Şimdi Ara

AEG F 77023 MOP ( Öninceleme)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. AEG nin F 77023 MOP modelini uzun araştırmalar sonucu aldım. Daha yüksek fiyata biraz daha özellikli makine de alınabilirdi.
    F/P kalite olarak bu modelin uygun olduğunu düşündüm . Makine henüz taşınmadığım evime alındığı için ve orada kurulduğundan maalesef
    bulaşık yıkama performansını test edemedim. Bir müddet de test yapma imkanım olamayacak.

Makineyi Kliksa dan aldım. İki gün içinde geldi. Ertesi gün AEG Bayrampaşa servisini aradım ve kurulumunun yapılmasını istedim. Yarın
    gelebileceklerini söylediler. Saat 15.00 dan sonra ancak uygun olabileceğimi ve mümkün olursa eğer o saatte gelebilirlerse memnun olacağımı
    söyledim. Not aldılar ve görüşmeyi sonlandırdık. Ertesi günü konuşulan saate yakın bir saatte tekrar aradılar ve geleceklerini bildirdiler.
    Sağolsunlar uygun saatte geldiler ve beni bu konuda mağdur etmediler.

Makineyi açmadan önce etrafından fotoğraf çektiler. Muhtemelen makineyi internetten satın aldığım için böyle bir uygulamaya gittiler. Gayet
    zekice düşünülmüş bir çalışmaydı. Zaten bende onların yanında makinenin açılış anının videosunu çekmeyi planlıyordum ve çektim de. Servis
    çalışanları nazik ve ilgiliydiler. Bu sebepten AEG Servisinden şuanda memnun kaldım diyebilirim.

Makine kurulmadan önce su ayarının doğru ayarda olup olmadığını sordum. Şu an olması gerektiği ayarda dediler. Yanılmıyorsam 2. ayarda
    şuan dediler. Ardından kurutma ayarını arttırabiliyor muyuz diye sordum ve mümkünse arttırabilir miyiz dedim. Böyle bir ayar olmadığını,
    makinenin kendi içinde ekstra hijmen modunun bulunduğunu söylediler. Asılında sorduğum bu iki sorunun cevabı beni pek tatmin etmedi. Ama
    bu konuların üzerinde de çok durmadım. Neyse, makine kurulduktan sonra servis çalışanlarından makineyi çalıştırmalarını istedim. Çalıştıralım
    ancak biz kalamayız gitmemiz gerek dediler. Siz gidebilirsiniz ben makinede bir sorun olup olmadığını görmek istiyorum dedim. Kısa 30
    programında çalıştırdılar ve ayrıldılar.

Bu modeli almak isteyenlere fikir vermesi açısından makinenin videolarını çekmek istedim. Çalışırken çıkardığı ses şiddetini merak edenler
    için ve makinenin kısa 30 programında kurutmasının nasıl olduğunu göstermek için video kaydı yaptım. Bilmiyorum nedendir, belki makine boş
    olduğu için bana öyle geldi ama yıkama esnasında ses biraz fazla gibi hissettim. Daha sessiz olmasını beklerdim. İlk iki dakika çok sessiz bir
    başlangıç oldu. Sonrasında sesli bir yıkama başladı.

Makine çalışmasını bitirdikten sonra kapağı açtım ve içinde bir hayli damlacıklar vardı. Videoda nasıl olduğunu görebilirsiniz. Daha iyi sonuç
    olabilirdi diye düşünüyorum. Bu arada servis çalışanları normal durumlarda bulaşıklarınızı yıkadıktan sonra kapağı açık bırakırsanız daha iyi
    sonuç elde edersiniz diye bilgi vermişti.

Bütün bunların dışında makinenin önden bakınca güzel duruyor. Ancak ince detay ve işçilik kenarlarda çok iyi değil. Ben ince detaylara önem
    veren biriyim. Sağ ve sol alt köşelerin kapak birleşimin bulunduğu yerler çok muntazam değil. Makinenin kapağı yarı açık iken iki elle kenarlarından
    tutup hafif zıt yönlerde hareket ettirdiğinizde oynamalar oluyor. Kapağı tam değil de yüzde beş kadar açık bıraktığınızda yani kapalı duruma yakın
    haldeyken düz durmuyor kapak. Belki bizim makinemizin münferid sıkıntısıdır bilemiyorum. Bu durumlar biraz canımı sıktı diyebilirim. Ancak eve
    gelip annemin eski Bosch makinesinde aynı incelemeleri yaptığımda işçilik açısından aynı sorunları gördüm. Heralde bulaşık makineleri bu şekilde
    diyerek fazla kafama takmadım.

