Şimdi Ara

Kişisel bilgisayarların babası hayata gözlerini yumdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kişisel bilgisayarların babası hayata gözlerini yumdu

Bazı ürünler vardır, bulunduğu sektöre adını verir, işte onlardan biriydi IBM'in PC isimli bilgisayar ürünü. İşte bu projenin başındaki isim olan William C. Lowe, 72 yaşında hayata gözlerini yumdu.  1962 yılında ürün test mühendisi olarak IBM'e katılan ve 1975 yılında Genel Sistemler Bölümü altında Ürün Geliştirme ve Üretim Müdürü olarak görevine devam eden Lowe, kısa süre sonra Stratejik Geliştirme Bölümü'nün başına geçerek, IBM'in büyük önem verdiği özel projelerine liderlik etmişti.

Bu süreç çerçevesinde "inanılmaz bir fikir" olarak tanımladığı kişisel bilgisayar projesini, hızlı bir şekilde hayata geçirerek modern bilgisayarların temelini atan Lowe, muhteşem başarılarla dolu kariyerinin bir sonucu olarak 1986 yılında IBM'in başkan yardımcılığına kadar yükselen bir serüvenin başrol oyuncusu olmuştu.  Lafayette Üniversitesi Fizik Bölümü mezunu olan Lowe, kişisel bilgisayarların yanı sıra 1980'lerde, IBM'in grafik tabanlı iş istasyonları ve ilişkili yazılım geliştirme faaliyetllerine de öncülük etmiştir. Brooklyn, New York'ta bulunan Polytechnic Üniversitesi'nin mütevelli heyeti üyesi olan William C. Lowe, The New York Times'ın haberine göre 19 Ekim tarihinde hayata gözlerini yumarken, teknoloji dünyası kilometretaşı gelişmelerden birine öncülük eden, saygın ve başarılı bir temsilcisini daha kaybetti.  

• İşte dünyanın böyle geleceğe yön verecek çevreye duyarlı insanlara ihtiyacı var.
    Allah rahmet eylesin.

• toprağı bol olsun

• Allah rahmet eylesin,adını hiç duymamıştım. Her yerde Bill Gates-Steve Jobsdan bahsedilirken William Lowe'drn bahsedilmemesi üzücü

• Kişisel bilgisayarların babası hayata gözlerini yumdu
  • Vay be, üzüldüm.
  • fx57 kullanıcısına yanıt
    Vay be ise bak 2 topragi bol mekani cennet olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birazdan müslüman olmayanlara rahmet okunmaz diyenler gelir.

Neyse, böyle teknolojilerden yararlanıp büyük isimlerden bihaber olduğum için kendimi kınadım. İnsanların hayatlarına yön veren ve olumlu katkı yapan insanların unutulmaması güzel bir hareket olmuş.
  • Huzur içinde yatsın.
  • müslüman olmayan adama dua okunmaz diyen yobazlar adamın yarattığı bilgisayardan yazıyor haberi yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: AMD HASTASI 044

Vay be ise bak 2 topragi bol mekani cennet olsun

eski nick intel hastası
  • Kişisel Bilgisayarlar ilk kez IBM tarafından mı yapılmış ?
    jOBS filminde ilk Steve Buluyor ve tanıtıyor hatta IBM gününü görecek diyor..
    Bence filimdeki doğru olmalı , ilk kişisel bilgisayar Steve Jobs tarafından yapılıyor

edit : şu eksileyenler bi alıntılasında sebebini söylesin , çok merak ettim , doğruyu söyleyince niye zorunuza gidiyor ya ,
    iOS almıyor yada alamıyor olabilirsiniz , niye adamın dehasını kabul etmiyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglet -- 29 Ekim 2013; 23:27:56 >
  • Yaşamını okudum da ne kadar adamış işine meğer kendini...

• Allah rahmet eylesin, ne diyelim...
  • IBM IBM IBM

• Allah rahmet eylesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

Birazdan müslüman olmayanlara rahmet okunmaz diyenler gelir. Neyse, böyle teknolojilerden yararlanıp büyük isimlerden bihaber olduğum için kendimi kınadım. İnsanların hayatlarına yön veren ve olumlu katkı yapan insanların unutulmaması güzel bir hareket olmuş.

Müslüman olmayanlara rahmet okunmaz...

• Huzur içinde yatsın
    Nedense medya bir çok önemli insanı dışlıyor.

• quote:

Birazdan müslüman olmayanlara rahmet okunmaz diyenler gelir.

Neyse, böyle teknolojilerden yararlanıp büyük isimlerden bihaber olduğum için kendimi kınadım. İnsanların hayatlarına yön veren ve olumlu katkı yapan insanların unutulmaması güzel bir hareket olmuş.

MÜSLÜMAN OLMAYANLARA RAHMET OKUNMAZ!!!!
  • quote:

Birazdan müslüman olmayanlara rahmet okunmaz diyenler gelir.

evet bende yazıyı okuyuncaya kadar tanımıyordum herkesin hertürlü işine yarayan bilgisayarlara öncülük etmiş emeğine sağlık diyelim.unutmadan müslümanlık bütün dinleri kapsar insan ve din ayırt etmez ne olursan ol fark etmez senin bu kendine olan ezikliğin neden ona anlam veremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.