinal bluray seyrederken hep var.. Şu anda Ice Age 2 seyrediyorum mesela ses 40 falan yani.

Soundbar alsam bu sorunun önüne geçebilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Belki yardım edebilecek çıkar.Film seyrederken ses sorunu yaşıyorum.Normal tv hoparlöründen alıyorum sesleri yani herhangi bir sistem yok.

Orjinal bluray filmler dahil olmak üzere çoğu filmi izlerken diyaloglar az da olsa kisik oluyor muzik efektler cok oluyor zaman zaman diyaloglarda acmam sonra hemen kismam gerekiyor .. Ses sistemlerinde de bu tür sorunlar yaşayan var mı ? Sinir oluyorum valla.Kıs aç kıs aç. Aksiyon sahnesine geçildiğinde hemen kısıyorum ama o sahnedeki diyaloglar anlaşılmıyor mesela bu sefer de ?
    Orjinal olmasa anlarım ama orjinal yani .MKV ler de bile bu sorun yok orjinal bluray seyrederken hep var.. Şu anda Ice Age 2 seyrediyorum mesela ses 40 falan yani.

Soundbar alsam bu sorunun önüne geçebilir miyim ?

soundbari bilmem ama bir avr ve hoparlor seti alirsaniz cozeceginiz garanti zira, avr li siste.de sadece diyaloga ayrilmis bir hoparlor mevcut. tabi ayni sey hazir 5.1 ses sistemleri icinde gecerli ama avrler baglanti acisindan daha cok secenek sunar. hayirli gunler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• siteme avr veya saunbaar da alsanız değişen birşey olmayacak benim avr sistemdede aynı diyologlar kısık aksiyon sahnelerinde çoğalıyor

geçen gün m.markt lg 3530 saundbaar dinledim görevli arkadaş tlf bluetooth ile bağlandı sesi çok hoşuma gitti kablo karmaşası istemeyen değerlendirebilir
  • arkadaşlar selam. panasonic plazma sahibi olarak soundbar tercihimde doğal olarak panasonic. ama ne internette nede başka bir yerde hiçbir modeli bulunmuyor. sanki türkiye distrübütörlüğü yokmuş gibi panasoniğin.

nereden temin edebileceğimi bilen varsa ve yazarsa teşekkürlerimi sunuyorum şimdiden.
  • slm arkadaşlar bir sorum olacak d-smart (optik çıkışlı)hdmi ile receivera bağlı birde, yine lg nin 3d bluray playerı var oda hdmi ile tv ye bağlı bağlantı olarak optik kabloyu direk tv- sound olarakmı yapsam daha iyi olur yoksa normalde receviever soudbar bağlantısı film izlerken de çıkarıp bluray'ami taksam iyi olur

bildiğim kadarı ile tv imde dts desteği olmadığı için direk soundbar tv bağlatısı yapsam dts ses desteği olurmu bilemedim cevaplarınız için teşekkürler.

not : soundbar nb2540 modeli bir adet optik çıkış var sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: grkngrn

hocam ben bu üründen almayı düşünüyorum da memnun musunuz acaba ? Benim için en önemli şey çevresel sesleri nasıl yansıttığı. Nasıl sizce surround kalitesi tatmin edici mi? Son olarakta by wifi sorunu çözdünüz mü acaba ? Kronik bir sorun mudur?

çözdüm hocam şu an için problem bulunmuyor..
    üründen gayet memnunum 30 birim ses var fakat ben hala 12-13 ü geçemedim epey şiddetli...
    dolby digital ses kaliteli bir filmde izleme imkanım oldu. Tek kelimeyle HARİKA.. herkese tavsiye ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReTRo-Asi

slm arkadaşlar bir sorum olacak d-smart (optik çıkışlı)hdmi ile receivera bağlı birde, yine lg nin 3d bluray playerı var oda hdmi ile tv ye bağlı bağlantı olarak optik kabloyu direk tv- sound olarakmı yapsam daha iyi olur yoksa normalde receviever soudbar bağlantısı film izlerken de çıkarıp bluray'ami taksam iyi olur

bildiğim kadarı ile tv imde dts desteği olmadığı için direk soundbar tv bağlatısı yapsam dts ses desteği olurmu bilemedim cevaplarınız için teşekkürler.

not : soundbar nb2540 modeli bir adet optik çıkış var sadece

Sounbardan çıkan optik kablo çok kaliteli film izlemediğiniz sürece tv ye takılı olsun, zaten dsmart vb dts ses vermez.

Orjinal blu ray veya 15-20gblık güzel bir film izleyeceğiniz zaman blu ray oynatıcıya takın. Yine kablo tvye takılıydı, oynatıcıya film koydunuz ve ses çıkmıyorsa oynatıcıya bağlayın, dts çözmüyorsa iletmezde muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: darkshine666

4540a hakkında yorum istiyorum lütfen beyler

hadi beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: GRAD

Bugün LG 4540 ve 3531 i birdaha dinledim. Bu sefer de 3531 in siz sesleri aşırı çok yapay geldi. Sanki 4540 ın sesi biraz daha doğal geldi. Şarkının etkisi mi bilemiyorum ama tam da 3531 e karar vermişken birdaha kafam karıştı.

bende 4540 düşünüyorum hocam yorumlarını yaz lütfen buraya
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.