Şimdi Ara

AMD'nin eski nesil bazı işlemcileri, Windows 8.1'in 64-bit versiyonu ile uyumlu değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD'nin eski nesil bazı işlemcileri, Windows 8.1'in 64-bit versiyonu ile uyumlu değil

AMD'nin bir döneme damgasını vuran bazı işlemci modelleri, Windows 8.1 ile problem yaşıyor. Microsoft tarafından da doğrulanan bilgiye göre,  güvenlik verimliliğini arttırabilmek adına Windows 8.1'den kaldırılan CMPXCHG16b komutu nedeniyle, AMD64 serisi Athlon X2 64 ve Opteron 185 serisi işlemcilerin kullanıldığı sistemlere, Windows 8.1'in 64-versiyonu malesef kurulamıyor. 

Bu işlemcilerin çalıştırdığı sisteme sahip kullanıcılar, dilerlerse Windows 8.1'in 32-bit versiyonunu kullanabilirler. Microsoft cephesi, bu değişiklikten etkilenen bilgisayar sayısının son derece az olduğunu belirtiyor. Seattle merkezli şirketin bu açıklaması, en azından mevcut durum itibariyle, konuya çözüm olacak bir güncellemenin yakın gelecekte pek mümkün olmayacağının sinyali olarak değerlendiriliyor. 

• O işlemciyi kullanıp 8.1 kuranlar ne içiyor aynısından istiyorum
  • Bu olay zaten Windows 8 ilk çıktığında da bazı işlemcileri desteklememesi olarak kendini biraz olsun göstermişti sanki.

• Windows 7 fazlasıyla o kullanıcıların işini görecektir..

• Microsoft'un yazılım alemindeki yetkinliğini tartışmaya gerek yok. Isteseler o desteği verirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten o seviyede işlemci kullananlar en fazla 2 gb ramli sisteme sahiptirler 6 bit niye kursunlar. 8 gb ram varsa zaten 200 liralık ram alan 100 lira verip athlon 2 x2 250/260/270 alır.

• quote:

Orijinalden alıntı: EISMANN

abicim bırakın amd nin eski işlemcisi win 8 çalıştırsa ne çalıştırmasa ne

yurt dışı sitler cayır cayır r9 290x inceliyor siz amd nin üretimden kalkmış işlemcilerine haber yapıyorsunuz. lansmana gittiniz taa dünyanın ucuna noldu ??

sık sık güncellenen haber sitesi diyorsunuz neyse..

su akar dh bakar..

Merhaba,

AMD henüz R9 290X'i sağlayamadı, inceleme de bundan dolayı çıkmadı.

AMD, Hawaii etkinliğinde herhangi bir kart vermemiştir, kartları daha sonra ülkelere göndermiştir. Ancak Türkiye için sorun, gümrük mevzuatından ötürü kartların çekilmesinde problemler yaşanması.

Emek harcanmış bir içeriği, asıl nedenini bilmediğiniz asılsız bir gerekçe ile karalamaya çalışmanız hakkında sadece bir sözü hatırlatmak istiyorum; "Bilgi sahibi olunmadan, fikir sahibi olunmaz."

İyi geceler.

• Oyun oymadıktan sonra internet için XP yerine win7 yada Win8 (başlat olmadığı için 8.1 tercih edecekler) kullanılabilir. Sonuçta Win7 yada Win8 hem sistemde gayet seri çalışıyor hemde güvenlik sorunları ve çökme derdinden kurtarıyor. Ben AMD X2 3600 denedin gayet güzel çalışıyor. Sonuçta elinde X2 6000 yada 7850BE işlemciler giriş seviye gayet güzel oyunda oynatıyor, bu işlemcileride çöpe atamazsın yerine 150 TL verip ölü yatırımda yapamazsın.
    Tabi illada 8.1 kurmak zorunda değil canavar gibi Win 7 var

• athlon x2 6000+ 3.0 win7 de yağ gibi akıyor...

