Şimdi Ara

Monitör sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

BenQ LCD monitörümde bir sorun var. Takılı bilgisayarı açıyorum sorunsuz yaklaşık 3 4 dakika çalışıyor. 5 dakika sonra anlık bir şekilde ekranın parlaklığı azalıyro ve tamamen kararıyor. Sorun ne olabilir çözümü nedir yardımcı olabilirseniz sevinirim

• kapandığında güçlü bir el feneri ile karanlık odada ekrana ışık tutun masasütü karakterleri belli oluyor ise flueresan arızasıdır

genelde çalıştıktan kısa bir süre sonra kapanma arızaları eskiyen flueresan çubuklar ile alakalıdır inverterlar daha çok ya çalışır ya hiç çalışmaz

çözüm. ayni inch te yeni bir panel yada bulabilirseniz eğer flueresan çubukları değiştirmek çok zor bir işlem değildir sadece biraz dikkat

videoyu inceleyiniz

http://www.youtube.com/watch?v=rVaM9Nx68uM
  • quote:

Orijinalden alıntı: posıtıve

kapandığında güçlü bir el feneri ile karanlık odada ekrana ışık tutun masasütü karakterleri belli oluyor ise flueresan arızasıdır

genelde çalıştıktan kısa bir süre sonra kapanma arızaları eskiyen flueresan çubuklar ile alakalıdır inverterlar daha çok ya çalışır ya hiç çalışmaz

çözüm. ayni inch te yeni bir panel yada bulabilirseniz eğer flueresan çubukları değiştirmek çok zor bir işlem değildir sadece biraz dikkat

videoyu inceleyiniz

http://www.youtube.com/watch?v=rVaM9Nx68uM

hiç bilgim olan konular değil yapabileceğimi düşünmüyorum. Teknik servise elektrikçiye bilgisayarcıya götürsem bana ne kadara mal olur

• durum bu ise yeni monitor edin derim flueresan çubuklar çift 30-40 tl civarı işçilik en az 40 tl alırlar 70-80 e mal olur yeni en ucuz monitor 140-160 arası forumda 2. el en ucuz led 90-120 arası seçim sizin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.