Şimdi Ara

Hugh Jackman'ın reklam elçisi olduğu Hintli akıllı telefon üreticisi Micromax, Avrupa'ya açılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Hugh Jackman'ın reklam elçisi olduğu Hintli akıllı telefon üreticisi Micromax, Avrupa'ya açılıyor

Çin veya Hindistan gibi büyük nüfusu olan ve akıllı telefon pazarında büyük potansiyele sahip olan ülkeler, bir süre sonra yerli üreticilerini dünyaya pazarlamaya başlıyor.

Hindistan'ın en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda olan Micromax, yeni amiral gemi modeli Canvas Turbo için Wolverine olarak tanıdığımız ünlü aktör Hugh Jackman ile reklam anlaşması imzalamıştı. Micromax ürünlerini sadece Hindistan pazarına yönelik olarak üretiyor. 

Ancak firma Canvas Turbo modelini Avrupa pazarına da sunmak niyetinde. Canvas Turbo modeli bu hafta itibariyle Hindistan'da satışa sunulurken, firma uluslararası olarak ilk adımını Rusya ve Romanya'da atacak. Canvas Turbo ilerleyen haftalarda Rusya ve Romanya pazarında boy göstermeye başlayacak.

Canvas Turbo'nun bu ülkelerdeki başarısı firmanın yol haritasını belirleyecek. Şartlara göre Canvas Turbo ve farklı Micromax modelleri Avrupa'nın diğer ülkelerinde de pazara sunulabilecek. 

Canvas Turbo modeli 5 inçlik Full HD bir ekrana sahip. Kasasında alüminyum malzeme kullanılan Canvas Turbo, 1.5GHz saat hızında çalışan Cortex-A7 tabanlı MT6589T işlemcisinden gücünü alıyor. PowerVR 5 serisi bir grafik birimi barındıran cihazda 2GB RAM, 16GB artırılamayan depolama kapasitesi, 13MP çözünürlükte kamera, Android 4.2.1 işletim sistemi şeklinde diğer özelliklere sahip. Canvas Turbo 325$ civarında bir fiyatla satılıyor.  

• Kod adı kılıçbalığı

• Hugh jackman yerine bollywood yildizlarindan birini mesela aamir khan'i kiralasa daha iyi olmaz miydi

• quote:

Orijinalden alıntı: Psydia

Hugh jackman yerine bollywood yildizlarindan birini mesela aamir khan'i kiralasa daha iyi olmaz miydi

Süper kahraman kiralamak moda olduHtc'de Robert Downey jr. ile anlaşmıştı bide yanılmıyorsam nokia man of steel ve dark night filmlerinin sponsorluğunu yapmıştı
  • Fiyatına göre çok iyi görünüyor. Buralara gelse de rekabet daha da kızışsa. Böyle giderse bir kaç nesil sonraki iPhone'lar 5 bin liraya gelecek.

• MicroSD desteği yok.

• hiç çıkmasınlar bu tasarım ile,hindistan da mutlu mutlu satsınlar

• Bu tasarım ile alacak insan görmedim henüz. Fiyatı da çok iyi değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeavyClocker -- 28 Ekim 2013; 11:01:08 >
  • Tasarım: 5/10
    Donanım 7/10
    Android 4.2.1 pek ilerleyemez diye düşünüyorum. MicroSD de yok ayrıca
  • yine gelmiş konuya tasarım mühendisi elmacılar bunlar alışmış bi telefona 2100 lra vermeye ucuz görünce direk dandik.Tam bi f/p cihazı ülkemizede gelir inş.

• Hintliler de akıllı telefon yaptı dünyaya satmaya hazırlanıyor. biz de anca 12 taksitle 2000 lira bayılalım elin korelisine... üretmeyen toplumdan hiçbir şey olmaz. üretimi teşvik etmek yerine rant peşinde koşuluyor.

