Şimdi Ara

APK - Discovery Repartition Tool ( Sistem Boyutu Değiştirme ) 4GB & 16GB TR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
38
Favori
49.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ÖNEMLİ UYARI
    4GB Discovery v8094 Stabil KitKat Romunu SpFlashtool ile Yukleyenler konudaki repartition.apk kullanmayin
    Bu sürüm için repartition işlemi 4GB Model için v8094 Sürümüne Özel Re-Partition Uygulaması bölümüne Bakın

UYGULAMADAN OLUŞAN TÜM SORUNLARDAN YAPAN KİŞİ SORUMLUDUR

4GB MODELİ İÇİN TÜM BÖLÜMLENDİRMELERİ KENDİ CİHAZIMDA DENEDİM

16 GB MODELİ DENENMEMİŞTİR DENEYENLER SONUCU KONUYA YAZSIN

Discovery 4-16 GB Repartition Tool Programı

Türkçe Çeviri ve 4 ve 16 GB Orjinal Bölümlendirme Fixi Bana Aittir
    16GB EBR Dosyaları için Skamber 'e Teşekkürler
    program Daha Önce Forumda Paylaşılmıştı Ancak X800 Modeli içindi 4GB için Stock Bölünlendirmede 10 MB fark Oluyordu Bu Sürümde
    4 ve 16 GB için Bölünlendirmeler Orjinal Olarak Ayarlanmıştır Orjinale Dönmek istediğinizde SP Flashtool ile yazılım Atmak zorunda değilsiniz

Bilgi : 16GB orjinal ayarda 2GB Data Yazıyor Ama Orjdeki gibi 4.90 a 11.10 GB olarak ayarladır kafanız karışmasın :)

Link
    http://www.mediafire.com/download/g030mkdavbgrier/Discovery-4-16GB-Repartition_Tool.apk

ANLATIM:
    Programı Kullanabilmek için Root Gerekir + Custom Recovery gereklidir mevcut Romu Yedekleyebilmek için
    Programın Amacı Dahili SD alanından Bölümü Telefon Belleğine Eklemektir (DATA'ya)

Kendi Cihazımda 4GB için Tüm Bölümlendirme Seçimleri Denenmiştir

Programı Çalıştırmadan Önce Dahili SD deki müzik Resim vs Dosyalarınızı Pc yedekleyin işlem Sırasında Dahili SD sıfırlanacaktır Bilginize
    Telefonu kapatıp Recovery Moduna Alıp Recovery Menusuden backup And restore Yazan menuden Backup Seçerek Mevcut Romu ve uygulamalarınızı SD kartınıza Yedekleyin Yedekleme için SD kartınıza 1-2 GB arası boş yer Gerekir
    (yüklenen Uygulamalara Göre Bu Alan Dahada Artabilir Bilginize )

Programı Kurup Çalıştırın SuperSu yetkilerini Onaylayın
    Programın Ekranından kullandığınız Discovery Modeline Göre Hangi Bölümü istiyorsanız Tıklayın

4GB modeli için 16 GB Yazan Bölümlere Tıklamayın
    16 GB modeli için 4GB Bölümlere Tıklamayın Cihazda Kalıcı hasara Yol Açabilirsiniz

Gelen Uyarıya Tamam deyin
    Daha Sonra Programdan recovery için Yeniden Başlat Yazan yere Basıp cihazı Recovery Moduna Alın
    recovery den Wipe Data factory Yazan yerden Cihazı Sıfırlayın
    Telefonu Açın ve Dahili SD belleğini Kontrol edin Boyut 0 Olarak gözükürse Korkmayın Dahili SD formatlayın
    işleme başlamadan önce yedek Aldıysanız tekrar Recovery Girin
    recovery menusunden backup and Restore yazan yere girip Restore bölümüne tıklayın çıkan bölümden yüklenecek Recovery Seçip işlemi Onaylayın Yükleme Sonrasında İşlem Tamamdır .....

