Şimdi Ara

Microsoft son çeyreği 5.2 milyar dolar net kar ile kapattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft son çeyreği 5.2 milyar dolar net kar ile kapattı

Windows 8 ve Windows RT işletim sistemlerinin güncellemelerini 17 Ekim itibariyle dağıtmaya başlayan Microsoft, geride bıraktığımız çeyrekte net karını artırmayı başardı.

PC pazarındaki durgunluktan olumsuz etkilenen firma, geçen yıl aynı çeyrekte 16 milyar dolar gelir elde etmişken, son çeyrekte 18.5 milyar dolar gelir elde etti. Gelirler azalsa da firma operasyon karını ve net karını artırdı. 

Geçen yıl aynı çeyrekte 5.3 milyar dolar olan faaliyet karı son çeyrekte 6.3 milyar dolar oldu. Firma geçen yıl aynı döneme göre çift haneli artışla 5.2 milyar dolar net kar elde etti.

SQL sunucusu, kurumsal uygulamalar ve bulut altyapısını kapsayan Ticaret bölümü yüzde 10 artışla 11.2 milyar dolar gelir elde etti ve firmayı sırtladı. Cihazlar ve Tüketici bölümü ise yüzde 4'lük artışla 7.46 milyar dolar geliri hanesine yazdırdı.

Üreticilere dağıtılan Windows gelirleri yüzde 7 azalırken, Windows Pro gelirleri ise artış gösterdi. Önceki çeyrekte 1 milyar dolar kaybettiren Surface tabletler indirimin de etkisiyle 400 milyon dolar satış geliri getirdi. Microsoft, Windows 8.1 ön siparişlerinden de 113 milyon dolar gelir topladı. Firma gelecek çeyrek için herhangi bir beklenti açıklamadı.

• Alanında bir tür tekel olması sayesinde bu karları elde ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia'nın parası çıkmış. Bu arada son çeyrek Aralık sonunda kapanmıyor mu?

Edit: 3. çeyrekten bahsediliyomuş. Yanlış anlamaya müsait bir haber başlığı. 2014 yılında bu haber başlığını arama motorunda görecek insanın aklına 2013 4. çeyreği gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 26 Ekim 2013; 1:05:33 >
  • 8.1 kutu satan yer yok daha ne yazıkki :(

• Microsoftu millet oyuncak sanıyor heralde. Apple dan bile kazanan yılların firması.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Microsoftu millet oyuncak sanıyor heralde. Apple dan bile kazanan yılların firması.

Git biraz bak

• quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Microsoftu millet oyuncak sanıyor heralde. Apple dan bile kazanan yılların firması.

Git biraz bak

Apple da hisssesi yok mu microsoftun.
  • microsoftunuz batsın
  • mıcrosoft nokıa yı alarak çöküşe adım adım ılerlıyor
  • Yeni bilgisayar ile mecburen satılmış win 8'leri bir kenara koy bakıyım kaç kişi win 8 satın almış??????

• quote:

Orijinalden alıntı: furkann20

Yeni bilgisayar ile mecburen satılmış win 8'leri bir kenara koy bakıyım kaç kişi win 8 satın almış??????

Neyi değiştirir ki bu. O firmalar neden hazır windows lu satıyor sanıyorsun.
  • Microsoft batıyor mu ne ?

• Microsoft batıyor mu ne ?

• steve balmer aslinda iyi bir yonetici. nerden nasil para kazandiracagini iyi biliyor. windows pc pazari ufalirken bile yaptigi rekor karlar ortada. ama bilgisayar sektorunun hizla degistigi su evrede micrososftun basina kisa donem karlardan cok uzun vadeyi gorup ona gore rakikal hamleler yapabilcek vizyoner biri gerekli. balmerin gorevden alinmasinin nedenide bu zaten. iyi yonetici olmak baska sey, teknolojinin gelecegini okuyabilen vizyoner olmak baska sey.

• yıllardır şu microsoftun pc alanında tekelciliğini bitiremediler bu dandik işletim sistemine katlancaz

• quote:

Orijinalden alıntı: morpheus_1905

yıllardır şu microsoftun pc alanında tekelciliğini bitiremediler bu dandik işletim sistemine katlancaz

Kullanma arkadaşım. Git Pardus kullan. Linux kullan. Olmadı Ubuntu kullan. Beğenmiyorsan bas parayı Mac OS kullan. Ya da git yazılım öğren kendine Linux tabanlı bir işletim sistemi falan yaz. Sanki silah zoruyla kullandırtıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: insunwetrust

quote:

Orijinalden alıntı: morpheus_1905

yıllardır şu microsoftun pc alanında tekelciliğini bitiremediler bu dandik işletim sistemine katlancaz

Kullanma arkadaşım. Git Pardus kullan. Linux kullan. Olmadı Ubuntu kullan. Beğenmiyorsan bas parayı Mac OS kullan. Ya da git yazılım öğren kendine Linux tabanlı bir işletim sistemi falan yaz. Sanki silah zoruyla kullandırtıyorlar.

sanane bilader babanın şirketi gibi savunuyon sanane tipe bak yaa yorumda yapamıcaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

steve balmer aslinda iyi bir yonetici. nerden nasil para kazandiracagini iyi biliyor. windows pc pazari ufalirken bile yaptigi rekor karlar ortada. ama bilgisayar sektorunun hizla degistigi su evrede micrososftun basina kisa donem karlardan cok uzun vadeyi gorup ona gore rakikal hamleler yapabilcek vizyoner biri gerekli. balmerin gorevden alinmasinin nedenide bu zaten. iyi yonetici olmak baska sey, teknolojinin gelecegini okuyabilen vizyoner olmak baska sey.

Kesin mi ballmer'in o nedenle gorevden alindigi? Durumu konustular mi sizinle? Bir tavsiyede bulundunuz mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

steve balmer aslinda iyi bir yonetici. nerden nasil para kazandiracagini iyi biliyor. windows pc pazari ufalirken bile yaptigi rekor karlar ortada. ama bilgisayar sektorunun hizla degistigi su evrede micrososftun basina kisa donem karlardan cok uzun vadeyi gorup ona gore rakikal hamleler yapabilcek vizyoner biri gerekli. balmerin gorevden alinmasinin nedenide bu zaten. iyi yonetici olmak baska sey, teknolojinin gelecegini okuyabilen vizyoner olmak baska sey.

Bende katılıyorum. Balmerin durumunu bilmem ama Microsoft tabletler ipad ile beraber çıksaydı şimdi ipadi bile sollayabilirlerdi.

• microsoft olmasa pc nedir bilemeyecekti pek çoğu, parası olan da keriz gibi söğüşlenecekti applea ama hala sosyal medyada prim yapıyo diye ay microsoft tu kaka, ay çok banel gibi liseli sosyal maganda tripleri atanlar var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.