Şimdi Ara

BBC, haber çekimleri için bundan sonra altı pervaneli insansız hava araçlarından yararlanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• BBC, haber çekimleri için bundan sonra altı pervaneli insansız hava araçlarından yararlanacak

İnsansız hava araçlarında meydana gelen gelişmeler, üretilen yeni aparatlar ve artan kablosuz bağlantı hızları sayesinde belgesel ve amatör film yapımcılarının havadan çekimler yapabilmeleri artık çok daha kolay bir hal aldı. Bu gelişmelere uzak kalmayan önemli kurumlardan British Broadcasting Corporation (Britanya Yayın Kuruluşu) ya da kısa adıyla BBC, bundan sonra birçok çekim için altı pervaneli helikopterlerden yararlanacağı açıkladı.

Kompakt boyutları ve üzerinde yer alan sabitleme teknolojisine sahip kamera aparatları ile video operatörlerine standart helikopter modellerinden çok daha esnek ve düşük maliyetli çalışma imkanı sağlayan "hexacopter" isimli cihazlar, televizyon izleyicilerine de geniş bir perspektif verebiliyorlar. Özellikle haber çekimleri için anlatılmak istenen konuyu kolay ve etkili bir şekilde gözler önüne serebilen araçlar, mobil kontrol üniteleriyle beraber iki BBC çalışanı tarafından rahatlıkla yönetilebiliyorlar.

BBC muhabiri Richard Westcott'a göre televizyon ve çevrimiçi haberciliği dönüştüreceği ve insanlara dünya üzerinde yepyeni bir görüş açısı sağlayacağı düşünülen yeni sistemin, şimdilik sadece yüksek pervane sesi noktasında bir problem yaşadığı ve bunun da özel yazılım hileriyle çözülmeye çalışıldığı belirtiliyor. Konu hakkında BBC tarafından hazırlanan tanıtım videosunu ve altı pervaneli hava aracının neler yapabildiğini aşağıda yer alan video yardımıyla rahatlıkla görebilirsiniz.

BBC, haber çekimleri için bundan sonra altı pervaneli insansız hava araçlarından yararlanacak

• BBC şimdi daha doğru haber mi yapacak ??? Comics

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

BBC şimdi daha doğru haber mi yapacak ??? Comics

Hayır, daha havalı(!) gözükecekler :)

• Laflara bak. Sanki bizim ülkemizde çok doğru haber yapılıyor da BBCyi eleştiriyor adamlar.

Bu haberdeki ana amaç adamların teknolojiyi habercilik alanında nasıl kullandığı. Bizim medyamız hala 3g ile yayın dona kesile canlı yayın yapıyor hatırlatayım.

• hayalimi yaptılar... neden elektronik mühendisliği yapmadım ki?
  • altı pervaneli diyince pervane altında sandım 6 pervaneli yazsanıza
  • Kamera stabilizasyon aparatına bağlı sanırım, görüntü titreşimsiz ve güzel.
  • Flash Tv'nin Jimmy jib kullanmaya başladığını açıklaması kadar önemli bir duyurudur benim için. Sahip olduğu teknolojiyi çarpıttığı haberleri daha da inandırmak için kullanacak anlaşılan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mico82

altı pervaneli diyince pervane altında sandım 6 pervaneli yazsanıza

türkçen kıtsa biz ne yapalım

• quote:

Bir sepet yumurtam var alti cikti kac kaldi?

• Adam haklı aslında. Sayı belirtilen yerlerde rakam kullanılır. Bu forumda yazım yanlışı yapınca türklüğü sorgulayan kafatasçıların gözünden nasıl kaçtı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulak Misafiri -- 29 Ekim 2013; 14:27:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kulak Misafiri

Adam haklı aslında. Sayı belirtilen yerlerde rakam kullanılır. Bu forumda yazım yanlışı yapınca türklüğü sorgulayan kafatasçıların gözünden nasıl kaçtı!

Emin misin rakamla yapıldığına?

• quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

hayalimi yaptılar... neden elektronik mühendisliği yapmadım ki?

Bu zaten olan bişeydi internette arasan bulursun ; tricopter , quadcopter şeklinde bir sürü versiyonu var , FPV videolarıda mevcut zaten

• La tam benim aklşıma gelmişti bu ya
  • o değilde uzakta kumandalının adı insansız araç olmuş
    bu hesaba göre bende insansız kara aracı,insansız hava aracı ve hatta kağıttan gemi yaptım az önce;insansız deniz aracım da var...

• hexcopter değilde İNSANSIZ HAVA ARACI vay be :D Bize hep oyuncakla oynuyorsunuz diyorlardı ama konu bbc olunca insansız hava aracı oluyor :D

• quote:

Buna çok güldüm.

Bu kamera ile güzel açılar yakalanır ama haber sektörü için ne kadar gerekli onu bilemem.
  • burasıda Türkiye ters dönmüş helikopter

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.