Şimdi Ara

Lg G2'nin kamerası cidden çok kötü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
3
Favori
17.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abime Lg G2 aldık. 1 hafta oldu. Aldığımızdan beri kameradan şikayet ediyordu. Bugün s4'ü olan misafir geldi hazır gelmişken karşılaştıralım dedik.
    bendeki Lumia 920 ile öbürlerinin arasında cidden çok büyük fark var benimki çok daha canlı ve kaliteli
    babamın iphone 5 lumia'ya en yakını aralarında pek fark yok ama iphone karanlık bölgeyi tam odaklayamıyor.
    s4 ise iphone'a bakarak ciddi şekilde kalitesiz. Renkler çok daha soluk
    Lg G2 ise cidden abimin dediği gibi berbat. S4 ile bile karşılaştırdığımızda arasında büyük fark var. Renkler hem soluk hemde çok kalitesiz. Ayrıca zannedersem yazılımsal olarak piksel kaybı söz konusu. Büyüttüğünüzde çok ciddi kalite kaybı yaşanıyor.
    Telefonu alırken yorumlara bakmıştık kamerası şöyle güzel böyle güzel yazmışlardı. Ama inanın cidden çok kötü. Telefonda kamera hariç hiçbir şeyden şikayetimiz yok hatta okadar masraftan kaçmamışlar ki halat gibi şarj kablosu var. Ama kamera..
    tek tek ss atmak isterdim ama akşam aklıma gelmedi resimleri saklamak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Android tarafindaki en iyi kullanici kamerasi seklinde yorumlar okumustum. Sizde donanimsal bir sıkıntı olabilir belki de. Bence gidip baska g2 lerle karsilastirin. Tabi nasil cektigini bilmiyorum kotu de olabilir. Ama bu yorumu ilk defa sizden duyuyorum.

S4'un fotograf kalitesi i5'ten daha iyi belki amoled ekran yuzunden oyle gorunmus olabilir bilgisayara atip ordan bakin derim.

Ve de nokia kameralarina kimse yaklasamaz bile

• oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: Balawitz

Android tarafindaki en iyi kullanici kamerasi seklinde yorumlar okumustum. Sizde donanimsal bir sıkıntı olabilir belki de. Bence gidip baska g2 lerle karsilastirin. Tabi nasil cektigini bilmiyorum kotu de olabilir. Ama bu yorumu ilk defa sizden duyuyorum.

S4'un fotograf kalitesi i5'ten daha iyi belki amoled ekran yuzunden oyle gorunmus olabilir bilgisayara atip ordan bakin derim.

Ve de nokia kameralarina kimse yaklasamaz bile

aynen öyle nokia'yla aralarındaki farkı ben buraya yazsam herkes yalan der.
    bizimde aklımıza geldi acaba bir sorun mu var diye. çünkü bildiğimiz piksel kaybı var bir yakınlaştırıyorsun 5 adım uzaktaki adamın yüzü gözükmüyor
    hepsine Full HD ekranlı bir pc'den baktık

• quote:

Orijinalden alıntı: AkdenizLee

oldu

işte senin gibiler yüzünden bugün plastiği deri diye satan samsung değilde tamamen Alüminyum kasa yapan HTC zarar ediyor.
    senin gibiler yüzünden Galaxy zoom gibi salak birşey çıkartan samsung değilde nokia 1020 gibi tarih yazan bir telefon çıkaran nokia zarar ediyor.
    ve yine senin gibiler yüzünden s4 G2'den kat kat fazla satıyor. çünkü onun işlemcisi sınapdragon ve tam 1.7 geheze ve 8 taneeeee !!!
    ama animasyonda kasıyor. 1 ghz işlemci ve 512 ram'i olan Lumia 520 ve İphone 3g bile bu kadar basit işlemlerde kasmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inwwisible -- 27 Ekim 2013; 10:59:56 >
  • merhaba,

ip5 i kaç tl ye aldınız ?

Lumia 920 yi kaç tl ye aldınız ?

LG G2 yi kaç TL den satın aldınız ?

Donanımsal bir sorun yoksa ( DH incelemesinde bile bunu belirttiler , hatalar var ve güncelleme gelmesi gerekli ) 13mp ve bu donanım gücüyle yeni bir cihaz için eleştiriler için ÇOK erken
  • S4'un kamerasi 920'den iyi. Dusuk isik ortaminda cekilen fotograflar haric cok daha keskin ve net bir goruntu sunuyor. Abartip durmayin artik su 920'nin kamera performansini. 925'ten de iyi S4'un aydinlik ortam fotograflari.

G2'yi bilemiyorum.