4GB Model için v8094 Sürümüne Özel Re-Partition Uygulaması
    İşlem 4gb cihazimda denenmistir
    İşlemden dolayı oluşabilecek sorunlardan islemi yapan kişi sorumludur

4gb V8094 sürümünde yukarda ekli olan uygulama hata verdiği için
    Bu sürüm için aşağıdaki uygulamayı kullanın
    İşlemden sonra Partition boyutlari aşağıdaki gibi olucak
    1gb system - 124mb cache - 2gb data - 442mb dahili SD kart
    Bu uygulamayla Yapılan Bölümlendirmeleri Tüm Romlarda Kullanabilirsiniz

Link:http://www.mediafire.com/download/4cop5ttc2o952m9/Discovery-4GB_v8094_Re-Partition_Tool_By_OROCHI.apk

Yapılacak işlemler önceki uygulama ile aynıdır ...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

konudaki Uygulamaları düzenlemek isteyenler için EBR dosyalarının Listesini Ekliyorum
    apkyı winrar veya winzip ile açtığınızda assets Klasöründe e ve m diye başlayan dosyalar EBR dosyalarıdır boyutları bu dosyalar ayarlar

SLOT1   m5 - e5 
    SLOT2 m1 - e1
    SLOT3 m2 - e2
    SLOT4 m25 - e25
    SLOT5 m3 - e3

E Yazan Dosyalar EBR1 dir
    M Yazan Dosyalar EBR2 dir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 8 Aralık 2014; 1:21:57 >

• Acemilik zor iş :) danışmadan başlamak istemedim şu an miui rom kullanıyorum yedekledikten sonra işlemleri yaptığımızda tekrar eski haline geliyor değil mi restore yapınca
  • CWM den Aldığınız Nandroid Backup Tüm uygulamaları ve Verilerini kapsar
    bunun içinde SMSler Rehber
    Dahili SD kurulan Uygulamalar Harici SD kurulan Uygulamalarda Bulunur Yedek Aldığınız Anda Tüm Dosyalar O Anki şeklinde Yedeklenir
    Tekrar Yüklediğinizde Aynı Şekilde Yüklenir Hiç Bir Veri Kaybı Yaşamazsınız ...
  • Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uyguladım fakat acemilik dedim ya önceki durumuna bakmadım şu an baktığımda system storage total 6,33 telefon belleği 7,62 gözüküyor doğru mu yaptım acaba

9 a / 7 yi uyguladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oegece -- 30 Ekim 2013; 11:43:40 >
  • bu şekilde ise doğrudur

• Baştan teşekkür ederim. Galiba oldu. fakat miui romda yukarıda belirtiğim gibi gözüküyor başka bir rom attım aynı sizinki gibi gözüküyor rom yedeğini geri atacağım galiba miui romda gözükürken böyle gözüküyor
  • MIUI kullanmadğımdan herhangi bir bilgim yok
    Bu resmide Forumda Sp flashtooldan anlatılmış konudan aldım 16GB dosyalarını programa göre eklemiştim
    yanlış olma ihtimali çok düşüktü ama denediniz ve emin olmuş oldum Hayırlı Olsun ...
  • Hocam bişey sorucam: Telefon hafızası illa 2 bölüm mü olmalı? Dahili SD'nin olmasının mantığı ne? Burayı sıfırlayıp tüm alanı Data olarak ayırmak daha basit ve mantıklı değil mi?
  • firma bu şekilde ayarlamış boyutlar ile oynayıp ayalaryabilirsiniz ama biraz riskli bi iş ben hazır dosyalar ile uygulamayı düzenledim
    4GB lık modelde 2.5 GB dataya veriyoruz 250 MB dahili sd kalıyo 2.5Gb da yeterli bi alan
    ama dediğin gibi 16 gb modellerde dahada attırılabilir ama şuanki 9 GB da yeterli
  • Telefon, uygulamalar dahili SD alanını kullanıyor mu? Yoksa kullanıcıya ayrılmış bir alan mı? Dosya falan atılabiliyor mu?
  • kullanıcıya ayrılmış SD alanı hafıza kartınız yoksa telefon o bölümü kullanır resim müzik vs dosya atabilirsiniz
    Root varsa Link2SD ile dahili SD uygulamalar taşınabilir
  • Teşekkür ederim dostum. Telefon depolama dolu deyip, SMS bile alamaz hale gelene kadar bu kadar ayrıntıyı bilmiyordum. Peki, telefonun orijinal ROMunda bir uygulama yöneticisi var. Burdan zaman zaman uygulamaları harici SD karta atıyorum, söylediğinden anladığım kadarıyla dahili SD'ye atabilmem için root ve Link2SD gerekli. Ama harici SD karta aktarsam bile, uygulamaların hiç de azımsanmayacak boyutta bazı dosyaları ilk kopyalanan yerde kalıyor sanki, yani burda telefonun data kısmında kalıyorlar. Atıyorum; 20 MBlık bir uygulamanın 5MB'ı eski yerinde kalıyor. Aktarmadan önce verileri siliyorum, durmaya zorluyorum üstelik uygulamaları. Tamamen temizlenmesi için, uygulamayı silip, yeniden nereye kurmak istiyorsak oraya kurmalıyız sanırım. Yeniden kurmaya gerek kalmadan bunu yapabilen ve root gerektirmeyen bir uygulama var mı? Link2SD uygulamayı tamamen atıp, eski yerine ufak boyutlu bir kısayol ekliyor diye biliyorum, yani nerdeyse tamamen yer değişikliği yapabiliyor değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ju1i@~