Söylediğim gibi detaylı inceleme yapamadım. Bulaşık yıkaması olmadığından şuan net fikirler veremeyeceğim. Bir saate yakın makineyi
    incelemem sonucunda bu sonuçlara vardım. İlerleyen zamanlarda bulaşık yıkadığımızda detaylı bilgi ve yorumlarımı yazacağım. Umarım kısa
    vadede dahi olsa yardımcı olmuşumdur.

Makineyle ilgili kaydettiğim videolar :

Kısa Program

http://www.youtube.com/watch?v=-zERe5jfm84

Durulama

http://www.youtube.com/watch?v=wO7-ucvN6F8

Program sonu

http://www.youtube.com/watch?v=AnDj4TMORL4

• quote:

Orijinalden alıntı: banzar

Merhabalar. AEG nin F 77023 MOP modelini uzun araştırmalar sonucu aldım. Daha yüksek fiyata biraz daha özellikli makine de alınabilirdi.
    F/P kalite olarak bu modelin uygun olduğunu düşündüm . Makine henüz taşınmadığım evime alındığı için ve orada kurulduğundan maalesef
    bulaşık yıkama performansını test edemedim. Bir müddet de test yapma imkanım olamayacak.

Makineyi Kliksa dan aldım. İki gün içinde geldi. Ertesi gün AEG Bayrampaşa servisini aradım ve kurulumunun yapılmasını istedim. Yarın
    gelebileceklerini söylediler. Saat 15.00 dan sonra ancak uygun olabileceğimi ve mümkün olursa eğer o saatte gelebilirlerse memnun olacağımı
    söyledim. Not aldılar ve görüşmeyi sonlandırdık. Ertesi günü konuşulan saate yakın bir saatte tekrar aradılar ve geleceklerini bildirdiler.
    Sağolsunlar uygun saatte geldiler ve beni bu konuda mağdur etmediler.

Makineyi açmadan önce etrafından fotoğraf çektiler. Muhtemelen makineyi internetten satın aldığım için böyle bir uygulamaya gittiler. Gayet
    zekice düşünülmüş bir çalışmaydı. Zaten bende onların yanında makinenin açılış anının videosunu çekmeyi planlıyordum ve çektim de. Servis
    çalışanları nazik ve ilgiliydiler. Bu sebepten AEG Servisinden şuanda memnun kaldım diyebilirim.

Makine kurulmadan önce su ayarının doğru ayarda olup olmadığını sordum. Şu an olması gerektiği ayarda dediler. Yanılmıyorsam 2. ayarda
    şuan dediler. Ardından kurutma ayarını arttırabiliyor muyuz diye sordum ve mümkünse arttırabilir miyiz dedim. Böyle bir ayar olmadığını,
    makinenin kendi içinde ekstra hijmen modunun bulunduğunu söylediler. Asılında sorduğum bu iki sorunun cevabı beni pek tatmin etmedi. Ama
    bu konuların üzerinde de çok durmadım. Neyse, makine kurulduktan sonra servis çalışanlarından makineyi çalıştırmalarını istedim. Çalıştıralım
    ancak biz kalamayız gitmemiz gerek dediler. Siz gidebilirsiniz ben makinede bir sorun olup olmadığını görmek istiyorum dedim. Kısa 30
    programında çalıştırdılar ve ayrıldılar.

Bu modeli almak isteyenlere fikir vermesi açısından makinenin videolarını çekmek istedim. Çalışırken çıkardığı ses şiddetini merak edenler
    için ve makinenin kısa 30 programında kurutmasının nasıl olduğunu göstermek için video kaydı yaptım. Bilmiyorum nedendir, belki makine boş
    olduğu için bana öyle geldi ama yıkama esnasında ses biraz fazla gibi hissettim. Daha sessiz olmasını beklerdim. İlk iki dakika çok sessiz bir
    başlangıç oldu. Sonrasında sesli bir yıkama başladı.

