- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Yeni vergi sisteminde CO2 avantajı/dezavantajı olan araçlar?
36 Cevap1155 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4685 Mesaj
26 Ekim 2013; 19:24:58 

https://bim.sanayi.gov.tr/temp/ARAC_HALK_YENI.aspx

son günlerde vergi sistemi yenilenecek haberleri çoğaldı. hem mtv hem de ötv de düzenleme yapılacağı yönünde haberler mevcut. yukarıdaki linkte de tüketicileri bilgilendirecek bir uygulama hazırlanmakta.

ikinci el araçların mtv sinde bir değişiklik beklenmiyor yönünde haberler var.

güncel satılan 0 km araçlar içinde co2 salınımına göre avantajlı ve dezavantajlı araçlar hangileridir?

dizel, benzin, lpg yi baz alarak marka model bilgisi paylaşımı yapabiliriz.

bu bir işaret...

272 Mesaj
26 Ekim 2013; 19:28:05 

Eğer otv CO2 ye göre düzenlenirse benim seçimim tartışmasız Mazda olurdu 2.2 dizeller hem az yakıyor hem salınımı dusuk hem de çok performanslı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2734 Mesaj
26 Ekim 2013; 19:33:27 

Civic HB dizel 94 gr/km co2 salınımı var.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 13 sa. 34 dk. kadarı kaldı.
26 Ekim 2013; 19:41:56 

İyice arap saçı olucak.

Madem bir düzenleme yapıcaklar bi kere olsun altyapısı sağlam olsun.

Nerdeeee!!!!!!

1567 Mesaj
26 Ekim 2013; 19:43:27 

lpg li araçlardan vergi almamaları gerek

4160 Mesaj
26 Ekim 2013; 19:45:41 

quote:

Orijinalden alıntı: siklopentan

Eğer otv CO2 ye göre düzenlenirse benim seçimim tartışmasız Mazda olurdu 2.2 dizeller hem az yakıyor hem salınımı dusuk hem de çok performanslı

hakikaten mazda gibi markaların çok işine yarayacak bu sistem

Karavana bakırdandır kışla yolu çamurdandır zengini bedel öder askerimiz fakirdendir...

2584 Mesaj
26 Ekim 2013; 19:46:55 

Bi rx8 alıp koyun Bi tarafa sıfırı 200.000 olacak .
acord unuz varsa elinizden,çıkartın sistem gelince tekrar alın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

933 Mesaj
26 Ekim 2013; 19:58:33 

Site hatalı sanırım. Sonuç vermiyor. 1.3 multijet Euro 4 aracım.

Eğer bir gün hız yüzünden ölürsem ağlamayın, çünkü ben gülümsüyordum.

479 Mesaj
26 Ekim 2013; 20:17:37 

quote:

Orijinalden alıntı: cLk

https://bim.sanayi.gov.tr/temp/ARAC_HALK_YENI.aspx

son günlerde vergi sistemi yenilenecek haberleri çoğaldı. hem mtv hem de ötv de düzenleme yapılacağı yönünde haberler mevcut. yukarıdaki linkte de tüketicileri bilgilendirecek bir uygulama hazırlanmakta.

ikinci el araçların mtv sinde bir değişiklik beklenmiyor yönünde haberler var.

güncel satılan 0 km araçlar içinde co2 salınımına göre avantajlı ve dezavantajlı araçlar hangileridir?

dizel, benzin, lpg yi baz alarak marka model bilgisi paylaşımı yapabiliriz.

Diğer ülkelerde yapılmışı var zaten. Vergi dilimleri bunlara yaklaşık olacaktır(tabiki aynı dilimde daha fazla mtv ödyeceğiz o ayrı.)

Vergi dilimi seçerek tüm arabaları görmek için Band A - Band M
http://www.nextgreencar.com/car-tax/band/

Marka model motor seçerek emisyonu(vergi dilimini görmek için)
http://www.nextgreencar.com/car-tax/calculator.php

Bir Modelin bütün seçeneklere göre emisyonlarınu görmek için
http://www.nextgreencar.com/car-tax/make-model/

8013 Mesaj
26 Ekim 2013; 20:35:46 

quote:

Orijinalden alıntı: siklopentan

Bana oyle geliyorki hacim olarak büyük motorlara yine ekbirseyler bindirirler . devlet acisindan, sirf karbondioksit salinimi degil petrol tuketiminin de artmamasi lazim , bu enerji ye korkunc paralar odeyen memleketin butcesinin ciddi anlamda sarsilmasi demek acik vermesi demek. buna asla izin vermezler.

