Şimdi Ara

Hub motor elektrikli bisiklet kullananlar? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
18
Favori
40.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Reis ben 26 28 jant guzel bir kadroya bunu almak istiyorum. Konuya yabanciyim sanirim bisiklet, motoru ve pili 2.500 tlyi bulacak burdan yardimlarini esirgeme. Sen kazan biz de cozum yapalim. Yalova pendik feribotuna sokmam lazim bu piskileti :) simdi oncelikle 26-28 ve kadro karari vermem lazim (hiten mi okmali aluminyum mu ?) videoda gordum magic pie hosuma gitti. Senin tecrubelerinden yola cikmam lazim. oldukca bilgilisin yeri gelmis agzin yanmis heleki uyumluluk acisindan bir derleme yaparsan tadindan yenmez. Paket seklinde mesela. Kadrosundan piline kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drfettah -- 18 Haziran 2015; 17:01:33 >
  • Magicpie ve Smartpie izlenimlerimi "Elektrikli Bisiklet Kiti Magic Pie" başlığında paylaştım.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=107014713
  • başta bir bisiklet almam gerekiyor. kadro olarak ne önerirsin. elimdeki dandik kipadan alınan bisiklet olmaz. sağlam kadro olmalı. kron iyi mi? magicpie 4 alacağım arkadan itişli olacak. doğrudan model ismi verirsen ona bakalım.
  • drfettah D kullanıcısına yanıt
    Benim kullandığım kronfd500disc alüminyum kadrolu ve gayet iyi çıktı.
    Schwinn Signature hi-ten henüz yeterince kullanmadım bakalım ne olacak.

Açıkçası malzeme çok önemli değil. Hi-ten olmasının bir sakıncası yok çünkü bisikletin ağır olması gaza bastığında "uçacağınız" için bir dezavantaj yaratmaz. dolayısıyla daha ekonomik oluyorsa hi-ten olabilir.

2 nokta var bunları bisikleti gidip yerinde görmeden anlayamazsınız:

(1)Pil montajını şehir bisikletlerinde benim yaptığım gibi öne yapabilirsiniz. Dağ bisikleti olursa pil büyük ihtimalle ön boşluğa sığmayacak ve port bagaj takmanız gerekecek. Bunun için ölçü almak lazım.
    (2)Motor bütün tork kuvvetini bağlantı noktasından alacağı için 1000w gücünde tekerleğin monte edildiği kısmın özellikle sağlam olması gerekiyor. bunu da yerinde görmelisiniz. Bu kısım biraz ince ve narin görünüyorsa motor frenini kullanmayı unutun çünkü motor freni tamamen bu bağlantı noktasından güç aldığı için kısa sürede o kısmı büker veya sağlam görünse bile ilerde metal yorgunluğuna sebep olabilir. Montajın çok sıkı yapılması önemli. Arka bağlantı noktası öne kıyasla çok daha sağlam olduğu için bütün magicpie4 kitlerimizi arka teker aldık.

Bu ikisini çözdüyseniz geriye estetik kaygılar kalıyor :)

Hub motor elektrikli bisiklet kullananlar? Hub motor elektrikli bisiklet kullananlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muscol -- 20 Haziran 2015; 11:04:36 >

• eyvallah resimleri mobilde gorebildim. acikcasi kaafamda hiten olmali diyor ama haafiflik icin aluminyum kaadro bisiklet alayim diyorum. gercekten arkaa telerin girecegi sase bacaklari kalin olmali. bugun model bakacagim sanirsam 26 j alacagim dag bisikleti tarzinda. yani surtunmeyi azaltip duz ince tekerli yol bisikleeti dde olabilir diyorrm. 30 km/h uzerine cikilmaayaacagi icin stabilite derdim pek yok. disc fren olmalimi onun kaararini vvremeedim. magicpie 3 montajini izzledim disc icin alette uygun montaj alani var.baakallim biraz modell bakayim. uygun fiyatla guzel bir kadro alayim diyorum. tesekkuler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar meraklıları için Pillibisiklet olarak yeterli talep olursa magicpie4 ve smartpie4 kitleri için maltepe şehir parkı veledrom pistinde test sürüşü imkanı vermek istiyoruz. kayıt formuhttps://pillibisiklet.com/test-surusu-talep-ve-kayit-formu/
  • Bazı hub motorlar jantlı satılmıyor biz kendimiz janta takabilir miyiz? Zor bir işlem mi? Eğer zorsa nerede sadece janta taktırabilirim ne kadara mal olur?
  • http://www.aliexpress.com/store/product/24V-36V-250W-Electric-bike-Brushless-Motor-Kit-Electric-Bicycle-Conversion-Kit-Youe-Rear-Hub-Motor/632724_32303458155.html