Ornek fotograflar olmadan olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 27 Ekim 2013; 11:12:26 >
  • G2 nin donanımsal sorunu vardır bence normalde anrodid telefonlar içinde bildiğim en iyi kameraya sahip..
  • Karşılaştırdığınız cihazlar hataları giderilmiş cihazlar G2 yeni bir cihaz kamera güncellemesi çıkacağı söyleniyor yazılım oturduğu zaman çok farklı olur LG nin amiral modelinin kamerası kötü olmaz canınızı sıkmayın
  • 1-2 incelemede kamera ve foto çekimlerinde iyiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inwwisible

Abime Lg G2 aldık. 1 hafta oldu. Aldığımızdan beri kameradan şikayet ediyordu. Bugün s4'ü olan misafir geldi hazır gelmişken karşılaştıralım dedik.
    bendeki Lumia 920 ile öbürlerinin arasında cidden çok büyük fark var benimki çok daha canlı ve kaliteli
    babamın iphone 5 lumia'ya en yakını aralarında pek fark yok ama iphone karanlık bölgeyi tam odaklayamıyor.
    s4 ise iphone'a bakarak ciddi şekilde kalitesiz. Renkler çok daha soluk
    Lg G2 ise cidden abimin dediği gibi berbat. S4 ile bile karşılaştırdığımızda arasında büyük fark var. Renkler hem soluk hemde çok kalitesiz. Ayrıca zannedersem yazılımsal olarak piksel kaybı söz konusu. Büyüttüğünüzde çok ciddi kalite kaybı yaşanıyor.
    Telefonu alırken yorumlara bakmıştık kamerası şöyle güzel böyle güzel yazmışlardı. Ama inanın cidden çok kötü. Telefonda kamera hariç hiçbir şeyden şikayetimiz yok hatta okadar masraftan kaçmamışlar ki halat gibi şarj kablosu var. Ama kamera..
    tek tek ss atmak isterdim ama akşam aklıma gelmedi resimleri saklamak.

Yanlışlıkla çözünürlük düşük çekmiş olmayın sakın 😉

Çünkü 9 ay note ll ve 4 ay s4 kullandıktan sonra g2 ye geçtim dediklerinizle uzaktan yakından alakası yok.

Herseyden önce samsunglar ışığa gore diyafram ayarı yapmıyor yani bir kompozisyon çekerken kadrajin en aydınlık yerini baz alıyor. Böyle olunca karanlık kalan yer komple simsiyah çıkıyor ve detay falan görünmüyor iPhone da ise nereye dokunursaniz oranın ışığıni baz aldığı için resmin her yerini detaylı çekebilirsiniz. G2 de aynı iPhoneda olduğu gibi ışığı ayarlayabilirsiniz dokunarak. Öte yandan fotoğraf kalitesi s4 ile aynı geldi bana ki çok fazla fotoğraf çeken biriyim.

Üstelik henüz hiç bir güncelleme almamış bir cihaz bu denli yerden yere vurmak çekememezlik olur. Şu cihazın donaniminda ve batarya performansinda 1400 liraya başka cihaz var mı acaba? Note 3 bile 2200 lira yani bundan yüzde 50 den daha pahalı ve daha düşük donanıma sahip.. biraz gerçekçi olun ve cihazinizin sorunu olabilecegini düşünün. 😏

• quote:

Orijinalden alıntı: inwwisible

quote:

Orijinalden alıntı: AkdenizLee

oldu

işte senin gibiler yüzünden bugün plastiği deri diye satan samsung değilde tamamen Alüminyum kasa yapan HTC zarar ediyor.
    senin gibiler yüzünden Galaxy zoom gibi salak birşey çıkartan samsung değilde nokia 1020 gibi tarih yazan bir telefon çıkaran nokia zarar ediyor.
    ve yine senin gibiler yüzünden s4 G2'den kat kat fazla satıyor. çünkü onun işlemcisi sınapdragon ve tam 1.7 geheze ve 8 taneeeee !!!
    ama animasyonda kasıyor. 1 ghz işlemci ve 512 ram'i olan Lumia 520 ve İphone 3g bile bu kadar basit işlemlerde kasmıyor.

zartt

• G2 ile cektigim bi fotograf nasil kotu denebilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Test videosunu izleyip gaza gelen vok olur.

Benim de internetten gordugum orneklere gore, G2 gayet iyi fotograf cekiyor. Hele aydinlikta 920'den iyi olduguna suphe yok.

• inwwisible kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, büyük ihtimalle donanımsal bir sorun var cihazınızda.
    Çekmiş olduğunuz fotoğrafları paylaşırsanız daha sağlıklı olur kanımca, ona göre değerlendirmelerimizi yaparız.
    İyi günler.

Düzenleme: İmla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1BB4C024C -- 27 Ekim 2013; 12:11:28 >
  • Kapalı mekanda çektiğim bir video. 1080p 30fps. Seslerin patladığına takılmayın çünkü orada kulaklarım bile patlıyordu Youtube görüntü kalitesini biraz düşürmüş. Noise çok az gibi geldi bana

• quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

Kapalı mekanda çektiğim bir video. 1080p 30fps. Seslerin patladığına takılmayın çünkü orada kulaklarım bile patlıyordu Youtube görüntü kalitesini biraz düşürmüş. Noise çok az gibi geldi bana

G2 mi bu? Video beden agir isliyor anlamadim? 30 degil de 15 FPS gibi.

• Iphone 5 ten g2 ye gectim. Kamera performansi gece karanliktaki cekimler disinda ip5 ten fersah fersah otede.gece performansini begenmiyorum yalniz. Bir foto de benden gelsin

• Alegro1453 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam ingiltere romu yüklü G2. Ancak odak sorunu devam ediyor. O sorunun çözülmesi gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: web101

Karşılaştırdığınız cihazlar hataları giderilmiş cihazlar G2 yeni bir cihaz kamera güncellemesi çıkacağı söyleniyor yazılım oturduğu zaman çok farklı olur LG nin amiral modelinin kamerası kötü olmaz canınızı sıkmayın

+1
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.