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

918 Mesaj
26 Ekim 2013; 21:38:25 

Ben bu sistemin hayata geçeceğine inanmıyorum. Senelerde gelecek deniyor ama göreceksiniz ki gel-me-ye-cek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Hatalı sollama yap, sonra KADER..
Afrika'da ortalama yaşam 50-55 yıl, Batı Avrupa'da ve
İskandinavya'da 80-85 , bu da mı KADER !

3749 Mesaj
26 Ekim 2013; 21:47:46 

İngiltere'de 100 gr altından vergi alınmıyor onu ne yapacaklar? Bizimkiler yine nasıl geçireceğiz diye düşünürler. 130 gr üzerinde salınıma sahip bir araç bize haram olacak gibi. Mazdalar 140'tan fazla CO2 üretmiyorlar.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
1 sa. 51 dk. kadarı kaldı.
26 Ekim 2013; 21:48:17 

bu vergi sistemi bize gelmeeeez

555 Mesaj
26 Ekim 2013; 21:54:12 

Dizeller için kötü olacak diyorlar ama bmw nin dizelleri benzinliden daha az salınım yapıyor.Nasıl oluyor bu iş?

3749 Mesaj
26 Ekim 2013; 21:56:35 

quote:

Orijinalden alıntı: lavetera

Dizeller için kötü olacak diyorlar ama bmw nin dizelleri benzinliden daha az salınım yapıyor.Nasıl oluyor bu iş?

Bir tek BMW değil bütün firmalarda dizeller benzinlilerden daha az CO2 üretiyor.

1723 Mesaj
26 Ekim 2013; 21:57:36 

HGS hala kendine gelemedi. Bu sistemin sonunu dusunemiyorum.
Birileri yine koseyi donmezse adam degilim.

555 Mesaj
26 Ekim 2013; 21:57:51 

quote:

Orijinalden alıntı: BebeBiskuvisi

Bir tek BMW değil bütün firmalarda dizeller benzinlilerden daha az CO2 üretiyor.

Peki neden haberlere dizellerin vergisi daha çok olacak diye yansıyor

689 Mesaj
26 Ekim 2013; 21:58:11 

Bu düzenlemede yasanın çıktığı tarihten önceki araçlar eski vergi sisteminde devam edecektir.Sıfır olarak alınan araçlar kapsam içine alınır...

Katılım zamanı: 31 Temmuz 2005
Hyundai İ30 Crdi Style Otm. 2013

3749 Mesaj
26 Ekim 2013; 22:00:12 

quote:

Dizel satışları çok arttı. Pompaya uğrayan insan sayısı azaldı, devlet zarar etti. Devlet zarar etmeye gelmez :D Ek vergi getirebilirler dizele çünkü dizelin de CO gibi diğer gaz salınımı fazla.

1405 Mesaj
26 Ekim 2013; 22:01:44 

quote:

CO2 eyvallah ama diğer zararlı gazların salınımı fazla.

682 Mesaj
26 Ekim 2013; 22:31:49 

İşin içine gene motor hacmi girecek. Değişen tek şey artık araba alırken emisyon değerlerinide göz önünde bulunduracağız.

Hiç sanmıyorum hacimden bağımsız sadece emisyona göre vergi kesilsin.

█████████████████████████ SARIKIRMIZI █████████████████████████

3779 Mesaj
26 Ekim 2013; 22:43:19 

Şu yeni vergi sistemi o kadar muamma ki, mevcut araçlar ne olacak, dizeller ne olacak, CO2 salınımı olarak enuygun olan LPG li araçlar ne olcak, en uygun LPG olursa tabiki herkes LPG taktırır, şu anyeni araç alanlar neye göre araç alacaklar, CO2 sınıflandırması neye göre yapılacak ve sıfır km araçtaki ÖTV oranı ne düzeyde olacak???

Beklemek ve görmek en doğrusu?

