Şimdi Ara

İlk Tizen tableti Japonya'da ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İlk Tizen tableti Japonya'da ortaya çıktı

Samsung'un yakın zamanda piyasaya süreceği Tizen işletim sistemini taşıyan ilk akıllı telefon modelleri merakla beklenirken, ilk Tizen tableti uzak bir ülkede ortaya çıktı.

Systena tarafından tasarlanan tablet modeli Tizen işletim sistemi üzerinde çalışıyor ve sadece geliştiriciler için üretilmiş. Cihazda Tizen geliştirici araçları, rehberler yer alırken, Systena tarafından teknik ve danışmanlık hizmeti de sunuluyor. 

Tablet modelinde 1.4GHz saat hızında çalışan Cortex-A9 tabanlı 4 çekirdekli bir işlemci yer alıyor. 2GB RAM, 32GB depolama kapasitesi, 10.1 inçlik Full HD ekran, Tizen 2.1 işletim sistemi şeklinde özellikler yer alıyor. Systena tablet modeli hakkında şimdilik bir fiyat bilgisi vermiyor. 

Tizen işletim sistemi ile ilk etapta akıllı telefon cihazlarının piyasaya çıkacağı biliniyor. Ancak ilk tablet ürünlerinin ne zaman ticari olarak boy göstereceği bilinmiyor. 

• Şu tizen tutacağa benziyor.

• Samsung kedi ios unu yaratmaya çalışıyor Androiden bağımsızlaşak için...

• İkonlar şık duruyor yanlız 2GB ram standartmı oluyor yoksa sistemmi hantal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 GB ram gayet yeterli gibi. Yazılım stabilitesi arttırılsın 1 GB bile yetebilir. Mühim olan en yüksek verimlilik bana göre. Optimizasyon iyi olursa çok da iyi olur.

Ama unutulmamalı Tizen in markete verdiği önem ve marketini geliştirmesi piyasaya tutunacak mı yoksa doğmadan ölecek mi bunun cevabını da verecek

• Bi bada faciasi daha olmasin da.

• İkonlar aynı meego`daki ikonlar.

• yine linux u evirip çevirip kastıracaklar anlaşılan,yeme türkiyem..

• Yeni bir bada mı doğuyooooor

• 30 yıllık linux çekirdeğinden bir halt olmaz gibime geliyor da görelim bakalım

• Olmaz bundan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beatlerym

2 GB ram gayet yeterli gibi. Yazılım stabilitesi arttırılsın 1 GB bile yetebilir. Mühim olan en yüksek verimlilik bana göre. Optimizasyon iyi olursa çok da iyi olur.

Ama unutulmamalı Tizen in markete verdiği önem ve marketini geliştirmesi piyasaya tutunacak mı yoksa doğmadan ölecek mi bunun cevabını da verecek

tizen, android uygulamaları ile uyumlu çalışacak diyorlardı. linux tabanlı olduğundan dolayı herhal.

• Gelişip öyle gelsin. Yok appsdi yok güncellemeydi beklemez kimse artik. bada'yi unutmuyor millet.

• Bence gerekli böyle bir rekabet. Android biraz çalışınca cihaz ateş gibi oluyor. Tarayıcı performansı oldukça kötü. Rehbere girerken bile zorlanıyor. Sony Xperia Arc S ve Samsung Galaxy S3 için söylüyorum bunları ama sanırım diğer cihazlar da böyle.

• samsung tizen ve androidi seçenekli boot ile s5 modelinde kullanıcıya sunacak

sistemler arası küçük alışverişi mesela rehber ve küçük kişisel bilgileri gönderebilme imkanı sağlayacak

2-3 yıl bu şekilde devam edecek ve uygulama sayısı arttıkca amiral gemi modelleri hem android hem tizen olarak satışa çıkacak ve uygun bir zamanda androidden tamamen vaz geçilecek

bunun tersi bir senaryonun sonu nokia ile aynı olur
  • İşlemci ismi tr'de fail to fail olur,ne o öyle tiiz'den der gibi
  • İsmi gerçekten tuhaf olmuş.Eğer stabil olursa tutabilir.Sonuçta görsellik olarak ios da pek güzel değil ikonlar falan ama herkes kullanıyor.
  • android daha iyi.
  • Pek tutmaz diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: SuperSantorelli

İşlemci ismi tr'de fail to fail olur,ne o öyle tiiz'den der gibi

Tizen islemcili s5 ahahahahahaah

Tizen OS(İsletim sistemi)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.