Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
33.368
Cevap
471
Favori
1.642.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uydurellezi

quote:

Orijinalden alıntı: taaruz2

Gecikmenin bir sorundan kaynaklandığını sanmıyorum. Cihazda bunun ayrı var diye hatırlıyorum. Auto Volume tuşu var kumandanın üzerinde çok emin olmamakla birlikte bu tuşla senkron sorunu çözülüyordu diye hatırlıyorum.

lg deki adam zaten makinaya ufo görmüş masum köylü gibi bakıyordu.. kumandasından bile haberi yoktur sanırım.. cevap için tşk. büyük ihtimal bu haftasonu imdirim yakalarsam alcam bakalım.. :)

AV SYNC tuşu sorunu çözer

• quote:

Orijinalden alıntı: erdal73

Vestel pf9090 DTS desteklemiyor. LG lap340 ve HTPC ile DTS ses alabilir miyim?

dts sesin tamamı tv ile alakalı değil. tabiki tv desteklemesi gerek seninki nasıl desteklemez anlamış değilim neyse.....lg lap340 dts desteği var tabiki uygun film ve videolar (orjinal) bulabilirsen.. htpc ile dts alablirmisin??? bence evet çünkü htps de tam olarak bir bilgisayar olduğunu düşünürsek bilgisayarların çıkışlarının da dts destekli olduğunu varsayarsak bu mümkün.. ben sana lg tv al demiştim yanlış hatrlamıyorsam.. nasıl desteklemez hayret verici hele birde lap340 ile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetmedya

quote:

Vestel pf9090 DTS desteklemiyor. LG lap340 ve HTPC ile DTS ses alabilir miyim?

dts sesin tamamı tv ile alakalı değil. tabiki tv desteklemesi gerek seninki nasıl desteklemez anlamış değilim neyse.....lg lap340 dts desteği var tabiki uygun film ve videolar (orjinal) bulabilirsen.. htpc ile dts alablirmisin??? bence evet çünkü htps de tam olarak bir bilgisayar olduğunu düşünürsek bilgisayarların çıkışlarının da dts destekli olduğunu varsayarsak bu mümkün.. ben sana lg tv al demiştim yanlış hatrlamıyorsam.. nasıl desteklemez hayret verici hele birde lap340 ile...

kısaca söyleme gerekirse dts ses alabilmen için cihazın desteklemesi yetmiyor izleyeceğin içerikler de de dts surroun dolbydıgıtal gibi özellikleri olması lagzım

• mehmetmedya M kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ilgi ve cevabınız için teşekkür ederim Mehmet Bey.
    Televizyonun DTS desteği yok. DTS içerikli bir medyayı HTPC'ye veya Televizyonun USB'sine bağladığım bir Harddisk ile DTS ses alamaz mıyım? Çünkü sesi LG Lap 340 tan alacağım.
  • quote:

Öncelikle ilgi ve cevabınız için teşekkür ederim Mehmet Bey.
    Televizyonun DTS desteği yok. DTS içerikli bir medyayı HTPC'ye veya Televizyonun USB'sine bağladığım bir Harddisk ile DTS ses alamaz mıyım? Çünkü sesi LG Lap 340 tan alacağım.

hıh şimdi tm işte ama dts içerikli medyayı htpc ye bağlarsan lap 340 ı da htpcye bağla tvye bağlarsan da tvye bağla tam anlamıyla bir surround olmayabilir ama tatmin edici..
  • slm
    bende lg soundbar almayı düşünüyorum fiyat olarak 599.00 tl civarı bir çok teknoloji mağazasında
    istanbul bilişimde ise 399,00 tl fiyatı

http://www.istanbulbilisim.com.tr/lg-nb3530a-ev-sinema-sistemi-fiyati,73506.html#ProductTechnicalProperties

garantisi ise ((Bu ürün LG Türkiye Tarafından 2 Yıl Garanti Altındadır.)) ifadesi yazıyor.

siz ne dersiniz bu ürün burdan alınabilirmi yani i.bilişim güvenilirmi
    birde internetten almam söz konusu ne dersiniz

iyigünler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XY4444 -- 17 Mart 2014; 11:09:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmtclk

nb4530 almayı düşünüyorum,
    evde uydu ve apple tv'yi hdmi ile tv'ye bağlı olarak kullanıyorum
    nb4530'da 1 optik ve 1 hdmi girişi varmış
    uydu ve apple tv'yi ne şekilde bağlayıp kullanabiliriz?

uyduyu optik ile apple tv yi hdmı ile kullanabilirsin uyduyu hdmı ile tv bağla optik ile saundbara bağla ama menusunden ses için optik seç böylece görüntü hdmı ile tv den ses optik ile saundbar dan gelicek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozeada -- 17 Mart 2014; 14:25:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gismo

Sonunda arastirma ve karar verme surecinden sıkılıp estetik olarak begendigim LG3531a modelini aldim. İlk izlenim cok begendim diyemiyorum ama yeterli.