Bir çoğu sadece CO2 salınımı en düşük olan büyük hacimli araçların avantajlı olacağını söyelsede ben inanmıyorum, başka maddeler de eklenir..

Zaten yeni vergi sistemi gelmesinin sebebi ilerleyen teknolojiye bağlı olarak artık otomobil markalarının düşük hacimli motor üretmeleri.. Örn: 1,0 ecoboost motor gibi.. E segmentinde 1,6 lt E 180 Mercedes olması gibi..

>>>www.mareaturkiye.com<<<

503 Mesaj
26 Ekim 2013; 23:11:32 

dizellerde co2 belki az olabilir ama başka gazlar fazla fazla. tabi bu bizim milletin dizel sevdasını törpülermi? tabiki hayır.

mitsubishi colt 1.3 invite

848 Mesaj
26 Ekim 2013; 23:32:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*
Kanun yönetmelik vb. adı her neyse; eğer çıkış tarihinden önceki araç sahiplerini kapsarsa tam bir facia olur!

Benim araca baktım da 211 g/km CO2 salınımı mevcutmuş

229 Mesaj
26 Ekim 2013; 23:51:22 

Sistemin ne olacağı yada ne olduğu farketmez; tek değişmeyecek gerçek şimdikinden fazla ödeneciğidir

4685 Mesaj
29 Ekim 2013; 11:25:13 

quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

Şu yeni vergi sistemi o kadar muamma ki, mevcut araçlar ne olacak, dizeller ne olacak, CO2 salınımı olarak enuygun olan LPG li araçlar ne olcak, en uygun LPG olursa tabiki herkes LPG taktırır, şu anyeni araç alanlar neye göre araç alacaklar, CO2 sınıflandırması neye göre yapılacak ve sıfır km araçtaki ÖTV oranı ne düzeyde olacak???

Beklemek ve görmek en doğrusu?

Bir çoğu sadece CO2 salınımı en düşük olan büyük hacimli araçların avantajlı olacağını söyelsede ben inanmıyorum, başka maddeler de eklenir..

Zaten yeni vergi sistemi gelmesinin sebebi ilerleyen teknolojiye bağlı olarak artık otomobil markalarının düşük hacimli motor üretmeleri.. Örn: 1,0 ecoboost motor gibi.. E segmentinde 1,6 lt E 180 Mercedes olması gibi..

mevcut araçlar %99 eski sistemden devam edecek. görünen o.

ilk mesajda verdiğim linki incelerseniz yakıt ekonomisi ve co2 diyor. hem yüksek hacimli motor olacak hem az yakacak hem de co2 si düşük olacak. eğer böyle bir araç varsa vergisi eskiye göre düşük olabilir.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

bu bir işaret...

5178 Mesaj
29 Ekim 2013; 11:50:08 

quote:

Orijinalden alıntı: High Quality

CO2 eyvallah ama diğer zararlı gazların salınımı fazla.

ARTIK EZBERE KONUŞMAYALIM!! EURO 5 ve yeni yürürlülüğe girecek EURO VI NORMLARIYLA BERABER, DİZELLER İNANILMAZ ÇEVRECİ YAKITLAR OLDU , VE PARTİKÜL SALINIMLARI DA İHMAL EDİLECEK KADAR. CO2 SALINIMLARI İSE MALUM ÇOK DAHA AZ

May The Force Be With You

154 Mesaj
29 Ekim 2013; 12:07:23 

Benzinli araclar tarih oldu demektir co2 salinimi vergisi

4685 Mesaj
29 Ekim 2013; 12:13:18 

dizellerin çevreci olması için araca partikül filtresi konuluyor. bu da ekstra masraf kapısı olabilir, çok pahalı bir parça. ford dizelleri araştırırken rastlamıştım.

bu bir işaret...

154 Mesaj
29 Ekim 2013; 12:19:48 

Cruze x5le ayni vergi verecekse komik, benzinli araci az gezenler aliyordu onlarda dizel yada lpgye kayar mecbur

5178 Mesaj
29 Ekim 2013; 12:22:29 

http://forum.donanimhaber.com/m_83236860/tm.htm

Şöyle bir konu açtım. Dizellerin daha öevreci olduğunu veriler gösteriyor ispatı var. Dizellere ek vergi konulursa bu çevreci olmamasından ziyade, dizelin ucuz olmasından kaynaklanacak.