Teşekkür ederim dostum. Telefon depolama dolu deyip, SMS bile alamaz hale gelene kadar bu kadar ayrıntıyı bilmiyordum. Peki, telefonun orijinal ROMunda bir uygulama yöneticisi var. Burdan zaman zaman uygulamaları harici SD karta atıyorum, söylediğinden anladığım kadarıyla dahili SD'ye atabilmem için root ve Link2SD gerekli. Ama harici SD karta aktarsam bile, uygulamaların hiç de azımsanmayacak boyutta bazı dosyaları ilk kopyalanan yerde kalıyor sanki, yani burda telefonun data kısmında kalıyorlar. Atıyorum; 20 MBlık bir uygulamanın 5MB'ı eski yerinde kalıyor. Aktarmadan önce verileri siliyorum, durmaya zorluyorum üstelik uygulamaları. Tamamen temizlenmesi için, uygulamayı silip, yeniden nereye kurmak istiyorsak oraya kurmalıyız sanırım. Yeniden kurmaya gerek kalmadan bunu yapabilen ve root gerektirmeyen bir uygulama var mı? Link2SD uygulamayı tamamen atıp, eski yerine ufak boyutlu bir kısayol ekliyor diye biliyorum, yani nerdeyse tamamen yer değişikliği yapabiliyor değil mi?

Link2sd. Vr bu mantıktaki programlarla Tamamen sd ye taşıyamazsın

ancak sd kartından ext alan açarak
    Açtıgın alanı tel dahili hafıza olarak görür
    bu şekilde olabilir
    ama bunlara gerek yok 2.5 gb data rahat rahat yeter ;-)
    16gb modellerde zaten sıkıntı yoktu ama 9gb data ;-) olunca sd ye gerek yok ;-)

• 16GB telefonumda denedim sorun yok ve gayet başarılı, 8,90GB sistem belleği, 7,1GB dahili bellek oldu.. teşekkür ederim.

• Ben Zopo ZP980H 32 Gb. olnı kullanıyorum.32. gb lık dahili hafızalarda da bu şlemi yapabiliyor muyuz.?Selamlar...
  • Tek bölüm yapma şansımız varmı ? anroid'te 2 bölüm olması şart mı ?
  • Zoppo ile bilgim yok ancak tel mtk chipsetse
    kendi dosyalarını düzenlemek gerekir

Tek bölünlendırme yapamıyoruz ancak
    dahili sd 0kb yapabılirsin ama yinede telde ve pc de gözüküyor ;-)

• teşekkürler 4gb için 750mb sd olanı uyguladım. Sorunsuz.
  • Arkadaşlar cwm kurmadan kullanamazmiyiz programı yedek almasak gördüğüm kadariyla bi sorun olmuyor, olsa biri yazardi heralde

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.