1. Tv ye optik bagli dsmart kumandam ile sesi acamiyorum. Kumanda karmasasi gene basladi.
    2.optical yazisi surekli ekranda, night tusu ile hafif karariyor ama kapanmiyor.
    3.bluetooth otomatik baglanmiyor.
    SOUNDBAR [ANA KONU]

Kardeşim soundbar 'ı tvnin optik çıkışına bağla, o zaman rahat edersin.

• Arkadaşlar mrb,

Samsung'un HW-F751 ve HW-F551 modelleri arasında kaldım arada 700 lira fark, kağıt üzerinde ikisinin de özellikleri aynı. Yalnızca birinde lambalı anfi var, bunun ne gibi bir getirisi olur. Bunları kullanan yada bilen varmı..

http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audio-video/home-theater/sound-bar/HW-F551/TK

http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audio-video/home-theater/sound-bar/HW-F751/TK

• skyhero34 S kullanıcısına yanıt
    Lambalı olanlar daha temiz ses verir ayrıntılar daha nettir.. Bu yüzden de pahalıdır..
  • soundbar da portable in girişi olması gerek birtane aux kablosu al tv nin kulaklık girişi mutlaka vardır bir ucunu oraya diğerinide soundbardaki 3.5 mm port girişine tak tv nin ses gider sadece sounddan çıkar aklıma gelen tek çözm bu kardeşm.
  • mrb
    sorduğum soruya sizden cevap gelmeyince almaya karar verdim :)) soundbarı.
    Pazt. 399,00 tl world card 9 ay taksitle sipariş verdim ve bugün sabah kargoyle teslim aldım.
    Montaj tv üzerine yaptım ve 5 10 dakka deneme fırsatım oldu(malüm mesai saatleri) ve gercekten harikaydı.led tvnin sesinden sonra 10 numara 5 yıldız oldu
    Burdan herkeze teşekkür yorumlarınız ve yönlendirmeniz için
    iyigünler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mozeada

quote:

nb4530 almayı düşünüyorum,
    evde uydu ve apple tv'yi hdmi ile tv'ye bağlı olarak kullanıyorum
    nb4530'da 1 optik ve 1 hdmi girişi varmış
    uydu ve apple tv'yi ne şekilde bağlayıp kullanabiliriz?

uyduyu optik ile apple tv yi hdmı ile kullanabilirsin uyduyu hdmı ile tv bağla optik ile saundbara bağla ama menusunden ses için optik seç böylece görüntü hdmı ile tv den ses optik ile saundbar dan gelicek.

görüntüyü almak için apple tv'yi ve uyduyu hdmi ile tv'ye bağlamak durumundayım
    televizyonumda component dışında ses çıkışı yok
    sesi soundbar'a nasıl aktaracağım

1- tv de optik kablo girişi varsa optik kablo ile saundbar direkt giriş yapın
    2- tv de optik giriş yoksa apple tv ve uyduyu optik girişlerinden saundbardaki iki optik1 ve optik2 ye girip hdmı ile tvye bağlayıp ses seçeneklerinden sesi optik kablo ileti seçin

• Arkadaşlar ben dune 303d 3d media player den tv ye hdmi ile bağlantı yapıyorum, tv den de soundbara optikle bağlantı yapıyorum.

Bu bağlantı mantıklımı? dts dd sesler bu şekilde dinlenebilir mi?

Yoksa direk dune yi optikten soundbara mı bağlamalıyım?

Dune dts sesleri destekliyor fakat onun optik çıkışını kullanmıyorum acaba tvden alınca dts olarakmı geliyor bunu nasıl anlayacağız.
  • Dün 3530 lg kurdum ve bir sorun yaşıyorum.
    Tvnin markası philips 40pfl5007k ve tvde dts desteği yok ve tv ile 3530 lg bağlantısını optik kablo ile yaptım.
    Birinci sorum tvnin kumandası ile soundbarın sesini azaltma yada artırmayı nasıl yapabilirim.
    İkinci sorum ise en ucuz maliyet ile dts sesi lg 3530 dan nasıl alabilirim.Benim aklalıma gelen aşağıdaki oynatıcı bu işi ve biricini sorudaki sıkıntıyı bunla çözebilir miyim.

oynatıcı: Philips BDP2900 USB DTS FULL HD BLUE-RAY OYNATICI
    (link:http://www.philips.com.tr/c/blu-ray-dvd/divx-plus-hd-usb2.0-media-link-bdp2900_12/prd/ )

Tüm HDMI CEC cihazları tek kumandayla kontrol etmek için EasyLink

EasyLink, tek bir uzaktan kumandayla DVD oynatıcı, Blu-ray oynatıcı, TV gibi birden çok cihazı kontrol etmenizi sağlar. HDMI kablosu aracılığıyla, cihazlar arasında işlevsellik paylaşımı için endüstri standardı HDMI CEC protokolünü kullanır. Tek bir düğmeye dokunarak, bağlanmış tüm HDMI CEC uyumlu cihazları aynı anda çalıştırabilirsiniz. Bekleme ve oynatma gibi işlemler artık büyük bir kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: gismo

Sonunda arastirma ve karar verme surecinden sıkılıp estetik olarak begendigim LG3531a modelini aldim. İlk izlenim cok begendim diyemiyorum ama yeterli.

