Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.405
Cevap
470
Favori
1.644.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lg nb3530a gold'dan indirimden 399 tl'ye aldim bugun.
    İlgilenenlere duyurayim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thxdolby

Bende sound bar araştırması yapmış biri olarak LG NB3530a LG NB4530A ve LG BB4330A detaylı test ederek LG NB4530A satın aldım. Aslında aklıma ve kulağıma yatan BB4330A dı ama hem teşhir ürünüydü hemde estetik açıdan biraz kaba geldi en önemlisi de sound bara 1000 TL üzeri verilir mi diye kendi kendi kendime sordum :)) sonunda eşiminde estetik açıdan hoşuna giden LG NB4530a satın aldım. Ses düzeyi sound barın woofer ile uyumu gayet uyumlu. temiz ve net bir ses veriyor. Kullandığım TV Samsung 46F6470 optik bağlantı ile sorunsuz kullanıyorum. 46" TV ile aynı boyda ne uzun ne kısa. Lg Tv kullanıcıları optik vs olmadan wifi ile doğrudan sound bara bağlanabiliyorlar. Hızlı hızlı yazdım.. sorusu olan arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.. Ürün ile ilgili detay lı bir incelemeyi bu sitede bulabilirsiniz..

http://www.whathifi.com/review/lg-nb4530a

SOUNDBAR [ANA KONU]

Bende 3531A ile 4530 arasinda git geller yasiyorum. 3531 cok denedim ses olarak tatmin edici ve estetik olarak gumus renk olmasi cezbedici. Tv im samsung 46' es8000 oldugun boy olarak 3531 kucuk kalacak. 4530 ile 3531 i ayni kaynaktan ayni anda test etme sansim olmadi,4530 yabanci sitelerde daha yuksek puan almis.

• quote:

Orijinalden alıntı: gismo

quote:

Orijinalden alıntı: thxdolby

Bende sound bar araştırması yapmış biri olarak LG NB3530a LG NB4530A ve LG BB4330A detaylı test ederek LG NB4530A satın aldım. Aslında aklıma ve kulağıma yatan BB4330A dı ama hem teşhir ürünüydü hemde estetik açıdan biraz kaba geldi en önemlisi de sound bara 1000 TL üzeri verilir mi diye kendi kendi kendime sordum :)) sonunda eşiminde estetik açıdan hoşuna giden LG NB4530a satın aldım. Ses düzeyi sound barın woofer ile uyumu gayet uyumlu. temiz ve net bir ses veriyor. Kullandığım TV Samsung 46F6470 optik bağlantı ile sorunsuz kullanıyorum. 46" TV ile aynı boyda ne uzun ne kısa. Lg Tv kullanıcıları optik vs olmadan wifi ile doğrudan sound bara bağlanabiliyorlar. Hızlı hızlı yazdım.. sorusu olan arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.. Ürün ile ilgili detay lı bir incelemeyi bu sitede bulabilirsiniz..

http://www.whathifi.com/review/lg-nb4530a

SOUNDBAR [ANA KONU]

Bende 3531A ile 4530 arasinda git geller yasiyorum. 3531 cok denedim ses olarak tatmin edici ve estetik olarak gumus renk olmasi cezbedici. Tv im samsung 46' es8000 oldugun boy olarak 3531 kucuk kalacak. 4530 ile 3531 i ayni kaynaktan ayni anda test etme sansim olmadi,4530 yabanci sitelerde daha yuksek puan almis.

Merhaba ;
    Ben 3530 (siyah model) 4530 ve 4330 aynı anda test ettim ses konusunda 4330 daha güzel gelmişti. 3530 yüksek seste çok tiz geldi bana.. bass tatmin etmedi... 4530 daha doğal ve temiz bir sesi vardı bassı tatminkar ve sistem estetikti 4330 sesler gerçekten güzel ve bass doyurucu bozulma vs hiçbirşey yoktu ama görüntüsü kaba geldi. şimdi bas konusu kafanı karıştıracaktır ama dert etme apartmanda oturuyorsanız zaten %20 den fazla açamıyorsun ki bu ses seviyesinde hepsinin bassı aynı gözüne ve kulağına ve en önemlisi cebine hangisi uygunsa onu satın alın derim.

• Arkadaşlar merhaba,

Bilgi ve tecrubelerini paylaşan herkese teşekkürler!

Vestel 32pf7017 tvm var optical out çıkışı mevcut. Ses sistemini optik kablo ile tv ye bagladigimda sesi sadece soundbardan almak için ne yapmak gerekir? Tv de böyle bir ayar bulamadım. Soundbar i aldığımda elimde patlasın istemiyorum, siparişi verdim vereceğim:-)

• abfrage A kullanıcısına yanıt
    En basit yolu tv nin sesini kısmak.

Yani hem tv hem sistemin sesine ayrı ayrı müdahele edebilirsiniz.

Diğer yöntem tamamen kapatmak için Tv'nden ayarlara girer, ses ayarları, tv hoparlörü, kapalı. diye bir menü olmalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tvde öyle bir ayar yok malesef. Acaba soundbar da mi ayar opsiyonu var onu bilemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: abfrage

Tvde öyle bir ayar yok malesef. Acaba soundbar da mi ayar opsiyonu var onu bilemiyorum

SOUNDBAR [ANA KONU]

Tv ayar kısmında bu şekilde bir ayar olması gerekir. harici hop. derseniz sadece sound bardan ses gelir tv hop. derseniz hem sound bardan hemde tv den ses gelir.