• Turkcell'in Türk mühendislerinin dehşetengiz olağanüstü hatta süper hiper fantastik şekilde tasarladığı (ve çinde üretilen elbette) Turkcell T40'dan çok daha şahane bir telefon yapabilmişler en azından saygı duymak gerekiyor. Demek ki öyle adamın kulağına zurna dayayarak olmuyormuş bu işler.
  • Tasarıma öldüm , o nasıl güzel tasarımdır öyle
  • arka kamerayı paintte eklemişler herhalde. çok sırıtmış
  • quote:

Hugh jackman yerine bollywood yildizlarindan birini mesela aamir khan'i kiralasa daha iyi olmaz miydi

+1
  • Reklam elçisinin ne anlama geldiğini birisi söyleyebilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem71

Çin veya Hindistan gibi büyük nüfusu olan ve akıllı telefon pazarında büyük potansiyele sahip olan ülkeler, bir süre sonra yerli üreticilerini dünyaya pazarlamaya başlıyor.

Hindistan'ın en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda olan Micromax, yeni amiral gemi modeli Canvas Turbo için Wolverine olarak tanıdığımız ünlü aktör Hugh Jackman ile reklam anlaşması imzalamıştı. Micromax ürünlerini sadece Hindistan pazarına yönelik olarak üretiyor. 

Ancak firma Canvas Turbo modelini Avrupa pazarına da sunmak niyetinde. Canvas Turbo modeli bu hafta itibariyle Hindistan'da satışa sunulurken, firma uluslararası olarak ilk adımını Rusya ve Romanya'da atacak. Canvas Turbo ilerleyen haftalarda Rusya ve Romanya pazarında boy göstermeye başlayacak.

Canvas Turbo'nun bu ülkelerdeki başarısı firmanın yol haritasını belirleyecek. Şartlara göre Canvas Turbo ve farklı Micromax modelleri Avrupa'nın diğer ülkelerinde de pazara sunulabilecek. 

Canvas Turbo modeli 5 inçlik Full HD bir ekrana sahip. Kasasında alüminyum malzeme kullanılan Canvas Turbo, 1.5GHz saat hızında çalışan Cortex-A7 tabanlı MT6589T işlemcisinden gücünü alıyor. PowerVR 5 serisi bir grafik birimi barındıran cihazda 2GB RAM, 16GB artırılamayan depolama kapasitesi, 13MP çözünürlükte kamera, Android 4.2.1 işletim sistemi şeklinde diğer özelliklere sahip. Canvas Turbo 325$ civarında bir fiyatla satılıyor.  

arkadan gayet güzel gözüküyor, keşke önden de düzgün görükeydi de sakat doğmayaydı güzelim telefon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crimson -- 28 Ekim 2013; 18:24:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sadece fotoğraflara bakarak yorum yapmanın haksızlık olacağını düşünüyorum, ele alınınca önemsenecek bir cihaz olacağını düşünüyorum

yaklaşık 3-4 yıldır yarı hayatım Hindistan'da geçti.
    en son yaklaşık 2 ay önce Hindistan'daydım.
    yeğenim için istek üzerine uygun fiyatlı bir telefon aldım.
    micromax canvas 4 o günlerde popüler bir cihazdı ve sürekli alışveriş yaptığım mağaza sahibi bunun iyi olduğunu tavsiye etti.

http://www.canvas-4.com/lowBandwidth/index.aspx.

ürün çok şık bir kutuda ve şık aksesuarları ile birlikte satılıyor.

yanlış hatırlamıyor isem ürün için yaklaşık 570-600 tl gibi bir para ödedim.

ürünü çevremde birkaç kişiye göstedim (samsung'un yeni cihazı diyerek gösterdim, markayıda hindistan için özel tasarladıklarını söyledim) gösterdiğim kişiler cihazı çok beğendi. hele fiyatını söyleyince ya bundan getirip satsak nasıl olur diye yorumlar yapmaya başladılar.

Hintlilerin Micromax'ın yanında karbon ve spice markalarıda var. Çok ciddi adetlerde ülke içinde ürün satıyorlar. Keşke bu markalarda Türkiye'ye gelsede insanlar daha yüksek özellikli cihazları daha uygun fiyata alabilse.

• mtk işlemci powerVR ekran kartı 4.2 Os işletim sistemi 2 tane plastik kap biraz para tamamdır. Sür gide piyasaya ortalık çöplük oldu yav...
  • quote:

Hugh jackman yerine bollywood yildizlarindan birini mesela aamir khani kiralasa daha iyi olmaz miydi

Daha iyi olurdu tabi ama HTC nin Ironman'i ile Wolverine kapıştırması yapmak için Hugh amcayı tutmuşlar...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.