• sadece bunlar mı?

w8 yüklü gelen 6 aylık laptoplar bile uçuşa geçti
  • quote:

Orijinalden alıntı: EISMANN

abicim bırakın amd nin eski işlemcisi win 8 çalıştırsa ne çalıştırmasa ne

yurt dışı sitler cayır cayır r9 290x inceliyor siz amd nin üretimden kalkmış işlemcilerine haber yapıyorsunuz. lansmana gittiniz taa dünyanın ucuna noldu ??

sık sık güncellenen haber sitesi diyorsunuz neyse..

su akar dh bakar..

Abicim haberleri zorla mı okutuyorlar! İlgi duymadığın bir haberse okumazsin.Yalnız dediğin doğru burası donanımHABER.

• Bu ne ya? Windows 8'imi 8.1'e yükselttim, ilk açılışta bir baktım ki şu sürücü uyumsuz, bu yazılım uyumsuz yardım almak ister misiniz? diye soruyor bir de. Onca programın felan bir de 8.1 uyumlu olanını ara güncelle kur şimdi. Allah'tan şu donanımın uyumsuz diye bir mesaj karşılamadı beni derken al işte...
  • yok şu türkiyeye ne zaman geldi siz ne zaman incelediniz,yok yabancı siteler neler yapıyor siz neler yapıyosunuz,beğenmiyosan girme siteye arkadaşım seni zorlamı sokuyolar ,şu koskaca türkiyede kaç tane teknoloji sitesi var peki soruyorum varmı erdi abi gibi haber yapan?,sanki ekran kartları işlemciler bilmem neler ofiste duruyoda keyfinden incelemiyor adam,cumartesi saat 11 de haber girmiş hangi insan cumartesi saat 11 de çalışır? bunudabi düşün

• millet birbirine diz atıyor şu haber iyi bu haber kötü diye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Bu ne ya? Windows 8imi 8.1e yükselttim, ilk açılışta bir baktım ki şu sürücü uyumsuz, bu yazılım uyumsuz yardım almak ister misiniz? diye soruyor bir de. Onca programın felan bir de 8.1 uyumlu olanını ara güncelle kur şimdi. Allahtan şu donanımın uyumsuz diye bir mesaj karşılamadı beni derken al işte...

8.1 biraz sorunlu benimde başıma şöyle birşey geldi,intel i5 tabanlı hd4000 grafik birimli ulrabook kullanıyorum,harici grafik birimi amd hd7000 serisi windows 8 bana hangi uygulamalarda haricinin hangisinde dahilinin çalışacağını soruyordu,steam oyuna girerken harici çalışmıyor,dahili hd4000'den oyunu açıyordu hariciden açmaya kalkıncada d3d garip hatalar veriyordu ben sorunu çözemeyip mecbur windows 8'e geri döndüm,amd bakıyorum sürücü yok,lenovo sitesinden bakıyorum 8.1 sürücüleri var tek tek kuruyorum hayda gene aynı sorun şuan mecbur 8 kullanıyorum.

• Bizim pc nin neden goctugu anlasildi...

Ekleme: x2 260 ta problem yokmuş....:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoltAction -- 27 Ekim 2013; 12:51:04 >
  • eski işlemci olsu nokadar
  • işlemci önce çıktığına, işletim sistemi sonra çıktığına göre haber başlığı şu şekilde düzeltilmeli;

Windows 8.1 in 64-bit sürümü AMD nin bazı eski işlemcilerini desteklemiyor

madem Türkçe yazıyorsunuz "versi'y'on" yerine de "sürüm" ya da "uyarlama" kelimesini kullanın bari..

problem AMD nin eski işlemcisinde gibi bir hava verecek şekilde başlık kullanıyorsunuz.. Adamlar taa kaç yıl sonra çıkacak windows 8.1 in içindeki kodları tahmin edip işlemci tasarlayamazlardı de mi..

donanımhaber bazı firmalara karşı takım fanatikleri gibi tavır takınıyor.. bu da hoş olmuyor..

• Zaten eski versiyon belirtilen işlemcilerle windows 8.1 kullanılması biraz saçma olur.
  • Yorumum gümrükte takıldı, işlemleri bitince(2 ay?) yayınlanacak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.