• Sanırım tv nin sesini kisip kullanacağım

Peki yanında mediaplayer mi almalı yoksa bluray player mi? Tv 3d desteği yok buarada..

Giriş seviyesinde bir düzen kuracağım için butcem kısıtlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: savash

Lg nb3530a gold'dan indirimden 399 tl'ye aldim bugun.
    İlgilenenlere duyurayim.

Merhaba,
    ürün gold'da şu an 599 TL?
    399 TL ye nasıl adığınızın detayını paylaşabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: corail

quote:

Orijinalden alıntı: savash

Lg nb3530a gold'dan indirimden 399 tl'ye aldim bugun.
    İlgilenenlere duyurayim.

Merhaba,
    ürün gold'da şu an 599 TL?
    399 TL ye nasıl adığınızın detayını paylaşabilir misiniz?

aynen yanlışklıkla mı yazdınız yoksa :)
  • abfrage A kullanıcısına yanıt
    otomatik olarak sound bardan almanız lazım optikten bağladığınız zaman. ama böyle midir nasıl test edeceksiniz onu bilemiyorum. vestel teknik servisler yardımcı olabilir.
  • garrett46 kullanıcısına yanıt
    yanlışlık yok.
    ankara armada gold'dan. evet, üzerindeki fiyat 599tl idi. %30 indirim afişleri vardı mağazada.
    bu fiyat %30 indirimli mi diye sordum fiyatı konrtol etmek için. hayır, indirimli fiyatı 399 lira dediler.
    %30'dan daha fazlaya geliyor aslında.
    ben de şaşırdım. bulmuşken aldım. normal, kutusunda açılmamış ürün.
    araştırırıken forumdan bir sürü bilgi edinmiştim. ilgilenenler vardır diye buraya yazdım..
  • savash S kullanıcısına yanıt
    çok iyi almışsınız. hayırlı olsun...
  • Ben bugün İstanbul avcılar gold mağazasına gittim,
    Pek birşeyden anlamayan şapşirik bir kız vardı ürün etiketi üzerinde 399TL yazıyordu ve hemen paket yapın alıyorum dedim.
    Stoklara baktı ve ürünü bilgisayardan kontrol ettikten sonra
    " bu ürün LG marka TV ile alındığında" bu fiyat dedi. Nasıl olur etikette öyle birşey yazmıyor dedim.
    Ürünü satış için listelerimizde bilgisayardan maalesef TV ile alındığında ibaresi çıktı.
    Kandırıldığımı düşünerek mağaza müdürüne gittim, o zaman TV ile alındığında fiyat 399tl olacağını etikete yada görünür bir yere asmalarını istedim.
    Ankara'da durumun farklı olması kafamı karıştırdı...

• Arkadaşlar merhaba,

Bir sistem kurmaya çalışıyorum.

Bluray player da HDMI çıkıs coaxiel çıkış , TV de 4 HDMI , 1 optik çıkış, Ses sisteminde ise optik çıkış HMDI giriş ve çıkış bulunuyor.

TVm DTS desteği yok.. DTS sesleri ses sisteminden nasıl alırım ? Yoksa Media player almak istemiyorum..
  • İzmir'dede lg tv ile alırsan 399 tl bilginize.
  • Ben de dün sipariş verdim , 459 TL'den.

Arkadaşlar bu ürünle ilgili bir sorum olacak;

Televizyonum 47LW5500 , malum bu tv de usb filmlerde dts ses desteği yok...

Ürünün optik kablo üzerinden dts li filmlerin sesini çözme ihtimali var mı acaba?
  • jr1907 J kullanıcısına yanıt
    normalde tv destekliyor ama usb den takınca mı desteklemiyor hocam.
  • afanesavo A kullanıcısına yanıt
    Şöyle anlatıyım;

Evde bulunan LW5500 Tv kendi usb oynatıcısından Dts sesleri çözmüyor.

Benim bu Tv yi optik kablo ile soundbar'a bağlayacağımı düşünürsek , soundbar Tv'nin çözemediği sesi çözecek mi?
  • jr1907 J kullanıcısına yanıt
    galiba kafanız karıştı biraz.

şimdi öncelikle tv nin dts desteği var mı yok mu onu kontrol edin. ayarlarda ses çıkışı seçenekler olması lazım oradan görürsünüz.

varsa (ki vardır bu modelde)
    1-usb takınca destekliyorsa, sorun yok.
    desteklemiyorsa (ki desteklemesi lazım) yapacak birşey yok usb den dobly digital izlersiniz en iyi ihtimal.

dts destekliyor ve dts i nasıl alacağız.
    burada oynatıcı kaynağı olarak:
    1- ya bilgisayarı kullacakasın (kablolu hdmi ile veya kablosuz (lg de bu işi nero nun bi versiyornu yapıyordu onu bilgisayarına kuracaksın, filmleri modem üzerinden bilgisayarından kablosuz izleyeceksin) halledeceksin)
    2-media player kullanacaksın
    3-dvd veya bluray player kullanacaksın

onun haricinde optik kablonun dts i çözmesi gibi bi soruyu tam olarak anlayamadım. ama en gelişmiş ses iletim aracı olarak kayıpsız optik kabloyu kullanabilirsiniz. ne varsa ses adına iletir diye biliyorum.

biraz karışık ama algoritmayı anlarsınız umarım.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.