Şimdi Ara

Samsung ve LG elektrik yolsuzluğu nedeniyle Güney Kore'de soruşturma geçiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung ve LG elektrik yolsuzluğu nedeniyle Güney Kore'de soruşturma geçiriyor

Güney Kore'nin en büyük iki elektronik devi olan LG ve Samsung bugüne kadar birbirileri ile teknoloji rekabeti ve patent davaları ile gündeme gelmekteydi. Ancak bu kez iki firma bir soruşturma konusunda biraraya geldi.

Güney Kore medyasının ülkenin en büyük enerji sağlayıcısı Güney Kore Elektrik Gücü firmasından elde ettiği bilgilere göre 2004 yılından bu yana Samsung ve LG, elektrik şebekesinden izinsiz olarak kullanımda bulunuyor.

Ülkede sadece üretim ile madencilik ekipmanı ve tesisleri için daha ucuz veya ücretsiz olan sanayi elektriği kullanımına izin veriliyor. Ancak LG ve Samsung sanayi elektriğini Ar-Ge çalışmaları ve ofis ihtiyaçları için kullanmakta. Bu da kesinlikle kanun dışı sayılıyor. 

LG ve Samsung böylece enerji konusunda haksız yere tasarruf etmiş oluyor ve artan para da diğer faaliyetlere ayrılıyor. Eğer iki firma soruşturmada haksız bulunursa, bugüne kadar elektrik masrafını ne kadar azalttıkları hesap edilecek ve ceplerine giren miktarın iki katı ceza olarak yazılacak. Bunun ciddi bir meblağ olduğu tahmin ediliyor. Bunun yanında yaklaşık 10 yıldır iki firmanın izinsiz elektrik kullanımının nasıl farkedilmediği de merak konusu.

• Saka gibi. Dunyanin en buyuk sirketlerinden ikisi , kacak elektrik kullanıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar dünyaca ünlü firma ve kaçak kullanıyorlar

• birazdan samsung ağır eleştirelere maruz kalıcak.

• Güney Kore'ye bak bizim firmamız bizim sermayemiz dememiş ifşa etmişler

• Samsung beni şaşırtmıyor artık. Hileli testlerden sonra elektrik kaçakçılığı. Vatanına ihanet. Benim inancıma göre kul hakkı yeme. Kul hakkı yenilerek üretilip satılan 40 milyon galaxy s4. LG'ye de hiç yakıştıramadım. Ondan sonra LG G2 çok ucuz, 1020 pahalı. Tabi ucuz olur. Hava bedava su bedava elektrik bedava.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 26 Ekim 2013; 23:45:56 >
  • biji samsung

• Abi güldüm resmen ya adamların kazandığı paraya bak..Ama kaçak elektrik kullanıyorlar
  • Haberin Kaynağı Neresi ?

Edit : mention

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glos7777 -- 26 Ekim 2013; 23:51:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: glos7777

Haberin Kaynağı Neresi ?

Kore Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

biji samsung

Biji Sony

• quote:

Orijinalden alıntı: web101

quote:

biji samsung

Biji Sony

Yaşasın Nokia.

• quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

Orijinalden alıntı: web101

quote:

biji samsung

Biji Sony

Yaşasın Nokia.

Yaşasın Dh kardeşliği

• quote:

Orijinalden alıntı: carnador

quote:

Orijinalden alıntı: glos7777

Haberin Kaynağı Neresi ?

Kore Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi.

Kedaş

• Bunların binası da yan yana dır şimdi:) elektrik direğine tel atıp kardeş kardeş elektriği çalıyorlardır:)

• BUNLAR KORELİ DEĞİL BİLDİĞİN HAKKARİLİ

• ABD hükümeti Apple her yerde korusun, G. Kore hükümeti her yıl bilmem kaç yüz milyon dolar vergi ödeyen şirketlerine sorulturma açsın...

• Ekrem sen haber yapma nerde bu haberin kaynagi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kayıp Kaçak Bedeli : 2000 TL'ye Leğen.
  • Varan 3

www.pcworld.com/article/2057720/taiwan-fines-samsung-for-defaming-htc-with-fabricated-reviews.html

Samsung'a sahte internet yorumları için Tayvan hükümeti tarafından para cezası.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.