1. Tv ye optik bagli dsmart kumandam ile sesi acamiyorum. Kumanda karmasasi gene basladi.
    2.optical yazisi surekli ekranda, night tusu ile hafif karariyor ama kapanmiyor.
    3.bluetooth otomatik baglanmiyor.
    SOUNDBAR [ANA KONU]

Samsung TV lerde yanında gelen kumanda ile Hem D'Smart hemde Sound Bar yada bağlayacağınız başka bir medyayı rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz. Ve kumanda karmaşası ortadan tamamen kalkıyor. bu arada 4530 da ekran ışığı komple kapanabiliyor..
    SOUNDBAR [ANA KONU]

SOUNDBAR [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thxdolby -- 22 Mart 2014; 1:44:12 >

• http://www.amazon.com/gp/product/B00AKEE2O6/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER
    http://www.amazon.com/gp/product/B007B5WHTE/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

http://sound-bars.findthebest.com/compare/169-173/Philips-CSS2123-F7-vs-Philips-HTL2160-F7
    http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audio-video/home-theater/sound-bar/HW-F450/TK-spec

bu ürünlerden samsung mu philipsmi daha iyidir.
    samsung lcd tv b651 var
    samsung c6900 bd player var
    mkv ve bluray izlemek maksat.

hangisi benim işimi görür apartmandayım ve fazla ses ve kablo vs fazla gerekmeyen bir sistem lazım

bazı arkadaşların dediği gibi bu sond bar sisteminde konuşmaları duymak için sesi çok arttırmak mı gerekiyor film mkv bd izlerken ?

amazondan alsam bunların voltajı Türkiye için uygun olurmu yoksa bir çözümü varmı.

• Lg nb4530a soundbar aldım fakat iade ediyorum
    Nedeni ses kalitesi sayılmaz
    Ben iphone5 imden bluetooth üzerinden müzik dinlemek için almıştım. Sonuç facia. Salonda soundbarla aramızda 3-4 metre bile varken aradan biri geçse, cihaza arkamı dönsem veya iphone un güç tuşu tarafını elimle kapatsam ses kesintili geliyor. Bu esnada 12-13 metre mesafedeki logitech wireless adapter takılı dandik hoparlör sistemine bağlantı yapıyor (deneme amaçlı açık bıraktığım)
    800 tl nin hakkını veremedi. Diğer bağlantı çeşitlerini denemedim bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi staroftheskies -- 23 Mart 2014; 7:53:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XY4444

Dün 3530 lg kurdum ve bir sorun yaşıyorum.
    Tvnin markası philips 40pfl5007k ve tvde dts desteği yok ve tv ile 3530 lg bağlantısını optik kablo ile yaptım.
    Birinci sorum tvnin kumandası ile soundbarın sesini azaltma yada artırmayı nasıl yapabilirim.
    İkinci sorum ise en ucuz maliyet ile dts sesi lg 3530 dan nasıl alabilirim.Benim aklalıma gelen aşağıdaki oynatıcı bu işi ve biricini sorudaki sıkıntıyı bunla çözebilir miyim.

oynatıcı: Philips BDP2900 USB DTS FULL HD BLUE-RAY OYNATICI
    (link:http://www.philips.com.tr/c/blu-ray-dvd/divx-plus-hd-usb2.0-media-link-bdp2900_12/prd/ )

Tüm HDMI CEC cihazları tek kumandayla kontrol etmek için EasyLink

EasyLink, tek bir uzaktan kumandayla DVD oynatıcı, Blu-ray oynatıcı, TV gibi birden çok cihazı kontrol etmenizi sağlar. HDMI kablosu aracılığıyla, cihazlar arasında işlevsellik paylaşımı için endüstri standardı HDMI CEC protokolünü kullanır. Tek bir düğmeye dokunarak, bağlanmış tüm HDMI CEC uyumlu cihazları aynı anda çalıştırabilirsiniz. Bekleme ve oynatma gibi işlemler artık büyük bir kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Al bitane media oynatıcı tak hdd ni keyfine bak.Ben dark kullanıyorum sıkıntı yasamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: staroftheskies

Lg nb4530a soundbar aldım fakat iade ediyorum
    Nedeni ses kalitesi sayılmaz
    Ben iphone5 imden bluetooth üzerinden müzik dinlemek için almıştım. Sonuç facia. Salonda soundbarla aramızda 3-4 metre bile varken aradan biri geçse, cihaza arkamı dönsem veya iphone un güç tuşu tarafını elimle kapatsam ses kesintili geliyor. Bu esnada 12-13 metre mesafedeki logitech wireless adapter takılı dandik hoparlör sistemine bağlantı yapıyor (deneme amaçlı açık bıraktığım)
    800 tl nin hakkını veremedi. Diğer bağlantı çeşitlerini denemedim bile.

Aynı üründen bende kullanıyorum. BT ile bağlandığımda hiç bir sıkıntı yaşamadım. Gayet başarılı seste kopma veya kayıp olmuyor. Satın almış olduğunuz ses sistemine özel bir durum olabilir arızalı olabilir.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.