Makine çalışmasını bitirdikten sonra kapağı açtım ve içinde bir hayli damlacıklar vardı. Videoda nasıl olduğunu görebilirsiniz. Daha iyi sonuç
    olabilirdi diye düşünüyorum. Bu arada servis çalışanları normal durumlarda bulaşıklarınızı yıkadıktan sonra kapağı açık bırakırsanız daha iyi
    sonuç elde edersiniz diye bilgi vermişti.

Bütün bunların dışında makinenin önden bakınca güzel duruyor. Ancak ince detay ve işçilik kenarlarda çok iyi değil. Ben ince detaylara önem
    veren biriyim. Sağ ve sol alt köşelerin kapak birleşimin bulunduğu yerler çok muntazam değil. Makinenin kapağı yarı açık iken iki elle kenarlarından
    tutup hafif zıt yönlerde hareket ettirdiğinizde oynamalar oluyor. Kapağı tam değil de yüzde beş kadar açık bıraktığınızda yani kapalı duruma yakın
    haldeyken düz durmuyor kapak. Belki bizim makinemizin münferid sıkıntısıdır bilemiyorum. Bu durumlar biraz canımı sıktı diyebilirim. Ancak eve
    gelip annemin eski Bosch makinesinde aynı incelemeleri yaptığımda işçilik açısından aynı sorunları gördüm. Heralde bulaşık makineleri bu şekilde
    diyerek fazla kafama takmadım.

Söylediğim gibi detaylı inceleme yapamadım. Bulaşık yıkaması olmadığından şuan net fikirler veremeyeceğim. Bir saate yakın makineyi
    incelemem sonucunda bu sonuçlara vardım. İlerleyen zamanlarda bulaşık yıkadığımızda detaylı bilgi ve yorumlarımı yazacağım. Umarım kısa
    vadede dahi olsa yardımcı olmuşumdur.

Makineyle ilgili kaydettiğim videolar :

Kısa Program

http://www.youtube.com/watch?v=-zERe5jfm84

Durulama

http://www.youtube.com/watch?v=wO7-ucvN6F8

Program sonu

http://www.youtube.com/watch?v=AnDj4TMORL4

Güle güle kullanın güzel makine.

- Makine boş ise ses artar. Makine ne kadar dolu ise ses azalır.
    - Kısa programlarda pek kurutma beklemeyin. Kurutma daha başarısızdır.

• eteksen kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler çok saolun.

Sesin yüksek çıkmasının sebebinin boş olmasından kaynaklı olduğunu düşündüm ben de. Umarım kısa programda kurutma zayıftır. Çünkü göründüğü gibi biraz damlacıklı çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

Bosch bulaşık makinemin yerine 899tl fiyata MediaMarkt'tan AEG 77010 WOP modelini aldım.
    Gerek sessizliği, gerek yıkaması ve kurutmasından çok memnunum.

Hayırlı olsun. Umarım sorunsuz kullanırsınız uzun yıllar. Biz de memnun kalacağız inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

Bosch bulaşık makinemin yerine 899tl fiyata MediaMarkt'tan AEG 77010 WOP modelini aldım.
    Gerek sessizliği, gerek yıkaması ve kurutmasından çok memnunum.

Hocam hangi media marktan aldiniz urununuzu. Ben bu makinayi 1350nin altina hicbiryerde bulamiyorum. Hayirli olsun iyi gunlerde kullanin umarim memnunsunuzdur makinadan..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HAYIRLI OLSUN.PERIYODIK OLARAK FILITRE FISKIYE KAZAN TEMIZLIGINI IHMAL ETMEYINIZ...
  • Hayırlı olsun hocam ben de şu an bu makinayı almak üzereyim nasıl makinadan memnun musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: starkan

Hayırlı olsun hocam ben de şu an bu makinayı almak üzereyim nasıl makinadan memnun musunuz?

Memnunuz hocam. Şuan herhangi bir sikayetimiz yok.