Dizel bu kadar zararlıysa, en çok emisyonu salan halk otobüsleri benzinli olsun madem , veya elektrikli...

May The Force Be With You

803 Mesaj
29 Ekim 2013; 12:26:10 

yeni Peugeot 308 bluehdi 120 hp 82 gr co2 salınımı var .

1.6 hdi 92 hp -93 gr co2 salınımı .

1.6 e-hdi 115 hp 85 gr co2 salınımı .

sanırım dizeller de en iyi değerlerden .

4685 Mesaj
29 Ekim 2013; 12:31:45 

clio 4 0,9 tce motorun co2 si 99gr ingilterede olsa vergiden muaf olacaktı

http://www.autoevolutio...php?id1=10778&id2=16338

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

bu bir işaret...

4046 Mesaj
29 Ekim 2013; 12:49:41 

Arkadaşlar benim yanlışım varsa düzeltin.

Sadece CO2 salınımı değil bütün zehirli gazların toplamı etkileyecek vergi oluşumunu. Bu yüzden dizel motorlar CO2 açısından avantajlı gözükse bile zehirli gaz salınımı çok fazladır benzinli motorlara göre vergi oranıda buna istinaden dizel motorlarda daha fazla olacak diye düşünüyorum.

2753 Mesaj
29 Ekim 2013; 13:04:40 

quote:

Orijinalden alıntı: bencn17

Arkadaşlar benim yanlışım varsa düzeltin.

Sadece CO2 salınımı değil bütün zehirli gazların toplamı etkileyecek vergi oluşumunu. Bu yüzden dizel motorlar CO2 açısından avantajlı gözükse bile zehirli gaz salınımı çok fazladır benzinli motorlara göre vergi oranıda buna istinaden dizel motorlarda daha fazla olacak diye düşünüyorum.

Başka bişi yok, tüm dünyada CO2 dir zararlı olan, başka gazlar var anca aptal insanı inandırabilirsek fazla vergi için diye uydurulan bir hikayedir, sağlamasıda şöğle biraz mantık ; Eğer zararlı bişi olsa normları düzenlerken onuda eklerlerdi tüm dünyadaki yönetimler

Bu adamlar için "birey" "insan" diye bir şey yoktur, sadece yönetilmesi ve sömürülmesi gereken "yığınlar" vardır. Ve siz bu düşüncedeki yaratıkların insanların iyiliğini amaçladığını zannediyorsanız, siz kendi kafanızın içinde bambaşka bir dünya kurmuşsunuz ve orada yaşıyorsunuz demektir.

4046 Mesaj
29 Ekim 2013; 14:38:26 

quote:

Orijinalden alıntı: cavador

Başka bişi yok, tüm dünyada CO2 dir zararlı olan, başka gazlar var anca aptal insanı inandırabilirsek fazla vergi için diye uydurulan bir hikayedir, sağlamasıda şöğle biraz mantık ; Eğer zararlı bişi olsa normları düzenlerken onuda eklerlerdi tüm dünyadaki yönetimler

Vakit ayırıı inceledim CO2 dışında zehirli gaz var ancak CO2 oran olarak çok baskın diğer gazlara göre bunun yanı sıra dizel motor da olan diğer zehirli gazlar aşağı yukarı aynı oranda benzinli motorlarda bulunmakta. CO2 atılımı günümüz dizel motorlarında daha az olduğundan dolayı avantajlı konumda dizel motorlar bulunuyor.

721 Mesaj
24 Ekim 2014; 21:16:19 

Her sene ayni terane.

2012 side var ayni haberin.

Aysal gitti dertler bitti.
En Beğenilmeyen Yorumlar
ARTIK EZBERE KONUŞMAYALIM!! EURO 5 ve yeni yürürlülüğe girecek EURO VI NORMLARIYLA BERABER, DİZELLER İNANILMAZ ÇEVRECİ YAKITLAR OLDU , VE PARTİKÜL SALINIMLARI DA İHMAL EDİLECEK KADAR. CO2 SALINIMLA... Yoruma Git Yorumun Devamı hasanmerto - 29 Ekim 2013; 11:50:08 -3
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » Yeni vergi sisteminde CO2 avantajı/dezavantajı olan araçlar?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469