Mesela ben bu ürünü beğendim bağlantı için o çubukları mı kullanacağız jantın ojinalini söküp bunu mu takacağız?
  • https://www.youtube.com/watch?v=CKrzp39XPVE burdan bakabilrsin ancak göründüğü kadar kolay değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drfettah -- 27 Haziran 2015; 18:05:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muscol

Arkadaşlar meraklıları için Pillibisiklet olarak yeterli talep olursa magicpie4 ve smartpie4 kitleri için maltepe şehir parkı veledrom pistinde test sürüşü imkanı vermek istiyoruz. kayıt formuhttps://pillibisiklet.com/test-surusu-talep-ve-kayit-formu/

Hocam test sürüşünde video çekerseniz çok iyi olur.

Ayrıca haberiniz olsun, şehir değişikliği yapmak durumundayım bu ara o nedenle biraz gecikebilir siparişim.

• türkiyede hub motor satan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

türkiyede hub motor satan var mı ?

kastınız hub motorlu elektrikli bisiklet çevrim kitiyse rott8 ve pillibisiklet satışını yapıyor.
  • Hiç ucuzlamıycak mı bu aletler.
  • lamettrie kullanıcısına yanıt
    pil teknolojisinde devrim niteliğinde bir buluş olmadığı sürece ucuzlamaz malesef
  • muscol kullanıcısına yanıt
    Pilsiz kendi kendini amorti eder belki ilerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muscol kullanıcısına yanıt
    Mustafa bey size bir PM attım bakabilirmisiniz
  • Selamun aleykum
    Muscol hocam Foruma sizin icin uye oldum

Simdi size birkac sorum olucak
    Gumrukte sıkıntı yasamamak adina sadece hub motor siparis edip jant lastik montaji burda kendim yapmak istiyorum nasil olur sizce?

Batarya olarak hobbykingsten lipo siparis edicem.

Asil kafama takilan ise controller yani beyin dedigimiz sey o olmadan olmaz mi? Sadece elcikteki gaz ayariyla yurumez mi? Forumlarda birsuru modifiye controller var kendi yaptiklari seyler
    Illede alcaksak oyle birsey temin etmede sorun olur mu sizce??

• 1500w hub motoru "hızlıca" test ettik. gerçek güç çıkışı 1250w civarında ama bu demek değilki motor zayıf... motor kesinlikle tatmin edici bir performans veryiro benim denediklerim içinde en hızlısı olmuş

• uzuun araştırma ve maddi durum ayarlamadan sonra mid drive motor da tercih kıldım.

bafang 48v750w motor /48v 15ah panasonic lityum iyon batarya setini aldım aliexpressten 880$ di chatle konuşup 850$ a aldım (kargo dahil)

kit gelince kapsamlı bir inceleme ve video atarım
    çok heyecanlıyım çook:)
    düşünenler için
    http://tr.aliexpress.com/item/Bafang-BBS02-48V-500W-Ebike-Motor-with-LCD-8FUN-mid-drive-Electric-Bike-conversion-kits/32664431401.html?spm=2114.13010608.0.52.l2azoW

• yetisenvural Y kullanıcısına yanıt
    Bende bu tür ürünleri takip ediyorum inceleme yapınca sonuçları bekliyorum özellikle yüksek eğimli yollarda test ederseniz bilgimiz olur

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.