• banzar B kullanıcısına yanıt
    sizden bir ricam olacak. kayınvalideme aldırdığım makinadaki uydu püskürtme başlığı benimkinden farklı (altta kırmızı olan).
    benim makinem 99009'da 3 bir tarafta, 3 bir tarafta toplam 6 küçük delik var, 77023 te ise 2 bir tarafta 1 bir tarafta toplam 3 büyük delik var.
    benim önerdiğim makine olduğundan geçen gün cihazı kontrol ettim. yeni cihaz ama servis çok bilgisiz, kurarken bile demo modda bırakıp gitmişler beceriksizler.
    makinenin içinde sol alt taraftaki turuncu ayarlama aparatı yok. tuz ayarı yapan parça olsa gerek. fabrikadanmı eksik geldi yoksa servismi kırıp çıkarttı bilmiyorum. onuda şikayet edeceğim.
  • Arkadaşlar AEG F77023MOP'u ilk günden beri fairy platinum ile kullanıyoruz, ve hep ECO modunu kullandık diyebilirim.

Sorum ise şu, evde Fairy Platinum hepsi bir arada tablet var, tuz ve parlatıcı yok. Yani eldeki tek ürün Fairy Platinum ve diğer depolar boş

Başlarda inanılmaz temizlik performansı veren makine son dönemde bardakları ve çay tabaklarını lekeli çıkarmaya başladı. Sebebini çözemiyoruz. Filtreyi temizlememize rağmen sorun devam etmekte. Acaba nerede hata yapıyoruz?

Aşağıda da su şirketinin su sertlik raporunu paylaştım bizim bölgemiz için;

Doluluk olarak da genelde hep aynı yoğunlukta oluyor makine..

• Parlatıcı Koymasınız lekeli çıkar. Tablet kullanımını şirketler önermiyor, sıvı kullanın veya toz diyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cianni kullanıcısına yanıt
    Aldığımdan beri demişsin, yani ne kadardır? 1 ay -3 ay?

Sorunun kaynağı ayda bir bulaşık makinesi temizleyicisi kullanma gerekliliği. Sürekli 50 derecede program kullanıp makinada yağ biriktirirsen üstüne ayda bir temizleyici ile temizlemezsen hiçbir makine iyi temizlemez.

Ara sıra '70 derece' yada 'pro' programlarını kullanmanızı öneririm. Israrla söylüyorum sürekli 'eco 50' ye hiçbir makine dayanmaz.

Tablete karşı olanlara karşıyım. Servis önermemiş, üretici tavsiye etmezmiş. Servis dediğin yerde 2-3 cahil cüheyla çalışıyor, yerli üreticiler zaten facia, ne biliyorlarki ne önersinler. Tek yaptıkları yabancı markaları kopyalamak.

Tuz ve parlatıcıya gerek yok, tablet kullanıyorsanız tabiki. Ben 1 yıldır AEG 99009 da hiç kullanmadım, ama ayda bir makine temizleyicisi kullanırım. Kipada toz olanı 2TL ye düşünce stoklayıp kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Sizden ricam makinenin pro püskürtme başlığının kırmızı kısmının fotoğrafını paylaşmanız. Çünkü benim 99009 ile kayınvalidemin 77023 ünün tasarımları farklı. Merak ettiğim tüm 77023 ler aynımı?

AEG F 77023 MOP ( Öninceleme) AEG F 77023 MOP ( Öninceleme)

• erhan s40 kullanıcısına yanıt
    AEG 99009 pro püskürtme başlığı fotoğrafları;
     AEG F 77023 MOP ( Öninceleme) AEG F 77023 MOP ( Öninceleme)

benim makinem 99009'da 3 bir tarafta, 3 bir tarafta toplam 6 küçük delik var, 77023 te ise 2 bir tarafta 1 bir tarafta toplam 3 büyük delik var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan s40 -- 31 Mart 2014; 17:22:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erhan s40

Aldığımdan beri demişsin, yani ne kadardır? 1 ay -3 ay?

Sorunun kaynağı ayda bir bulaşık makinesi temizleyicisi kullanma gerekliliği. Sürekli 50 derecede program kullanıp makinada yağ biriktirirsen üstüne ayda bir temizleyici ile temizlemezsen hiçbir makine iyi temizlemez.

Ara sıra '70 derece' yada 'pro' programlarını kullanmanızı öneririm. Israrla söylüyorum sürekli 'eco 50' ye hiçbir makine dayanmaz.

Yaklaşık 3 aydır diyelim biz. Ve evet hep Eco modunda kullanıldı. O zaman dediğinizi yapmanın vakti gelmiş.

En kısa zamanda resmi çekip ekleyeceğim ;)

Bir de bu makine temizleyicisinden bir link ile örnek verip nasıl kullanmamız gerektiğini anlatırsanız çok sevinirim :)
  • Finish toz temizleyici, küçük pakette satılır. Normalde 6-10 TL arasıdır. Kipada yılda 2 kez 1TL günlerinde 2 TL ye düşer. Bulamazsanız prilin sıvı temizleyicisini öneririm. Finish inde sıvı temizleyicisi var ama çok pahalı.
    Boş makineneyi 70 derece yada pro programda bulaşık makinesi temizleyicisiyle çalıştırın. Program tamamen bitinceye kadar bekleyin. Toz temizleyicisiyse deterjan gözüne koyun, sıvı ise tersten alt sepete koyun.
    Not: düzenli olarak alttaki metal filtreyi söküp temizlemeyi untmayın. Tercihen her yıkama sonrası kontrol edin en azından.

AEG F 77023 MOP ( Öninceleme) AEG F 77023 MOP ( Öninceleme) AEG F 77023 MOP ( Öninceleme)[simage][/simage] AEG F 77023 MOP ( Öninceleme)

• quote:

Orijinalden alıntı: erhan s40

Finish toz temizleyici, küçük pakette satılır. Normalde 6-10 TL arasıdır. Kipada yılda 2 kez 1TL günlerinde 2 TL ye düşer. Bulamazsanız prilin sıvı temizleyicisini öneririm. Finish inde sıvı temizleyicisi var ama çok pahalı.
    Boş makineneyi 70 derece yada pro programda bulaşık makinesi temizleyicisiyle çalıştırın. Program tamamen bitinceye kadar bekleyin. Toz temizleyicisiyse deterjan gözüne koyun, sıvı ise tersten alt sepete koyun.
    Not: düzenli olarak alttaki metal filtreyi söküp temizlemeyi untmayın. Tercihen her yıkama sonrası kontrol edin en azından.

Hocam peki bu temizleme işini 2 ayda 1 mi ayda 1 mi yapmamız gerekiyor peki :)

Bu arada bizim makinenin de püskürtme kolu sizinki ile aynı galiba ;)
    Resimler için teşekkürler.

Evet püskürtme kafaları aynı. Bu durumda kayınvalideme aldırdığımda bir sorun var yada onunki eski tasarım. Electrolux merkeze soracağım.

Bulaşık makinesi temizleicisini ayda 1 kullanıyorum. Ama bizim evde hergün makine çalışıyor. Siz günaşırı kullanıyorsanız 2 ayda bir yeterli olur. Birde metal filtreyi kontrol edip gerekliyse temizlemeyi unutmayın.

Not: 2 gün ve daha fazla beklemiş bulaşığı sakın ekonomik programda yıkamayın. ekonomik programın ön yıkaması vars ama, yinede tavsiye etmem. beklemiş bulaşk için '70 derece' yada 'pro' programlarını tercih edin.
    Electrolux merkeze sordum, iki makineninde seri numarasını istediler.
    Sizden ricam ön kapağın sağ yan kısmında bulunan dokuz haneli 9 rakamı ile başlayan PNC(Üretim Numarası) ve PNC numarasından sonraki iki rakamlı versiyon numarasını söyleyebelirmisiniz.
    Hem sizinki hemde kayınvalideminkini göndermem gerekli. Altta kayınvalidemin 77023 makinesinin pro püskürtme başlığının fotosunu ekledim, bilgi amaçlı.

Electrolux merkeze sordum, iki makineninde seri numarasını istediler.
    Sizden ricam ön kapağın sağ yan kısmında bulunan dokuz haneli 9 rakamı ile başlayan PNC(Üretim Numarası) ve PNC numarasından sonraki iki rakamlı versiyon numarasını söyleyebelirmisiniz.
    Kayınvalideme ait makinenin fotoğrafını ekledim;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan s40 -- 20 Mayıs 2014; 11:14:30 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.